PSG – Sochaux 5:0 (koniec) | Lorient – Rennes 2:0 (koniec) | Reims – Nice 1:0 (koniec)
Saint-Étienne – Évian TG 0:0 (poz.) | Valenciennes – Guingamp 1:1 (koniec)
Valenciennes FC
1:1 (1:0)
EA Guingamp
Sobota 07.12.2013, 20:00 • Stade du Hainaut, Valenciennes • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Po pierwszej połowie pewnie prowadzili gospodarze, lecz w drugiej części spotkanie zbyt bardzo cofnęli się do tyłu co wykorzystała ekipa Guingampu strzelając bramkę w 71 minucie i ostatnie 20 minut była to pogoń gospodarzy do zdobycia trzech punktów, która zakończyła się niepowodzeniem. Zapraszam na kolejne spotkania w imieniu moich redakcyjnych kolegów. (21:54:46)

90+3
    Gospodarze nieumiejętnie atakują i od bramki rozpocznie golkiper gości, który daleko wybija piłkę, a sędzia kończy to spotkanie.

90+2
    Centra gości z lewej strony piąstkuję piłkę bramkarz gospodarzy, ale goście dalej w natarciu, jednak obrońcy gospodarzy udaje się nabić piłkę o nogi napastnika gości i od bramki golkiper Valenciennes.

90+1
    Gospodarze w ataku pozycyjnym i prostopadłe podanie do Bahebecka, który odpychany przez rywali nie jest w stanie dojść do piłki.

90
    Druga połowa potrwa 3 minuty dłużej.

90
    Długa piłka do Bahebecka, lecz bramkarz gości szybszy i łapie futbolówkę.

89
    Faulowany Douniama walce o górną piłkę i od wolnego goście.

88
    Faulowany Sankoh i od rzutu wolnego goście na własnej połowie, a gospodarzom zaczyna się śpieszyć.

87
    Massampu (Valenciennes) otrzymuję żółtą kartkę za faul na bramkarzu.

87
    Chwilowa przerwa w grze, gdyż ponownie na murawie leży golkiper gospodarzy po faulu Massampu.

86
    Na spalonym zawodnik gospodarzy i rozpocznie grę bramkarz, lecz szybko przejmują gospodarze i podanie na prawą stronę do Massampu, który nie zdążył dojść do piłki.

85
    Zmiana w drużynie EA Guingamp: z boiska schodzi Mandanne, na boisku pojawia się Alioui.

84
    Rzut wolny dla gości 30 metrów, Lemaître centruję futbolówkę, lecz jest źle zagrana gdyż nie przechodzi pierwszego zawodnika.

83
    Valenciennes w kontrataku, jednak indywidualnie próbuję Melikson i przeliczył się z dryblingiem, gdyż stracił piłkę.

82
    Gospodarze w ataku pozycyjnym, lecz nie mają pomysłu na grę i wycofują piłkę na własną połowę rozpoczynając od nowa atak.

81
    Zmiana w drużynie Valenciennes FC: z boiska schodzi Ciss, na boisku pojawia się Massampu.

80
    Gospodarze w szybkim kontrataku, lecz tracą futbolówkę i nici z kontry.

79
    Gospodarze tracą piłkę w środkowej strefie co umożliwiło zagranie szybkiej kontry przez gości i prostopadłe podanie dostał Fauré, który biegnie z futbolówką kilka metrów i uderza na bramkę, lecz piłka poszybowała wysoko w trybuny.
    Gole: 18. Doumbia – 71. Sankhare

Kartki:   87. Massampu (VLS) – 62. Kerbrat (GUG)

Valenciennes FC: Penneteau (C) – Nery, Angoua, Kagelmacher, Ciss(81.Massampu) – Ducourtioux, Doumbia, Melikson, Enza-Yamissi, Masuaku – Bahebeck.
    Zmiany: Novaes – Lala, Chitu, Dossevi, Camara, Saez, Massampu.

EA Guingamp: N'dy Assembé – Sankoh(53.Pereira), Kerbrat, Sorbon, Lemaître – Mathis, Diallo(53.Douniama), Sankhare – Faure, Mandanne(85.Alioui), Langil.
    Zmiany: Samassa – Martins Pereira, Cerdan, Dos Santos, Giresse, Douniama, Alioui.

Sędziowie: Kalt – Dansault, Moreau