Ajaccio – PSG 1:2 (koniec) | Bordeaux – Toulouse 0:1 (koniec) | Guingamp – Saint-Étienne 0:0 (koniec)
Lyon – Sochaux 2:0 (koniec) | Rennes – Nice 0:0 (koniec) | Valenciennes – Bastia 3:2 (koniec)
Olympique Lyon
2:0 (0:0)
FC Sochaux
Sobota 11.01.2014, 20:00 • Stade Gerland, Lyon • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Zasłużone zwycięstwo drużyny Olympique. Gospodarze przeważali przez całe spotkanie, a w 2. połowie udokumentowali ją bramkami. Sochaux nie bez powodu zajmuje tak niskie miejsce w lidze, choć gdyby na początku drugiej odsłony Mayuka zdołał strzelić gola, to spotkanie mogło potoczyć się inaczej. (21:52:19)

90+1
    Arbiter doliczył 4 minuty.

90
    Po dośrodkowaniu Corchia, udane piąstkowanie na przedpolu zaliczył Anthony Lopes.

89
    Briand po zagraniu Gomisa, znalazł się na ofsajdzie.

88
    Bakambu na 5 metrze tylko usną piłkę czołem, gdyby ta leciała kilka centymetrów niżej, mielibyśmy najpewniej gola kontaktowego.

87
    Corchia na pozycji spalonej.

85
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska, gracze Olympique grają już na czas.

82
    Grenier trafił do notesu arbitra.

81
    Zmiana w drużynie Olympique Lyonnais: Briand wchodzi za Lacazetta.

80
    Sochaux zaatakowała śmielej, ale gospodarze dobrze bronią dostępu do własnej bramki.

78
    Zmiana w drużynie FC Sochaux: Frau wchodzi za Ayew.

77
    Sunzu za zagranie ręką, został ukarany żółtym kartonikiem.

77
    Piłka w bramce Olympique! Jednak Sunzu skierował futbolówkę do bramki ręką!!!

75
    Gol dla Olympique!
    Bramkę zdobył YOANN GOURCUFF. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, piłka minęła kilku zawodników, na lewej stronie pola karnego akcję zamykał Gourcuff, który mierzonym strzałem na dalszy słupek, wewnętrzną częścią stopy nie dał szans Crosowi!

74
    Radzą sobie obrońcy z Lyonu z wrzutkami zawodników przyjezdnych.

73
    Jeszcze jeden stały fragment dla Sochaux.

72
    Goście przed szansą z rzutu wolnego.

70
    Zmiana w drużynie FC Sochaux: Boukari wchodzi za Sinkale.

70
    Lacazette bez namysłu huknął z 18 metrów, piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

68
    Sochaux wyszło z opresji obronna ręką.

67
    Rzut wolny dla Olympique tuż przy bocznej linii pola karnego.

64
    Zmiana w drużynie FC Sochaux: Prcić wchodzi za Nogueiro.

64
    Bakambu znalazł się w dogodnej sytuacji, oddał z 10 metrów bardzo mocny strzał, ostatkiem sił Anthony Lopes zdołał sparować piłkę do boku!

63
    Kolejna udana interwencja Crosa na przedpolu.

60
    Dośrodkowanie Lacazetta ląduje w rękawicach Crosa.

58
    Teraz gospodarzą będzie grało się o wiele łatwiej, goście już nie mają czego bronić.

57
    Bramkę zdobył CLEMENT GRENIER. Pomocnik Olympiue uderzył mocno, ponad murem, jednak piłka leciała dobre 2 metry od słupka i Cros powinien ten strzał obronić, jednak futbolówka po rękawicy wpadła do siatki!

55
    Rzut wolny dla Olympique, do bramki 23 metrów!

53
    Sochaux przez chwilę będzie musiało sobie radzić w 10, opatrywany poza boiskiem jest Nogueira.

52
    To powinno być 1:0!!! Strzał głową Gourcuffa z 8 metrów, w niesamowity sposób ze sparował przed siebie Cros!

51
    Ayew wywalczył rzut rożny.

49
    Mayuka oddał świetny strzał z 25 metrów, piłka minimalnie minęła bramkę Anthony Lopesa, który byłby bezradny gdyby ta zmierzała w światło bramki!

46

Spotkanie dość przeciętnie, głównie za sprawą biernej postawy drużyny Sochaux. Olympique przeważa, jednak nie potrafi sforsować skomasowanej obrony gości.

45
    Tym razem uderzył na dalszy słupek, pomylił się o pół metra!

45
    Będzie miał kolejną szansę Gourcuff, z praktycznie tego samego miejsca co 2 minuty temu.

43
    Świetny, bardzo mocny strzał z rzutu wolnego oddał Gourcuff, piłka zatrzymała się na poprzeczce!

42
    Rzut wolny dla Lyonu, do bramki ok 35 metrów.

41
    Lacazette potężnie huknął z 18 metra, na szczęście Crosa, piłkę na ciało przyjął jeden z jego partnerów z defensywy.

38
    Drużyna Olympique bombarduje pole karne Crosa kolejnymi centrami, jednak bez efektu.

36
    Ayew pokusił się na uderzenie z 35 metrów, strzał okazał się bardzo niecelny.

34
    Grenier szukał w polu karnym Gomisa, jednak zacentrował bardzo źle, od bramki grę wznowi Cros.

33
    Po mocnym wstrzeleniu Fofana piłki w pole karne, do strzału złożył się Gomis, futbolówka została bardzo mocno uderzona, ale poszybowała daleko od bramki.

31
    A jednak! Grenier wierzy w swoje umiejętności, tym razem strzelał z 40 metrów, piłka przeleciała dobry metr nad poprzeczką.

31
    Rzut wolny dla Lyonu, jednak do bramki jest zbyt daleko by pokusić się o strzał.

29
    Grenier spróbował szczęścia z połowy boiska, jednak pomylił się o dobry metr.

28
    Gomis wystawił piłkę na 10 metr, a Lacazette w tak wyśmienitej sytuacji przestrzelił!

25
    Gomis był przewracany w polu karnym Sochaux, ale arbiter nie zdecydował się na odgwizdanie faulu.

22
    Po obejrzeniu powtórek można mieć wrażenie, ze dla gospodarzy należał się rzut karny!

21
    Gomis stanął oko w oko z Crosem, ale Sunzu w ostatniej chwili wybił mu piłkę spod nóg.

20
    Arbiter upomniał słownie Sunzu po bezpardonowym wejściu w Biševaca.

19
    Osamotniony w ataku Gomis złożył się do strzału głową na 15 metrze, ale piłka tylko prześlizgnęła się po czubku jego głowy.

16
    Na wrzutkę Ayew świetnie nabiegł Kanté, po jego uderzeniu głową piłka poszybowała metr nad bramką!

15
    Po faulu na Mayuka, goście będą mieli rzut wolny z 35 mtrów.

13
    Na chwile inicjatywę przejęło Sochaux, jednak po dwóch rzutach rożnych nie zagrozili bramce Olympique.

11
    Po dośrodkowaniu Bedimo z lewej strony boiska , minął się z piłką na przedpolu Cros, jednak bez konsekwencji dla swojej drużyny.

10
    Pierwszy minuty pod dyktando gospodarzy, jednak na razie żadna z drużyn nie miała klarownej sytuacji.

8
    Ponownie na ofsajdzie znalazł się Gomis.

8
    Po głęboki zagraniu Kanté, na raty piłkę złapał Anthony Lopes.

7
    Goście przed szansą z rzutu wolnego, do bramki 32 metry.

6
    Gomis złapany na pozycji spalonej.

5
    Fofana zdecydował się na uderzenie z 30 metrów, piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

3
    Po nieudanym zagraniu Lacazette, piłka trafiła w ręce Crosa.

1

Olympique Lyonnais: Anthony Lopes – Biševac, Bedimo, Miguel Lopes, Umtiti, Gourcuff, Grenier, Fofana, Gonalons, Gomis, Lacazette
    Rezerwowi: Vercoutre, Zeffane, Koné, Malbranque, Briand, Danic, Fekir

FC Sochaux: Cros – Kanté, Faussurier, Sunzu, Corchia, Nogueira, Sinkala, Eickmayer, Mayuka, Ayew, Bakambu
    Rezerwowi: Carlão, Frau, Boukari, Peybernes, Prcić, Camara, Ilaimaharitra

Sędziowie: Lannoy – Luzi, Viala.

Wszystko przemawia na korzyść gospodarzy sobotniego pojedynku. Każde inne rozwiązanie niż spokojne zwycięstwo Olympique będzie niespodzianką.

Po dotychczas rozegranych trzydziestu jeden spotkaniach bilans mocno przemawia na korzyść Olympique. Sochaux odniosło zaledwie pięć zwycięstw, tyle samo razy padały remisy, a aż dwadzieścia jeden zwycięstw odnotował zespół z Lyonu.

Przed ostatni zespół ligi przed świąteczna przerwą przerwał passę jedenastu meczów bez zwycięstwa. Sochaux w delegacjach nie potrafi grać w tym sezonie, z dziesięciu wyjazdów wrócili z zaledwie jednym punktem!

Fani Lyonu już od ponad dwóch miesięcy czekają na domowe zwycięstwo swoich pupili. Było potęga Francji na własnym radzi sobie bardzo dobrze, w tym sezonie na Stade de Gerland wygrało tylko Reims.

Drużyna Olympique po 19. kolejkach plasuje się na 10. pozycji francuskiej Ligue 1, z dorobkiem 25 punktów. Sochaux zgromadziło na swoim koncie zaledwie 11 punktów i zajmuje w lidze dopiero 19. pozycję.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.