Philadelphia – Calgary 2:1 (koniec) | St. Louis – Winnipeg 4:3 (2:0 po rz. karnych) | Boston – Ottawa 7:2 (koniec)
koniec po rz. karnych (2:0)
St. Louis Blues
4:3 (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Winnipeg Jets
Sobota 08.02.2014, 20:00National Hockey League

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (22:59:40)

Koniec spotkania! St. Louis Blues pokonują po serii rzutów karnych Winnipeg Jets 4:3!

W rzutach karnych zwyciężyła drużyna St. Louis Blues.

Rozpoczynają się rzuty karne.

Koniec dogrywki. O zwycięstwie zadecydują rzuty karne!

65:00
    Dogrywka skończona.

64:00
    Ostatnia minuta doliczonego czasu gry.

62:57
    Strzał Polaka, dobitka Roya, broni jak na razie wszystko Montoya.

61:14
    Niecelne uderzenie Jackmana na bramkę Montoyi.

60:08
    Jets na lodzie już w czwórkę.

60:01
    Pierwsze wznowienie dogrywki dla gości.

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

Koniec regulaminowego czasu gry. Czeka nas dogrywka!

60:00
    Trzecia tercja skończona.

59:00
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

58:08
    Wheeler otrzymał karę mniejszą za uderzanie. Blues w przewadze.

57:21
    Przy gumie cały czas zawodnicy z St. Louis.

56:21
    Spalony na linii niebieskiej podczas akcji Nutek. Przerwa w grze.

55:43
    Steen wstrzelił gumę pod bramkę Montoyi, chwila na zmianę formacji ofensywnych.

54:14
    Blues rzucili się do ofensywy. Gra toczy się w tercji obronnej Jets.

53:43
    Gol dla Winnipeg!
    Bramkę zdobył BYFUGLIEN.

GOOL! Remis! BYFUGLIEN huknął spod niebieskiej i guma wylądowała w siatce Elliotta! Gra w przewadze tym razem wykorzystana przez Jets.

53:17
    Kolejne wykluczenie dla Nutek. Steen dwie minuty za zahaczanie.

52:23
    Winnipeg wciąż utrzymuję gumę w tercji ataku, ale nie może wypracować sobie dobrej sytuacji strzeleckiej.

51:43
    Gospodarze grają już w pełnym zestawieniu.

50:08
    Gospodarze wyrzucają gumę daleko pod bramkę Montoyi.

49:43
    Pietrangelo otrzymał karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika.

49:05
    Elliott mrozi strzał Frolika spod niebieskiej. Przerwa w grze.

48:23
    Spalony na linii niebieskiej podczas akcji Winnipeg. Przerwa w grze.

47:32
    Strzał Peluso po rykoszecie ląduje w rękawicy Elliotta.

46:21
    Steen próbował oddać strzał na bramkę Montoyi, ale gumę spod kija odebrał mu jeden z obrońców Jets.

45:23
    Gospodarze wybijają gumę na uwolnienie. Wycofanie gry pod bramkę Elliotta.

44:20
    Berglund z nadgarstka z okolic niebieskiej, golkiper Odrzutowców nie dał się zaskoczyć.

42:21
    Spokojna gra gospodarzy z krążkiem w okolicach neutralnej części lodowiska.

41:23
    Dobra interwencja Elliotta po uderzeniu Trouby.

40:30
    Gol dla St. Louis!
    Bramkę zdobył SCHWARTZ.

GOOL! Kapitalny początek tercji dla gospodarzy! Świetne uderzenie SCHWARTZA ląduje w bramce Montoyi!

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Nutek.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 22:05.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry w St. Louis mamy remis 2:2.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

38:31
    Ostre starcie pod bandą Setoguchiego ze Stewartem.

37:10
    Stewart obił słupek bramki Montoyi!

36:31
    Setogucji do Byfugliena, a ten trafia wprost w Elliotta. Gra przerwana.

35:22
    Niecelne uderzenie Jackmana na bramkę Montoyi. Krążek przejmują goście.

34:31
    Świetna interwencja Eliotta rakiem po uderzeniu O'Della. Wznowienie w tercji obronnej St. Louis.

33:32
    Blues wystrzelili gumę daleko pod bramkę Montoyi, uwolnienia nie ma bo guma po drodze otarła się o jednego z zawodników Jets.

32:34
    Chwila niezbyt ciekawej gry na lodzie ze strony obydwu zespołów.

31:35
    Odrzutowce na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

30:22
    Bramkę zdobył SCHEIFELE.

GOOL! Zemściły się niewykorzystane okazje na gospodarzach! Wheeler nagrał gumę do SCHEIFELE, który wjechał przed bramkę Elliotta i ładnym strzałem z backhandu wyrównał stan spotkania! 2:2!

30:00
    Winnipeg Jets gra już w pełnym zestawieniu.

29:12
    Jak na razie skutecznie bronią się przyjezdni w podwójnym osłabieniu.

28:00
    Kolejne wykluczenie dla Jets. Thornburn dwie minuty za uderzanie. Odrzutowce w podwójnym osłabieniu przez ponad minutę.

27:21
    Nutki spokojnie rozgrywają zamek w tercji Winnipeg. Dwie minuty gry w przewadze za nami.

26:40
    Mocne uderzenie Roya, guma przelatuje obok bramki Montoyi.

25:00
    Olli Jokinen otrzymał podwójną karę mniejszą za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem. St. Louis przez 4 minuty w przewadze.

24:13
    Zdołali wybronić się gospodarze w osłabieniu. Blues na lodzie już w piątkę.

23:15
    Mocne uderzenie Setoguchiego, dobitka Wheelera, wszystko broni na razie Elliott.

22:13
    Bouwmeester otrzymał karę mniejszą za uderzanie. Goście zagrają w przewadze.

22:13
    Niecelne uderzenie Trouby na bramkę Eliotta, guma przelatuje tuż obok prawego słupka.

21:33
    Sprytne uderzenie Ladda na bramkę Blues, czujną interwencją popisał się Elliott.

20:50
    Oba zespoły grają już w pełnych zestawieniach.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Nutek.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 21:12.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach dobrej gry Blues prowadzą z Jets 2:1.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:00
    Ostatnia minuta gry pierwszej tercji spotkania.

18:50
    Kolejne kary. Stewart dwie minuty za nadmierną ostrość w grze oraz pięć minut za walkę. Stuart pięć minut za walkę. Siły na lodzie wyrównane.

18:47
    Karę mniejszą za atak kijem trzymanym oburącz otrzymał Sheifele. Jets będą musieli się bronić w osłabieniu.

17:38
    Bramkę zdobył ROY.

GOOL! Zabójcza kontra gospodarzy! Morrow podał na dłuższy słupek do nadjeżdżającego ROYA, który strzałem pod poprzeczkę pokonuje Montoyę! 2:1 dla Nutek!

16:10
    Winnipeg na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

15:16
    Świetne interwencje golkipera Nutek po uderzeniach O'Della i Pardy'ego.

14:32
    Goście spokojnie rozgrywają gumę w okolicach neutralnej części lodowiska.

13:21
    Uderzenie Leopolda spod bandy zablokowane przez jednego z obrońców Winnipeg.

12:35
    Pierwsza walka dzisiejszego wieczoru pomiędzy Thornburnem i Reavesem. Obaj panowie otrzymali pięciominutowe wykluczenia.

12:33

GOOL! Mamy remis! SCHEIFELE otrzymał kapitalne podanie na dłuższy słupek od Setoguciego i pewnie wpakował gumę do bramki Elliotta!

11:15
    Gospodarze wyrzucają gumę daleko pod bramkę Jets.

10:33
    Karę techniczną za nadmierną ilość zawodników na lodzie otrzymali gospodarze. Jets w przewadze.

10:30
    Blues ponownie nie wykorzystali gry w przewadze. Winnipeg na lodzie już w piątkę.

9:04
    Jak na razie gospodarze rozgrywają gumę daleko od bramki Montoyi.

8:30
    Kolejna kara dla Odrzutowców. Stuart dwie minuty kary za spowodowanie upadku przeciwnika.

7:39
    Bramkę zdobył MORROW.

GOOL! Bouwmeester odegrał gumę do MORROWA, który sprytnym strzałem z nadgarstka wpakował krążek do siatki Montoyi! 1:0 dla Nutek.

7:16
    Guma ucieka spod kijów zawodników Blues na uwolnienie. Wycofanie gry pod bramkę Elliotta.

6:30
    Byfuglien mocno spod niebieskiej, świetna interwencja parkanami w wykonaniu Elliotta.

5:02
    Ładna interwencja Montoyi po uderzeniu Tarasienki. Wznowienie w tercji obronnej gości.

4:32
    Odrzutowce grają już w pełnym zestawieniu. Nie sprawili gospodarze większego zagrożenia pod bramką Montoyi podczas tej przewagi.

3:23
    Jak na razie St. Louis nie może poradzić sobie z założeniem zamka w tercji gości. Dobrze spisuje się defensywna Jets.

2:32
    Mamy pierwsze wykluczenie w spotkaniu. Karę mniejszą za zahaczanie otrzymał Wright. Blues zagrają w przewadze.

1:28
    Jokinen delikatnie spod niebieskiej, guma przelatuje obok bramki Elliotta.

0:34
    Nutki rozgrywają gumę w tercji Winnipeg, jak na razie St. Louis nie może wypracować sobie sytuacji strzeleckiej.

0:01
    Zaczynamy! Pierwsze wznowienie dla gospodarzy.

00:01

Trwa prezentacja zawodników obydwu organizacji, którzy po dzisiejszym spotkaniu wyjadą do Soczi walczyć o olimpijskie medale.

Zawodnicy już na lodzie.

St. Louis Blues: Elliott (Halák) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Leopold, Polák – Steen, Backes, Stewart – Schwartz, Roy, Tarasenko – Paajarvi, Berglund, Oshie – Morrow, Lapierre, Reaves

Winnipeg Jets: Montoya (Pavelec) – Bogosian, Enstrom, Stuart, Trouba, Pardy, Postma – Ladd, Little, Frolík – Thorburn, Scheifele, Wheeler – Setoguchi, Jokinen, Byfuglien – Wright, O'Dell, Peluso

Sędziowie: Kozari, McIsaac – Murchison, Nowak.

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Faworytem tego spotkania są gospodarze, ale Winnipeg po zmianie trenera spisuje się znacznie lepiej i wciąż walczy o miejsce w play-offach. Zapowiada nam się więc ciekawy pojedynek.

Winnipeg zaś to przedostatnia drużyna tej samej dywizji. Odrzutowce w 59 meczach zgromadzili w sumie 61 punktów.

St. Louis to aktualny wicelider Dywizji Atlantyckiej. Nutki po 56. spotkaniach mają na swoim koncie 82 punkty i są jedną z najlepszych drużyn ligi.

W ostatnim dniu rozgrywek najlepszej hokejowej ligi świata przed przerwą olimpijską Nutki z St. Louis podejmą Odrzutowce z Winnipeg.

National Hockey League, spotkanie pomiędzy St. Louis Blues, a Winnipeg Jets.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 8. Morrow (Bouwmeester, Roy), 18. Roy (Morrow, Pietrangelo), 41. Schwartz (Jackman, Berglund), kar. Oshie – 13. Scheifele (Setoguchi), 31. Scheifele (Wheeler, Thornburn), 54. Byfuglien (Wheeler, Enstrom)

St. Louis Blues: Elliott (Halák) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Leopold, Polák – Steen, Backes, Stewart – Schwartz, Roy, Tarasienko – Paajarvi, Berglund, Oshie – Morrow, Lapierre, Reaves

Sędziowie: Kozari, McIsaac – Murchison, Nowak