Biathlon - bieg ze startu wspólnego kob. Domraczewa (BLR) (koniec) | Skoki narc. - HS-140 druż. Niemcy (koniec)
wydarzenie zakończone
Biathlon - bieg ze startu wspólnego kobiet

Domraczewa (BLR)

(Soukalowa, Eckhoff)

Poniedziałek 17.02.2014, 16:00 • Biathlon Center LAURA • Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe wydarzenia, a w szczególności na drużynowy konkurs skoków narciarskich! Relacja od 18:15 na portalu lajfy.com! (16:58:37)

Świetnie dziś strzelała Monika Hojnisz i zajęła wysokie szóste miejsce! Gdyby jeszcze dołożyła troszkę lepszy bieg, to kto wie czy nie byłoby dziś medalu! Tak czy siak brawo Monika! Pozostałe nasze biathlonistki niestety nieco zawiodły oczekiwania i uplasowały się pod koniec drugiej dziesiątki

Niesamowita Daria Domraczewa zdobywa trzecie złoto na tych igrzyskach! Idealnie trafiła z formą, do trzeba jej przyznać. W końcu doczekała się też medalu Gabriela Soukalowa, która dwa poprzednie biegi kończyła na czwartym miejscu! Podium uzupełniła Norweżka Tiril Eckhoff po zaciętej walce na koniec biegu z Evi Sachenbacher-Stehle

Wszystkie zawodniczki już na mecie!

Krystyna Palka dobiega do mety na 19 pozycji, Weronika Nowakowska-Ziemniak tuż za nią

Monika Hojnisz finiszuje na szóstym miejscu!

Brąz dla Norweżki Tiril Eckhoff!

Srebro dla Gabrieli Soukalowej!

DARIA DOMRACZEWA ZŁOTĄ MEDALISTKĄ OLIMPIJSKĄ!

5
    Monika niezmiennie na szóstym miejscu, starta niestety się powiększa do piątej Gregorin ze Słowenii

5
    Gabriela Soukalowa słabnie, coraz bliżej niej Eckoff i Sachenbacher-Stehle!

5
    Monika Hojnisz jest szósta z niewielką stratą do kolejnych zawodniczek!

3
    Białorusinka ma już 19,4 sekundy przewagi!

2
    Białorusinka rozpoczyna drugie strzelanie!

2
    Monika Hojnisz już jest 13 ze stratą około trzydziestu sekund do liderki biegu

2
    Daria Domraczewa ma już 9,6 sekund przewagi nad Gabrielą Soukalową!

2
    Na czoło wysunęła się Kuzmina, druga jest Tiril Eckoff z Norwegii, następnie Gabriela Soukalowa z Czech

1
    Większość zawodniczek zaliczyła strzelanie bez choćby jednego pudła!

30 zawodniczek stoi już na starcie!

Na relację z biegu ze startu wspólnego kobiet zapraszam na godzinę 16:00 na portal lajfy.com!

Jest już potwierdzony udział trzech naszych zawodniczek. Będą to Weronika Nowakowska-Ziemniak, Monika Hojnisz i Krystyna Pałka, która skorzystała na rezygnacji Niemki Franziski Preuss

Start w w tym biegu zapewniony mają medalistki igrzysk olimpijskich oraz zawodniczki z czołowej piętnastki Pucharu Świata. Pozostałe uczestniczki wyłonione zostały spośród tych, które notowały najlepsze wyniki w Soczi

Rok temu podczas próby przedolimpijskiej nie został rozegrany bieg masowy. Program obejmował wtedy bieg indywidualny, sprint oraz sztafetę

W Pucharze Świata rozegrany został dotychczas tylko jeden bieg masowy. Piątego stycznia w Oberhofie najlepsza okazała się Tora Berger przed swoją rodaczką Synnoeve Solemdal i Darią Domraczewą. Wysokie szóste miejsce zajęła Krystyna Pałka

Nasze biathlonistki jak dotąd nie otarły się nawet o podium. Najbliżej medalu dla naszej ojczyzny była w sprincie Weronika Nowakowska-Ziemniak, która ukończyła zawody na siódmej pozycji. W biegu indywidualnym na dziesiątym miejscu była Krystyna Pałka. To jedyne lokaty Polek w czołowej dziesiątce

Oprócz tego złoto dla Słowacji zdobyła w sprincie Anastazja Kuzmina. Srebra przypadły Rosjance Oldze Wiluchinie, Norweżce Torze Berger i Selinie Gasparin ze Szwajcarii. Dwa pozostałe brązowe krążki zdobyły Ukrainka Walja Semerenko i Słowenka Teja Gregorin

W dotychczas trzech rozegranych konkurencjach najwięcej medali powędrowało do Białorusinek. Dwa złote medale zdobyła Daria Domraczewa (w biegu na dochodzenie i biegu indywidualnym), a brąz Nadieżda Skardino (w biegu indywidualnym)

Serdecznie zapraszam kolejną na relację z igrzysk zimowych w Sochi. Przed nami biathlon i bieg ze startu wspólnego kobiet!

Witamy w transmisji online. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00.