Lille – Olympique 1:0 (koniec) | Nantes – Valenciennes 2:1 (koniec) | Nice – Monaco 0:3 (koniec)
Lille OSC
1:0 (0:0)
Olympique Marsylia
Wtorek 03.12.2013, 19:00 • Grand Stade Lille Métropole, Lille • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Po niezłym meczu Lille pokonało Olympique de Marseille i umocniło swoją pozycję na podium. Jedynego gola strzelił Nolan Roux i to właśnie jego wybieram MVP tego meczu. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych spotkań na lajfy.com! (20:53:20)

90+4
    Lille stara się utrzymywać piłkę daleko od własnej bramki.

90+3
    De Melo wszedł za Rouxa.

90+1
    Gol dla Lille!

NOLAN ROUX wykorzystał świetną wrzutkę Balmonta z prawego skrzydła i mocnym strzałem głową wyprowadził swój team na prowadzenie.

90
    Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

90
    J. Ayew wszedł za Thauvina.

89
    Niecelny strzał Gignaca.

88
    Mandanda nie miał problemu ze złapaniem strzału Rouxa.

86
    Niezła wrzutka Cheyrou z rzutu wolnego i Khalifa był bliski wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie.

85
    Khalifa zatrzymany przez Mavubę.

84
    Cheyrou opuścił z piłką boisko. Od bramki rozpocznie Enyeama.

83
    Niezła akcja duetu Gignac-Thauvin i rzut rożny dla Olympique de Marseille.

82
    Origi zmienił Kalou.

80
    Ostra walka w środku pola.

79
    Khalifa bardzo niecelnie strzelał z dystansu.

78
    Khalifa wszedł za Payeta.

77
    Payet wywalczył rzut wolny.

75
    Martin padł w środku boiska. Faulował Imbula.

73
    Kontuzjowany Valbuena opuścił boisko. Na jego miejsce wszedł Imbula.

73
    Tym razem faulowany był Romao. Piłka dla gości.

70
    Valbuena leży na boisku. Przerwa w grze.

68
    Roux padł w starciu z Mandandą, ale sędzia pokazał, że nic nie było. Głośne gwizdy rozlegają się na Grand Stade Lille Métropole.

67
    Lille w ataku pozycyjnym.

66
    Basa leży na boisku po starciu z Gignacem. Mamy przerwę w grze.

65
    Mandanda bez problemu złapał dośrodkowanie Sidibe.

64
    Tym razem Gignac uderzał głową, ale jego strzał minął bramkę Lille.

63
    Enyeama wyrasta na bohatera tego spotkania. Kolejny raz nigeryjski bramkarz zatrzymał Gignaca.

62
    Rodelin został zmieniony przez Martina.

61
    Thauvin faulował w ataku.

60
    Ostre starcie Balmonta z Valbueną. Sędzia musiał uspokoić obu zawodników.

59
    Payet stracił piłkę przy linii końcowej boiska. Po przerwie OM atakuje zdecydowanie odważniej niż w pierwszej połowie.

57
    Roux złapany na spalonym.

56
    Ładny rajd Payeta lewą stroną boiska zakończony fatalnym dośrodkowaniem i od autu rozpocznie Lille.

54
    Enyeama drugi raz zatrzymał w tym meczu Gignaca. To była świetna okazja dla gości.

53
    Mandanda wybił dośrodkowanie Balmonta daleko od własnej bramki.

51
    Thauvin wybiciem za linię końcową zakończył niezły kontratak Lille.

50
    Kalou kolejny raz w tym spotkaniu został złapany na spalonym.

48
    Goście zamknięci w okolicach własnego pola karnego. Kolejne kornery dla Lille.

46
    Drugą połowę rozpoczęli gospodarze. Obie drużyny wyszły na boisku w identycznych składach jak w pierwszej połowie.

46

W pierwszej połowie na boisku dominowali gospodarze. OM rzadko udawało się przebić pod bramkę Enyeamy. Obrona gości bardzo często ratowała się wybiciami na rzuty rożne. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie ciekawsza.

45
    Rodelin złapany na spalonym.

44
    Kalou niecelnie uderzał z dystansu.

43
    Gignac źle przyjmował piłkę w polu karnym Lille przez co oddał bardzo niecelny strzał.

41
    Lille w ataku pozycyjnym. Czy coś jeszcze się wydarzy w pierwszej połowie?

39
    Valbuena stracił piłkę w okolicach pola karnego rywali.

38
    Souare wygrał pojedynek z Thauvinem przy linii bocznej.

37
    Sporo niedokładności po obu stronach. Piłka często zmienia właściciela.

35
    Payet faulował w ataku. Były zawodnik Lille jest dziś niemal niewidoczny na boisku.

34
    Następny rzut rożny dla gospodarzy. Obrońcy OM często wybijają piłkę za linię końcową boiska.

33
    Thauvin z rzutu wolnego ni to strzelał, ni to podawał i Enyeama nie miał problemu ze złapaniem piłki.

31
    Gra zdecydowanie się zaostrzyła. Sędzia często musi sięgać po gwizdek.

30
    Mavuba faulował Valbuenę. Rzut wolny dla Olympique de Marseille.

29
    Rzut rożny po ładnej wrzutce Souare.

28
    Valbuena faulował w ataku. Rzut wolny dla Lille.

26
    Kalou złapany na spalonym. Obrona gości jak na razie dobrze sobie z zawodnikiem z Wybrzeża Kości Słoniowej.

25
    Kolejny korner dla gospodarzy.

24
    Enyeama w fantastyczny sposób zatrzymał Gignaca. Ładnie akcję wyprowadził Thauvin, ale nigeryjski bramkarz pokazał w tej akcji wielką klasę i szybkim wyjściem z bramki uratował swój zespół.

23
    Kalou faulował w ataku. Piłka dla OM.

22
    Balmont wywalczył rzut rożny.

21
    Sidibe leży na boisku. Mamy krótką przerwę w grze.

20
    Olympique de Marseille ma problem z wyjściem z własnej połowy. Mądra gra gospodarzy.

19
    Roux faulował w ataku. Piłka dla gości.

17
    OM po raz pierwszy w tym spotkaniu groźnie zaatakowało, ale obrońcy Lille łatwo poradzili sobie z tą akcją.

Za nami pierwszy kwadrans, w którym dominują gospodarze. Drużyna z Marsylii na razie jest głęboko cofnięta i nie stwarza zagrożenia pod bramką Enyeamy.

14
    Balmont próbował strzału z dystansu, ale jego uderzenie było zbyt słabe żeby zaskoczyć bramkarza OM.

12
    Zablokowana próba strzału Rodelina.

11
    Niezły kontratak gości zakończony stratą Kalou w polu karnym rywali.

10
    Tym razem na spalonym był Roux. Lille stara się przedostać pod bramkę gości używając najprostszych środków.

8
    Daleka wrzuta Balmonta wyszła za linię boczną boiska. Od autu rozpoczną goście.

7
    Gignac złapany na spalonym.

6
    Roux uderzał głową po niezłej wrzutce Balmonta z rzutu rożnego, ale piłka po jego strzale minęła bramkę gości.

5
    Rodelin ładnie przymierzył z rzutu wolnego i Mandanda zmuszony był wybić piłkę na rzut rożny.

4
    Rodelin faulowany przez Romao. Będzie rzut wolny dla gospodarzy z niebezpiecznej odległości od bramki Mandandy.

3
    Thauvin faulowany w środku pola. Piłka dla OM.

1
    Kjaer zmuszony był do wybicia na rzut rożny. Wrzutka Valbueny ze stałego fragmentu gry nie była zbyt udana.

1
    Mecz rozpoczęli goście. Ich daleką wrzutkę bez trudu wybili obrońcy Lille.

1

Lille OSC: Enyeama – Sidibe, Kjaer, Basa, Souare – Balmont, Mavuba (C), Gueye – Rodelin, Roux, Kalou

Rezerwowi: Elana – Rozehnal, Delaplace, Martin, Meite, Origi, De Melo

Trener: Rene Girard

Olympique de Marseille: Mandanda (C) – Abdallam, Diawara, N'Koulou, Morel – Thauvin, Cheyrou, Valbuena, Romao, Payet – Gignac

Rezerwowi: Samba – Mendes, Fanni, Lemina, Imbula, J. Ayew, Khalifa

Trener: Elie Baup

Sędziowie: Duhamel – Harchay, Ocak

Zapowiada się fascynujące spotkanie bez wyraźnego faworyta.

W ostatniej kolejce OM pokonało 2-0 drużynę Montpellier. Gole strzelali Florian Thauvin i Saber Khelifa. Lille po golu Rodelina pokonało na wyjeździe Valenciennes.

Obie drużyny dzieli w tabeli 6 punktów. Lille ma ich na swoim koncie 33, a OM 27 i właśnie te drużyny powinny powalczyć o miejsce na podium obok PSG i Monaco.

Olympique de Marseille na wyjazdach gra w kratkę. Bilans 8(4-3-1)11-5 nie rzuca na kolana.

Lille bardzo dobrze radzi sobie na własnym boisku. W siedmiu spotkaniach zdobyło aż 18 punktów. Tylko Nice potrafiło wygrać Grand Stade Lille Métropole.

W meczu na szczycie francuskiej Ligue 1 zmierzą się Lille i Olympique de Marseille. Gospodarze zajmują drugie miejsce w tabeli, goście są na pozycji czwartej.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.