Podolsk – Lev 3:4 (0:1 po rz. karnych) | Niżny Nowogród – Din. Ryga 0:1 (0:1 po rz. karnych) | Dyn. Moskwa – HC Slovan 2:3 (koniec)
Dynamo Moskwa
2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
HC Slovan Bratysława
Wtorek 28.01.2014, 16:30Kontinental Hockey League

Trzecia tercja byłą decydująca dla rozstrzygnięcia. Slovan szybko strzelił dwie bramki, później Dynamo Moskwa cały czas goniło wynik, ale nie udało im się tego dokonać i Slovan wychodzi zwycięsko 3:2 (18:56:01)

57:07
    Slovan utrzymuje się w strefie ofensywnej.

56:16
    Niepotrzebna kara Komarova! W tych decydujących minutach meczu Dynamo będzie grało w podwójnym osłabieniu!

56:03
    Kara dla Volkova. Goście będą grać w przewadze.

54:52
    Uwolnienie na korzyść Moskwy.

53:50
    U gospodarzy widać coraz większą niedokładność. Widać, że się spieszą.

52:42
    Po strzelonej bramce na tafli zaczyna wrzeć i dochodzi do przepychanki. Po strzelonej bramce na tafli zaczyna wrzeć i dochodzi do przepychanki. otrzymuję 10 minutową karę za niesportowe zachowanie.

52:42
    Bramka dla Moskwy!
    Gosodarze zmniejszą straty! Pierwsze strzelał Karpov, a później DUGIN dobił na odsłoniętą cześć bramki!

52:08
    Goście w pełnym składzie.

50:49
    Kolejna kontra Slovanu! Tym razem w sytuacji sam na sam z bramkarze znalazł się Hudáček, który nie potrafi łpokonać golkipera!

50:08
    Kara dla Mojzisa za slashing.

49:02
    Šatan po raz kolejny próbuje pokonać bramkarza, tym razem jednak to mu się nie udaje.

48:23
    Goście grają na czas "szanując" krążek w strefie neutralnej.

47:00
    Sytuacja staje się coraz bardziej klarowna. Jeśli Dynamo nie weźmie się w garść to odjedzie z pustymi rękoma.

46:00
    Bramka dla Slovanu!
    Strzelcem jest ŠATAN! Wspaniała kontra słowackiej drużyny! Šatan wychodzi na sytuację 1 na 1 i posyła krążek z forehandu wprost między parkany Jerjomenki!

45:43
    Mironov strzela, Janus sobie radzi bez większego problemu.

44:06
    Kara dla Bartovič. Moskale będą mieli szanse na wyrównanie.

43:45
    Po grze gospodarze widać, że są zaskoczeni takim wynikiem i nadal nie grają do końca przekonująco.

43:07
    Seria strzałów zostaje obroniona przez Janusa, po czym do gumy dochodzi Mosaljov, który pudłuje.

41:00
    Moskwa straciła już jedną bramkę, ale nadal broni się w osłabieniu.

40:27
    Strzelcem jest ŠKOULA! Bardzo dobre rozegranie zamka w podwójnej przewadze, po kilku podaniach krążek trafi łna kij Škouli a ten potężnie uderzył spod niebieskiej zmuszając golkipera Dynama do kapitulacji.

40:21
    Kara dla Mironova! Gospodarze będą grali w podwójnym osłabieniu!

37:00
    Gospodarze nie mają już przewagi liczebnej, ale nadal są zmuszeni bronić się.

35:27

34:11
    Slovan skutecznie się broni.

33:27
    Na ławkę kar wędruje Šatan.

33:00
    Pestuško strzela z backhandu, Janus bez problemu broni.

31:37
    Sytuacja się odwraca i teraz to Jerjomenko jest w opałach.

30:40
    Wyśmienita sytuacja Dynamo! Po wygraniu wznowienia krążek trafia do Karsumsa, a ten minimalnie przestrzeliwuje bramkę!

29:30
    Bratysława gra coraz aktywniej.

28:21
    Gra zostaje zatrzymana, a gra rozpocznie się od wznowienia w tercji neutralnej.

27:10
    Strzał Radivojeviča zostaje zablokowany!

26:17
    Strzelcem jest MIKLÍK! Kolejna przewaga w tym meczu wykorzystana!

25:13
    Jalasvaara otrzymuje dwuminutową karę za zahaczanie.

24:00
    Slovan cały czas próbuje przedrzeć się do strefy ataku, ale obrona Moskwy skutecznie im to uniemożliwia.

22:30
    Jerjomenko broni strzał Škouli.

21:30
    Krążek dostaje się przed bramkę Janusa, ale ten zażegnuje sytuację wybijając go.

18:13
    Janus broni strzały kolejnych zawodników moskiewskiej drużyny.

Bramka dla Dinamo!
    Strzelcem jest PESTUNOV! Wykorzystana przewaga!

00:01

Dynamo Moskwa: Jerjomenko – Višněvskij, Mironov, Jalasvaara, Solovjov, Novák, Rjazancev, Barancev, Korjagin – Gorovikov, Pestuško, Komarov – Cetkov, Karsums, Mosaljov – Babenko, Dugin, Karpov – Kvapil, Pestunov, Volkov.

HC Slovan Bratysława: Janus – Štajnuch, Škoula, Sigalet, Mihalík, Mojžíš, Brejčák, Luža – Šatan, Radivojevič, Hudáček – Miklík, Bartovič, Mikúš.J – Bakoš, Bližňák, Kukumberg – Mikúš.T, Kudrna, Šťastný.

Sędziowie: Kiseljov, Romasko – Palej, Šichanov.

Na relację zapraszają lajfy.com

Slovan w ostatnich meczach ma całkiem dobry bilans, wygrali 4 z 7 meczy, a ostatni mecz wygrali z Witiazem Podolsk w karnych 2:1. Moskwa jak na lidera dywizyjnego przystało radzi sobie bardzo dobrze, wygrali aż 7 z 10 ostatnich meczach, a ostatni mecz wygrali z Lvem Pragą 2:1

Obie drużyny rozegrał po 49 meczy. Gospodarze przewodzą pościgowi do wejścia do fazy playoff, a goście już się z nią pożegnali. Slovan zajmuje 6. miejsce w Dywizji Bobrova i uzbierał 62pkt. Dynamo jest liderem Dywizji Tarasovej i ma na swoim koncie 105 oczek.

28 stycznia 2014r. w ramach ligi KHL odbędzie się mecz pomiędzy Dynamo Moskwa i HC Slovan Bratysława.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30.

Bartosz Peruń

Składy i statystyki: 9. Pestunov (Volkov), 53. Dugin (Karpov) – 27. Miklík, 41. Škoula, 46. Šatan

Sędziowie: Kiseljov, Romasko – Palej, Šichanov