Sassuolo – Hellas Verona 1:2 (koniec) | Chievo – Lazio 0:2 (koniec) | Catania – Livorno 3:3 (koniec)
Atalanta – Napoli 3:0 (koniec) | Juventus – Inter 3:1 (koniec)
Calcio Catania
3:3 (0:0)
AS Livorno Calcio
Niedziela 02.02.2014, 15:00 • Angelo Massimino, Catania • Włoska Serie A

To wszystko na dziś. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia innych spotkań na lajfy.com! Oby były równie kapitalne jak ten dzisiejszy! (16:59:43)

Faule: 26-16

Sporo graczy wyróżniło się w tym doskonałym widowisko, ale MVP tego spotkania wybieram INNOCENTA EMEGHARE, który dwukrotnie trafił do siatki i wykreował trzecie trafienia dla swojego zespołu, wywalczając rzut karny, tak więc również może zapisać sobie asyste. Prócz tego przez całe spotkanie był niezwykle groźny pod bramką Frisona.

Za nami kapitalne widowisko na Angelo Massimino w Catani. W tym meczu było niemal wszystko co jest potrzebne do wielkie spotkania. Mnóstwo goli, zwrotów akcji, dużo walki, sporo żółtych kartek czy rzut karny. Już w przerwie informowałem, że mecz stoi na niezłym poziomie, brakuje tylko goli i te przyszły w drugiej połowie i to w jakiej obfitości! Oba zespoły strzeliły po trzy i ostatecznie to widowisko kończy się całkowicie zasłużonym remisem 3:3!

90+5
    Ci jednak bronią się doskonale. To chyba koniec...

90+4
    Gospodarze bardziej zdeterminowani w ostatnich sekundach wywierają presję na defensywę gości.

90+2
    A teraz brzydki faul gracza gospodarzy. Żołtą kartką ukarany Bergessio.

90+2
    Goście wyraźnie nie wytrzymują ciśnienia. Kolejny ich brzydki faul tym razem Mbaye i mamy kolejną żółtą kartkę.

90+2
    Nie wynikło jednak z niego nic godnego uwagi.

90+1
    Gospodarze w poszukiwaniu zwycięskiego gola. Z dystansu uderzył Lodi, świetnie jednak na korner futbolówkę odbił Bardi. Korner dla gospodarzy.

90
    Brzydki faul Emersona i zostaje on ukarany żółtym kartonikiem.

90
    Arbiter dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry. Czy w tym fantastycznym spotkaniu będziemy świadkami jeszcze jednego zwrotu akcji?!

89
    Almiron jak się można domyślić wpadł szał radości i zdjął koszulkę ciesząc się z trafienia. Arbiter kara go za to żółtym kartonikiem.

88
    Gol dla Catanii!
    Bramkę zdobył SERGIO ALMIRON.

Cóż za genialne widowisko! Gospodarze w końcówce doprowadzają do wyrównania! Piłke na prawej stronie szesnastki trafiła do Izco, ten zacentrował na długi słupek gdzie znalazł się SERGIO ALMIRON, który ładnie przyjął futbolówkę i uderzył obok Bardiego, kierując ją do siatki!

86
    Ładna centra z wolnego Lodiego w polu karnym najwyżej do piłki wyskakuje Spolli i uderza głową minimalnie obok prawego słupka!

86
    Gospodarze się nie poddają i wywalczają na lewym skrzydle rzut wolny.

84
    Ostatnia zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza Paulinho, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Biagianti.

83

83
    Goście przerpowadzają niezły atak po którym wywalczają korner.

80
    Brzydki faul w środku pola Benassiego i zostaje on słusznie ukarany żółtym kartonikiem.

79
    Chwilę po zdobyciu swojego drugiego gola Emeghara opuszcza boisko. W jego miejsce na placu gry pojawia się Belfodil.

78
    Gol dla Livorno!
    Bramkę zdobył INNOCENT EMEGHARA.

Cóż za fantastyczne widowisko! Nie minęło pare minut i goście ponownie obejmują prowadzenie! Świetny atak po którym piłka trafiła na lewej stronie szesnastki do Duncana, ten mocno uderzył, Bardi odbił futbolówkę przed siebie i po raz drugi w tym meczu w odpowiednim miejscu znalazł się INNOCENT EMEGHARA i skierował futbolówkę do siatki!

77
    Brzydko na połowie gospodarzy fauleje Paulinho i sędzia go kara żółtym kartonikiem.

75
    Bramkę zdobył PABLO BARRIENTOS.

I Catania szybko doprowadza do wyrównania! Doskonała centra z rożnego Castro, na 5 metrze do piłki dopada PABLO BARRIENTOS i pewnym uderzeniem kieruje piłkę do siatki!

75
    I wywalczają rzut rożny.

74
    Gospodarze jednak się nie załamują. Ruszają do ataku.

72
    Bramkę zdobył PAULINHO.

Do piłki podchodzi Paulihno i pewnie strzałem w środek bramki wykorzystuje jedenastkę! Wydawało się, że to gospodarze są bliższi wyjścia na prowadzenie, robią to jednak goście!

71
    Golkiper gospodarzy zostaje ukarany dodatkowo żółtym kartonikiem.

71
    Po wznowieniu gry goście od razu ruszają do ataku. Świetna długa piłka za plecy obrońców, dopada do niej Emeghara jest sam przed Frisonem, ten rzuca mu się pod nogi i go fauluje. Tak więc będziemy mieli RZUT KARNY DLA GOŚCI!

71
    Zmiana również w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Rinuado, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Almiron.

70
    I jest zmiana w zespole gości. W miejsce Cecheriniego na boisku pojawia się Valentini.

69
    Gracz gości schodzi z murawy utykając. Chyba potrzebna będzie zmiana.

68
    W jednym ze starć w środku pola ucierpiał Cecherini i potrzebuje pomocy fizjoterapeutów.

67
    Gospodarze rozgrywają piłkę na połowie gości, szukając luki w ich defensywie.

65
    Widać ogromną determinację w zespole gospodarze. Stracili na moment piłkę, ale od razu trójka ich graczy szybko do niej ruszyła by ją odebrać, co też im się udało.

63
    Gospodarze chcą iśc za ciosem , atakują szukając drugiego trafienia.

61
    Bramkę zdobył GONZALO BERGESSIO.

I zmiany szkoleniowca gospodarzy przynoszą efekt, Catania doprowadza do wyrównania! Na lewej stronie szesnastki futbolówka trafiła do Barrientosa ten ładnie zagrał na 5 metr gdzie znalazł się GONZALO BERGESSIO, który uderzył z pierwszej piłki, futbolówkę instynktownie zdołał odbić przed siebie Bardi, jednak napastnik Catani szybko do niej dopadł i za drugim razem już bez problemu umieścił w bramce!

60
    Druga zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza Leto, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Castro.

57
    Goście jednak nie zamierzają się zadowolić jednobramkowym prowadzeniem. Wychodzą z niezłym atakiem, który kończy uderzeniem Duncan, futbolówka mija jednak lewy słupek bramki Frisona.

55
    Szkoleniowiec gospodarzy szybko reaguje nie niekorzystny rezultat i dokonuje pierwszej zmiany. W miejsce Bellusciego na boisku pojawia się Izco.

55
    Brzydki faul w środku pola Belusciego i zostaje on ukarany żółtym kartonikiem.

54
    Gospodarze się jednak nie poddają i ruszają do ataku. Przed polem karnym futbolówka trafiła do Lodiego, ten ładnie mocno uderzył, jednak minimalnie ponad bramką Bardiego!

52
    Goście chcą iśc za ciosem i ruszają z kolejnym atakiem, zostają jednak powstrzymani przez defensywę gospodarzy.

50

Gospodarze dobrze zaczęli drugą połowę ze świetną kontrą wychodzą jednak goście i obejmują prowadzenie! Przed polem karnym futbolówka trafiła do Emersona, ten popisał się mocnym uderzeniem i Frison z najwyższym trudem odbił piłkę, dopadł jednak do niej INOCCENT EMEGHARA i bez problemu umieścił w siatce!

48
    Korner natomiast nie przyniósł zagrożenie pod bramką gości.

47
    Szybko do ataku ruszają gospodarze. Przed polem karnym futbolówka trafia do Biraghiego, który popisuje się świetnym uderzeniem, zmierzającą pod poprzeczką futbolówkę przerzuca jednak świetnie nad nią Bardi!

46

Oba zespoły już na murawie. Za moment poczatek drugiej połowy.

Faule: 15-5

Pomimo bezbramkowego wyniku do przerwy jesteśmy świadkami naprawdę niezłego spotkania. Oba zespoły nie chowają się w obronie, tylko wobec tego, że potrzebują punktów, próbują ataków. Wobec czego gra jest płynna, szybko przenosi się spod jednego pola karnego pod drugie, gdzie ciągle coś się dzieje. Miejmy nadzieję, że po przerwie dojdą do tego gole. Zapraszamy za kwadrans.

45

45
    Arbiter nie decyduje się doliczyć ani minuty i kończy pierwszą połowę równo z wybiciem 45.

43
    Ostra walka obu stron o piłkę w środku pola.

41
    Z niezłym atakiem wychodza gospodarze. Na skrzydle piłka trafia do Bergassio, który precyzyjnie centruje w pole karne gdzie do piłki najwyżej wyskakuje Biraghi, który uderza jednak głową obok bramki.

39
    Gra szybko przenosi się na drugą stronę. Tutaj w polu karnym padł Leto, domagając się odgwizdania jedenastki, arbiter pozostał jednak niewzruszony.

38
    Po chwili kolejna próba gości z dystansu. Tym razem uderzał Castellini, jednak ponownie nie skutecznie, futbolówka leci obok bramki Frisona.

37
    Niezły atak gości, kończy uderzeniem sprzed pola karnego Paulinho, futbolówka leci jednak ponad bramką Frisona.

36
    Szybko odpowiedzieć próbowali gospodarze. Na lewej stronie znalazł się Biraghi, jednak miast grać w piłkę pokazał tą z czego słynni są Włosi. Próbował wymusić faul "nurkując", na całe szczęście arbiter nie dał się na to nabrać i pokazał mu całkowicie zasłużenie żółta kartką.

35
    Nie przyniósł on jednak zagrożenia pod bramką gospodarzy.

34
    I ponownie w natarciu goście. Na prawej stronie znalazł się Emeghara i wywalczył korner dla swojego zespołu.

32
    Niezła centra z niego w polu karnym górą są jednak defensorzy gości.

31
    Z niezłym atakiem wychodzą gospodarze i wywalczają korner.

29
    Po chwili Rinualdo ładnie zagrywa do Mbaye ten jednak znajduje się na spalonym.

27
    Z niego piekielnie mocno uderza Paulinho futbolówka zatrzymuje się jednak w gąszczu nóg gracz w polu karnym. Defensorzy gospodarzy wybijają ją przed szesnastkę, tu jednak przejmują ją goście, trafia ona na prawej stronie do Mbaye, ten ładnie centruje na 5 metr gdzie dopada do niej wbiegający Duncan, jednak w dobrej sytuacji uderza głową obok bramki!

26
    Kolejna próba gości i wywalczają oni na 25 metrze rzut wolny.

24
    Odpowiadają goście. Na prawej stronie szesnastki futbolówka trafiła do Paulinho, ten ładnie przyjęciem jej zwiódł obrońcę, a następnie uderzył, lecz ponad bramką Frisona.

23
    Po chwili ponownie z atakiem wyszli gospodarze i mocno przycisnęli gości w ich polu karnym, ostatecznie jednak defensorzy Livorno spisują się bez zarzutu i odpierają ten atak.

22
    Ładnie z wolnego w pole karne centruje Lodi, tu najwyżej do futbolówki wyskakuje Spolli i uderza głową, minimalnie jednak obok prawego słupka!

21
    Po chwili kolejny faul gości tym razem około 25 metra i będziemy mieli wolny dla Catanii z niezłej pozycji.

20
    Nieźle prawym skrzydłem ruszył Rolin, brzydkim faulem powstrzymał go jednak Duncan i sędzia po raz pierwszym w tym spotkaniu sięga do kieszonki i pokazuje żółty kartonik.

19
    Niezłe długie zagranie ze środka pola w pole karne gospodarzy, tu piłki próbował sięgać Emeghara, zabrakło mu jednam centymetrów i ostatecznie wylądowała ona za linią końcową. Od bramki zacznie Frison.

18
    Niezła centra w pole karne, tu jednak górą w powietrzu są defensorzy gospodarzy, którzy wybijają futbolówkę.

17
    Gra ponownie szybko przenosi się na drugą stronę. Tym razem to goście wywalczają na lewym skrzydle rzut wolny.

16
    Jednak nie wynikło z niego nic godnego uwagi.

15
    I szybko jesteśmy po drugiej stronie boiska, gdzie gospodarze wywalczają na lewej stronie rzut wolny.

14
    Szybko jednak odpowiadają goście. Na prawej stronie futbolówka trafiła do Emeghary, ten ładnie zwiódł obrońcę wpadł w pole karne i uderzył, jednak minimalnie obok lewego słupka!

13
    W końcu z niezłym atakiem wychodzą gospodarze. W środku pola futbolówka trafiła do Leto, ten podciągnął parę metrów i uderzył sprzed szesnastki, jednak obok bramki Bardiego.

11
    Goście nie ustają w atakach. Ładne długie zagranie ze środka pola ląduje pod nogami wbiegającego w pole karne Paulinho, ten uderza z woleja jednak minimalnie obok prawego słupka!

9
    Na uderzenie z niego decyduje się Paulinho i Frison z najwyższym trudem odbija piłkę w bok!

9
    Wciąz w natarciu goście, którzy wywalczają około 35 metra rzut wolny.

8
    I kolejna próba gości. Na prawej stronie znalazł się Mbaye, nieźle zacentrował w pole karne tu jednak dobrze ustawieni byli defensorzy gospodarzy, którzy wybili futbolówkę.

7
    Ostra walka o futbolówkę obu stron w środku pola.

5
    Na moment futbolówkę przejęli gospodarze, jednak szybko ją stracili i goście wyszli z kontrą. Futbolówka trafia na prawej stronie szesnastki do Emeghary, ten ładnie się z nią obrócił i oddał na 16 metr gdzie znalazł się Pualinho, który uderzył po ziemi jednak w sam środek bramki bez problemu broni Frison.

4
    Goście od początku w inicjatywie. Rozgrywają piłkę na połowie gospodarzy, szukając luki w ich defensywie.

2
    Pierwsi do ataku ruszyli goście, zostali jednak powstrzymani przed polem karnym gospodarzy, przez ich defensywe.

Gospodarze dziś w tradycyjnych niebiesko-czerwonych pasiakach, goście natomiast na biało.

1

Oba zespoły już na murawie. Za moment pierwszy gwizdek sędziego.

Znamy już składy w jakich wystąpią obie ekipy. Już za 10 minut poczatek spotkania!

Calcio Catania: Frison- Spolli, Bellusci, Peruzzi, Biraghi, Rolín, Barrientos, Lodi, Leto, Rinaudo, Bergessio

Rezerwowi: Ficara- Almirón, Legrottaglie, Plašil, Izco, Monzón, Castro, Andújar, Gyömbér, Keko, Capuano

AS Livorno Calcio: Bardi- Castellini, Rinaudo, Emerson, Ceccherini, Mbaye, Luci, Duncan, Benassi, Paulinho, Emeghara

Rezerwowi: Aldegani- Piccini, Mosquera, Anania, Biagianti, Borja, Valentini, Mesbah

Sędziowie: Bergonzi- Crispo, Preti.

W walce o utrzymanie mają pomóc drużynie gospodarzy Francesco Lordi (wcześniej Genoa) i Fabian Rinaudo (Sporting Lizbona). Livorno wzmocnił Paolo Castellini (Sampdoria).

W ostatniej kolejce Livorno pokonało Sassuoli 3-1. Gole zdobyli Greco, Benassi i Paulinho. Catania niespodziewanie zresmisowała 0-0 z Interem w Medionalnie.

Livorno jest tylko oczko wyżej w tabeli i ma dwa punkty więcej niż Catania. Bilans 21 spotkań to 4-4-13 i bramki 19-37.

Catania jest najgorszą drużyną w lidze z bilansem 3-5-13. Jeszcze gorzej wygląda jej bilans bramkowy, który wynosi 13-37.

Zapraszamy na spotkanie 22 kolejki włoskiej Serie A, w którym zmierzą się Catania i Livorno. Dokładna relacja "minuta po minucie" na lajfy.com!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Kamil Marut

Gole: 61. Bergessio, 75. Barrientos, 88. Almiron – 50. Emeghara, 72. Paulinho (kar.), 78. Emeghara

Kartki:   36. Biraghi (CTN), 55. Bellusci (CTN), 71. Frison (CTN), 89. Almiron (CTN), 90+2. Bergessio (CTN) – 20. Duncan (LVO), 77. Paulinho (LVO), 80. Benassi (LVO), 90. Emerson (LVO), 90+2. Mbaye (LVO)

Calcio Catania: Frison- Spolli, Bellusci (55' Izco), Peruzzi, Biraghi, Rolín, Barrientos, Lodi, Leto (60' Castro), Rinaudo, Bergessio

AS Livorno Calcio: Bardi- Castellini, Rinaudo, Emerson, Ceccherini (70' Valentini), Mbaye, Luci, Duncan, Benassi, Paulinho (84' Biagianti), Emeghara (79' Belfodil)

Sędziowie: Bergonzi- Crispo, Preti