Słowenia 2 – Austria 4:0 (koniec) | Rosja – Norwegia 4:0 (koniec) | Szwajcaria – Łotwa 1:3 (koniec)
Czechy – Słowacja 5:3 (koniec)
Słowenia 2
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Austria
Wtorek 18.02.2014, 09:05Zimowe Igrzyska Olimpijskie - mężczyźni

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne hokejowe emocje na portalu lajfy.com! (11:24:15)

Tytuł MVP wędruje do kapitalnie dziś broniącego Roberta Kristana

Statystyka strzałów na koniec meczu: 35:30

Słowenia nadspodziewanie łatwo rozprawia się z Austrią, która nie zdobyła choćby honorowego gola. Niewątpliwie jest to sukces dla jedynego debiutanta na igrzyskach. Następnym rywalem będą Szwedzi, czyli rywal z najwyższej światowej półki

60:00
    Koniec meczu

59:30
    Jeszcze mamy wygrane wznowienie Słoweńców pod austriacką bramką

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta spotkania!

58:30
    Blokowane kolejne uderzenia Austriaków, to się już nic nie powinno zmienić!

57:05
    Lange wraca do gry

57:05
    Bramka dla Słowenii!

Obrona Kristana, krążek powędrował do JANA MURSAKA, który zdołał umieścić go w pustej bramce mimo asysty austriackiego obrońcy!

52:30
    Kapitalna interwencja Lange po uderzeniu z najbliższej odległości Marcela Rodmana!

50:00
    Połowa trzeciej tercji za nami i nadal nie ma gola dla Austrii, coraz trudniejsza ich sytuacja

46:40
    Teraz Thomas Vanek był w idealnej sytuacji i też jej nie wykorzystał! Świetnie wystawił swój parkan Robert Kristan!

46:10
    Latusa wyszedł na czystą pozycję i przegrał rywalizację ze słoweńskim bramkarzem!

45:25
    Kristan mrozi gumę

44:50
    Nadal nie mają pomysłu w ofensywie Austriacy

43:25
    Thomas Raffl gdyby opanował krążek znalazłby się na pozycji sam na sam przed bramkarzem!

42:50
    Zamieszanie pod austriacką bramką, dwukrotnie ratuje swój zespół Lange!

40:10
    Wznowienie pod austriacką bramką na korzyść Słowenii, krążek wycofany do obrońców

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta

Strzały po drugiej tercji: 25:20

Słoweńcy są już bardzo blisko gry w ćwierćfinale w swoim debiucie olimpijskim. Grają pewnie i skutecznie. Austriacy wręcz odwrotnie, na razie nie pokazali nic mogłoby przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę. Zapraszam po przerwie na trzecią tercję!

36:25
    Rok Ticar miał krążek przed samą bramką, ale zdołał zablokować go parkanami Lange!

35:50
    W ofensywie zdecydowanie częściej są Słoweńcy

34:20

33:45
    Mrozi gumę Lange

32:55
    Mursak wystawił idealnie krążek Davidowi Rodmanowi, ten jednak nie zdobywa gola!

32:20
    Kara mniejsza dla Latusy

32:15
    Zamieszanie od austriacką bramką, ale żaden ze Słoweńców nie potrafił wbić krążka do siatki!

32:10
    Zablokowany strzał Kovacevicia

31:00
    Świetna interwencja Kristana! Nie po raz pierwszy dziś popisuje się refleksem!

30:00
    Połowa meczu za nami. Nadal lepiej na lodowisku prezentują się Słoweńcy i z taką grą na pewno zameldują się w ćwierćfinale

29:00
    Słowenia w komplecie

28:55
    Mrozi gumę Kristan

28:30
    Świetnie w defensywie gra ekipa z Bałkanów, rzucają się na krążek, blokują, bezradna jest Austria

24:15
    Kolejna akcja Słoweńców, przyblokowany Gregorc nie zdołał oddać strzału na bramkę

23:20

Wycofany krążek do SABAHUDINA KOVACEVICIA, który piekielnie mocnym uderzeniem pokonuje golkipera!

22:30
    Lange przechwytuje gumę

21:45
    Pavlin uderzał z niebieskiej linii, krążek odbił się od któregoś z obrońców i przeleciał obok bramki

20:40
    Spalony Słoweńców

20:01
    Druga tercja rozpoczęta

Strzały po pierwszej tercji – 15:10

Pierwsza cześć gry stała na dobrym poziomie. Lepiej prezentują się na lodzie Słoweńcy, którzy potrafili nawet strzelić gola w osłabieniu. Austriaków na pewno stać na lepszą grę i emocji nie powinno zabraknąć. Zostańcie z nami

18:20
    Ładna wymiana podań między Słoweńcami, strzał i ratuje sytuację austriacki bramkarz

17:50
    Dwie minuty otrzymuje drużyna Austrii, bo za dużo naraz zawodników chciało być na lodzie...

16:45
    Ulmer w indywidualnej akcji zakończonej złym wystawieniem krążka koledze z drużyny

15:50
    Od dłuższej chwili Austriacy są w strefie obronnej przeciwnika, ale kompletnie nic z tego nie wynika

14:25

13:15
    Słowenia w pełni sił

12:45
    Nieskuteczni cały czas pod bramką rywali Austriacy

11:55

Niesamowite! Bramka w osłabieniu! Świetna indywidualna akcja JANA URBASA i jeszcze lepsze uderzenie!

10:00
    Dziesięć minut za nami, mecz wyrównany, z lekkim wskazaniem na reprezentację Słowenii

9:10
    Kapitalna interwencja Kristana! Obronione uderzenie z najbliższej odległości Grabnera!

8:45
    Ziga Pavlin z karą mniejszą

8:35
    Wychodzili z kontra 3 na 1 Słoweńcy i wszystko marnowali niedokładnym podaniem

7:20
    Sabolić przechwytuje gumę w środkowej strefie, decyduje się na strzał, który chwyta Lange

6:25
    Słoweńcy są nadal w ofensywie, skutecznie interweniuje teraz Lange zakrywając krążek

5:30

Pierwsza przewaga od razu wykorzystana! Guma wystawiona na środek do ANZE KOPITARA, ten niekryty uderzył mocno i po nie zbyt dobrej interwencji austriackiego golkipera krążek wślizguje się do bramki!