Poniedziałek 03.02.2014, 22:00 • El Madrigal, Villarreal • Hiszpańska LaLiga

Dziękuję serdecznie za uwagę i życzę państwu udanego wieczoru oraz udanego wstawania do pracy bądź szkoły w dniu jutrzejszym! (23:54:34)

MVP spotkania:

W dniu dzisiejszym wybiorę dwóch graczy spotkania i są nimi:

Jeremy Perbet, który zrobił świetną zmianę i doskonale zastąpił Uche w 43 minucie spotkani. Udało mu się trafić dzisiaj dwie bramki i trener gospodarzy będzie mia spory ból głowy kogo ma ustawić z przodu czy Uche, czy też jego.

Oriol Riera bramka stadiony świata, którą muszą państwo zobaczyć w powtórkach, gdyż ciężko to wyrazić w słowach i mimo porażki jego zespołu zrobił świetną zmianę w końcówce spotkani.

Podsumowanie meczu:

Po nudnej pierwszej połowie nic nie zapowiadało, że druga połowa może coś zmienić, a jednak szybkie dwa ciosy gospodarzy zdecydowały o dalszym przebiegu spotkania, którzy kontrolowali resztę spotkania i powiększyli prowadzenie. W samej końcówce rozmiary porażki zmniejszył cudownym uderzeniem Oriol Riera!

90+3
    Ostatnia minuta spotkania przebiegła spokojnie i sędzia może zakończyć to widowisko

90+2
    Pereira zobaczył wysuniętego bramkarza gości i uderza z dalsza na bramkę i on również minimalnie się myli!

90+1
    W ostatniej części meczu sporo okazji mają goście tym razem minimalnie nad bramką uderzał Armenteros.

90
    Druga połowa potrwa 3 minuty dłużej.

89
    Centra w pole karne i Lobato uderza główką, a Sergio Asenjo przenosi piłkę nad bramką, ale gol i tak byłby nie uznany, gdyż był na pozycji spalonej gracz Osasuny.

88
    Szybka odpowiedź gospodarzy, którzy rozgrywają kontratak i prostopadłe podanie do Giovaninego, lecz bramkarz gości był tym razem szybszy

87
    Gol dla Osasuny!
    Cudowna bramka gości. Dośrodkowani z lewej strony i przepięknym technicznym uderzeniem tyłem nogi ORIOL RIERA pokonuję bramkarza gospodarzy

86
    Centra w pole karne Villarrealu, z którą radzą sobie gracze gospodarzy, którym nie śpieszy się z atakiem na bramkę gości, gdyż cieszy ich już ten wynik.

85
    Czyżby żółta kartka dla gracza gospodarzy? Nie sędzia jedynie przyznaję rzut wolny dla Osasuny.

84
    Gospodarze grają wysokim pressingiem, lecz wychodzą z niego goście, którzy nie mogą się przebić z futbolówką na połowę Villarrealu.

83
    Zmiana w drużynie CA Osasuna: z boiska schodzi Lobato, na boisku pojawia się Riera.

82
    Faulowany Pereira, który wywalczył rzut wolny dla swojego zespołu, który został krótko rozegrany i wrzut z autu dla gospodarzy, lecz wcześniej ujrzymy zmianę w zespole Osasuny i ostatnią w tym meczu.

81
    Lewą stroną atakuje zespół Osasuny, lecz co zrobić sam gracz gości przeciwko czwórce graczy w żółtych koszulkach.

80
    Dośrodkowanie z lewej strony boiska wpada pod nogi Giovaniego, który ma zbyt mało miejsca na uderzenie i pewnie piłkę chwyta golkiper gości.

79
    Długa piłka do Giovaniego dobrze przeczytał to defensor Osasuny i to oni są teraz przy piłce, którą stracili na rzecz gospodarzy, którzy cofnęli się i będą teraz liczyć na szybkie kontrataki.

78
    Gospodarze w kolejnym szybkim kontrataku, lecz tym razem zostali powstrzymani i atakują lewą stroną boiska goście, którzy wywalczają wrzut z autu na wysokości pola karnego Villarrealu.

77
    Zmiana w drużynie Villarreal CF: z boiska schodzi Pina, na boisku pojawia się Ramos.

75
    Gol dla Villarrealu!
    Dobrze rozegrany wrzut z autu i prostopadłe podanie do JEREMIEGO PERBETA, który uderza po długim rogu pokonując po raz drugi bramkarza gości.

74
    Ależ okazja dla Giovaniego, który ma dzisiaj pecha i nie może pokonać bramkarza gości tym razem uderzał po długim rogu i golkiper gości wyciągną się jak struna.

73
    Zmiana w drużynie Villarreal CF: z boiska schodzi Aquino, na boisku pojawia się Pereira.

72
    Po zmianie, która odbyła się przed momentem zawodnicy przyjezdni grają trójką obrońców. Kolejny atak pozycyjny Osasuny i strata piłki i podanie między obrońców do Giovaniego, który znowu jest na pozycji spalonej.

71
    Pozostałe 20 minut nadziei u graczy Osasuny, którzy muszą rzucić wszystko na jedną szale narażając się na kontry gospodarzy, lecz nie mają już nic do stracenia.

70
    Zmiana w drużynie CA Osasuna: z boiska schodzi Puñal, na boisku pojawia się Roberto Torres.

69
    Ostre wejście zawodnika Osasuny, a konkretnie Loé, który zostaję ukarany jedynie żółtą kartkę za to wejście, a powtórki pokazują, że mógł sędzia pokazać czerwoną kartkę.

68
    Osasuna atakuję i naraża się na kontrę, która miała spore szanse powodzenia, lecz Giovani zbyt wcześnie wyszedł do piłki i znalazł się ponownie na pozycji spalonej.

67
    Długa piłka do Giovani, który bez mniejszych problemów przyjął górną piłkę, ale niestety znalazł się na pozycji spalonej.

66
    Atakują tym razem goście, którzy tracą piłkę po zbyt mocnym podaniu na lewą stronę do Cejudo, który powinien przyjąć piłkę, gdyż niedawno temu został wprowadzony na boisko.

65
    Faulowany zawodnik gospodarzy walce o górną i piłkę i nici z ataku pozycyjnego graczy Osasuny, ciekawi mnie posiadanie piłki jak w tym momencie wygląda może realizator transmisji nas zaraz posłucha i pokaże nam.

64
    Atakowany Andrés Fernández zmuszony był wybić futbolówkę na aut, gdyż wszelkie podanie na prawą czy lewą stronę zakończyło by się przejęciem piłki przez Giovaniego i Perbeta, którzy już czaili się na piłkę.

63
    Atakują ponownie gospodarze, jednak wycofują piłkę na własną połowę by zmienić tylko stronę z lewej na prawą. Zbyt mocne podanie do Aquiny, któremu udaję się wywalczyć wrzut z autu, ale sędzia pokazuję co innego.

62
    Goście starają się atakować, lecz gospodarze stosują dobry pressing, aż na taki strzał rozpaczy zdecydował się wprowadzony nie dawno temu Cejudo, ale futbolówka poleciała wysoko w trybuny.

61
    Podanie w pole karne do Giovani w pole karne, który poślizgną się podczas przyjmowania piłki w polu karnym Osasuny i grę od bramki wznowił Andrés Fernández.

60
    Ponownie oglądamy sytuację gdy gospodarze zamknęli Osasunę na ich połowie i goście muszą się nieustannie bronić. Wygląda to jak "obrona Częstochowy".

59
    Zmiana w drużynie CA Osasuna: z boiska schodzi De las Cuevas, na boisku pojawia się Cejudo.

58
    Atak gospodarzy prawą stroną podanie w pole karne do Costy, którego uderzenie zostało zblokowane przez defensora Osasuny i atakują teraz goście, którzy nie mają pomysłu na rozegranie akcji i kończy się cała akcja niecelnym uderzeniem gracza gości.

57
    Po pierwszej nudnej połowie wreszcie oglądamy dobrą pokaz piłki wykonaniu "żółtej łodzi podwodnej". Tym razem prostopadłe podanie do Costy, który chciał wymusić rzut karny i ma szczęście, że nie ujrzał za to aktorstwo żółtej kartki.

56
    Giovani z lewej strony podaję do środka MANUELA TRIGUEROSA, który ma sporo czasu by dobrze przymierzyć i pokonuję bramkarza gości precyzyjnym strzałem w lewy róg bramki.

55
    Krótko rozegrany rzut rożny i zbyt późno połapali się w tym gracze gości i obejrzeliśmy groźną wrzutkę w pole karne Osasuny.

54
    Centra w pole karne gospodarzy, z którą radzą sobie bez mniejszych problemów gracze gospodarzy tworząc szybki kontratak. Podanie na prawą stronę do Giovani, który biegnie z piłką do linii końcowej wywalczając rzut rożny.

53
    Bliski straty był defensor Osasuny, lecz udaję mu się wybrnąć z tej trudnej sytuacji i wreszcie gościom udaję się przekroczyć połowę Villarrealu.

52
    Goście są zamknięci na własnej połowie i nie potrafią sobie poradzić na wysoki pressing zawodników w żółtych koszulkach.

51
    Gracze Osasuny ratują się faulami, a gospodarze nie odpuszczają i atakują jak nie lewą to prawą stroną boiska.

50
    Teraz to gracze Osasuny muszą atakować, lecz coś im nie wychodzi i gospodarze w ataku prostopadłe podanie do Giovani, który znalazł się na pozycji spalonej.

49
    Goście starają się uspokoić grę, ale gospodarze złapali drugi oddech i atakują coraz wyżej bramki gości. Defensorzy Osasuny ratują się wybijaniem piłki na autu poza własną połowę.

48
    Gospodarze rzucili się do ataku od pierwszych minut drugiej połowy dośrodkowanie w pole karne z lewej strony boiska złapał tym razem pewnie Andrés Fernández by za moment ujrzeć uderzenie z 30 metrów zawodnika Villarreal, które minimalnie minęło lewy słupek bramki Osasuny.

47
    Świetne otworzenie drugiej połowy wykonaniu gospodarzy. Świetne podanie w pole karne dostał JEREMY PERBET, który wykorzystał zbyt późno wychodzącego z interwencją bramkarza gości i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce.

46
    Wracamy na boisko drugą połowę wznowili goście, ale już gospodarze w ataku, którzy muszą wrócić z piłką na własną połowę i od nowa tworzyć atak pozycyjny,

46

Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy wynik. Nie widać zdecydowanego faworyta spotkania, gdyż obie drużyny stworzył sobie mało sytuacji do strzelenia bramek choć na pewno mogła zaskoczyć gra gości, która podeszła bez presji do spotkania i nie dała narzucić gospodarzom własnego stylu gry. Zapraszam już za 15 minut na drugą część spotkania.

45+1
    Pierwsza połowa została zakończona.

45+1
    Na pozycji spalonej zawodnik gospodarzy i sędzia pewnie za moment zakończy pierwszą część spotkania.

45
    Do drugiej połowy zostaję doliczone dodatkowe 60 sekund gry.

45
    Faulował Giovani i sędzia pokazuję mu żółtą kartkę, a zawodnik gospodarzy ma coś jeszcze do powiedzenia.

44
    Rzut wolny dla gospodarzy przed polem karnym Osasuny, ale czy po tym faulu ujrzymy żółtą kartką nie co kończy się głośnymi gwizdami z trybun.

43
    Mamy pierwszą zmianę spotkanie jest to za pewne wymuszone jakimś urazem napastnika gospodarzy. Z boiska schodzi Uche, a pojawia się na nim Perbet.

42
    W ostatnich minutach przycisnęli goście, którzy będą mieli za moment rzut rożny. Po stałym fragmencie gry ruszyła szybka kontra gospodarzy, lecz zbyt mocne podanie do Giovani i z całej akcji nici.

41
    Błąd zawodnika gospodarzy we własnym polu karnym, jednak udaję się mu wyjść cało, gdyż wybił piłkę na rzut z autu.

41
    Niepotrzebnie przerzucał piłkę zawodnik Osasuny z lewej strony na prawą co było z góry skazane na porażkę, a realizator pokazuję nam zawodnika w żółtej koszulce sugerując , że ujrzymy jeszcze zmianę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania.

40
    Przekombinowali zawodnicy gospodarzy pod polem karnym gości i bezpańską piłkę chwyta Sergio Asenjo.

39
    Gra szybko przenosi nam się nam połowę gospodarzy, którzy w tym momencie starają się rozegrać atak pozycyjny, lecz ponownie tracą piłkę i gospodarze grają szybki kontratak. Prostopadłe podanie do wbiegającego Uche w pole karne Osasuny, ale sędzia liniowy pokazuję spalonego co Uche przyjmuję z wielkim zdziwieniem.

38
    Krótko rozegrany rzut rożny podanie na lewą stronę do Jaume Costa, który dośrodkowuję futbolówkę, którą bez mniejszych problemów łapie golkiper gospodarzy.

37
    Mamy kolejny rzut rożny dla gospodarzy i ponownie wywalczył go Giovani.

36
    Rozpędzony prawą stroną Giovani biegnie do prawego narożnika i obija piłkę od defensora gości wywalczając tym samym kolejny rzut rożny.

35
    Gra zostaje wznowiona oddaniem piłki przez graczy Osasuny graczom Villarrealu.

34
    Mamy chwilową przerwę w spotkaniu, gdyż pomocy medycznej potrzebuję bramkarz gospodarzy, który trzyma się za prawy bark.

33
    Ależ okazja dla gospodarzy piłkę z linii łapie Andrés Fernández po uderzeniu zawodnika gości z 5 metra.

32
    Niezłe uderzenie zawodnika gości po długim słupku i bramkarz gospodarzy sparował piłkę na rzut rożny.

31
    Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie zmuszając gości by wyszli ze swojej połowy, ale Osasuna nie da się zaskoczyć, gdyż ten wynik w obecnej sytuacji ich satysfakcjonuje.

30
    Podanie do Loé, lecz niedokładnie grę wznowią z autu goście, którzy grają atak pozycyjny i tracą piłkę umożliwiając tym samym rywalom wyjście z kontrą, która została powstrzymana faulem.

29
    Gospodarze zdecydowanie częściej rozgrywają piłkę z prawej strony boiska, lecz nic z tego nie wynika i przerzucają piłkę na lewą stronę by ponownie futbolówka wróciła na prawą stronę boiska.

28
    Nic ciekawego nie działo się przez ostatnią minutę spotkania walka trwała przede wszystkim w środkowej strefie boiska.

27
    Będziemy mieli drugi rzut rożny dla gospodarzy i defensorzy gości po dośrodkowaniu wybijają piłkę na połowę swoich rywali by złapać trochę tchu.

26
    Na spalonym znalazł się po raz kolejny Acuña, który musi bardziej zwrócić uwagę gdzie stoją defensorzy Villarreal.

25
    Sporo strat w środkowej strefie boisko, aż goście przejmują piłkę, a konkretnie Damià, który dośrodkowuję futbolówkę w pole karne gospodarzy, jednak zakończyło się to stratą, gdyż nie było tam żadnego jego kolegi z zespołu.

24
    Źle rozegrany rzut wolny i gospodarze rozgrywają atak pozycyjny zbyt mocne podanie do Moisésa i futbolówka opuszcza boisko.

23
    Żółta kartka dla Pina za trafienie za uderzenie rywala przypadkowo w nos.

21
    Świetne prostopadłe podanie do Uche, który próbuję minąć bramkarza gości, a ten się nie daję, więc Uche wycofuje do Moisésa, który uderza bezpośrednio na bramkę i świetna interwencja w tym spotkaniu bramkarza Osasuny!

20
    W pole karne dostaję wbiegający Aquino, który próbuję uderzać po długim rogu, ale zbyt lekko i golkiper gości nie ma problemu ze złapaniem piłki.

19
    Wznowienie gry od bramki przez Andrés Fernández i dokładne podanie do Uche, który ściął z futbolówką do środka po czym uderzył nieznacznie nad poprzeczką!

18
    Atak pozycyjny gospodarzy zakończony niepowodzeniem i podanie do osamotnionego Acuñy, a defensor gospodarzy wybija dla pewności piłkę na aut.

17
    Prostopadłe podanie do Uche z prawej strony boiska, ale jest dobrze blokowany i grę od bramki wznowi Sergio Asenjo.

16
    Gospodarze przesuwają się prawą stroną boiska i wywalczają wrzut z autu na wysokości pola karnego rywali, jednak sędzia liniowy pokazuję aut dla Osasuny.

15
    Wrzut z autu dla Osasuny na wysokości pola karnego gospodarzy, jednak źle rozegrany i umożliwiają swoim rywalom wyjście z szybką kontrą. Podanie do środka do Trigueros, który uderza z 30 metrów, jednak golkiper gości nie ma problemu z chwyceniem piłki.

14
    Na spalonym tym razem zawodnik gospodarzy, który zbyt wcześnie wyszedł przed obrońców Osasuny.

13
    Wrzut z autu z prawej strony boiska dla Osasuny i gospodarze mogą wyjść z szybką kontrą podanie do wychodzącego na czystą pozycję dos Santos i musi interweniować przed własnym polem karnym golkiper gości.

12
    Zaostrzyła nam się gra po raz kolejny faulują zawodnicy Villarreal, którzy nie odpuszczają nogi w dzisiejszym meczu.

11
    Faulowany zawodnik gości na połowie gospodarzy, ale Osasuna nie ma pomysłu i wycofuję piłkę na własną połowę.

10
    Sporo zamieszania pod bramką gości, lecz wyjaśnia wszystko dalekim wybiciem piłki defensor gości i przy okazji piłka wpada pod nogi Acuña, który wywalcza przy okazji rzut wolny.

9
    Villarreal rozgrywa piłkę z prawej do lewej szukając jakiejkolwiek luki by uruchomić swoje skrzydła, ale goście są dobrze ustawieni i gospodarze mają nie lada problem.

8
    Gospodarze rozgrywają bardzo długo piłkę i nie mogą się przez szczelny mur jaki ustawili zawodnicy przyjezdni.

7
    Krótko rozegrany rzut rożny i dośrodkowanie z prawej strony, a tam najwyższej wyskakuję Uche, który uderza nad poprzeczką bramki gości.

6
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego Osasuny, ale Loé nie ma do kogo wyrzucić i podaje do najbliższej stojącego kolegi, który obija piłkę od rywala i wywalcza rzut rożny.

5
    Gospodarze rozgrywają piłkę na prawej stronie boiska. Goście starają się grać wysokim pressingiem co im nie wychodzi, ale gospodarze tracą piłkę na 25 metrze od bramki rywali.

4
    Gospodarze starają się grać z pierwszej piłki, ale wszystko dobrze przeczytał defensor Osasuny i przejął futbolówkę.

3
    Póki co mamy na boisku wiele strat i przy piłce bramkarz gości Sergio Asenjo, który próbował długim podaniem uruchomić Acune, ale jego podanie pada łupem defensorów gospodarzy.

2
    Podanie na lewą stronę do Moisés, jednak nie jest w stanie utrzymać piłki przy noce i od wrzutu z autu goście, którzy konstruują atak pozycyjny 30 metrów od bramki Villarreal.

1
    Rozpoczęła ekipa gospodarzy, którzy grają w swoich tradycyjnych żółtych strojach. Zbyt mocne podanie do Acuñy i bezpańską piłkę przyjmuję bramkarz gospodarzy, który odgrywa do swojego kolegi z formacji obronnej.

1

Na stadionie mamy minutę ciszy.

Obie drużyny już na boisku, a na stadionie mamy sporo wolnych miejsc, ale nie dziwi ten fakt gdyż Villarreal to miasto liczące ledwo 50 tysięcy mieszkańców, więc ciężko jest aby na trybunach był komplet widzów.

Oficjalne składy na spotkanie Villarreal CF – CA Osasuna podane są poniżej:

Villarreal CF: Sergio Asenjo – Mario, Gabriel Paulista, Dorado, Jaume Costa – Pina, Trigueros, Aquino, Moisés – Uche, dos Santos

Rezerwowi: Jokić, Musacchio, Perbet, Jonathan Pereira, Juan Carlos, Edu Ramos, Joan Roman

CA Osasuna: Andrés Fernández, Damià, Miguel, Lotiès, Marc Bertrán – Loé, Lobato, De las Cuevas, Puñal, Armenteros – Acuña

Rezerwowi: Asier Riesgo, Joan Oriol, Lolo, Oier, Cejudo, Oriol Riera, Roberto Torres

Sędziowie: A.Álvarez , J.Gallego, J.Barranco

Sędzia techniczny: I.Gonzalez

Na spotkanie rzecz jasna serdecznie zapraszam już pół godziny wcześniej czyli w tym przypadku na godzinę 21.30 gdzie podam oficjalne jedenastki jakie wystąpią naprzeciw siebie.

Podsumowanie:

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego widowiska jest drużyna gospodarzy, która musi zdobywać punkty jeśli myśli o grze w Lidze Mistrzów, jednak nie będzie to łatwe zadanie, gdyż drużynom z góry tabeli zawsze ciężko z drużynami z doły, gdyż one też walczą o byt w lidze. Jak wiadomo kadrowo silniejszą drużyną jest ekipa gospodarzy, ale jak wiemy nazwiska nie grają i boisko wyjaśni wszystko.

Główny arbiter spotkania pan Alfonso Álvarez Izquierdo jest przede wszystkim sędzią krajowym choć w jego CV możemy znaleźć, że prowadził jedno spotkanie towarzyskie oraz jeden mecz reprezentacji U-21. W sumie pokazał w tym sezonie 58 żółtych kartek co daję średnią powyżej 4.5 kartek na mecz. Pokazując również dwie czerwone kartki, w tym jedną za dwie żółte. Jego asystentami na liniach będą José Gallego oraz Juan Barranco, natomiast arbitrem technicznym wyznaczonym na to spotkanie będzie Iván González.

Historia spotkań:

Obie drużyny dosyć często spotkali się jak dotąd 31-krotnie i po kolei. 13 razy wygrywał zespół gospodarzy, 7-krotnie padał remis i 11 razy wygrywał zespół gości. Łącznie padło 84 goli co daję na jeden mecz średnią powyżej 2,5 bramki. Ostatnie spotkanie było rozgrywane 31 sierpnia 2013 w ramach 3 kolejki spotkań i padł tam wynik 3:0 dla Villarrealu.

Osasuna:

Goście są także na 5 miejscu w tabeli, ale od końca i za pewne dla nich każdy mecz w tej chwili to jest mecz o wszystko, gdyż do miejsca zagrożonego spadkiem mają zaledwie 2 punkty przewagi. Osasuna zdecydowanie poprawiła ostatnio co mówią o tym statystyki na 5 ostatnich rozegranych spotkań zdobyli 8 punktów, a na wyjazdach wygląda, a na wyjazdach zdobyli również 8 punktów. Osłabienia kadrowe przed tym meczem są dojść znaczne, gdyż nie będą mogli wystąpić m.in: Sisi i Nino, którzy leczą kontuzję oraz Alejandro Arribas i Silva, którzy muszą pauzować za kartki.

Villarreal:

Gospodarze dzisiejszego meczu zajmują 5 pozycję w tabeli z dorobkiem 37 punktów, które w obecnej chwili premiuję ich grą w Lidze Europejskiej, a jak to mawiają apetyt rośnie w miarę jedzenia i zapewne będą chcieli wskoczyć na 4 miejsce do, którego mają straty 5 punktów.Na ostatnie 5 rozegranych spotkań zdołali zdobyć zaledwie 7 punktów, a na własnym boisku na 5 ostatnich rozegranych spotkań zdobyli ich 8. W zespole gospodarzy nie będzie mógł wystąpić Cani i Farinós, którzy są w tej chwili kontuzjowani.

Witam serdecznie w ten poniedziałkowy wieczór na zakończenie 22 kolejki spotkań swój mecz rozegrają Villarreal oraz Ossauna, które odbędzie się na stadionie Camp El Madrigal.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.