Werder – Braunschweig 0:0 (koniec) | Hamburg – Schalke 04 0:3 (koniec)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Niedziela 26.01.2014, 17:30 • Imtech Arena, Hamburg • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Zapraszamy na relacje live z interesującego starcia niemieckiej Bundesligi. Na przeciwko siebie staną ekipy Hamburgera SV i Schalke 04 Gelsenkirchen.

Początek meczu o godzinie 17:30. Jako główny arbiter poprowadzi je Peter Sippel. My relację live, z Imtech Arena rozpoczniemy około 15 minut przed początkowym gwizdkiem, by podzielić się z Państwem wyjściowymi składami obu ekip.

Hamburger SV w ligowej tabeli plasuje się na 16 lokacie, z dorobkiem 16 punktów. Schalke jest siódme i zgromadziło, jak do tej pory 28 "oczek".

Gracze z Hamburga nie mają ostatnio dobrej passy – w czterech kolejnych meczach nie odnieśli zwycięstwa i zgromadzili tylko jeden punkt. W ostatniej kolejce przegrali przed własną publicznością 2:3 z Mainz.

Schalke radzi sobie ostatnio w kratkę. Trzy ostatnie spotkania i trzy zgoła inne rezultaty – porażka z Monchengladbach, zwycięstwo z Freiburgiem i wreszcie, w ostatniej kolejce – bezbramkowy remis z Nurnbergiem.

Hamburger SV:
    Drobny – Lam, Tah, Westermann, Jansen – Badelj, Arslan – Ilicević, van der Vaart, Calhanoglu – Lasogga.

Rezerwowi: Diekmeier, Bouy, Sobiech, Jiracek, John, Neuhaus, Zoua

Trener: Bert van Marwijk

FC Schalke 04 Gelsenkirchen:
    Fahrmann – Uchida, Matip, Santana, Kolasinac – Boateng, Neustadter – Farfan, Meyer, Fuchs – Huntelaar.

Rezerwowi: Hoogland, Goretzka, Papadopoulos, Obasi, Szalai, Hildebrand, Sobottka

Trener: Jens Keller

Główny: P. Sippel.
    Asystenci: C. Leicher, M. Schuller.

Na dzisiejszą relację z meczu 18. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy Hamburger SV a FC Schalke 04 Gelsenkirchen zaprasza Kamil Kaźmierczak. Znamy już podstawowe jedenastki, w jakich zagrają obie drużyny. Zapraszam do zapoznania się i miłego oczekiwania na pierwszy gwizdek sędziego, który już za kwadrans.

Piłkarze na murawie, za chwilę początek meczu!

Warto zaznaczyć, że Huntelaar wraca do składu Schalke 04 po pięciomiesięcznej przerwie!

1

1
    Huntelaar fauluje przy próbie przejęcia piłki pod bramką rywala.

2
    Huntelaar zagrywa prostopadle do Fuchsa. Sędzia dopatruje się spalonego, którego nie ma.

4
    Zagranie prostopadłe do Lasoggny. Napastnik gości biegnie skrzydłem, ale w ostatniej chwili zatrzymany przez Santanę.

6
    Groźna okazja gospodarzy, jednak Lam z 20 metrów uderza obok bramki.

7
    Farfan zagrywa z prawej strony do Meyera. Ten z odległości 11 metrów uderza, ale piłkę łapie Drobny.

10
    Piłka od kilku minut utrzymywana jest w środkowej części boiska.

11
    Wrzutka Fuchsa w pole karne. Tam do piłki wyskakuje Boateng, lekko trąca piłkę, jednak ta nie wpada do bramki, a opuszcza plac gry.

13
    Podanie na skrzydle do Kolasinacia, który jest na pozycji spalonej.

14
    Neustadter przerzuca piłkę nad obrońcami HSV. Zagranie adresowane do Huntelaara, ale ten nie ma szans, aby dobiec do piłki.

15
    Posiadanie piłki jak na razie w miarę wyrównane: 47% – 53%.

16
    Zagranie w pole karne, tam główkuje Boateng, ale pewnie łapie Drobny.

17
    Rzut rożny dla gości. Wrzuca van der Vaart, ale wybija głową kolega z reprezentacji, Huntelaar.

17
    Van der Vaart na pozycji spalonej.

18
    Boateng na skrzydło do Fuchsa, jednak Lam pokrył rywala i pozwolił futbolówce opuścić plac gry.

20
    Zagranie na skrzydło do Jansena, ale ten nie opanowuje piłki i ta opuszcza boisko.

21
    Uchida próbował podać górą do Huntelaara, ale zagranie zatrzymał jeden z obrońców HSV.

22
    Badelj wrzuca w pole karne, ale tam czujni obrońcy gości.

23
    Dwójkowa akcja Boateng – Huntelaar. W końcowej fazie akcji z lewej strony po ziemi podawał ten pierwszy, jednak jego zagranie przeciął Westermann.

24
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Lasogga, na boisku pojawia się John.

24
    Lasogga ze względów zdrowotnych musiał opuścić plac gry.

26
    Zagranie do Huntelaara w pole karne, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybija mu Westermann.

27
    John z lewej strony w pole karne, ale płasko po ziemi, bez problemu dla obrońców.

27
    Kolasinac wchodzi z lewej strony z piłką, uderza, ale pewnie interweniuje Drobny.

28
    Fuchs biegnie lewym skrzydłem i zatrzymywany przez Lama. Obaj piłkarze się przewracają, ale Lam się nie podnosi. Potrzebna pomoc medyczna.

29
    Diekmeier rozpoczął rozgrzewkę, a masażyści sygnalizują, że konieczna jest zmiana.

31
    John z lewej strony w pole karne, ale wybijają obrońcy gości.

31
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Lam, na boisku pojawia się Diekmeier.

33
    Uchida strzela, bramkarz się rzuca, ale przed nim pojawia się Huntelaar, który podaje do kolegów będących w polu karnym. Jak się później okazało, Holender był na spalonym.

34
    Gol dla Schalke!
    Farfan z prawej strony wrzuca w pole karne, HUNTELAAR najwyżej wyskakuje do piłki i daje prowadzenie Schalke. Ależ powrót Holendra na boiska Bundesligi!

36
    Rzut wolny dla gospodarzy. Wrzutka z 30 metrów wybita przez Huntelaara.

37
    John lewą flanką wbiega w pole karne, fauluje go Uchida, który za to przewinienie ogląda żółtą kartkę.

38
    Ze skraju pola karnego próbował strzelać Calhanoglu. Piłka wybita na 30 metr, tam oddaje strzał Badelj i ręką interweniuje Huntelaar, za co dostaje żółtą kartkę.

39
    Van der Vaart uderza z 16 metrów z rzutu wolnego i zmusza do interwencji Fahrmanna. Mamy rzut rożny.

40
    Wrzutka ze stałego fragmentu gry wybita, jednak przejmują ponownie gospodarze. Ostatecznie uderza Jansen, ale słabo i pewnie łapie bramkarz Schalke.

41
    Huntelaar zbiega z lewej strony. W ostatniej chwili piłka spod Jego nóg wybita na rzut rożny.

41
    Farfan wrzuca z rzutu rożnego, ale wybijają gospodarze.

42
    Boateng uderza bardzo niecelnie. Grę wznowi Drobny.

43
    John kiwa z prawej stronie, ostatecznie wywalczył aut dla swojego zespołu.

44
    Gospodarze utrzymali się przy piłce, jednak nie oddali strzału i z kontrą wyszli goście. Farfan biegł skrzydłem, ale Badelj pobiegł za nim i go zatrzymał.

45
    Sędzia doliczył dwie minuty.

45+1
    Gospodarze starają się wyrównać przed przerwą, jednak ich akcje zatrzymywane są w okolicach 20. metra.

45+2
    Pierwsza połowa skończona. Do przerwy zasłużenie prowadzi Schalke 1:0 po bramce głową Huntelaara, dla którego jest to dziesiąte trafienie przeciwko HSV. Na dalsze emocje związane z tym spotkaniem zapraszam za niespełna kwadrans.

Piłkarze ponownie pojawili się na murawie, za chwilę zaczynamy drugie 45 minut!

46

46
    Ilicević schodzi do środka z lewej strony i z 20 metrów uderza mocno i pięknie, ale nad poprzeczką.

47
    Zagranie na lewą stronę do Ilicevicia, a ten przy próbie wrzutki uderza w jednego z obrońców.

48
    Wrzutka z rzutu rożnego wybita przez defensorów gości.

50
    Uchida z prawej strony do Neudstadtera, ten podaje do Huntelaara, który jest w dogodnej sytuacji do oddania strzału, ale niestety na spalonym.

51
    Uchida wrzuca w pole karne na głowę Huntelaara, ten uderza, ale Jego strzał broni Drobny.

53
    Boateng zagrywa głową w kierunku Huntelaara, ale Westermann przecina podanie.

54
    Gol dla Schalke
    Santana podaje do FARFANA, odpowiedzialny za Jego krycie Westermann go zostawia, wybiega na 25. metr Drobny, ale skrzydłowy Schalke go mija i strzela na pustą bramkę.

56
    Strata Jansena, później głową Huntelaar zagrywa do Fanfara, co było kluczowe w tej akcji. Zdobywca drugiej bramki dla Schalke zagrywa z prawej strony w pole karne, tam czeka już Meyer i z najbliższej odległości, bez żadnych problemów, pakuje piłkę do siatki.

58
    Wielu kibiców opuściło już stadion. Zimno, ich drużyna przegrywa 0:3...

60
    Gra toczy się teraz głównie w środkowej części boiska.

62
    Farfan na prawym skrzydle i wywalczył rzut rożny.

63
    Fuchs wrzuca z rożnego, ale Drobny piąstkuje.

63
    Uchida chce za wszelką cenę zatrzymać kontrę gospodarzy. Udało mu się, jednak nie podnosi się z murawy.

64
    Uchida wstaje i może kontynuować grę.

65
    Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony z około 40 metrów.

65
    Van der Vaart wrzuca w pole karne, jednak płasko i wybijają obrońcy.

66
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Ilicević, na boisku pojawia się Zoua.

67
    Fauluje Boateng. Rzut wolny z 35 metrów dla gospodarzy.

68
    Zamieszanie w polu karnym, wybicie, jednak dalej przy piłce utrzymują się piłkarze HSV, prostopadłe zagranie do van der Vaarta, który oddaje słaby strzał.

70
    Boateng do Uchidy, ten po ziemi centruje w pole karne, jednak wybija nogą bramkarz.

71
    Prostopadłe zagranie do Calhanoglu, ten próbuje zagrać do van der Vaarta, ale podanie przecina jeden z obrońców Schalke.

73
    Podanie na skrzydło do Diekmeiera, wrzutka w pole karne tego gracza, główkuje van der Vaart, ale broni bramkarz.

73
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Huntelaar, na boisku pojawia się Szalai.

75
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Fuchs, na boisku pojawia się Goretzka.

77
    Zagranie na skrzydło do Goretzki. Niemiec wywalczył rzut rożny.

77
    Farfan ze stałego fragmentu gry, jednak sędzia odgwizduje przewinienie jednego z Jego kolegów.

79
    Rzut wolny z lewej strony dla gospodarzy. Wrzuca Calhanoglu, ale wybijają obrońcy.

80
    Van der Vaart podaje do Badelji, a ten z 18 metrów uderza w słupek.

81
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Uchida, na boisku pojawia się Hoogland.

82
    Kolasinac zagrywa do Meyera, a ten z 16 metrów uderza obok słupka.

84
    Wyraźnie widać, że obie drużyny już czekają na koniec spotkania.

86
    Diekmeier faulował Meyera około 30 metrów od bramki.

86
    Farfan wrzuca w pole karne, tam najwyżej wyskakuje Matip, jednak Jego strzał głową o centymetry mija słupek.

89
    Piłkarze Schalke starają się jak najdłużej być w posiadaniu piłki.

90
    Jeszcze Goretzka wbiega stara się wbiec w pole karne, ale został zatrzymany na 20. metrze.

90
    Sędzia nie doliczył ani minuty i kończy dzisiejsze spotkanie. Schalke zdominowało drugą część połowy. Kluczowe były dwie minuty, w których goście zdobyli dwie bramki i tak naprawdę wtedy było już po meczu. HSV zagrało słabe spotkanie, przez co przegrało i po 18. kolejce będzie zajmować szesnastą lokatę w tabeli. Schalke natomiast awansowało na piątą pozycję i jest blisko zrealizowania planu na rundę wiosenną, czyli zajęcia co najmniej czwartej pozycji w Bundeslidze.

To wszystko z Imtech Arena. Za uwagę dziękuje Kamil Kaźmierczak. Zapraszam na pozostałe wydarzenia relacjonowane przez serwis lajfy.com. (19:24:44)