Sevilla – Getafe 3:0 (koniec) | FC Barcelona – Elche 4:0 (koniec) | Osasuna – RCD Espanyol 1:0 (koniec)
Sociedad – Bilbao 2:0 (koniec)
Real Sociedad
2:0 (1:0)
Athletic Bilbao
Niedziela 05.01.2014, 20:00 • Estadio Anoeta, San Sebastian • Hiszpańska LaLiga

To wszystko na dziś. Dziękuje za uwagę. (21:58:10)

Faule: 11-15

MVP Spotkania wybieram Antoine Griezmanna, który przez cały mecz był niezwykle aktywny w ofensywie gospodarzy, a przede wszystkim zdobył pięknego pierwszego gola.

Byliśmy świadkami bardzo dobrego widowiska na Estadio Anoeta. W drugiej połowie goście z determinacją szukali wyrównania i mieli przewagę to jednak gospodarze cofnięci wyprowadzali groźniejsze kontry i po jednej z nich w doliczonym czasie gry zdobyli drugiego gola i tym samym pokonali w derbach kraju Basków lokalnego rywala 2:0. Tak więc Sociedad zdobywa niezwykle cenne trzy punkty, dzięki którym zbliża się do Bilbao w tabeli już jedynie na jedno oczko.

90+4
    Gurpegi miał jakieś pretensje do arbitra, które wyraził zbyt ekspresyjnie i jeszcze na koniec został ukarany żółtym kartonikiem.

90+3
    Gol dla Sociedad!
    Bramkę zdobył RUBEN PARDO.

I gospodarze w ostatnich sekundach spotkania wyprowadzają kapitalną kontrę po której podwyższają swoje prowadzenie! Kapitalnym długim wybiciem popisał się Bravo futbolówka trafiła na lewym skrzydle do Castro, ten odegrał do Seferovica, który świetnie wypatrzył niepilnowanego na prawej stronie pola karnego RUBENA PARDO, a ten w czystej sytuacji bez problemu skierował futbolówkę do siatki!

90+2
    Niedokładna centra z kornera i futbolówka ląduje w rękach Bravo.

90+2
    Goście już prostymi środkami przenoszą cieżar gry pod pole karne gospodarzy i stwarzają sobie dobrą okazje. Futbolówka przed polem karnym spada pod nogi Munianina, który popisuje się świetnym uderzeniem, kapitalnie jednak interweniuje Bravo, który końcami palców wybija piłkę na korner!

90
    Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Czy gościom uda się w doliczonym czasie doprowadzić do wyrównania?

88
    Goście wciąż ambitnie próbują. Na lewym skrzydle znalazł się Munian, został jednak powstrzymany przez Carlosa Martineza.

86
    Ostatnia zmiana w Sociedad. Boisko opuszcza Vela, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Seferovic.

85
    Goście szykowali kolejny atak, który brzydki faulem przerwał Eustondo i słusznie został ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

84
    Szybko odpowiadają goście. Sprzed pola karnego uderzył Iturraspe, jednak podobnie jak przed momentem gospodarze obok bramki.

83
    Chwilę po pojawieniu się na boisku w niezłej sytuacji przed polem karnym znalazł się Castro, ładnie uderzył, ale minimalnie obok bramki Iraizoza.

81
    Po chwili ostatnia zmiana w Bilbao. Boisko opuszcza Suaseta, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Toquero.

79
    Druga zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza przy burzy braw strzelec jedynego gola w tym spotkaniu Griezmann, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Castro.

78
    Niezły pozycyjny atak gości. Futbolówkę na lewym skrzydle otrzymał Munian, ładnie zacentrował w pole karne, gdzie piłka spadała na głowę defensorów Sociedad, Ci jednak wybili ją zbyt krótko przed pole karne, tu dopadł do niej Ander Herrera i popisał się ładnym uderzeniem z powietrza, doskonale ustawiony jest jednak Bravo, który pewnie chwycił piłkę.

76
    Gospodarze cofnięci wyprowadzają kolejna świetną kontrę. Futbolówkę w środku pola otrzymał Xabi Prieto i natychmiast fantastycznie prostopadle zagrał do Griezmanna, ten znalazł się na czystej pozycji, tym razem jednak był na minimalnym spalonym i arbiter przerwał grę.