Szachtior K. – PAOK 0:2 (koniec) | Rubin – Maribor 1:1 (koniec) | Kubań – St. Gallen 4:0 (koniec)
Anży – Sheriff 1:1 (koniec) | Alkmaar – Maccabi H. 2:0 (koniec) | Genk – Dynamo Kij. 3:1 (koniec)
Legia – Lazio 0:2 (koniec) | Slovan – Freiburg 1:2 (koniec) | Lyon – Real Betis 1:0 (koniec)
Rapid – Thun 2:1 (koniec) | Rijeka – Vitoria 0:0 (koniec) | Sevilla – Estoril 1:1 (koniec)
Trabzonspor – Apollon 4:2 (koniec) | Tromsø – Tottenham 0:2 (koniec) | APOEL – Maccabi T.A. 0:0 (koniec)
Bordeaux – Eintracht 0:1 (koniec) | Czernomorec – Dinamo Z. 2:1 (koniec) | Dnipro – Pandurii 4:1 (koniec)
IF Elfsborg – FC Salzburg 0:1 (koniec) | Esbjerg – Standard 2:1 (koniec) | Paços – Fiorentina 0:0 (koniec)
Łudogorec – PSV 2:0 (koniec) | Swansea – Valencia 0:1 (koniec) | Wigan – Waregem 1:2 (koniec)
Slovan Liberec
1:2 (0:1)
SC Freiburg
Czwartek 28.11.2013, 19:00 • Stadion u Nisy, Liberec • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Serdecznie zapraszam na mecz ligi europejskiej. W Libercu miejscowy Slovan podejmie SC Freiburg

Tabela grupy H

1. Sevilla FC....4 8 2-2-0 6-3
    2. FC Slovan...4 6 1-3-0 6-5
    3. SC Freiburg 4 3 0-3-1 3-5
    4. Estoril-Praia 4 2 0-2-2 3-5

Dla gospodarzy wygrana w tym meczu da awans do następnej rundy. Z kolei przyjezdni muszą za wszelką cenę wygrać, bo w innym przypadku żegnają się z pucharami. Z ewentualnego remisu na pewno bardziej cieszyć się będą Czesi

W pierwszym pojedynku ty drużyn we Freiburgu padł remis 2:2. Niemiecka ekipa może pluć sobie w brodę, że nie zgarnęli wtedy kompletu punktów. Po pierwszej połowie pewnie prowadzili 2:0 i spokojnie kontrolowali grę. Z czasem zaczęli lepiej grać zawodnicy czeskiego zespołu i dzięki bramkom zdobytym w 67. i 74. minucie wywalczyli jedno oczko

Slovan jest dokładnie w połowie sezonu w swojej lidze i na tą chwilę zajmuje przyzwoite czwarte miejsce. Ustępują tylko wielkim czeskiej piłki mianowicie Sparcie Praga i Viktorii Pilzno, a także ekipie z Teplic, do której tracą trzy punkty

Znacznie gorze na krajowym podwórku wiedzie się ekipie z Freiburga. Po trzynastu rozegranych kolejkach wygrali tylko dwa razy i z jedenastoma punktami na koncie znajdują się w strefie spadkowej wyprzedzając jedynie Nurnberg i Braunschweig

Obie drużyny raczej nie powinny odpuszczać nogi, także zapowiada się ciekawe widowisko. Na relację z tego spotkania zapraszam w czwartkowy wieczór na portal lajfy.com!

4
    Od samego początku tego spotkania Freiburg utrzymuje się piłce, Czesi tylko biegają od przeciwnika do przeciwnika

5
    Mieli korner przyjezdni, ale dośrodkowanie pewnie wybite przez obrońców gospodarzy

6
    W końcu ruszyli miejscowi, będą mieli rzut wolny z lewej strony boiska

7
    Dośrodkowanie jednak zdecydowanie za niskie i radzą sobie defensorzy Freiburga

8
    Kolejna akcja Niemców spełzła na panewce. Podanie do napastnika zdecydowanie za mocne i wychodzi poza linię końcową

9
    Będzie rzut rożny dla Slovana

10
    Wybijają piłkę obrońcy, do piłki dopada jeden z Czechów i jest faulowany

11
    Kolejne za słabe dośrodkowanie, radzą sobie z nim przyjezdni i rozgrywają teraz piłkę na połowie rywala

12
    Akcja Slovana dobre podanie na prawą stronę, dośrodkowanie wybite przez obrońców gości i od nowa rozgrywają akcję Czesi

13
    Wyraźnie przyśpieszyli gracze z Liberca, ale brakuje póki co klarownych sytuacji

14
    Rzut wolny na połowie Slovana, wycofują jednak piłkę do tyłu przyjezdni i tam rozgrywają futbolówkę

15
    Pawelka brzydko fauluje Kerka i będzie okazja na dobre dośrodkowanie

16
    Kovář piąstkuje piłkę i doznaje jakiegoś urazu, ale nie wygląda to na nic poważnego i będzie kontynuował grę

17
    Dalekie podanie do dobrze ustawionego napastnika Slovana w ostatniej chwili przecina obrońca niemieckiej ekipy

18
    Przewaga optyczna po stronie Niemców, ale niewiele z tego wynika

20
    Piłka teraz przy nogach gospodarzy, spokojnie rozgrywają na swojej połowie

21
    Kibice są wyraźnie znużeni tym co się dzieje na boisku. Pojawiły się pierwsze gwizdy

22
    Głębokie dośrodkowanie Güntera z lewego skrzydła po rękach bramkarza trafia w spojenie!

23
    Gol dla Freiburga!

Mamy otwarcie! Mija się z piłką Kovář po dośrodkowaniu z kornera i sprytnym długim lobem GINTER umieszcza piłkę w siatce!

24
    Szybko chcieli odpowiedzieć miejscowi, ale uderzenie pewnie wyłapuje Baumann

26
    Pada w polu karnym jeden z Czechów, ale nie ma rzutu karnego, choć równie dobrze sędzia mógł wskazać na wapno!

27
    Baumann z piątki wybija poza boisko. Nerwowo zaczęli grać zawodnicy z Freiburga

28
    Ruszyli ostro do ofensywy gospodarze

29
    Ruszyli z kontrą niemieccy zawodnicy i brzydkim fauluje zatrzymuje te akcję Sackey

33
    Dośrodkowanie pewnie wybijają przyjezdni, piłka wędruje jednak szybko na prawą stronę i Czesi mają aut na wysokości pola karnego

34
    Ładnie rozegrali to Czesi, ale nie doszedł do dośrodkowania Delarge, choć było blisko

35
    Starają się uspokoić grę goście, ale nawet na własnej połowie są naciskani i mają problem z dokładnymi podaniami do przodu

36
    Chwila chaosu na boisku , szybko tracą piłkę obie ekipy

37
    Mają Czesi rzut wolny z prawej strony

38
    Dośrodkowanie wybija Baumann, ale przejmuje piłkę Rybalka, który z dobrej pozycji pudłuje!

41
    Żółtą kartka ukarany Kušnír i nie wystąpi w następnym spotkaniu Slovana w Lidze Europy

43
    Uspokoili swoją grę zawodnicy Freiburga

44
    Próbują długich podań miejscowi, ale wyraźnie im to nie wychodzi

45
    Ładna akcja Slovana, uruchomiony na lewej Flance Delarge, podaje do niepilnowanego Pawelki przed polem karnym, ale w porę zablokowali go defensorzy gości

45
    Sędzia dolicza dwie minuty

45+1
    Będzie jeszcze róg dla Czechów

45+2
    Mały pin-ball w polu karnym Freiburga, po którym w końcu wybijają piłkę niejako na uwolnienie

45+2
    Krmaš załapał się jeszcze na kartonik za kłótnie z arbitrem

45+3
    Korner dla Freiburga

45+3
    Wybija futbolówkę Kovář i po chwili sędzia gwiżdże po raz ostatni w tej części gru

Czesi nieco przysnęli początek meczu i w końcu zostali za to ukarani po stałym fragmencie gry. Freiburg gra mądrze i nie pozwala póki co na zbyt wiele swoim rywalom. Emocji nie powinno zabraknąć, więc zostańcie z nami!

48
    Kolejna akcja miejscowych podanie na czysta pozycję do Delarge'a i... ofsajd :)

50
    Początek drugiej połowie zdecydowanie należy do Slovana, ale brakuje im cierpliwości w rozgrywaniu piłki

51
    Piękna kombinacyjna akcja gospodarzy, idealnie wystawioną futbolówkę miał Rabušic, ale trafił wprost w golkipera!

53
    Freiburg ma wyraźnie problemy z utrzymaniem się dłuższą chwile przy piłce

54
    Brzydki faul Rabušicia i zasłużona kartka

55
    Akcja lewą flanką gospodarzy, wycofanie do środka, podanie do prawej i na koniec fatalna centra

56
    Rzut rożny dla Slovana

56
    Wycofanie przed pole karne, ale strzał Kelićia wysoko nad bramką

57
    To powinno być wyrównanie! Ładne podanie na piąty metr, a tam niepilnowany Rabušic uderza tuż obok słupka, ale nie z tej strony!