Lechia – Ruch 0:0 (koniec) | Górnik Z. – Podbeskidzie 2:0 (koniec)
Górnik Zabrze
2:0 (1:0)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Niedziela 24.11.2013, 18:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa

PODSUMOWANIE

Koniec meczu! Górnik Zabrze pokonuje Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 po bramkach Mateusza Zachary i Bartosza Iwana! Trzy punkty zostają w Zabrzu!

MVP SPOTKANIA

Na to miano zasługuje jedynie Mateusz Zachara, który w tym spotkaniu strzelił bramkę i bardzo się wyróżniał.

Dziękuję za uwagę, żegna się Paweł Szymański. (19:55:28)

90+3
    Długa piłka Telichowskiego przechwycona przez Šteinborsa.

90+1
    Nieudany strzał z dystansu Łuczaka.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

89
    Łuczak zmienia Sobolewskiego w drużynie gospodarzy. Limit zmian z obu stron wykorzystany.

87
    Gol dla Górnika Zabrze!
    Świetna kontra Górnika Zabrze! Łukasz Madej zagrywa do BARTOSZA IWANA, który pewnie pakuje piłkę do siatki! 2:0!

85
    Mocne uderzenie Krzysztofa Mączyńskiego minęło bramkę Podbeskidzia.

82
    Bartosz Iwan przy próbie wyprowadzenia kontrataku poślizgnął się. Przy piłce goście.

80
    Bardzo dobra kontra gospodarzy, Łukasz Madej zagrywa do Bartosza Iwana, a ten przenosi piłkę nad poprzeczką!

78
    Paweł Olkowski mocno wbijał piłkę w pole karne Podbeskidzie, futbolówka nie trafiła jednak do Mateusza Zachary.

77
    Faul taktyczny Tomasza Górkiewicza, żółty kartonik dla zawodnika gości.

75
    Rozgrywającego dobre spotkanie Adama Deję zmienia Mateusz Kupczak.

73
    Brzydki faul Radosława Sobolewskiego, żółta kartka dla pomocnika Górnika.

72
    Małkowski zdecydował się na strzał z rzutu wolnego z bardzo ostrego kąta, piłkę przed siebie odbił Richard Zajac.

70
    Pogubił się na własnej połowie Anton Sloboda, piłkę przejął Łukasz Madej i natychmiast strzelił, piłka po rykoszecie trafiła w ręce golkipera gości!

68
    Dobra centra z rzutu rożnego, główkuje Prejuce Nakoulma, a na raty broni Richard Zajac!

66
    Podwójna zmiana w Podbeskidziu. Za Pawelę i Łatkę wchodzą Chrapek i Jagiełło.

65
    Błażej Telichowski głową uderza z bardzo trudnej pozycji! Nad bramką Górnika!

63
    Kolejna groźna akcja gospodarzy, tym razem jednak Bartosz Iwan przeniósł piłkę nad bramką!

61
    Nieporozumienie Małkowskiego i Nakoulmy, Pietrasiak pozwala piłce wyjść poza boisko. Richard Zajac zaczyna od bramki.

59
    Małkowski zmienia kontuzjowanego Kosznika.

58
    Kombinacyjnie rozegrany korner, piłka trafia do Łatki, który natychmiast uderza, blokuje jednak Mączyński!

56
    Fabian Pawela! Najpierw w Šteinborsa, a później w boczną siatkę! Powinno być 1:1!

54
    Bardzo dobre uderzenie Krzysztofa Mączyńskiego mija bramkę Richarda Zajaca.

52
    Bardzo złe zagranie Bartosza Iwana do Prejuce'a Nakoulmy. Przy piłce goście.

50
    Druga połowa, jak na razie bardzo wyrównana. Atakuje i Górnik i Podbeskidzie.

48
    Kąśliwe uderzenie Malinowskiego bez większych problemów łapie Šteinbors.

47
    Dariusz Łatka złapany w pułapkę ofsajdową.

46

46
    Bartosz Iwan zmienia niewidocznego w pierwszej połowie Mariusza Przybylskiego.

Koniec pierwszej połowy! Po bardzo ciekawych 45 minutach Górnik prowadzi z Podbeskidziem 1:0 po golu Mateusza Zachary!

Do Zabrza na Stadion im. Ernesta Pohla po więcej bramek i emocji wracamy za niecały kwadrans!

45
    Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

43
    Po centrze z rzutu rożnego głową uderzył Dariusz Pietrasiak, kapitalnie jednak ten strzał w bok odbił Šteinbors!

41
    Adam Deja tym razem miał bliżej do bramki Šteinborsa. Piłka jednak znów odbiła się od muru.

40
    Antoni Łukasiewicz kolejny raz fauluje i tym razem obrońca Górnika ogląda żółtą kartkę. Kartkę, która wykluczy go z udziału w następnej kolejce Ekstraklasy.

39
    Uderzenie Adama Deji z rzutu wolnego wprost w szczelnie ustawiony w mur. Przy piłce gospodarze.

38
    Antoni Łukasiewicz dał się nabrać na zwód Fabiana Paweli i obrońca gospodarzy musiał faulować.

37
    Łukasz Madej urwał się Dariuszowi Pietrasiakowi, wyszedł sam na sam z Richardem Zajacem i uderzył wprost w lewą nogę golkipera gości! Tylko korner dla Górnika!

35
    Po pierwszych dziesięciu minutach dominacji Podbeskidzia teraz to Górnik prowadzi i kontroluje grę.

33
    Sygnalizacja Rafała Kosznika o faulu na nim zdała się na nic. Richard Zajac wznawia od bramki.

31
    Błażej Telichowski faulowany na skraju własnego pola karnego przez Łukasza Madeja.

29
    Po dośrodkowaniu Adama Deji źle przymierzył Błażej Telichowski, przy piłce gospodarze.

28
    Uderzenie Błażeja Telichowskiego zablokował Tomasz Wełnicki. Czwarty korner w tym meczu będzie miało Podbeskidzie.

26
    Mateusz Zachara w polu karnym Podbeskidzia wkręcił w ziemię dwóch obrońców gości, zagrał na długi słupek do Łukasza Madeja, który na wślizgu nie zdołał musnąć piłki!

23
    Po błędzie Koniecznego piłkę w polu karnym gości przejął Prejuce Nakoulma, reprezentant Burkina Faso płasko zagrał do MATEUSZA ZACHARY, który lekkim strzałem umieścił piłkę w siatce! Górnik na prowadzeniu!

22
    Paweł Olkowski przewidział, jak Podbeskidzie rozegra kontrę, przejął futbolówkę i szybko ją stracił na połowie gości.

20
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Krzysztofa Mączyńskiego futbolówki nie sięgnął Rafał Kosznik i ta wyszła na aut.

18
    Po centrze Łukasza Madeja głową obok bramki uderzył Mateusz Zachara, który w dodatku był na spalonym.

17
    W pułapkę ofsajdową złapany Błażej Telichowski.

16
    Mocne uderzenie z dystansu Radosława Sobolewskiego bez większych problemów broni Richard Zajac.

15
    Ostro potraktowany w środku pola Krzysztof Mączyński przez Antona Slobode. Rzut wolny dla Górnika.

13
    Kolejne podanie za obrońców Górnika, tym razem do Sokołowskiego, którego w ostatniej chwili wybiciem piłki na rzut rożny uprzedza Rafał Kosznik.

11
    Płaskie zagranie na 18. metr do Antona Slobody, który uderza wprost w ręce Šteinborsa.

10
    Malinowski indywidualną akcję kończy strzałem, Šteinbors wybija piłkę na korner.

8
    Dobrą centrę Łukasza Madeja wybija dobrze ustawiony Dariusz Pietrasiak.

6
    Duże zamieszanie w polu karnym Górnika, piłka spada pod nogi Błażeja Telichowskiego, który przewrotką z trzech metrów przenosi piłkę nad poprzeczką!

5
    Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu. W narożniku zawodnik Podbeskidzia.

3
    Fabian Pawela próbował nabić piłką Rafała Kosznika i wywalczyć korner. Górą jednak wyszedł obrońca gospodarzy, bo to Górnik ma teraz piłkę.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Zawodnicy obu drużyn wychodzą już z tunelu prowadzącego na murawę! Za chwilę zaczynamy bardzo ciekawy mecz w Zabrzu!

Górnik Zabrze: Šteinbors – Olkowski, Wełnicki, Łukasiewicz, Kosznik, Nakoulma, Sobolewski, Mączyński (C), Madej, Przybylski, Zachara.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zajac – Górkiewicz, Pietrasiak, Konieczny, Telichowski, Sokołowski (C), Deja, Sloboda, Łatka, Malinowski, Pawela.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków).

Spotkanie to poprowadzi Pan Tomasz Musiał z Krakowa. Na relację z tego meczu zapraszamy od godziny 17:20, kiedy to podamy oficjalne składy obu ekip.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w zespole z Zabrza są Préjuce Nakoulma i Mateusz Zachara, którzy mają w swoim dorobku po osiem trafień. W zespole z Bielska-Białej takimi zawodnikami są Marek Sokołowski, Rudolf Urban i Marcin Wodecki, którzy po dwa razy pokonali bramkarza rywali.

Podbeskidzie zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Górale mają w swoim dorobku 13 oczek. Bielszczanie w ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną pokonali na własnym stadionie zespół z Gdańska – aż 3-1.

Zabrzanie mają na swoim koncie 31 punktów i do lidera – Legii Warszawa przed tą kolejką tracili 3 punktów. Górnik w poprzedniej kolejce ligowej pokonali 3-2 zespół Wisły.

Już dzisiaj o godzinie 18:00 dojdzie do ciekawego pojedynku, w którym to Górnik Zabrze podejmie na własnym stadionie zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała.