0:0 (0:0)
Athletic Bilbao
Poniedziałek 10.02.2014, 22:00 • Estadio Balaídos, Vigo • Hiszpańska LaLiga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

Kolejna ciekawa konfrontacja w Primera Division. Celta Vigo podejmuje drużynę Athletic Bilbao, która walczy o czołowe miejsce w ligowej tabeli.

Gospodarze zajmują jedenaste miejsce w tabeli i tracą do gości osiemnaście punktów. Celta nie ma już większych szans na włączenie się do walki o udział w europejskich pucharach, ale zawodnicy z Vigo nie są jeszcze pewni utrzymanie. Warto zaznaczyć, że Celta ma zaledwie pięć punktów przewagi nad przedostatnim w tabeli Rayo Vallecano.

Faworytem konfrontacji Althletic, które ma za sobą udany początek roku, ale też trzeba zauważyć, że Baskowie dwukrotnie musieli uznać wyższość Altletico w rozgrywkach Pucharu Hiszpanii. Celta rozegrała w 2014 roku pięć spotkań – trzy wygrała, a dwa przegrała.

Zapraszamy na relację, która rozpocznie się tuż przed godziną 21:40.

Real Club Celta de Vigo: Yoel – Mallo, Cabral, Fontàs, Jonny – Krohn-Dehli, Rafinha, López – Mina, Charles, Orellana.
    Rezerwowi: Sergio, Oubiña, Bermejo, Nolito, López, Augusto, Costas

Athletic Bilbao: Iraizoz – De Marcos, Gurpegi, Laporte, Balenziaga – Iturraspe, Rico, Herrera, Susaeta, Muniain – Aduriz
    Rezerwowi: Herrerín, Morán, José, Sola, Ibai, Albizua, Iraola

Sędziowie: Del Cerro Grande.

Początek relacji za mniej więcej 12 minut.

Do rozpoczęcia spotkania zostało około 5 minut.

To może być jedno z ciekawych spotkań 23. kolejki Primera Division.

1

1
    Mecz poprzedziła minuta ciszy.

1
    Pierwsza akcja graczy Celty. Dośrodkowanie Charlesa z prawego skrzydła trafia w rękawice bramkarza gości.

3
    Rzut rożny dla Celty.

4
    Kolejny korner dla gospodarzy.

5
    Pierwsze minuty to zdecydowana przewaga Celty, ale też nie mieliśmy żadnego strzału na bramkę Athletic.

5
    Rzut rożny dla gości.

5
    Jeszcze jeden rzut rożny dla Athletic.

6
    Rzut wolny dla gości. Piłka ustawiona blisko pola karnego Celty. Dośrodkowanie w szesnastkę gospodarzy trafia w ręce bramkarza – Yoel'a.

8
    Tempo gry spadło, bo też zawodnicy skoncentrowali się na wymianie piłki w obrębie środka pola.

9
    Charles faulowany przez De Marcosa. Rzut wolny dla Celty. Piłka ustawiona w bliskiej odległości od pola karnego Athletic. Wrzutka w szesnastkę została wybita przez obrońców.

11
    Susaeta na pozycji spalonej. Piłka dla Celty.

13
    Rzut rożny dla zawodników gości.

14
    Rico uderzał głową w polu karnym, ale piłka ponad poprzeczką bramki Celty.

15
    Mina otrzymał kapitalne podanie od kolegi z drużyny. Młody napastnik Celty uderzył z powietrza, ale piłka o metr minęła słupek bramki Athletic.

17
    Kolejne akcje Celty rozbijają się o mur obrońców, gdzieś w okolicach dwudziestego metra przed bramką Athletic.

20
    Indywidualna akcja gracza Celty – Charlesa. Strzał z szesnastki trafił minimalnie obok bramki.

22
    Błyskawiczna akcja Rafinhy, który minął trzech graczy gości i ostatecznie został nieprzepisowo zatrzymany przez Rico. Rzut wolny dla Celty. Piłka ustawiona na 28 metrze przed bramką Athletic.

23
    Żółtą kartkę otrzymał Rico (Athletic Bilbao).

23
    Uderzenie z rzutu wolnego trafiło w mur, dobitka Rafinhy trafił tuż przy słupku.

24
    Zagranie w tempo Rafinha do Charlesa. Napastnik gospodarzy na minimalnym spalonym.

26
    Muniain faulowany przez Krohn-Dehli'a w narożniku boiska. Rzut wolny dla gości.

27
    Żółtą kartkę otrzymał Krohn-Dehli (Real Club Celta de Vigo).

28
    Co za akcja i co za sytuacja! Rafinha otrzymał piłkę na siódmym metrze przed bramką Iraizoza. Uderzenie pod poprzeczkę sparował bramkarz gości. Kapitalne uderzenie i równie udana parada bramkarza. Korner dla gospodarzy.

30
    Celta wchodzi w pole karne Althletic, jak klient do spożywczaka. Bierze swoje i wychodzi, a obrońcy gości nawet nie reagują. Bramka dla gospodarzy wisi w powietrzu.

30

32
    Żółtą kartkę otrzymał Iturraspe (Athletic Bilbao).

33
    Iturraspe faulował rywala, a sędzia nie miał wątpliwości, że zawodnikowi Athletic należy się żółty kartonik. Rzut wolny dla gospodarzy.

35
    De Marcos zagrywa w pole karne gospodarzy. Piłkę przejmuje Rico i momentalnie strzela, ale był na pozycji spalonej.

37
    Athletic zamknięte we własnej połowie. Celta w ataku pozycyjnym.

38
    Pierwszy od dłuższego czasu stały fragment (korner) gry dla gości.

40
    Ostatnie pięć minut pierwszej połowy spotkania.

42
    Nic się nie dzieje. Nudno trochę na stadionie w Vigo.

43
    Charles uderzył z ostrego kąta. Iraizoz z wielkim trudem zablokował uderzenie napastnika Celty.

45
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

45

Za nami ciekawa pierwsza połowa. Zdecydowanie lepszym zespołem drużyna gospodarzy, która przeprowadziła kilka świetnych akcji, ale czasami zbyt wiele w nich artyzmu, a mało konkretu.

Zapraszamy na drugą połowę, bo też każda z drużyn będzie chciała wygrać dzisiejsze spotkanie.

Wracamy na stadion w Vigo.

46

47
    Bez zmian w obu drużynach.

48
    Rzut wolny dla gości. Piłka ustawiona na połowie gospodarzy. Wrzutka w szesnastkę Celty została zablokowana przez obrońców.

50
    Rafinha faulowany w środku pola. Rzut wolny dla Celty.

51
    Rafinha upadł w starciu z rywalem na murawę. Gracz Celty doznał urazu ręki, ale najprawdopodobniej będzie w stanie kontynuować grę.

52
    Rafinha już na nic nie narzeka.

54
    Żółtą kartkę otrzymał Mina (Real Club Celta de Vigo).

55
    Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Mina, na boisku pojawia się Augusto.

56
    Gracze Celty zdecydowanie wolniej rozgrywają akcje niż to robili w pierwszej połowie. Mecz w drugiej odsłonie wydaje się być mniej atrakcyjny – sporo niedokładnych podań, chaos taktyczny.

58
    Niewielka przewaga Athletic, które zyskuje sporo miejsca pod bramką Celty. Obie drużyny za wszelką cenę starają się strzelić bramkę, nawet kosztem osłabienia linii obrony.

61
    Gra toczy się w środku pola. Żadna ze stron nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

64
    Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Lopez, na boisku pojawia się Nolito.

66
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Aduriz, na boisku pojawia się Sola.

68
    Trudno komentować mecz, który przypomina trening. Nikt nie walczy, a wszyscy ze spokojem wymieniają piłkę lub też dla urozmaicenia tracą ją za rzecz przeciwnika.

70
    Augusto uderzał z dystansu, ale niecelnie. Od bramki grę wznowi Iraizoz.

71
    Nolito faulowany w pobliżu narożnika boiska. Rzut wolny dla Celty.

74
    Muniain popisał się kapitalnym uderzeniem. Piłka o włos nie wpadła do bramki. Uderzenie zza pola karnego.

75
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Susaeta, na boisku pojawia się Gomez.

75
    Ostatni kwadrans spotkania.

76
    Im bliżej końca spotkania, tym też częściej gracze gości zagrażają bramce Celty.

78
    Żółtą kartkę otrzymał Herrera (Athletic Bilbao).

80
    Gomez uderzał z ostrego kąta, ale bardzo (bardziej niż Państwo możecie to sobie wyobrazić) niecelnie.

82
    Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Charles, na boisku pojawia się Bermejo.

83
    Niewiele się dzieje w Vigo. Skąd kibice Celty mają siłę, żeby śpiewać? Druga połowa wyraźnie poniżej przyzwoitego poziomu.

85
    Pięć minut do wieczności.

88
    Korner dla Athletic.

89
    Rafinha oddał strzał na bramkę, ale piłka o włos minęła okienko bramki gości.

90
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Herrera, na boisku pojawia się Iraola.

90
    Sędzia doliczył trzy minuty do drugiej połowy spotkania.

90+2
    Cabral oddał strzał na bramkę gości, ale piłkę zablokował zawodnik Athletic.

90+3
    W doskonałej sytuacji Bermejo nie trafił w światło bramki.

90+4

Graczem meczu zawodnik Celty – Rafinha. Biegał, skakał, strzelał, ale niestety to nie wpłynęło na końcowy wynik spotkania.

Za nami przeciętny i nudny mecz. O ile pierwsza połowa była kapitalna w wykonaniu Celty, o tyle drugie 45 minut było już fatalne w wykonaniu obu zespołów. Trudno napisać cokolwiek pozytywnego, gdy mecz Primera Division kończy się wynikiem 0:0. W takiej chwili najrozsądniejszym rozwiązaniem jest życzyć Państwu spokojnej nocy i lepszych wrażeń z kolejnych relacji w portalu LAJFY.COM! (23:56:03)