Piotrcovia – SPR Pogoń 25:26 (koniec) | Zagłębie – MKS Perła 23:22 (koniec)
23:22 (12:10)
MKS Perła Lublin
Sobota 08.02.2014, 17:30 • Hala SP nr.14, Lubin • PGNiG Superliga kobiet

Zapraszamy na kolejne relacje z rozgrywek PGNiG Superligi kobiet na żywo tylko w serwisie Lajfy.com (19:23:11)

MVP spotkania została wybrana Kaja Załęczna (KHGM Zagłębie) to jej dwie brami w końcowych fragmentach meczu zadecydowały o zwycięstwie Lubinianek.

Piłkarki Zagłębia Lubin po meczu z MKS-em Selgros mają 27 pkt. w tabeli PGNiG Superligi kobiet i zajmują pierwsze miejsce.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin pokonuje na własnym parkiecie zespół aktualnych mistrzyń Polski MKS Selgros Lublin 23:22.

60
    Koniec meczu. (23:22)

59
    Gęga (MKS) schodzi na dwie minuty. (23:22) (23:22)

59
    Załęczna (KGHM) schodzi na dwie minuty. (23:22) (23:22)

59
    Pałgan (KGHM)schodzi na dwie minuty. (23:22) (23:22)

59
    Tsvirko broni rzut Roli ze skrzydła. (23:22) (23:22)

59
    Sabina Włodek prosi o czas dla MKS-u Selgros. Minuta do końca spotkania. (23:22) (23:22)

58
    Załęczna pewnie na lewym skrzydle. (23:22) (23:22)

58
    Bożena Karkut prosi o czas dla piłkarek Zagłębia. (22:22) (22:22)

58
    Błyskawiczna odpowiedź Marty Gęgi. (22:22) (22:22)

57
    Załęczna ze skrzydła wyprowadza na prowadzenie Zagłębie. (22:21) (22:21)

56
    Pałgan przestrzela rzut z koła, piłka dla MKS-u Lublin. (21:21) (21:21)

55
    Mihdaliova schodzi na dwie minuty. (21:21) (21:21)

55
    Marta Gęga doprowadza do remisu. (21:21) (21:21)

54
    Strata KGHM Zagłębia, piłka dla MKS-u. (21:20) (21:20)

53
    Tsvirko popisuję się znakomitą interwencją w bramce. (21:20) (21:20)

53
    Anna Pałgan (KGHM) schodzi na dwie minuty. (21:20) (21:20)

53
    Załęczna sprytnie na kole. (21:20) (21:20)

52
    Piąte trafienie Marty Gęgi, mamy remis !! (20:20) (20:20)

51
    Trenerka Zagłębia Bożena Karkut prosi o czas dla swojego zespołu. (20:19) (20:19)

51
    Rola skutecznie z drugiej linii. (20:19) (20:19)

50
    Kaja Załęczna (KGHM) schodzi na dwie minuty. (20:18) (20:18)

50
    Po raz kolejny pewnie na kole młoda Joanna Drabik. (20:18) (20:18)

50
    Do końca spotkania pozostało dziesięć minut. (20:17) (20:17)

49
    Drabik skutecznie na kole. (20:17) (20:17)

48
    Bader zdobywa dwudziestą bramkę dla KGHM Zagłębia. (20:16) (20:16)

48
    Faul w ataku Małgorzaty Roli (MKS). (19:16) (19:16)

47
    Sabina Włodek prosi o drugą przerwę dla MKS-u Selgros Lublin. (19:16) (19:16)

46
    Nestsiaruk między nogami Tsvirko. (19:16) (19:16)

46
    Pałgan kolejny raz wykorzystuje rzut karny. (19:15) (19:15)

45
    Skrzyniarz (MKS) schodzi na dwie minuty. (18:15) (18:15)

45
    Gęga w samo okienko bramki KGHM-u. (18:15) (18:15)

45
    Pałgan pewnie z rzutu karnego. (18:14) (18:14)

44
    Drabik wykorzystuje zamieszanie w obronie Zagłębia i celnie rzuca z koła. (17:14) (17:14)

43
    Kaja Załęczna wykorzystuje kolejny rzut karny dla Zagłębia. (17:13) (17:13)

40
    Marta Gęga skutecznie z drugiej linii. (16:13) (16:13)

39
    Załęczna celnie z rzutu karnego. (16:12) (16:12)

39
    Skrzyniarz (MKS) schodzi na dwie minuty. (15:12) (15:12)

38
    Pałgan pewnie z rzutu karnego. (15:12) (15:12)

37
    Faul w ataku Nestsiaruk (MKS) (14:12) (14:12)

36
    Obrusiewicz niecelnie z drugiej linii. (14:12) (14:12)

36
    Siódme trafienie Doroty Małek w dzisiejszym spotkaniu, tym razem z karnego. (14:12) (14:12)

35
    Joanna Obrusiewicz sprytnie z biodra i rośnie przewaga KGHM Zagłębia. (14:11) (14:11)

34
    . . . Gramy dalej. (13:11) (13:11)

34
    Juliana Malta zostaje zniesiona przez masażystów z parkietu. Nie zobaczymy jej już raczej na parkiecie w dzisiejszym meczu. (13:11) (13:11)

34
    Przerwa w grze, na parkiecie leży kontuzjowana Juliana Malta (Zagłębie). (13:11) (13:11)

33
    Dorota Małek wykorzystuje szybki kontratak MKS-u. (13:11) (13:11)

32
    Juliana Malta pewnie pod poprzeczkę i mamy kolejną bramkę dla Zagłębia. (13:10) (13:10)

31
    Tsvirko pewnie interweniuje w bramce Zagłębia. (12:10)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:10)

Druga połowa zapowiada się niezmiernie ciekawie, emocji nie zabraknie na pewno do ostatnich sekund. Na drugą połowę tego widowiska zapraszamy tylko do serwisu Lajfy.com

Po pierwszej połowie KGHM Metraco Zagłębie Lubin prowadzi z MKS Selgros Lublin 12:10.

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:10)

29
    Karolina Semeniuk – Olchawa schodzi na dwie minuty. (12:10) (12:10)

29
    Semeniuk – Olchawa oddaje zaskakujący rzut zza bloku. (12:10) (12:10)

28
    Kolejny nieudany rzut Aliny Wojtas. (11:10) (11:10)

27
    Alina Wojtas nieskutecznie z drugiej linii. (11:10) (11:10)

27
    Trenerka MKS-u Selgros Sabina Włodek prosi o przerwę dla swojej drużyny. (11:10) (11:10)

27
    Pałgan do Jelić na koło i mamy prowadzenie Zagłębia. (11:10) (11:10)

26
    Gęga nieskutecznie na kole. (10:10) (10:10)

26
    Obrusiewicz atomowo z drugiej linii. (10:10) (10:10)

25
    Nestsiaruk sprytnie z podłoża. (9:10) (9:10)

24
    Przepraszamy za chwilową przerwę spowodowaną awarią internetu (9:9) (9:9)

21
    Po bramce dorzuciły oba zespoły. (7:7)

18
    Słaba skuteczność obu zespołów, przyjezdne doprowadziły do remisu. (6:6)

15
    Jednobramkowa przewaga Zagłębia. (6:5)

12
    Gęga sprytnie z biodra i MKS zmniejsza straty. (6:4) (6:4)

11
    Lalewicz po raz kolejny ze skrzydła. (6:4) (6:4)

10
    Lalewicz celnie z prawego skrzydła. (5:3) (5:3)

9
    Malta Varela wykorzystuje kontratak KGHM-u. (4:3) (4:3)

9
    Napomnienie dla Karoliny Konsur. (3:3) (3:3)

8
    Juliana Malta pewnie z drugiej linii. (3:3) (3:3)

7
    Indywidualna akcja i celny rzut Małgorzaty Roli. (2:3) (2:3)

6
    Malta ukarana kartką. (2:2) (2:2)

5
    Karolina Semeniuk – Olchawa po indywidualnej akcji i mamy remis. (2:2) (2:2)

4
    Małek (MKS) schodzi na dwie minuty. (1:2) (1:2)

4
    Małek ukarana kartką. (1:2) (1:2)

2
    Obrusiewicz niecelnie z drugiej linii. (1:2) (1:2)

1
    Po raz kolejny Małek, tym razem mocno z drugiej linii. (1:2) (1:2)

1
    Lalewicz pewnie z prawego skrzydła. (1:1) (1:1)

1
    Małek na kole, otwiera wynik spotkania. (0:1) (0:1)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Pierwsze siódemki już na parkiecie, zaraz zaczynamy.

Rozpoczęła się prezentacja drużyn.

Obie drużyny już na parkiecie, trwa rozgrzewka.

Zapraszamy do śledzenia relacji z meczu 17 kolejki PGNiG Superligi kobiet pomiędzy KGHM Metraco Zagłębie Lubin a zespołem aktualnych mistrzyń Polski MKS Selgros Lublin od 17:30 na żywo tylko w serwisie Lajfy.com

W pojedynku rozgrywanym w Lubinie trenerka MKS-u Selgros – Sabina Włodek nie będzie mogła skorzystać z usług trzech zawodniczek: Joanny Szarawagi, Agnieszki Koceli oraz Małgorzaty Majerek.

". . . Zagrałyśmy świetne zawody. Każdy element naszej gry funkcjonował znakomicie, zwłaszcza obrona, jak i bramkarki . . . " – powiedziała po meczu z Vistalem Gdynia trenerka Zagłębia Lubin Bożena Karkut.

W 16 serii spotkań Zagłębie Lubin rozgromiło dość niespodziewanie na własnym parkiecie Vistal Gdynia 25:18, natomiast MKS Lublin pauzował.

W tabeli PGNiG Superligi kobiet MKS Selgros Lublin z dorobkiem 24 pkt. zajmuje trzecie miejsce, natomiast KGHM Metraco Zagłębie Lubin z 25 pkt. na koncie plasuje się na drugim miejscu. Mylące w analizowaniu tabeli może być to że Zagłębie ma rozegrane jedno spotkanie mniej od liderującego Vistal-u a drużyna MKS-u Lublin dwa.

W pierwszym meczu między Zagłębiem a MKS-em Selgros lepsze okazały się Lublinianki wygrywając 29:23. Najlepszą zawodniczką w tym meczu była zdobywczyni trzynastu bramek Alina Wojtas.

Zawodniczki MKS-u Lublin do 17. kolejki PGNiG Superligi kobiet przygotowywały się w okrojonym składzie, od niedzieli do środy na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Gdańsku przebywało bowiem aż pięć zawodniczek ze stolicy Lubelszczyzny. Powołanie od selekcjonera otrzymały: Joanna Drabik, Weronika Gawlik, Marta Gęga, Katarzyna Kozimur, Kamila Skrzyniarz oraz Agnieszka Kocela, ta ostatnia jednak z powodu problemów zdrowotnych nie pojechała ostatecznie do Trójmiasta.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Metraco Zagłębie Lubin: Tsvirko, Chojnacka, Maliczkiewicz – Załęczna, Tracz, Brandys, Obrusiewicz, Paluch, Jelić, Lalewicz, Bader, Walczak, Jochymek, Malta, Semeniuk-Olchawa, Pałgan
    MKS Perła Lublin: Dzhukeva, Gawlik Baranowska – Małek, Rola, Wojdat, Drabik, Nestsiaruk, Mihdaliova, Skrzyniarz, Syncerz, Wojtas, Konsur, Gęga, Kozimur, Kocela

Sędziowie: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski (Zielona Góra)