Everton – West Ham 1:0 (koniec) | Fulham – Chelsea 1:3 (koniec) | Hull – Newcastle 1:4 (koniec)
Stoke – Arsenal 1:0 (koniec) | Southampton – Liverpool 0:3 (koniec)
Everton F.C.
1:0 (0:0)
West Ham United
Sobota 01.03.2014, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Angielska Premier League

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Na Goodison Park w Liverpoolu miejscowy Everton zmierzy się z West Ham United. Będzie to spotkanie 28. kolejki angielskiej Premiership.

Gospodarze tego pojedynku zajmują dotychczas siódme miejsce z dorobkiem 45 punktów. Warto jednak dodać, że mają do rozegranie jeden zaległy mecz. W ostatniej kolejce podopieczni Roberto Martineza przegrali 1:0 wyjazdowe spotkanie z Chelsea Londyn.

Drużyna gości uzbierała na swoim koncie póki co 31 punktów.. Podopieczni Sama Allardyce'a, którzy większość obecnego sezonu spędzili w okolicach strefy spadkowej, dzięki czterem zwycięstwom z rzędu oraz małymi różnicami w dolnej części tabeli plasują się obecnie na dziesiątej pozycji. W ostatnim spotkanie "Młoty" zwyciężyły na własnym stadionie 3:1 z Southamptonem. Bramki dla londyńskiego zespołu zdobywali Jarvis, Cole i Nolan.

Ostatnie bezpośrednie starcie pomiędzy obiema drużynami miało miejsce 21 września ubiegłego roku. Drużyna Liverpoolu po emocjonującym meczu w Londynie zwyciężyła 3:2.

Głównym arbitrem tego pojedynku będzie Jonathan Moss. Na jego asystentów wytypowani zostali Lee Betts oraz Andrew Halliday.

Na relację z tego spotkania zapraszamy do naszego portalu tuż przed godziną 16:00, abyście mogli zapoznać się z wyjściowymi składami obu drużyn. Bądźcie z nami!

Witam Państwa serdecznie w sobotnie popołudnie! Za niecałe 20 minut na Goodison Park rozpocznie się starcie pomiędzy Evertonem a West Hamem, a my już za chwilę poznamy podstawowe jedenastki obu zespołów!

Everton F.C.: Howard – Coleman, Stones, Distin, Baines – Deulofeu, McCarthy, Osman, Barry, Pienaar – Naismith

Rezerwowi: Barkley, Browning, Hibbert, Lukaku, McGeady, Mirallas, Robles

West Ham United F.C.: Adrian – Demel, Collins, Tomkins, McCartney – Jarvis, Noble, Taylor, Downing – Nolan, Cole

Rezerwowi: Armero, Caroll, J. Cole, Diame, Jaaskelainen, Nocerino, Reid

Sędziowie: Moss – Betts, Halliday.

Zawodnicy obu drużyn pojawiają się już na murawie!

1

2
    Pienaar fauluje na połowie rywala obrońcę West Hamu i od rzutu wolnego rozpoczną goście.

3
    Tomkins wybiciem piłki na aut przerywa groźnie zapowiadający się kontratak gospodarzy.

4
    Ładna centra w pole karne "Młotów", ale Naismith mija się z piłką i od bramki grę wznowi Adrian.

6
    Od samego początku spotkania przeważają gospodarze, wyraźnie są zainteresowani dziś tylko zwycięstwem.

7
    Jedna z nielicznych jak na razie okazji gości, ale defensywa Evertonu radzi sobie bez problemu.

8
    Baines decyduje się na strzał z ostrego kąta, ale piłka nie trafia w światło bramki.

10
    Mocne zagranie do Colemana na prawe skrzydła, pomocnik Evertonu świetnie utrzymał piłkę w boisku i dośrodkował w pole karne gości wywalczając rzut rożny.

11
    Świetny kontratak gości! Downing blisko znalezienia się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, ale Deulofeu w ostatniej chwili wybił piłkę wślizgiem na rzut rożny!

12
    Tym razem rzut rożny dla gospodarzy, ale bez większego zagrożenia pod bramką Adriana.

13
    Dośrodkowanie Downinga w pole karne Evertonu, ale defensorzy zespołu z Liverpoolu wybijają piłkę na rzut rożny.

14
    I po raz kolejny rzut rożny West Hamu nie sprawia kłopotu defensywie gospodarzy,

15
    Próba centry w pole karne United w wykonaniu Colemana zablokowana, ale gospodarze cały czas w posiadaniu piłki.

16
    Pienaar decyduje się na oddanie strzału z dystansu, ale jego próba bardzo niecelna.

18
    Osman próbuje zagrywać prostopadłą piłkę do Distina, ale napastnika Evertonu ubiegają defensorzy londyńskiego klubu.

20
    Przewaga Evertonu z każdą kolejną upływającą minutą narasta!

22
    Kolejny rzut rożny dla gospodarzy po zablokowanym dośrodkowaniu.

23
    Cole przerywa akcję Evertonu, ale nieudanie wyprowadza kontratak swojej drużyny i gospodarze znowu wymieniają podania na połowie rywala.

24
    Pienaar groźnie dośrodkowuje z lewej flanki, ale do piłki najwyżej doskakują obrońcy West Hamu i wybijają futbolówkę za pole karne.

25
    Deulofeu decyduje się na uderzenie z dystansu, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Chwila oddechu dla drużyny gości.

26
    Collins utrzymał się przy piłce w polu karnym Evertonu, ale piłkę po jego dośrodkowaniu pewnie łapie Tim Howard.

28
    Naismith faulowany w środkowej strefie boiska i od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

29
    Zmiana w drużynie West Hamu! Najwyraxniej w jednym ze starć ucierpiał Carlton Cole i jego miejsce zajmie Andy Caroll.

30
    Tomkins zostaje ukarany żółtą kartką za wejście w nogi Osmana.

32
    Po dobrym początku Everton teraz wyraźnie spuścił z tonu, a goście starają się to wykorzystać.

33
    Caroll dostał piłkę w polu karny, ale nieczysto trafił w piłkę i ta ląduje w objęciach Howarda.

34
    Kolejne dośrodkowanie z prawej strony boiska w pole karne West Hamu, ale piłkę na rzut rożny wybija Tomkins.

35
    Bardzo dobrze w defensywie spisują się dziś goście. Kolejny strzał zablokowany przez obrońców i West Ham stoją przed szansą wyprowadzenia kontrataku.

36
    Caroll za daleko wypuścił sobie piłkę przed polem karnym Evertonu i gospodarze zaczynają budować akcję.

36
    Kolejny korner dla zespołu z Liverpoolu. Czy tym razem uda się pokonać bramkarza gości?

37
    Nic z tego! Strzał na bramkę niecelny i od bramki rozpocznie Adrian.

38
    Stones rozpędził się na prawym skrzydle i mocno dośrodkował na piąty metr do Distina, ale szybszy od napastnika gospodarzy był Adrian, który pewnie wyłapał piłkę.

39
    Ależ okazja! Deulofeu rozpędził się na połowie rywala, minął dwóch obrońców i bardzo mocno uderzył na bramkę West Hamu! Piłka minimalnie minęła słupek bramki Adriana!

40
    Krótka przerwa w grze, w starciu z rywalem ucierpiał Caroll.

42
    Baines fauluje na lewym skrzydle jednego z zawodników West Hamu i goście będą mieli dobrą okazje do groźnego dośrodkowania z rzutu wolnego.

43
    Do piłki najwyżej wyskoczył Tomkins, ale jego strzał głową był niecelny. Od bramki rozpoczną gospodarze.

44
    Baines dośrodkowuje w pole karne West Hamu, obrońcy głową wybijają piłkę przed pole karne, a tam do futbolówki doskoczył Naismith, którego strzał również został zablokowany! Duże zamieszanie w szesnastce gości!

45
    Stones wślizgiem przewraca Tomkinsa i rzut wolny na połowie rywali dla West Hamu.

45
    Jedną minutę do pierwszej połowy spotkania dolicza arbiter.

45+1
    Rzut rożny dla United po dośrodkowaniu Downinga.

45+2

Przerwa! Pierwsza część meczu upłynęła bardzo szybko, spotkanie jest toczone w szybkim tempie! Jedyne czego nam brakuje, to oczywiście gole. Zapraszamy za niecały kwadrans na drugą część meczu!

46

46
    Obaj trenerzy nie zdecydowali się na przeprowadzenie zmian w swoich zespołach podczas przerwy.

47
    Ależ okazja na samym początku drugiej połowy! Pienaar dostaje piłkę w pole karne i od razu oddaje strzał na bramkę West Hamu, ale piłka trafia tylko w słupek!

48
    Rzut z autu na wysokości linii środkowej boiska dla United po nieudanym wybiciu piłki przez Howarda.

49
    Pienaar faulowany na lewej flance i rzut wolny dla Evertonu!

50
    Pienaar przewraca się w polu karnym West Hamu, ale gwizdek arbitra milczy.

52
    Rzut z autu na wysokości pola karnego rywali dla gości.

52
    Demel dośrodkowuje z lewej strony boiska, ale robi to bardzo niecelnie i od bramki rozpocznie Tim Howard.

53
    Po szybkim początku drugiej połowy w wykonaniu Evertonu powoli do głosu zaczynają dochodzić podopieczni Sama Allardyce'a.

54
    Osman przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, jego pierwszy strzał blokują jednak obrońcy, a druga próba była niecelna.

55
    Dobra interwencja Howarda i od rzutu rożnego rozpoczną goście.

56
    Świetne uderzenie Nolana minimalnie mija bramkę gospodarzy! Jak się okazuje, strzał był minimalnie zablokowany i korner dla West Hamu.

57
    Trwa oblężenie bramki Evertonu, tym razem rzut rożny z drugiej strony boiska.

59
    Tomkins wybija w polu karnym piłkę spod nóg Pienaara i gospodarze rozpoczną od rzutu rożnego.

60
    Pierwsza zmiana w zespole Evertonu. Za Osmana wchodzi Romelu Lukaku.

62
    Naismith nieudanie zagrywa do Pienaara i goście znajdują się w posiadaniu piłki.

63
    Demel świetnie blokuje centrę z prawego skrzydła i korner dla gospodarzy. Piłka z narożnika boiska trafia do ustawionego przed polem karnym Deulofeu, który uderza mocno, ale ponad bramką gości.

65
    Złe dośrodkowanie w pole karne West Hamu, obrońcy bez kłopotu przejmują piłkę i goście mają okazję na wyprowadzenie szybkiego kontrataku.

66
    Sam Allardyce przeprowadza drugą zmianę. Jarvisa zastępuje Diame.

68
    Gospodarze wymieniają piłkę na własnej połowie boiska.

69
    Rzut wolny dla Evertonu na lewym skrzydle na połowie rywala.

69
    Dośrodkowanie i niecelny strzał Naismitha!

70
    Zrobiło się gorąco pod bramką West Hamu po dośrodkowaniu Lukaku, ale ostatecznie do piłki nie dopadł żaden z zawodników gospodarzy i piłka wyszła na aut.

72
    Noble dopada do bezpańskiej piłki na 16. metrze i bez zastanowienia uderza na bramkę gospodarzy! Piłka nie trafia jednak w światło bramki i grę wznowi Howard.

73
    Druga zmiana w drużynie Evertonu. Deulofeu schodzi, a w jego miejsce wchodzi McGeady.

74
    Andy Caroll decyduje się na strzał z dystansu, ale piłka szybuje wysoko ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

76
    Do końca regulaminowego czasu gry pozostało niecałe piętnaście minut! Czy wreszcie doczekamy się goli na Goodison Park? Musicie zostać z nami!

78
    Po niecelnym uderzeniu od własnej bramki grę wznowi Tim Howard.

79
    Andy Caroll faulowany w środkowej strefie boiska i sędzia dyktuje rzut wolny dla zespołu z Londynu.

80
    Ostatnia zmiana w drużynie gości. Za Demela wchodzi Reid.

81
    Gol dla Evertonu!
    Baines dogrywa po ziemi piłkę na dziesiąty metr do ROMELU LUKAKU, który strzałem z pierwszej piłki nie daje najmniejszych szans bramkarzowi!

83
    Everton wciąż przy piłce, gospodarze wyraźnie chcą podwyższyć prowadzenie!

84
    Romelu Lukaku dostaje podanie w szesnastkę gości, ale jego strzał z woleja bardzo niecelny.

85
    I ostatnią zmianę wykorzystuje szkoleniowiec gospodarzy. Za Naismitha wchodzi Barkley.

86
    Korner dla zespołu gospodarzy.

87
    I kolejny rzut rożny dla Evertonu, ale obrońcy gości radzą sobie bezbłędnie.

88
    Nolan fauluje Bainesa w środku pola i od rzutu wolnego rozpoczną zawodnicy z Liverpoolu.

89
    Barkley ładnie zwiódł dwóch rywali, po czym oddał strzał na bramkę rywali, ale jego uderzenia mija słupek.

90
    Baines ukarany żółtą kartką za faul na Carollu blisko własnego pola karnego!

90+1
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie.

90+1
    Tim Howard pewnie łapie piłkę po mocnym dośrodkowaniu Downinga.

90+2
    Piłka szybuje bardzo wysoko ponad poprzeczką West Hamu po uderzeniu z dystansu w wykonaniu Lukaku.

90+3
    Cały czas atakują gospodarze, Pienaar wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

90+4

Koniec! Trzy punkty zostają na Goodison Park, ale Evertonowi łatwo to zwycięstwo nie przyszło! Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na następne tylko w portalu Lajfy.com! (17:54:25)

Gole: 81. Lukaku

Kartki:   90. Baines (EVE) – 30. Tomkins (WHU)

Everton F.C.: Howard – Coleman, Stones, Distin, Baines – Deulofeu (73. McGeady), McCarthy, Osman (60. Lukaku), Barry, Pienaar – Naismith (85. Barkley)
    Zmiany: Barkley, Browning, Hibbert, Lukaku, McGeady, Mirallas, Robles

West Ham United: Adrian – Demel (80. Reid), Collins, Tomkins, McCartney – Jarvis (66. Diame), Noble, Taylor, Downing – Nolan, Cole (29. Caroll)
    Zmiany: Armero, Caroll, J. Cole, Diame, Jaaskelainen, Nocerino, Reid

Sędziowie: Moss – Betts, Halliday