Saint-Étienne – Monaco 2:0 (koniec) | Lorient – Bastia 1:1 (koniec) | Nice – Toulouse 0:2 (koniec)
Reims – Valenciennes 3:1 (koniec) | Rennes – Guingamp 0:2 (koniec) | Sochaux – Bordeaux 2:0 (koniec)
FC Lorient
1:1 (1:0)
SC Bastia
Sobota 01.03.2014, 20:00 • Stade du Moustoir, Lorient • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękuję wszystkim, którzy śledzili spotkanie. Zapraszam na inne wydarzenia sportowe, które relacjonuje serwis lajfy.com. (21:52:16)

90+4
    Koniec meczu. Było to spotkanie rozgrywane w wolnym tempie. Mało akcji bramkowych, jednak remis może nie zadowalać gospodarzy, którzy przeważali. Goście powinni cieszyć się z remisu, szczególnie, że bramka Bruno była efektem wykorzystania jednej z nielicznych szans.

90+3
    Lautoa boleśnie uderzył w ziemię, wszystko jest już w porządku, wracamy do gry.

90+2
    Nikomu już się nie spieszy, Leca bardzo wolno ustawiał piłkę na piątym metrze.

90+1
    Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Cisse przegrał pojedynek jeden na jeden z Lautoa, to mogło być sam na sam. Wściekły był doświadczony Francuz.

88
    Zmiana w drużynie SC Bastia: z boiska schodzi Khazri, na boisku pojawia się Correa.

86
    Prawdziwy hokejowy zamek stworzyli gospodarze przed polem karnym Bastii, kolejny raz zabrakło podania, które otworzyło by drogę do bramki Lecy.

84
    Khazri z dystansu, próba okazała się być niecelną.

83
    Ataki Bastii nawet nie dochodzą do bramki Chaigneau, z kolei Lorient szuka swojej sytuacji za pomocą długich zagrań w pole karne gości.

81
    Trzeba przyznać, że jest to bardzo pokojowe spotkanie, żadnej żółtej kartki, spokojna gra, mało przewinień. Ciężko stwierdzić dlaczego ten mecz tak wygląda.

79
    Cieakwe dośrodkowanie Jouffre, nie wszystko jednak poszło zgodnie z planem, piłka została wybita, a zagrożenie pod bramką Leci zażegnane.

79
    Zamknięci pod swoją bramką są goście, Lorient będzie wykonywać rzut rożny.

77
    Boudebouz po starciu z rywalem leży na murawie, prawdopodobnie jest to uraz ręki.

76
    Kolejna ciekawa akcja Aboubakara, przyjął, przerzucił i przestrzelił.

75
    Aboubakar na pełnym biegu przechodził obronę Bastii, piłka jendak została wybita w aut.

74
    Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Koné, na boisku pojawia się Baca.

73
    Bruno minął się z futbolówką, był dobrze pilnowany przez obrońcę.

72
    Kozłującą piłkę wyłapał Leca, nie sprawiła mu ona problemów.

72
    Aliadière walczył w narożniku, akcja jednak zmarnowana.

71
    Posiadanie piłki 69% dla Lorient, 31% dla Bastii.

69
    Kolejny nudny fragment gry. Multum podań wymienianych w środku pola i żadnego efektu w postaci sytuacji podbramkowych.

67
    Długie podanie do Cisse, ten próbował dojść do piłki, jednak ta okazała się od niego szybsza.

65
    Jouffre sprzed pola karnego, nie był to strzał udany, prostą piłkę pewnie złapał Leca.

64
    Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Doukouré, na boisku pojawia się Diallo.

63
    Squillaci ponad bramką po interwencji Chaigneau! Dobra dwójkowa akcja rozegrana z Khazrim!

62
    Dośrodkowywać próbował Paquet, piłka została wybita na przedpole.

60
    Kontuzjowany jest bramkarz Chaigneau, prawdopodobnie to uraz mięśniowy.

60
    Cisse był niepilnowany w polu karnym, znajdował się pod piłką i jego strzał głową nie znalazł drgoi do bramki.

58
    Khazri zagrał zbyt płasko, piłka wybita przez jednego z pierwszych obrońców.

58
    Akcje lewą stroną starają się konstruować goście, tym samym mamy rzut rożny.

56
    Głębokie dośrodkowanie w światło bramki, faulowany był interweniujący Chaigneau.

55
    Z linii bramkowej wybija obrońca Bastii! Fatalnie interweniował Leca, który sparował piłkę wprost do swojej bramki!

54
    Rzut wolny miało Lorient, piłka bita na przedpole przeszła przez wszystkich zawodników, nie znajdując po drodze adresata.

52
    Niepewnie wyszedł Leca, który wypiąstkował piłkę wprost pod nogi Luatoi, ten długo się nie zastanawiał i uderzył piłkę bardzo niecelnie.

50
    Gol dla Bastii!
    Ależ bramka! Podanie z połowy boiska do GAINNINEGO BRUNO, a ten z pierwszej piłki uderzał pod poprzeczkę bramki!

47
    Podobnie jak w pierwszej połowie przeważa Lorient. Pierwsza akcja zakończona niepowodzeniem.

46
    Zmiana w drużynie SC Bastia: z boiska schodzi Achilli, na boisku pojawia się Bruno.

46

Za moment końca dobiegnie przerwa, piłka pojawiają się na płycie boiska.

45+2
    Pierwsza połowa skończona. Zawodnicy obu ekip mają o czym myśleć, zasłużenie prowadzi Lorient, które wykazało trochę więcej ambicji i walki. Pierwsza połowa stała pod znakiem spokojnej gry, bez wielu sytuacji. Zapraszam po przerwie na drugie 45 minut.

45+1
    Sable pokusił się o uderzenie sprzed pola karnego, piłka uderzona mocno, jednak również niedokładnie, czego skutkiem jest niecelny strzał.

45+1
    W środku pola fauluje Manga.

45+1
    Dwie minuty doliczył sędzia.

45
    Zaczęła się ostatnia minuta pierwszej połowy, arbiter prawdopodobnie dużo nie doliczy, nie ma powodów, ponieważ gra nie była przerywana na długo.

43
    Posiadanie piłki na korzyść FC Lorient, 64% do 36%.

42
    Lorient bardzo spokojnie rozgrywa piłkę, co ciekawe zawodnikom gości nie spieszy się, bardzo biernie w ataku zachowują się podopieczni Frederica Hantza.

41
    Dobiega końca pierwsza połowa, śmiało można stwierdzić, że mecz jest prowadzony w wolnym tempie. Mało akcji, praktycznie goście nie stworzyli poza jedną, sytuacji które mogłyby zagrozić rywalowi.

39
    Aliadière uderzał z trudnej pozycji, przełożył piłkę, po czym szybko i niecelnie uderzył.

38
    Lorient nie spuszcza z tonu, akcje toczą się głównie lewaą stroną boiska, gdzie gospodarze dośrodkowaniami próbują zaskoczyć obronę Bastii.

35
    Gol dla Lorient!
    BRUNO ECUELE MANGA znakomicie wykończył dośrodkowanie Aboubakara, ECUELLE MANGA na pełnym biegu wszedł w pole karnym po czym jak rasowy napastnik uderzył z pierwszej piłki pokonując Lecę.

34
    Rzut rożyny miała Bastia, piłka wrzucona wprost w ręce bramkarza.

32
    Wspaniale rozegrana piłka, Bourillon dograł po ziemi między obrońców, do piłki doszedł Doukure, jednak zbyt długo zwlekał z uderzeniem, czym ułatwił bramkarzowi skuteczną interwencję.

32
    Cisse dostał długie podanie, bardzo dobrze asekurował go obrońca, i na tym skończyła się akcja gości.

30
    Pół godziny gry za nami, jak na razie bez bramek. Prawdę mówiąc potencjalny gol będzie dużą niespodzianką, Bastii jak i Lorient brakuje pomysłu na grę.

29
    Zmiana w drużynie FC Lorient: z boiska schodzi Barthelmé, na boisku pojawia się Koné.

28
    Mimo że zawodnicy gospodarzy długo rozgrywają piłkę, to brakuje im ostatniego podania, które otworzyło by drogę do bramki Lecy.

27
    To prawdopodobnie koniec spotkania dla Maxime Barthelmé. Do zmiany przygotowany jest już zawodnik.

26
    Kolejny raz leży na murawie Barthelmé, znowu źle stanął i prosi o zmianę.

25
    Stosunkowo nudne 25 minut, mało akcji, dużo mocnej gry w środku pola.

23
    Leży na boisku zawodnik gospodarzy, wygląda to groźnie, Barthelmé źle stanął, po czym w nienaturalny sposób wygięła mu się noga.

21
    Coraz pewnie grają goście, ostatnie minuty to dominacja Basti.

19
    Romaric strzelał sprzed pola karnego, kąśliwe uderzenie mogło zaskoczyć Chaigeau, który interweniował niepewnie, dobijał jeszcze Cisse, jednak ta próba została zablokowana.

18
    Romaric dostał podanie przed polem karnym, był niepilnowany, miał dużo czasu jednak uderzył zbyt szybko i chybił.

18
    Dobra akcja Lorient, lewym skrzydłem pognał Jouffre, dogrywał w pole karne po ziemi, jednak na miejscu był Leca.

15
    Squillaci został sfaulowany w starciu z Aboubakarm, Lorient cały czas naciska i jest drużyną lepszą.

14
    Aboubakar złapany na spalonym.

13
    Po trzynastu minutach lepiej prezentuje się Lorient, zdeterminowani gospodarze starają się budować atak pozycyjny.

11
    Leży na boisku Aboubakar, podczas kontrataku został zatrzymany przez Modesto, co boleśnie odczuł.

10
    Khazri dośrodkowywał, duże zamieszanie w polu karnym, jednak futbolówka ostatecznie opuściła ten obszar gry.

10
    Rzut wolny dla Bastii, do bramki dosyć daleko, ale można pokusić się o dośrodkowanie.

8
    Aboubakar dostał podanie ze skrzydła, zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, który przeleciał wysoko ponad bramką Lecy.

7
    Gassama próbował indywidualnie minąć obronę Basti, na pełnym biegu wpadł w pole karne, jednak zagalopował się i wyszedł z piłką poza boisko.

5
    Niemrawe pięć minut, jak na razie oglądać mogliśmy jedynie interwencję Lecy, który złapał niegroźny strzał.

3
    Bardzo spokojny początek, dużo rozgrywania w środkowej strefie boiska.

2
    Początek dla Lorient, swoją okazję miał jednak Cisse, który uderzył kiepsko z dystansu.

1

Trwa przywitanie drużyn, zapowiada się bardzo wyrównane spotkanie.

Zawodnicy czekają już w tunelu, Bastia wystąpi dziś w białych strojach, Lorient na pomarańczowo.

FC Lorient: Chaigneau – Bourillon, Écuélé Manga, Gassama, Lautoa, Jouffre, Barthelmé, Doukouré, Aliadière, Monnet-Paquet, Aboubakar
    Rezerwowi: Reynet, Koné, Diallo, Abdullah, Baca, Sunu, Pelé

SC Bastia: Leca – Diakité, Modesto, Squillaci, Harek, Romaric, Sablé, Boudebouz, Khazri, Cissé, Achilli
    Rezerwowi: Maoulida, Ilan, Vincensini, Djiku, Keita, Correa, Bruno

Sędziowie: Chapron, Perruaux, Viala, Ben El Hadj.

Na relację z meczu zapraszam już przed godziną 20. Wtedy też pojawią się oficjalne składy. Relacja na żywo w serwisie lajfy.com.

Lorient w obecnym sezonie ma bilans 9-15-12. Bastia ma dziewięć zwycięstw, pięć remisów i dwanaście porażek.

W tabeli wyżej jest Bastia, która zajmuje miejsce 11. Lorient jest o dwa miejsca niżej, jednak do swojego rywala traci zaledwie punkt.

Oba zespoły notują ostatnio słabą passę. Lorient przegrało trzy ostatnie spotkania, Bastia dwa.

FC Lorient i SC Bastia zmierzą się w 27. kolejce Ligue 1. Start spotkania o godzinie 20, miejscem wzmagan będzie Stade du Moustoir.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.