Borussia D. – 1. FC Nurnberg 3:0 (koniec) | Bayer – Mainz 0:1 (koniec) | Werder – Hamburg 1:0 (koniec)
Augsburg – Hannover 1:1 (koniec) | Braunschweig – Borussia M. 1:1 (koniec) | Bayern – Schalke 04 5:1 (koniec)
Bayern Monachium
5:1 (4:0)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Sobota 01.03.2014, 18:30 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga

Graczem meczu zostaje wybrany Arjen Robben, który zakończył mecz z hat-trickiem. Jak zwykle cała 11 Bayernu zagrała kolejne świetne spotkanie. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do reszty na lajfy.com! Miłego wieczoru. (20:26:07)

Bayern wyraźnie zwolnił w drugiej połowie i strzelił tylko (!) jedną bramkę. No można powiedzieć, że dwie, bo samobója dołożył Rafinha. Tak, czy inaczej Schalke na przestrzeni kilku dni dostało dwukrotnie niezłe lanie. W środę 1:6 z Realem w Lidze Mistrzów, dzisiaj 1:5.

90
    Matip dobrze kończy dośrodkowanie Fuchsa z rzutu wolnego, ale na tym kończy się ten mecz! Arbiter nie dolicza ani sekundy w drugiej połowie!

89
    Alaba mocno, ale także mocno niedokładnie ze stałego fragmentu gry. Nie spieszy się z wykopaniem piłki golkiper Schalke.

88
    Mandzukić znów przewraca się na murawę. Chyba zbyt łatwo Chorwat zwalany jest dzisiaj z nóg. Rzut wolny i szansa dla miejscowych!

87
    Huntelaar starał się jeszcze zaskoczyć Neuera, ale jego strzał jest za mało dokładny. Piłka wypada nawet poza linię boczną!

85
    Mandzukić przed szansą na drugiego gola, ale znów na drodze piłki staje Fährmann, który mimo puszczenia pięciu bramek jest jednym z jaśniejszych zawodników swojej ekipy!

84
    Schodzi strzelec trzech bramek dla gospodarzy – Arjen Robben! W jego miejsce wbiega Contento.

83
    Czyżby Schalke miało dzisiaj przegrać w takim samym stosunku goli jak przed kilkoma dniami? Tak, czy inaczej trafiają dzisiaj tylko zawodnicy Bayernu. Zostało około 10 minut!

81
    Dośrodkowanie za pole karne do Kroosa, który z pierwszej uderzył z woleja! Piłka trafia jeszcze w obrońcę i będzie kolejny korner dla monachijczyków.

80
    Bayern w zasadzie strzela bramki kiedy tylko chce. Były małe gwizdy po stracie bramki, to gospodarze wzięli się szybko do roboty i już na kolana posłali Schalke!

79
    Zmiana w drużynie FC Schalke 04 Gelsenkirchen: z boiska schodzi Draxler, na boisku pojawia się Hoogland.

77
    Gol dla Bayernu!

ARJEN ROBBEN pewnie i ładnie wykorzystuje jedenastkę! Tym samym Holender kompletuje dzisiaj hat-tricka!

77
    Zmiana w drużynie Bayern München: z boiska schodzi Schweinsteiger, na boisku pojawia się Hojbjerg.

76
    Kyriakos Papadopoulos przewraca Mandzukicia w polu karnym i arbiter decyduje się pokazać czerwoną kartkę zawodnikowi Schalke! Chyba Chorwat ciut wymusił tę kartkę.

75
    Rzut karny dla Bayernu Monachium!!!

73
    Niestety faulu w polu karnym dopuścił się zawodnik z Gelsenkirchen i sędzia przerywa ofensywę przyjezdnych.

73
    Ładnie zachował się Boateng, który popędził za akcją. Trochę ją zwolnił, ale wciąż w posiadaniu piłki są goście.

72
    Gospodarze zapewne żałują tych minut, kiedy to stracili bramkę, bo teraz znów dominują, zupełnie jak w pierwszej połowie. To może skończyć się kolejnym trafieniem Bayernu.

70
    Zmiana w drużynie Bayern München: z boiska schodzi Götze, na boisku pojawia się Pizarro.

70
    Alaba podaje wzdłuż piątego metra bramki Schalke i obrońca dokłada nogę! Będzie tylko korner dla monachijczyków.

68
    Dwukrotnie broni znów Fährmann! Pierwsze na bramkę Schalke uderzał Rafinha, dobijał Mandzukić, ale także nie dał rady bramkarzowi! Ależ napór gospodarzy po stracie bramki!

67
    Robben napędza kolejną akcję swojej ekipy, podaje do Götze, który zostaje przyblokowany przez obrońcę! Całą akcję strzałem na bramkę kończy Schweinsteiger! Świetnie po raz kolejny interweniuje golkiper gości!

66
    Przyspiesza Bayern! Dobre dośrodkowanie prosto na głowę Mandzukicia, ale strzał Chorwata świetnie broni Fährmann!

64
    Gol dla Schalke

Poluzowanie w szykach Bayernu i Schalke wykorzystuje okazję z rzutu rożnego! Dobre dośrodkowanie odbija się od nóg RAFINHII, który strzela bramkę samobójczą!

64
    Bayern cofnięty na własną połowę. Boateng rozpędza akcję prawym skrzydłem i obija nogi rywala – kolejny korner dla gości.

62
    Zupełnie nic się nie dzieje. Schalke być może w końcu przeprowadzi bramkową akcję. Na razie zdobywa tylko kolejne metry boiska, a także, rzut rożny!

60
    Być może pasowałoby wprowadzić kilku młodych zmienników, którzy na pewno mieliby ochotę pobiegać za piłką. Dobra akcja Schalke – Draxler podaje prosto na nogę Huntelaara, ale ten strzela sporo od bramki!

59
    W końcu będzie stały fragment gry i z narożnika rozpoczną gracze z Monachium. Robben daleko dośrodkowuje, ale obrońcy jakimś sposobem wybijają piłkę.

58
    Wymieniają podania gospodarze. Schalke już tylko chodzi za piłką, a Bayern nie naciska.

57
    Nudnawo przebiegło pierwsze 10 minut drugiej połowy. Taka przewaga Bayernu w zasadzie zabiła emocje, które mogłyby jeszcze pojawić się dzisiaj na Allianz Arenie.

55
    Wyraźnie odpoczywają gospodarze, którzy nie narzucają już tak szaleńczego tempa gry. Boateng wykopuje piłkę po gwizdu sędziego i to mogło się skończyć kartką dla gracza z Gelsenkirchen.

54
    W sumie, Bayern jeszcze w tej połowie nie przeprowadził ani jednej groźnej akcji. Tym razem Robben rozpędzony podaje sprzed linii końcowej. Kolasinac przejmuje piłkę i wyprowadza ją z własnej szesnastki.

53
    Robben faulowany upada na murawę i chwyta się za nogę. Chwila przerwy w grze.

52
    Znów cofnęli się przyjezdni i całą jedenastką zwarci są na własnej połowie. Robben niecelnie podaje w stronę pola karnego, gdzie był tylko Fährmann, który przejmuje futbolówkę.

50
    Jakby trochę przebudzili się goście, którzy znacznie częściej goszczą na połowie Bayernu. Huntelaar zbyt lekko w stronę Neuer'a!

48
    Boateng wyskoczył do piłki i uderzył obok bramki Neuera. Poszkowany jest jeszcze Martínez, który leży na murawie.

47
    Ładnie rozpoczynała się kontra Schalke, ale Huntelaar zbyt mocno zagrał w stronę swojego partnera. Rafinha wraca i zgarnia piłkę w środku pola.

46
    Rozpoczynają decydującą odsłonę gracze Schalke. Obie ekipy bez zmian od pierwszego gwizdka.

46

Piłkarze wracają na murawę! Przed nami 2. połowa!

Bayern potwierdza, że jest jedną z najlepszych drużyn na świecie! Po 45 minutach na Allianz Arenie mamy już 4:0, a można spodziewać się kolejnych bramek! Schalke nie jest w stanie przeprowadzić składnej akcji ofensywnej i goście skupiają się głównie na przerywaniu akcji rywali. Wracamy za kilkanaście minut!

45

45
    Papadopoulos dostaje podanie przed pole karne i decyduje się na strzał. Jest to zbyt lekkie uderzenie i Neuer bez problemów wyłapuje piłkę. Ostatni gwizdek sędziego!

44
    Pierwsza świetna okazja dla Schalke na zdobycie bramki! Dobrze znów broni Neuer, który sparuje mocny strzał tuż nad bramkę! Tylko korner dla gości.

43
    Fuchs ładnie uderza z rzutu wolnego i piłkę na rzut rożny piąstkuje Neuer! To pierwsza interwencja niemieckiego bramkarza!

42
    Schalke będzie miało rzut wolny po faulu na Farfanie! Dodatkowo Thiago Alcantara otrzymuje żółtą kartkę. Zupełnie niepotrzebne zachowanie.

41
    Rzut rożny dla Bayernu. Dobre dośrodkowanie na wysokiego Dante, ale Brazylijczyk uderza pół metra nad bramką!

40
    Kolejna stuprocentowa szansa Mandzukicia! Alaba pięknie zagrał z pierwszej w stronę Chorwata, ale ten został przyblokowany!

38
    Fährmann broni Schalke przed stratą piątej bramki! Doskonałe podanie od Götze dostał Mandzukić w polu karnym i niestety oddał strzał tylko w nogę golkipera!

37
    Powiększa się statystyka posiadania piłki dla Bayernu! To już 79%! Schalke w zasadzie tylko wybija piłkę i skupia się na zatrzymywaniu akcji rywali.

36
    Głośne "Ole" z trybun po każdym celnym podaniu zawodników z Monachium. Ostatecznie piłka wpada w ręce Fährmanna po nieudanym podaniu z głębi pola.

35
    Fuchs ratuje swój zespół i wybija piłkę na kolejny korner. A już zamykał akcję Mandzukić, który tylko czekał na błąd gracza Schalke.

34
    Rzut rożny dla Bayernu Monachium, który dzisiaj jest na treningu! Zupełnie nie tak miało wyglądać to hitowe spotkanie!

33
    Robben w swoim stylu schodzi do środka pola i oddaje strzał wewnętrzną stroną stopy! Tym razem trochę za wysoko i piłka wylatuje nad bramkę.

31
    Robben uderza prosto w mur, ale szybko na piłkę nabiegł Kroos, który bije mocno po ziemi! Tym razem pewnie wyłapuje piłkę Fährmann.

30
    Bayern ma kolejną szansę z rzutu wolnego. Niemalże to samo miejsce, z którego otworzył dzisiaj wynik Alaba. Kto teraz uderzy?

29
    Reaguje trener Schalke, który już decyduje się na pierwszą zmianę. Fuchs zmienia Goretzkę.

28

ARJEN ROBBEN trafia po raz drugi! Holender przejmuje piłkę z prawej strony pola karnego i wbiega w szesnastkę! Przenosi piłkę ponad bramkarzem i mamy już 4:0!

25
    Świetny mecz Davida Alaby oraz Mandzukicia, którzy mają już na swoim koncie gola i asystę. Czekamy na więcej!

24

Dla Bayernu najwyraźniej dwie bramki to za mało! Dośrodkowanie Alaby ze skrzydła prosto na głowę MARIO MANDZUKICIA, który wyskakuje ponad dwóch obrońców i nie daje szansy golkiperowi!

22
    Chwila oddechu dla defensywy Schalke po nieudanym dośrodkowaniu i wyrzuceniem piłki poza plac gry. Dalekim wykopem rozpoczyna akcję Fährmann.

21
    Höwedes tym razem dobrze przecina podanie na skrzydle do Alaby. Wrzucać z autu będą gospodarze, ale pewnie uczynią to do tyłu i w dalszym ciągu będą grać głównie krótkimi podaniami.

19
    Kontynuują monachijską "tiki-takę" gracze Bayernu. Schalke całą jedenastką cofnięte na własną połowę.

18
    Posiadanie piłki aż 75% na korzyść Bayernu! To chyba nie skończy się na dwóch trafieniach.

16
    Schalke chyba nie spodziewało się takiego początku! W meczu z Realem Schalke przynajmniej na początku stwarzało sobie sytuacje. Dzisiaj Neuer jeszcze nie dotknął ani razu piłki.

15

Po kwadransie gry mamy już 2:0! Błąd obrońców wykorzystuje Mandzukić, który podaje do wystawiającego się ARJENA ROBBEN'A, który przenosi piłkę nad golkiperem i futbolówka wpada do bramki obok słupka!

14
    Dante zbyt mocno rozpychał się w walce o piłkę i sędzia natychmiast używa gwizdka. Wznowi grę Fährmann.

13
    Faulowany Mario Götze i gospodarze będą mieli dobrą okazję do podwyższenia wyniku tego spotkania.

12
    Robben także popełnia mały błąd i futbolówka odskakuje mu od stopy. Obrońca dał radę dobiec do pomocnika Bayernu i wybił mu piłkę.

11
    Dośrodkowanie w kierunku Mandzukicia przerywa jeden ze stoperów! Chorwat czekał już na piłkę w polu karnym i był gotowy na oddanie strzału!

10
    Tego można było się spodziewać. Bayern wymienia mnóstwo podań utrzymując się na połowie Schalke. Będzie wznowienie gry z narożnika boiska po nieudanej obronie defensora gości.

9
    Kolejną akcję rozpoczynają już miejscowi. Kroos zbyt mocno zagrywa do końca pola. Na szczęście jego partner opanował futbolówkę i zdołał wycofać ją na środek pola.

7
    W ataku pozycyjnym ekipa Pepa Guardioli. Wymieniają sporo podań "usypiając" rywala. Niedokładne dośrodkowanie na uciekającego Robbena i rozpocznie golkiper gości.

6
    Gospodarze nie zamierzają się wycofywać, chociaż od kilkunastu sekund to Schalke utrzymuje się przy piłce.

4
    Czyżby Bayern chciał powtórzyć dzisiaj wynik sprzed kilku dni Realu? Początek błyskawiczny!

3

Monachijczycy szybko wychodzą na prowadzenie! DAVID ALABA decyduje się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, piłka odbija się od muru i zupełnie zaskoczony zostaje Fährmann!

2
    Ponownie Robben, który popędził do linii końcowej wyprzedzając obrońcę! Kontynuował akcję indywidualną Holender, ale jego strzał wpada prosto na obrońcę!

1
    Pierwsza akcja ofensywna gospodarzy i Robben próbował zagrywać piłkę spod linii końcowej – obrońca pewnie wykopuje poza linię boczną.

1
    Rozpoczęli gracze Bayernu, którzy ubrani są na czerwono. Schalke w całości na biało.

1

Obie ekipy wychodzą na murawę!

Minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka Pana Jochena Dreesa! Czy Schalke będzie w stanie sprawić niespodziankę na Allianz Arena? Zapraszamy na relację live z tego hitowego spotkania Bundesligi!

Bayern München: Neuer – Alaba, Dante, Martínez, Rafinha – Schweinsteiger – Robben, Thiago, Götze, Kroos – Mandzukić

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Höwedes, Papadopoulos, Matip, Kolasinac – Boateng, Neustädter, Goretzka – Farfan, Draxler, Huntelaar

Sędziowie: Jochen Drees.

Ostatnie dwa mecze bezpośrednie to nadzwyczaj łatwe zwycięstwa najbardziej utytułowanej ekipy w Niemczech. Kończyło się po 4:0.
    Czy tym razem Schalke postawi większy opór?
    Aby się o tym przekonać – zapraszamy na lajfy.com!

W obydwu składach po kilka ubytków.
    Bawarczycy bez kontuzjowanych od dłuższego czasu: Ribery'ego oraz Badstubera, a także Müllera, który nabawił się urazu uda w Hanowerze.
    Goście w znacznie gorszej sytuacji. Zabraknie Högera, Kirchhoffa, Aogo, Uchidy, Clemensa i Felipe Santany.
    Do zestawienia powinni wrócić: Papadopoulos, Fuchs i Draxler.

Sobotni przyjezdni grają, co prawda nie tak widowiskowo, ale skutecznie.
    Po rozpoczęciu zmagań w rundzie wiosennej, odnotowali 4 zwycięstwa. Później przyszedł bezbramkowy remis z Mainz oraz wreszcie – mecz-katastrofa, czyli mecz z Realem Madryt u siebie, w którym Fahrmann pokonywany był sześciokrotnie. Die Knappen odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem.
    Schalke, jako jedna z niewielu drużyn, ma dodatni bilans na wyjazdach w Bundeslidze.
    Najczęściej w lidze, spośród Królewsko-Niebieskich strzela Peruwiańczyk Farfan (8 goli).

Z trudnością przychodzi statystykom wyszukiwanie potknięć ekipy z Bawarii.
    Ostatnia chwila słabości w Lidze Mistrzów miała miejsce w grudniu (porażka z Man City). Najświeższa strata punktów w niemieckiej, najwyższej klasie rozgrywek to październikowy mecz z Leverkusen.
    Potyczki z ubiegłych tygodniu to potwierdzenie dominacji mistrzów Niemiec. Zwycięstwo na Emirates w Londynie (2:0) czy rozbicie hanowerczyków 4:0 na ich terenie – to wyniki godne podziwu.
    Śrubowany jest bilans ligowych spotkań na Allianz Arena – komplet 11-stu zwycięstw i 32-5 w bramkach.
    Co ciekawe, najlepszy strzelec monachijczyków – Mario Mandžukić nie jest liderem klasyfikacji. Zgromadził on 13 trafień na krajowych boiskach. To świadczy o sile zespołowości.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi zmierzą się: niepokonany lider – Bayern Monachium (62 pkt) oraz zawsze groźne, 4. w tabeli – Schalke 04 Gelsenkirchen (41 pkt).

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Wiktor Bukowski

Gole: 3. Alaba, 15. Robben, 24. Mandzukić, 28. Robben, 77. Robben (kar.) – 64. Rafinha (wł.)

Kartki:   42. Thiago (BAY)   76. Papadopoulos (SCH)

Bayern Monachium: Neuer – Alaba, Dante, Martínez, Rafinha – Schweinsteiger (77' Hojbjerg) – Robben (84' Contento), Thiago, Götze (70' Pizarro), Kroos – Mandzukić

Rezerwowi: J.Boateng, Contento, Hojbjerg, Lahm, Pizarro, Starke, Van Buyten

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Kolasinac, Papadopoulos, Matip, Höwedes – K.Boateng, Neustädter, Goretzka (29' Fuchs) – Farfan, Draxler (79' Hoogland), Huntelaar

Rezerwowi: Ayhan, Fuchs, Hildebrand, Hoogland, Meyer, Obasi, Szalai

Sędziowie: Jochen Drees