Dallas Stars
5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Philadelphia Flyers
Sobota 07.12.2013, 20:00 • American Airlines Center • National Hockey League

Nie mamy się co oszukiwać. Wygrała drużyna lepsza. Poza pierwszą tercję Lotnicy grali bardzo słabo i zasłużenie przegrali aż 5:1 Gwiazdami meczu na pewno są Tyler Seguin i Jamie Benn, którzy brali udział w większości strzelonych bramek oraz Dan Ellis, który przepuścił tylko 1 na 28 strzałów. Dziękujemy za oglądanie! (22:46:09)

58:43
    Napięcie jest bardzo gęste. Po zamrożeniu krążka przez Ellisa o mało nie wybucha bójka między Benn'em i Simmondsem.

57:02
    Karę dostają Dillon i Coutrier za nadmierną ostrość w grze.

57:02
    Pod ławką zmian dochodzi do regularnej bitki!

55:27
    Gwiazdy strzelają piątą bramkę!
    Bramkę strzeal EAKIN! Kolejny fatalny w skutkach błąd obrony Lotników. Krążek przejął Roussel, podał do Eakina, który pokonał Emery'ego. Bramka strzelona w osłabieniu.

54:59
    Kara dla Benna za atak łokciem.

53:36
    Philadelphia bezskutecznie próbuje strzelić bramkę. Dallas coraz bliżej zwycięstwa.

52:25
    Trzecia tercja jest znacznie wolniejsza i szczerze, mniej ciekawsza od drugiej. Można powiedzieć, że jedna minuta zdecydowała o takim przebiegu tej tercji.

50:30
    Ellis rozgrywa dziś bardzo dobre spotkanie. Miał kilka naprawdę dobrych interwencji.

49:53

48:03
    Ellis mrozi krążek. Gra Lotników w tej tercji pozostawia wiele do życzenia.

47:53
    Kara dla Benna za przeszkadzanie.

46:56
    Uwolnienie dla Gwiazd.

46:00
    Po męczącej drugiej tercji sporo zawodników straciło animusz do gry.

45:20
    Kolejny glove save Ellisa.

44:55
    Grę po ładnym glove savie Ellisa rozpoczniemy pod bramką Dallas.

43:12
    Pierwszy obroniony strzał Emery'ego. Strzelał Garbutt.

42:46
    Gra zatrzymana.

42:00
    Ray Emery zastąpił Steve'a Masona w bramce gości.

41:50
    Pomimo straconym 4 bramek w poprzedniej tercji Lotnicy nadal prą do przodu.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Wnik mówi sam za siebie – 4:1 dla Dallas. Gwiazdy były znacznie lepszą drużyną w tej tercji, a ich ofensywa eksplodowała w końcówce drugiej tercji. Mam nadzieję, że ten mecz nie stanie się jednostronnym.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    W ciągu drugiej tercji Tyler Seguin zaliczył hat-tricka. Czapki poleciały na lód.

38:20
    W ciągu62 sekund padły aż 3 bramki!

38:05
    Bramka dla Dallas!
    Koszmarna końców tercji w wykonaniu Lotników. Bramkę strzela NICHUSHKIN!

37:43
    Kolejna bramka dla Dallas!
    Głupia strata Lotników i BENN bezlitośnie umieszcza krążek w siatce!

37:03
    Strzelił SEGUIN! Doskonale rozpracowana akcja w strefie obronnej Flyersów.

36:10
    Obrona Gwiazd gra bardzo ciasno nie dając Lotnikom szans na rozegranie akcji.

35:10
    Zawodnicy Dallas nie wykańczają dobrze zapowiadającej się kontry.

34:20
    Zawodnicy zaciekle walczą o krążek za bramką Ellisa.

33:45
    Groźny strzał Couturiera.

32:30
    Steve Mason po raz kolejny ratuje swoją drużynę przed utratą bramki.

31:53
    Uwolnienie dla gości.

31:15
    Dallas po raz kolejny straszą Masona w tej tercji. Tym razem strzał przeszedł obok bramki.

28:05
    Kolejna piękna obrona Masona. Dallas bardzo dobrze gra w tej przewadze.

27:38
    Gra zatrzymana z powodu wybicia krążką.

27:00
    Lotnikom udaje się wybić krążek ze swojej tercji.

26:51
    Sytuacja na lodzie jest coraz bardziej napięta. W krótkim czasie doszło do dwóch przepychanek.

24:15
    Lotnicy grają bardzo wysoko czekając na błąd obrony gwiazd.

23:50
    Giroux strzela w poprzeczką i krążek wylatuje poza lodowisko!

23:10
    Groźna akcja w wykonaniu Couturiera i Reada. Ellis wybija krążek.

22:09
    Voracek strzela obok.

21:10
    Zaczyna spod bramki Ellisa.

20:39
    Strzelcem bramki jest SEGUIN! Piękna dwójkkowa kontra w wykonaniu najlepszego duetu dallas – Benn i Seguin.

Wznowienie wygrywa Coturier

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Zawodnicy obu drużyn wychodzą na lód.

Gwiazdy grały aż 11 z 20 minut tercji w przewadze, jednak nie zdołali pokonać Masona. W sumie oddali 13 strzałów, o 3 więcej niż zawodnicy z Philadelphii. Philadelphia zaliczyła bardzo dobrą grę w osłabieniu i 5 na 5 gdzie dominowali na lodzie. Po pierwszej tercji 1:0

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:44
    Benn strzela objeżdżając bramkę strzela, ale Maosn po raz kolejny pokazuje klasę!

18:51
    Bramka dla Lotników!
    Bramkę strzelił MESZAROS! Po strzale Simmondsa Ellis nie domknął parkanów do słupka co bezlitośnie wykorzystał Meszaros!

16:14
    Pomimo przewagi gospodarzy gra nadal utrzymuje się w ich tercji.

16:05
    Raffl dostaje karę za podcinanie.

16:00
    Trzecia linia Lotników szuka wejścia do strefy ofensywnej przeciwnika.

15:25
    Dallas nie potrafią skonstruować sensownej akcji.

14:30
    Krążek niemal wylatuje poza obręb lodowiska. Na razie mamy do czynienie z grą gdzie padał mało groźnych sytuacji.

13:40
    Mason broni strzał Garbutta.

13:00
    W grze 5 na 5 gra utrzymuję się w strefie defensywnej Dallas.

12:35
    Lotnicy nie mogą opanować krążka w strefie ofensywnej.

10:20
    Ellis pierwszy raz w meczu musi bardziej się wysilać.

09:36
    Kara dla Garbutta za obicie o bandę. PP dla Lotników.

09:05
    Akcja przenosi się do się do strefy obronnej Dallas.

08:42
    Krótka przerwa na reklamy.

08:15

07:30
    Po raz pierwszy od rozpoczęcia osłabienie zawodnicy Philadelphi wchodzą do strefy ofensywnej.

06:46
    Groźny strzał Eakina uderza w maskę Masona, który go ogłusza. Po krótkich konsultacjach z sędzia gra zostaje wznowiona. Bramkarz nie ucierpiał.

05:30
    Piękna obrona Masona! Przez niepotrzebną karę ma sporo pracy.

05:00
    Strzał Goncara zostaje zrykoszetowany

04:25
    Minęły już trzy minuty przewagi, a Dallas wypracowało tylko jedną groźną akcję.

03:45
    Bardzo dobra postawa Masona, po zamieszaniu pod bramką mrozi krążek.

03:10
    Lotnikom udaje się wyjść ze strefy defensywnej.

02:20
    Dallas utrzymuje się w strefie ofensywnej.

01:15
    Drużyna z Philadelphii dostała karę 5+2, która kolejną będą odsiadywali Rinaldo i Rosehill. Czeka ich aż 7 minut gry w osłabieniu.

01:15
    Rinaldo agresywnie rzuca się na zawodnika drużyny z Dallas. Od razu schodzi z lodu.

01:00
    Voracek wybija krążek ze strefy neutralnej.

00:20
    Gwiazdy od razu ruszają do ataku. Benn zostaje zatrzymany przez Masona.

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Dallas Stars: Ellis (Lehtonen) – Dillon, Goligoski, Oleksiak, Jo. Benn, Connauton, Goncar – Nichushkin, Seguin, Ja. Benn – Chiasson, Eakin, Whitney – Peverley, Horcoff, Cole – Garbutt, Fiddler, Roussel

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Coburn, Timonen, Grossman, Streit, Meszaros, L. Schenn – Voracek, Giroux, Hartnell – Simmonds, B. Schenn, Raffl – Downie, Couturier, Read – Rinaldo, Hall, Rosehill

Sędziowie: Joannette, Morton – Shewchyk, Brisebois.

Na relację zapraszają lajfy.com

Faworytem tego meczu są Flyersi, którycch zawodnicy zbudzili się i bardzo dobrze punktują – na fali są Giroux, Couturier, Read i Hartnell. Dallas boryka się z kontuzjami podstawowymi graczy – na meczu prawdopodobnie nie pojawią się Robidas, Daley, Rome i Garbutt.

Dallas Stars w ostatnim meczu miało aż 50 strzałów na bramkę Toronto Leafs, ale dzięki doskonałej postawie Jonathana Bernier'a przegrali ten mecz 3:2. Lotnicy wyszli zwycięsko po bardzo ważnym meczu z Detroit Red Wings 6:3

Drużyna z Dallas rozegrała jeden mecz mnie, ale zgarnęła trzy punkty więcej. Gwiazdy mają znacznie cięższą sytuacją w Dywizji Centralne, gdzie czołówkę zajmują takie tuzy jak: Chicago Blackhawks, St. Louis Blues, Minnesota Wild i Colorado Avalanche. Obie drużyny nadal zaciekle walczą o granie w play-off'ach.

Po bardzo słabym początku Philadelphia Flyers obecnie jest jednym z najgorętszym towarów ligi. Nie tak jak jak drużyny z Chicago czy Pittsburgha, ale staje się coraz mocniejszym kandydatem do występów w play-off. Po 28. spotkaniach uzbierali na swoim koncie równe 28 punktów, daje im to 22. miejsce w lidze i 5. miejsce w Dywizji Metropolitan. W czołówce tej dywizji jest bardzo ciasno – między drugim i piątym miejscem jest są dwa punkty przewagi.

Jutro, 7 grudnia o godzinie 20:00 odbędzie się mecz między dwoma drużynami lokującymi się w połowie tabeli ligi NHL – Philadelphia Flyers zmierzy się z Dallas Stars.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Bartosz Peruń

Składy i statystyki: 21. Seguin (Benn), 38. Seguin (Goligoski), 38. Benn, 39. Nichushkin, 56. Eakin (Roussel) – 19. Meszaros (Simmonds, Schenn)

Sędziowie: Joannette, Morton – Shewchyk, Brisebois