Real Betis – Real Madryt 0:5 (koniec) | Elche – Rayo Vallecano 2:0 (koniec) | Granada – Osasuna 0:0 (koniec)
RCD Espanyol – Celta Vigo 1:0 (koniec)
RCD Espanyol Barcelona
1:0 (0:0)
Celta de Vigo
Sobota 18.01.2014, 22:00 • Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona • Hiszpańska LaLiga

Koniec spotkania w Barcelonie! Mecz nie przyniósł nam zbyt wielu emocji, a na jedynego gola musieliśmy czekać aż do 88. minuty. Jest to jednak bardzo ważne zwycięstwo gospodarzy, którzy awansowali właśnie na ósmą pozycję. Drużyna gości zajmuje aktualnie miejsce 16. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne tylko w Lajfy.com! (23:50:55)

90+3
    Gra na aferę gości skończyła się kontratakiem Espanyolu przerwanym faulem.

90+2
    Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. W miejsce Simao wprowadzony został Rodriguez.

90+1
    Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Simao. Espanyol zdobywa cenne sekundy.

90
    Sędzia dolicza 3 minuty do drugiej części spotkania.

90
    Piłkarze Espanyolu przerywają akcję gości wybijając piłkę daleko na aut. Spieszy się teraz Celcie Vigo, ale to Espanyol utrzymuje się przy piłce. Mądra gra podopiecznych Aguirre.

88
    Gol dla Espanyolu!
    Dalekie podanie pod pole karne Celty przejmuje SERGIO GARCIA, zwodzi dwóch obrońców i strzałem z powietrza nie daje żadnych szans bramkarzowi gości!

87
    Simao idealnie centruje w pole karne, ale do piłki za wcześnie wyruszył Moreno. Po jego strzale głową piłka ląduje w siatce, ale gol ze względu na pozycję spaloną strzelającego jest niezaliczony.

86
    Garcia faulowany przez Fontasa i kolejna okazja do zagrożenia bramki Rodrigueza z rzutu wolnego dla gospodarzy.

85
    Mallo próbował stworzyć okazję Nolicie dobrym podaniem, jednak piłka trafiła wprost pod nogi Moreno.

84
    Strzał Alexa z dystansu po ziemi niecelny.

83
    Ostatnią zmianę przeprowadza Enrique. Za Minę wchodzi Bermejo.

82
    Lopez ładnie złożył się do strzału z powietrza z odległości 30 metrów, ale nie trafił czysto w piłkę, którą bez problemu łapie w ręce Casilla.

81
    Krohn-Delhi za długo trzymał piłkę przy sobie zamiast zagrać ją do lepiej ustawionego Rafinhi i traci ją na rzecz defensywy gospodarzy.

80
    Niecelny strzał Garcii, piłka uderza tylko w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Yoela Rodrigueza.

79
    Lopez traci piłkę tuż przed polem karnym Espanyolu i z kontrą rusza drużyna gospodarzy.

78
    Bez problemu radzą sobie defensorzy gospodarzy po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

77
    Kamera realizatora skupiła się teraz na pewnej śpiącej pani kibic. Ten obrazek mówi wszystko o tym spotkaniu.

76
    W przypadku zakończenia się tego meczu właśnie remisem gospodarze awansują w tabeli o dwie pozycje, lądując na 10. miejscu. Gościom remis ten daje miejsce 16.

75
    Drugą zmianę wykorzystuje Enrique. W miejsce Fernandeza wchodzi Lopez.

74
    Simao uderza bezpośrednio na bramkę, ale piłka przelatuje nie tylko nad trzyosobowym murem, ale i poprzeczką.

73
    Kolejny rzut wolny dla gospodarzy blisko pola karnego rywala. Czy tym razem Espanyolowi uda się zagrozić bramce Celty? Dla atrakcyjności tego meczu dobrze by było, gdy tak się stało.

72
    Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Simao piąstkuje Rodriguez.

71
    Piłka trafiła na 5. metr do Castro, ten nie trafił czysto w piłkę, ale i tak był na spalonym, więc gol i tak nie zostałby zaliczony.

70
    Szansa na zagrożenie bramki gości dla Espanyolu z rzutu wolnego po faulu na Garcii.

68
    Pierwsza zmiana w drużynie gości. Miejsce aktywnego dziś Orellany zajmie Nolito.

68
    Rafinha ucierpiał w starciu z Sanchezem.

67
    Na boisku niestety cały czas wieje nudą.

65
    Sanchez przerywa kontratak gości faulem na Rafinhi w środkowej części boiska i zostaje ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem.

64
    Druga zmiana w drużynie gospodarzy. Za Stuaniego wchodzi Pizzi.

62
    Rafinha traci piłkę w trak\ci długo budowanego ataku gości. Chwilę później futbolówka ponownie jest w posiadaniu Celty Vigo.

61
    Póki co druga połowa również nie zachwyca. Brakuje klarownych sytuacji, a mecz prowadzony jest w powolnym tempie.

61
    Dobry strzał głową Stuaniego pewnie broni Yoel Rodriguez.

60
    Cabral fauluje na lewej flance i szansa z rzutu wolnego dla ekipy z Barcelony.

59
    Centra Krohn-Delhiego wybita daleko na aut przez defensywę Espanyolu.

58
    Kolejny błąd arbitra na korzyść Celty. Piłkę wybił Rafinha, a mimo to od rzutu rożnego grę wznowią goście.

57
    Fuentes wolniejszy od obrońcy Celty, od rzutu rożnego zaczną gospodarze.

56
    Pomylił się teraz sędzia, obrońca gości wybija piłkę Fuentesowi, ale mimo to arbiter wskazał na piąty metr. Grę wznawia Rodriguez.

55
    W końcu do głosu doszli gospodarze i próbują przedostać się pod pole karne Celty.

54
    Fernandez przebiegł z piłką kilka metrów, a następnie oddał strzał tuż zza linii pola karnego, ale piłka trafią w jednego z obrońców i wychodzi na rzut rożny.

52
    Cały czas przy piłce utrzymuje się Celta Vigo. Goście lepiej weszli w drugą połowę.

51
    Świetne zagranie piętką Rafinhi w pole karne do Fernandeza przecina Colotto.

50
    Ładnie chciał teraz Fernandez zagrać piłkę w "uliczkę" do Miny, ale w ostatniej chwili przeczytali jego zamiary defensorzy Espanyolu i piłka znajduje się znowu daleko od pola karnego zawodników z Barcelony.

49
    Krohm-Delhi za mocno wrzuca piłkę z lewego skrzydła i od wyrzutu piłki z autu rozpoczną gospodarze. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ wysoko ustawieni są piłkarze Celty.

47
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 13 710 widzów.

46
    Jedna zmiana w zespole gospodarzy. Cordobę zastąpi na boisku Alex.

46

Niestety to nie było najciekawsze 45 minut. Obie drużyny grają zbyt zachowawczo, a po dojściu pod pole karne przeciwnika zwyczajnie się gubią. W pierwszych trzech kwadransach widzieliśmy zaledwie jeden celny strzał. Nic dziwnego, że sędzia nie doliczył ani jednej minuty do pierwszej połowy. Oby druga część spotkania przyniosła na więcej emocji! Zapraszam ponownie za niecałe 15 minut!

45+1

45
    Nakładka Fernandeza i żółta kartka dla gracza Celty Vigo! W tym starciu ucierpiał Sanchez.

43
    Rafinha wrzucał piłkę z lewego skrzydła, ale ta trafiła w twarz Lopeza i mieliśmy krótką przerwę. W osłabieniu będą musieli sobie radzić przez kilka najbliższych chwil podopieczni Aguirre.

43
    Rafinha dośrodkowuje ze stałego fragmentu gry w pole karne, ale ta nie trafia do któregoś z gości i wybijają ją obrońcy.

42
    Lopez fauluje na własnej połowie i mamy rzut wolny dla gości.

41
    Ładna wymiana podań pomiędzy Lopezem i Stuanim na prawej flance kończy się utratą piłki.

40
    Garcia nie trafia w piłkę na piątym metrze, akcję zamykał jeszcze Cordoba, ale zagrał niedokładnie i w posiadaniu futbolówki znajduje się Celta Vigo.

38
    Zbyt długo prowadził piłkę wzdłuż pola karnego gości Castro, ale zdążył ją przejąć jeszcze Rafinha, który jednak również nie poradził sobie z defensorami Espanyolu.

37
    Moreno wyszedł teraz ofensywnie na połowę rywala, jednak po jego zagraniu na stadionie słychać było głośny jęk. Piłka poszybowała kilkanaście metrów ponad bramką gości.

36
    Simao dobrze prowadził piłkę lewym skrzydle, ale tuż przed polem karnym jeden z obrońców wybija ją na rzut rożny. Korner nie przynosi jednak zagrożenia pod bramką Rodrigueza.

35
    Tym razem na spalonym złapany został Orellana.

34
    Garcia faulowany w środkowej części boiska przez Rafinhę.

33
    Na minimalnym spalonym Cordoba. Szkoda, bo to mogła być stuprocentowa okazja, gdyż snajper gospodarzy wychodził na czystą pozycję!

32
    Gwizdy na trybunie to reakcja kibiców na to co właśnie ma miejsce na boisku. Piłka cały czas jest rozgrywana przez piłkarzy Celty, którzy nie kwapią się do ataków, przez co mecz staje się nudny.

31
    Kolejna bardzo dobra interwencja Sancheza, w decydującym momencie wybiją on piłkę wślizgiem Minie.

29
    Sanchez świetnie odbiera piłkę rozpędzonemu Castro. Dobrze zapowiadająca się akcja Celty przerwana i mają szansę do kontrataku gospodarze.

28
    Po początkowej lepszej grze drużyny z Barcelony, teraz lepiej spisują się goście. Częściej atakują i dłużej utrzymują się przy piłce. Nadal jednak nie byliśmy świadkami ani jednej groźnej sytuacji.

27
    Orellana tym razem zdecydował się na dośrodkowanie, z którym jednak nie mają kłopotów obrońcy Espanyolu.

26
    I po raz kolejny kończy się to rzutem rożnym, tym razem z drugiej strony boiska. Do piłki znów podchodzi Orellana, ale po krótkim rozegraniu piłka znowu wychodzi na rzut rożny i kolejny korner dla gości.

25
    Znowu bardzo długo budują swoją akcję podopieczni Enrique.

24
    Zła decyzja arbitra. Lopez ładnie urwał się na prawym skrzydle, wbiegł w niego obrońca Celty, a sędzia odgwizdał przewinienie Lopeza. Piłka dla gości.

24
    Dośrodkowanie Orellany świetnie piąstkuje Casilla, a następnie doskakuje do piłki i łapie ją w ręce.

23
    Orellana wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

22
    Teraz budują swój atak piłkarze gości.

21
    Cordoba nie zdołał dojść do piłki zagranej przez Stuaniego.

20
    Rzut wolny w środkowej strefie boiska po faulu Garcii na Castro. Sędzia nie zdecydował się jednak na indywidualną karę.

19
    Za wysoko wrzucał piłkę Garcia w pole karne Celty, tylko lekko drasnął ją Cordoba, po czym futbolówka opuściła boiska. Od bramki zaczyna Rodriguez.

18
    Optyczną przewagę mają aktualnie zawodnicy z Barcelony. Częściej są w posiadaniu piłki, a gościom nie skutecznie nie pozwalają wyprowadzić skutecznej kontry.

16
    Pierwsze 15 minut nie jest prowadzone w szybkim tempie, ale mieliśmy okazje do zobaczenia kilku groźnych kontrataków. Miejmy jednak nadzieję, że w następnych minutach zobaczymy również ciekawe akcje i przede wszystkim strzelone bramki!

15
    Wrzutka Feuentesa wybita przez obrońców, ale chwilę później lewy obrońcy znów ma okazję do dośrodkowania. Tym razem piłkę pewnie łapie Yoel Rozdriguez.

14
    Garcia w prosty sposób traci piłkę na połowie przeciwnika, a chwilę potem sędzia odgwizduje rzut wolny dla Celty.

14
    Castro uderza zza pola karnego, ale nie ma problemów z wyłapaniem piłki lecącej w środek bramki Casilla.

13
    Krohn-Dehli długo prowadził piłkę chcąc wbiec w pole karne Espanyolu, ale ostatecznie obrońcy wybijają ją na aut.

12
    Orellana przerywa akcję Espanyolu.

11
    Gospodarze wymieniają podania w środkowej części boiska.

10
    Cordoba nie zdołał utrzymać piłki w boisko po mocnym dograniu w pole karne gości.

9
    Garcia sam na sam z bramkarzem oraz obrońcą za plecami upada na murawę w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczy! Wydaje się, że słusznie.

8
    Uderzenie Orellany głową po dobrej akcji lewym skrzydłem niecelne.

6
    Bez zagrożenia pod bramką Casilli.

5
    Rzut wolny dla Celty blisko pola karnego Espanyolu.

4
    Dużo walki w początkowych minutach spotkania.

3
    Nieudane dośrodkowanie i z kontratakiem ruszają gospodarze, jednak w ostatniej chwili Garcia traci piłkę.

2
    Rzut wolny dla Celty Vigo z dogodnej pozycji.

1

Zawodnicy wychodzą na murawę.

RCD Espanyol de Barcelona: Casilla – J. López, Colotto, H. Moreno, Fuentes – Stuani, V. Sánchez, Gonzalez, Simão – Córdoba, S. García

Rezerwowi: Germán – R. Rodríguez, Sidnei, V. Álvarez, Álex, Torje, Pizzi

Real Club Celta de Vigo: Rodriguez – Mallo, Cabral, Fontàs, Castro – Fernández, Oubiña, Rafinha – Krohn-Dehli, Mina, Orellana

Rezerwowi: S. Álvarez – Aurtenetxe, Costas, Á. López, Madinda, Bermejo, Nolito

Głównym arbitrem dzisiejszego spotkania jest Eduardo Prieto Iglesias. Na liniach wspierać go będą Moises Mateo Montanes oraz Francisco Sabuco.

Ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami miał miejsce 19 sierpnia ubiegłego roku. Spotkanie zakończyło się wtedy remisem 2:2.

Goście dzisiejszego pojedynku zajmują miejsce 15. Tracą do gospodarzy trzy punkty, co na pewno będzie miało wpływ na ich dodatkową motywację przed tym starciem. W ostatniej kolejce zawodnicy trenowani przez Luisa Enrique zwyciężyli na własnym stadionie 2:1 z Valencią po dwóch golach strzelonych przez Charlesa.

Gospodarze dzisiejszego spotkania zajmują obecnie 12. miejsce. Podopieczni Javiera Aguirre zdobyli dotychczas 22 punkty. W ostatniej kolejce Espanyol uległ na własnym stadionie "Królewskim" 0:1.

Dziś późnym wieczorem, w meczu 20. kolejki Primiera Division, Espanyol zmierzy się z Celtą Vigo. Mecz odbędzie się na Estadi Cornellà-El Prat w Barcelonie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

Gole: 88. Garcia

Kartki:   65. Sanchez (ESP) – 45. Fernandez (CLV)

RCD Espanyol Barcelona: Casilla – J. López, Colotto, H. Moreno, Fuentes – Stuani(64. Pizzi), V. Sánchez, Gonzalez, Simão(90+2. Rodriguez) – Córdoba(46. Alex), S. García
    Zmiany: Germán – R. Rodríguez, Sidnei, V. Álvarez, Álex, Torje, Pizzi

Celta de Vigo: Rodriguez – Mallo, Cabral, Fontàs, Castro – Fernández(75. Lopez), Oubiña, Rafinha – Krohn-Dehli, Mina(83. Bermejo), Orellana(68. Nolito)
    Zmiany: S. Álvarez – Aurtenetxe, Costas, Á. López, Madinda, Bermejo, Nolito

Sędziowie: Prieto Iglesias- Montanes, Sabuco