Nowokuźnieck – Niżny Nowogród 1:4 (koniec) | Lev – Omsk 3:2 (2:1 po rz. karnych) | HC Slovan – Barys 2:6 (koniec)
HC Slovan Bratysława
2:6 (1:2, 1:1, 0:3)
Barys Nur-Sultan
Niedziela 17.11.2013, 17:00 • Lodowisko im. Ondreja Nepelu • Kontinental Hockey League

Zgodnie z przewidywaniami znacznie wyżej notowany Barys wysoko pokonał Slovana. Slovan dawał radę trzymać poziom wyżej notowanego rywala, ale po dwóch tercjach nie wytrzymał tempa przeciwka i znacząco uległ. Dziękuje za uwagę! (19:22:24)

60:00

59:20
    Hudacek zjeżdża z pomocą kolegów z tafli po brutalnym ataku na głowę.

59:00
    Ostatnia minuta spotkania.

58:17
    Janus broni mocny strzał Dawesa

57:10
    Slovan rozpaczliwie szuka sytuacji strzeleckiej. Gra coraz agresywniej.

56:43
    Obie drużyny w pełnym składzie.

54:43
    Podwójne dwuminutowe wykluczenie. Czeka nas gra 4 na 4.

54:42
    Barys szanuje krążek.

53:00
    Astana prowadzi swoją grę kontrując przeciwnika.

52:20
    Slovan po dobrych dwóch pierwszych tercjach oddał inicjatywę Astanie czego wynikiem jest jej prowadzenie 3:0 w ostatniej tercji

51:28
    Bramka dla Barysu!
    Bramkę strzelił BOYD! Objechał bramkę i strzelił pozbawiając golkipera szans na obronę!

51:00
    Niebieczny strzał Zhailauova

50:00
    Gra co chwila przenosi się z jednego końca lodowiska na drugi.

48:40
    Slovan oddaje dwa niebezpieczne strzały na bramkę gości.

47:12
    Gra rozpocznie się pod bramką Janusa.

46:10
    Slovan niezrażony dotkliwą stratą dwóch bramek w tej tercji nadal atakuje bramkę Yeremeyeva

45:30
    Krążek opuścił taflę po zablokowanym strzela atakującego Slovanu.

44:09
    Bramkę strzelił po indywidualnej akcji STARCHENKO! Strzelił spod niebieskiej linii pomiędzy dwóch obrońców

43:27
    Autorem bramki jest LITVINENKO! Bramka wpadła po dobitce.

43:10
    Kara dla Sersena za przytrzymywanie.

42:18
    Drużyny naprzemiennie atakują bramki przeciwników.

Trzecia tercja rozpoczęta.

Wyrówna gra obu drużyn z delikatnym wskazanie na gości. Barys prowadzi po dwóch tercjach 3:2

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Ostatnia minuta drugiej tercji. Do końca tego okresu gry Slovan będzie miał przewagę jednego zawodnika.

38:08
    Kara dla Blokhina za przeszkadzanie.

37:30
    Gra została przerwana z powodu przejazdu gracza Slovanu z krążkiem w rękawicy.

36:53
    Akcja Slovanu kończy się strzałem ponad poprzeczkę.

36:26
    Barys wybija krążek powodując uwolnienie.

35:25
    Barys zamyka gospodarzy w ich strefie obronnej.

35:00
    Przerwa reklamowa.

34:20
    Gra zwolniła. Jak widać intensywna gra, którą odgrywali w przeciągu kilkunastu minut wymęczyła ich.

33:22
    Akcja toczy się pod bramką Janusa.

32:28
    Bratysławianie stwarzają sobie sytuację, ale nie potrafią ich wykończyć.

31:30
    Brak wykończenia groźnej akcji 2 na 2 w autorstwie miejscowych.

30:58
    Uwolnienie dla Barysu. Wybicie krążka było spowodowane utratą kontroli w obronie słowackiej ekipy.

29:56
    Wznowienie spod bramki Slovanu.

28:56
    Autorem bramki jest RUDENKO! Przepiękna kontra w wykonaniu zawodników z kazachskiej drużyny. Seria podań rozłożyła na łopatki obronę Slovanu, którzy niedługo cieszyli się wyrównaniem wyniku.

28:39
    Timeout dla gości.

28:00
    Slovan idzie za ciosem i nadal atakuję bramkę gości.

26:48

26:47
    Bramka dla Slovanu!
    Bramkę wprowadził do siatki NETIK!
    Pięknie wykorzystana przewaga Slovana, kilku zawodników zasłaniało Yeremeyev co wykorzystał NETIK strzelając spod niebieskiej linii w prawy górny róg bramki.

25:40
    Slovan w natarciu.

25:12
    Semvonov dostaje 2 minuty kary za przytrzymywanie.

25:01
    Uwolnienie dla Slovanu.

24:15
    Halę wypełnia gwar kibiców

24:00
    W końcu nastąpiło ożywienie akcji po obu stronach tafli.

23:50
    Vondorka strzela w boczną siatkę bramki Yeremeyeva

23:27
    Barys blokuje strzał Bratysławian

22:34
    Stastny został brutalnie zaatakowany pod bandą przez dwóch zawodników Barysu.

22:00
    Początek drugiej tercji przypomina nam to co się działo na początku meczu.

21:10
    Żadna z drużyn nie wykazuje znacznej inicjatywy ofensywnej,

20:30
    Akcja rozgrywa się głównie pod bramką Panter.

20:01
    Drugą tercję rozpoczynają gospodarze.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Pierwszy okres gry za nami. Nie można wskazać drużyny, która dominuje w tym spotkaniu, jednak dwie bramki zdobyła drużyna z Astany. Slovan Bratysława – Barys Astana 1:2.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:26
    Bramka dla Astany!
    W ostatniej minucie tercji bramkę zdobywa DAWES, który doskonale odzyskuje krążek po stracie przez kolegę i pewnie pokonuje Janusa.

19:00
    Ostatnia minuta 1. tercji.

17:48
    Dwójkowa akcja Miklika z Bliznakiem zostaje przerwaną przez obrońców.

17:30
    Barys Astana zaczyna akcję od swojej bramki.

16:33
    Gra przenosi się szybko z jednej na drugą stronę, Bramkarze nie mogę liczyć na chwile wytchnienia.

16:00
    Slovan trzema podaniami przejeżdża przez całe lodowisko.

15:12
    Gospodarze w pełnym składzie.

14:40
    "Pantery" grają cały czas pod bramką bratysławian.

13:49
    Pomimo osłabienia stołecznej drużynie udało się stworzyć groźną akcję zakończoną niestety strzałem prosto w bramkarza.

13:12
    Kutlak otrzymuje 2 min kary za spowodowanie upadku przeciwnika.

13:10
    Panshin upada pod bramką Janusa utrudniając mu skuteczne interwencje.

12:47
    Uwolnienie, wznowienie nastąpi pod bramką Slovanu.

12:24
    Slovan próbuje tworzyć akcję od swojej bramki.

11:20
    Strzał Hudacka wyłapuje Yeremeyev.

11:07
    Starchenko niebezpiecznie strzela spomiędzy obrońców, Janus nie daje się zaskoczyć.

10:35
    Przypadkowe wybicie krążka do ławki kar, gra zostanie wznowiona na środku.

09:48
    Dobra interwencja Yeremeyeva po akcji Netika.

09:00
    Antropov uderza na bramkę Janusa z "klepki". Krążek wysoko ponad poprzeczką.

08:23
    Semyonov próbuje w pojedynkę przedostać się do tercji Słowaków, jednka powstrzymuje go Skuola.

07:47
    Slovan gra przed bramkę rywala.

07:05
    Goście szybko doprowadzają do wyrównania. Stastny idealnie nagrywa krążek na kij NETIKA, który klęcząc na lodzie pokonuje Yeremeyeva.

06:10
    Dobre podanie otrzymał STARACHENKOod Antropova. Pewnie strzela ponad ręką Janusa.

05:58

05:46
    Yeremeyev w trakcie zamieszania pod swoją bramką wybija gumę do rogu.

05:20
    Dobrze założony zamek przez Slovan.

04:27
    Yeremeyev broni da groźne strzały! Najpierw Bartovica a chwilę później Mikusa.

03:58
    Antropov siada na ławce kar za podcianie.

03:35
    Odłożona kara dla Barysu. Slovan przy krążku.

03:13
    Za mocne podanie i grę zaczniemy pod bramką Janusa.

02:25
    Jak na razie obie ekipy grają spokojnie.

01:30
    Yeremeyev przerywa akcję gospodarzy.

01:14
    Słowaccy defensorzy dobrze przewidzieli podanie i przecięli je.

00:23
    Pierwszy strzał Slovanu niecelny.

00:01
    Pierwszy krążek dla Barysu,

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Goście zagrają w białych a gospodarze w granatowych strojach.

HC Slovan Bratysława: Janus (Godla) – Sersen, Skoula, Sigalet, Kutlak, Stajnoch, Mojzis – Miklik, Bliznak, Vondrka – Netik, Bartovic, Mikus J. – Kukumberg, Olvecky, Hudacek – Mikus T., Matousek, Stastny – Dano, Bakos

Barys Astana: Yeremeyev (Poluektov) – Barker, Lundi, Savchenko, Litvinenko, Semyonov , Blokhin, Grebenshchikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Starchenko, Antropov – Zhailauov, Upper, Romanov – Polishchuk, Panshin, Rakhmanov

Sędziowie: Belyayev, Olenin – Mikhel, Shikhanov.

Na spotkanie zapraszam na lajfy.com!

Faworytem wydają się być "Śnieżne Pantery" z Astany, jednak słowackiej drużyny nie można lekceważyć ze względu na ich zwyżkową formę.

Barys Astana jest vice liderem Konferencji Wschodniej. 18 zwycięstw w 25 spotkaniach pozwoliło im zebrać łącznie 53 punkty. W przeciwieństwie do gospodarzy po wznowieniu rozgrywek po przerwie reprezentacyjnej oba pojedynki były nie udane dla teamu z Kazachstanu. Najpierw ulegli w karnych Dinamo Ryga 3:2 by w Moskwie przeciwko lokalnemu CSKA nie strzelić żadnej bramki przegrywając 3:0.

Słowacka drużyna kontynuuje szereg spotkań rozgrywanych we własnej hali. Slovan nadal zajmuje przedostanie miejsce w swojej konferencji. Po 24. meczach stołeczna ekipa zgromadziła zaledwie 28 pkt. 5-ciu punktów brakuje do wyprzedzających go Severstalu Czerepowiec. Ostanie dwie rozgrywki przyniosły zwycięstwo, 13. listopada pokonali Jugre Khanty-Mansiysk po dogrywce aby dwa dni później w regulaminowym czasie wygrać z Awtomobilist Jekaterynburg.

W kolejnym spotkaniu Kontynentalnej Hokej Ligi zmierzy się HC Slovan Bratysława z Barys Astana.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Dawid Peruń

Składy i statystyki: 8. Netik (Stastny, Bakos), 27. Netik – 7. Starchenko (Antropov, Blokhin), 20. Dawes, 29. Rudenko (Antropov, Starchenko), 44. Litvinenko, 45. Starchenko, 52. Boyd

Barys Nur-Sultan: Yeremeyev (Poluektov) – Barker, Lundi, Savchenko, Litvinenko, Semyonov , Blokhin, Grebenshchikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Rudenko, Starchenko, Antropov – Zhailauov, Upper, Romanov – Polishchuk, Panshin, Rakhmanov

Sędziowie: Belyayev, Olenin – Mikhel, Shikhanov