Piotrcovia – SPR Pogoń 25:26 (koniec) | Zagłębie – MKS Perła 23:22 (koniec)
23:22 (12:10)
MKS Perła Lublin
Sobota 08.02.2014, 17:30 • Hala SP nr.14, Lubin • PGNiG Superliga kobiet

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Zawodniczki MKS-u Lublin do 17. kolejki PGNiG Superligi kobiet przygotowywały się w okrojonym składzie, od niedzieli do środy na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Gdańsku przebywało bowiem aż pięć zawodniczek ze stolicy Lubelszczyzny. Powołanie od selekcjonera otrzymały: Joanna Drabik, Weronika Gawlik, Marta Gęga, Katarzyna Kozimur, Kamila Skrzyniarz oraz Agnieszka Kocela, ta ostatnia jednak z powodu problemów zdrowotnych nie pojechała ostatecznie do Trójmiasta.

W pierwszym meczu między Zagłębiem a MKS-em Selgros lepsze okazały się Lublinianki wygrywając 29:23. Najlepszą zawodniczką w tym meczu była zdobywczyni trzynastu bramek Alina Wojtas.

W tabeli PGNiG Superligi kobiet MKS Selgros Lublin z dorobkiem 24 pkt. zajmuje trzecie miejsce, natomiast KGHM Metraco Zagłębie Lubin z 25 pkt. na koncie plasuje się na drugim miejscu. Mylące w analizowaniu tabeli może być to że Zagłębie ma rozegrane jedno spotkanie mniej od liderującego Vistal-u a drużyna MKS-u Lublin dwa.

W 16 serii spotkań Zagłębie Lubin rozgromiło dość niespodziewanie na własnym parkiecie Vistal Gdynia 25:18, natomiast MKS Lublin pauzował.

". . . Zagrałyśmy świetne zawody. Każdy element naszej gry funkcjonował znakomicie, zwłaszcza obrona, jak i bramkarki . . . " – powiedziała po meczu z Vistalem Gdynia trenerka Zagłębia Lubin Bożena Karkut.

W pojedynku rozgrywanym w Lubinie trenerka MKS-u Selgros – Sabina Włodek nie będzie mogła skorzystać z usług trzech zawodniczek: Joanny Szarawagi, Agnieszki Koceli oraz Małgorzaty Majerek.

Zapraszamy do śledzenia relacji z meczu 17 kolejki PGNiG Superligi kobiet pomiędzy KGHM Metraco Zagłębie Lubin a zespołem aktualnych mistrzyń Polski MKS Selgros Lublin od 17:30 na żywo tylko w serwisie Lajfy.com

Obie drużyny już na parkiecie, trwa rozgrzewka.

Rozpoczęła się prezentacja drużyn.

Pierwsze siódemki już na parkiecie, zaraz zaczynamy.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Małek na kole, otwiera wynik spotkania. (0:1) (0:1)

1
    Lalewicz pewnie z prawego skrzydła. (1:1) (1:1)

1
    Po raz kolejny Małek, tym razem mocno z drugiej linii. (1:2) (1:2)

2
    Obrusiewicz niecelnie z drugiej linii. (1:2) (1:2)

4
    Małek ukarana kartką. (1:2) (1:2)

4
    Małek (MKS) schodzi na dwie minuty. (1:2) (1:2)

5
    Karolina Semeniuk – Olchawa po indywidualnej akcji i mamy remis. (2:2) (2:2)

6
    Malta ukarana kartką. (2:2) (2:2)

7
    Indywidualna akcja i celny rzut Małgorzaty Roli. (2:3) (2:3)

8
    Juliana Malta pewnie z drugiej linii. (3:3) (3:3)

9
    Napomnienie dla Karoliny Konsur. (3:3) (3:3)

9
    Malta Varela wykorzystuje kontratak KGHM-u. (4:3) (4:3)

10
    Lalewicz celnie z prawego skrzydła. (5:3) (5:3)

11
    Lalewicz po raz kolejny ze skrzydła. (6:4) (6:4)

12
    Gęga sprytnie z biodra i MKS zmniejsza straty. (6:4) (6:4)

15
    Jednobramkowa przewaga Zagłębia. (6:5)

18
    Słaba skuteczność obu zespołów, przyjezdne doprowadziły do remisu. (6:6)

21
    Po bramce dorzuciły oba zespoły. (7:7)

24
    Przepraszamy za chwilową przerwę spowodowaną awarią internetu (9:9) (9:9)

25
    Nestsiaruk sprytnie z podłoża. (9:10) (9:10)

26
    Obrusiewicz atomowo z drugiej linii. (10:10) (10:10)

26
    Gęga nieskutecznie na kole. (10:10) (10:10)

27
    Pałgan do Jelić na koło i mamy prowadzenie Zagłębia. (11:10) (11:10)

27
    Trenerka MKS-u Selgros Sabina Włodek prosi o przerwę dla swojej drużyny. (11:10) (11:10)

27
    Alina Wojtas nieskutecznie z drugiej linii. (11:10) (11:10)

28
    Kolejny nieudany rzut Aliny Wojtas. (11:10) (11:10)

29
    Semeniuk – Olchawa oddaje zaskakujący rzut zza bloku. (12:10) (12:10)

29
    Karolina Semeniuk – Olchawa schodzi na dwie minuty. (12:10) (12:10)

30
    Pierwsza połowa skończona. (12:10)

Po pierwszej połowie KGHM Metraco Zagłębie Lubin prowadzi z MKS Selgros Lublin 12:10.

Druga połowa zapowiada się niezmiernie ciekawie, emocji nie zabraknie na pewno do ostatnich sekund. Na drugą połowę tego widowiska zapraszamy tylko do serwisu Lajfy.com

31
    Druga połowa rozpoczęta. (12:10)

31
    Tsvirko pewnie interweniuje w bramce Zagłębia. (12:10)

32
    Juliana Malta pewnie pod poprzeczkę i mamy kolejną bramkę dla Zagłębia. (13:10) (13:10)

33
    Dorota Małek wykorzystuje szybki kontratak MKS-u. (13:11) (13:11)

34
    Przerwa w grze, na parkiecie leży kontuzjowana Juliana Malta (Zagłębie). (13:11) (13:11)

34
    Juliana Malta zostaje zniesiona przez masażystów z parkietu. Nie zobaczymy jej już raczej na parkiecie w dzisiejszym meczu. (13:11) (13:11)

34
    . . . Gramy dalej. (13:11) (13:11)

35
    Joanna Obrusiewicz sprytnie z biodra i rośnie przewaga KGHM Zagłębia. (14:11) (14:11)

36
    Siódme trafienie Doroty Małek w dzisiejszym spotkaniu, tym razem z karnego. (14:12) (14:12)

36
    Obrusiewicz niecelnie z drugiej linii. (14:12) (14:12)

37
    Faul w ataku Nestsiaruk (MKS) (14:12) (14:12)

38
    Pałgan pewnie z rzutu karnego. (15:12) (15:12)

39
    Skrzyniarz (MKS) schodzi na dwie minuty. (15:12) (15:12)

39
    Załęczna celnie z rzutu karnego. (16:12) (16:12)

40
    Marta Gęga skutecznie z drugiej linii. (16:13) (16:13)

43
    Kaja Załęczna wykorzystuje kolejny rzut karny dla Zagłębia. (17:13) (17:13)

44
    Drabik wykorzystuje zamieszanie w obronie Zagłębia i celnie rzuca z koła. (17:14) (17:14)

45
    Pałgan pewnie z rzutu karnego. (18:14) (18:14)

45
    Gęga w samo okienko bramki KGHM-u. (18:15) (18:15)

45
    Skrzyniarz (MKS) schodzi na dwie minuty. (18:15) (18:15)

46
    Pałgan kolejny raz wykorzystuje rzut karny. (19:15) (19:15)

46
    Nestsiaruk między nogami Tsvirko. (19:16) (19:16)

47
    Sabina Włodek prosi o drugą przerwę dla MKS-u Selgros Lublin. (19:16) (19:16)

48
    Faul w ataku Małgorzaty Roli (MKS). (19:16) (19:16)

48
    Bader zdobywa dwudziestą bramkę dla KGHM Zagłębia. (20:16) (20:16)

49
    Drabik skutecznie na kole. (20:17) (20:17)

50
    Do końca spotkania pozostało dziesięć minut. (20:17) (20:17)

50
    Po raz kolejny pewnie na kole młoda Joanna Drabik. (20:18) (20:18)

50
    Kaja Załęczna (KGHM) schodzi na dwie minuty. (20:18) (20:18)

51
    Rola skutecznie z drugiej linii. (20:19) (20:19)

51
    Trenerka Zagłębia Bożena Karkut prosi o czas dla swojego zespołu. (20:19) (20:19)

52
    Piąte trafienie Marty Gęgi, mamy remis !! (20:20) (20:20)

53
    Załęczna sprytnie na kole. (21:20) (21:20)

53
    Anna Pałgan (KGHM) schodzi na dwie minuty. (21:20) (21:20)

53
    Tsvirko popisuję się znakomitą interwencją w bramce. (21:20) (21:20)

54
    Strata KGHM Zagłębia, piłka dla MKS-u. (21:20) (21:20)

55
    Marta Gęga doprowadza do remisu. (21:21) (21:21)

55
    Mihdaliova schodzi na dwie minuty. (21:21) (21:21)

56
    Pałgan przestrzela rzut z koła, piłka dla MKS-u Lublin. (21:21) (21:21)

57
    Załęczna ze skrzydła wyprowadza na prowadzenie Zagłębie. (22:21) (22:21)

58
    Błyskawiczna odpowiedź Marty Gęgi. (22:22) (22:22)

58
    Bożena Karkut prosi o czas dla piłkarek Zagłębia. (22:22) (22:22)

58
    Załęczna pewnie na lewym skrzydle. (23:22) (23:22)

59
    Sabina Włodek prosi o czas dla MKS-u Selgros. Minuta do końca spotkania. (23:22) (23:22)

59
    Tsvirko broni rzut Roli ze skrzydła. (23:22) (23:22)

59
    Pałgan (KGHM)schodzi na dwie minuty. (23:22) (23:22)

59
    Załęczna (KGHM) schodzi na dwie minuty. (23:22) (23:22)

59
    Gęga (MKS) schodzi na dwie minuty. (23:22) (23:22)

60
    Koniec meczu. (23:22)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin pokonuje na własnym parkiecie zespół aktualnych mistrzyń Polski MKS Selgros Lublin 23:22.

Piłkarki Zagłębia Lubin po meczu z MKS-em Selgros mają 27 pkt. w tabeli PGNiG Superligi kobiet i zajmują pierwsze miejsce.

MVP spotkania została wybrana Kaja Załęczna (KHGM Zagłębie) to jej dwie brami w końcowych fragmentach meczu zadecydowały o zwycięstwie Lubinianek.

Zapraszamy na kolejne relacje z rozgrywek PGNiG Superligi kobiet na żywo tylko w serwisie Lajfy.com (19:23:11)

Metraco Zagłębie Lubin: Tsvirko, Chojnacka, Maliczkiewicz – Załęczna, Tracz, Brandys, Obrusiewicz, Paluch, Jelić, Lalewicz, Bader, Walczak, Jochymek, Malta, Semeniuk-Olchawa, Pałgan
    MKS Perła Lublin: Dzhukeva, Gawlik Baranowska – Małek, Rola, Wojdat, Drabik, Nestsiaruk, Mihdaliova, Skrzyniarz, Syncerz, Wojtas, Konsur, Gęga, Kozimur, Kocela

Sędziowie: Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski (Zielona Góra)