Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (koniec) | Florida – Vancouver 3:4 (0:1 po rz. karnych) | Washington – Toronto 4:2 (koniec)
Carolina – Edmonton 1:2 (koniec)
Washington Capitals
4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Toronto Maple Leafs
Niedziela 16.03.2014, 20:00National Hockey League

Ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem Stołecznych 4:2. Pomimo dobrej gry Toronto nie zdołali oni odrobić straty zadanej na początku pierwszej tercji. Nadmienię, że Troy Brouwer zdobył dzisiejszego wieczora setny punkt w swojej drużynie. Dziękuję za uwagę i na kolejne relacje zapraszam ma lajfy.com (22:45:56)

56:58
    Świetna kontra Chimery! Nie wykorzystuje on jednak dogodnej sytuacji!

56:10
    Obrońcy Toronto blokują kolejne strzały Johanssona i Ovechkina.

55:22
    Piękna obrona w wykonaniu Reimera!

54:50
    Clarkson walczy o krążek pod bramką Halaka.

54:00
    Nadal to Stołeczni atakują. Przyjezdnym kończy się czas.

53:05
    Kessel wychodzi z kontrą, ale szybko zostaje zatrzymany.

52:40
    Goście spokojnie rozgrywają krążek.

51:00
    W hali jest coraz głośniej. Fani mocno zagrzewają gospodarzy do akcji.

50:20
    Halak odbija strzał Gardinera.

49:15
    Dziś obrona Toronto bardzo dobrze powstrzymuje super-snajpera Stołecznych – Ovechkina. Do tej pory oddał tylko jeden strzał.

48:20
    Nie mogą się odnaleźć gracze z Toronto w tej tercji. Ponownie to gospodarze dyktują tempo gry.

47:30
    Lupul obok.

46:55
    Listki wycofywują krążek.

46:10
    Ładna dwójkowa akcja Kessela i van Riemsdyka. Halak broni.

45:30
    Świetna kontra Chimery! Strzał był jednak za lekki by to mogło wpaść.

45:10
    Gardiner wstrzeliwuje krążek w strefę ofensywną.

44:30

44:00
    Dobrze spisuje się obrona Listków podczas gry w tym osłabieniu.

43:30
    Gospodarze zakładają zamek. Ale trochę niemrawy.

42:40
    Stołeczni są dziś zabójczy podczas gry w przewadze. Może paść 4 bramka.

42:30
    Franson odpocznie na ławce kar.

42:00
    Gospodarze grają bardzo agresywnym forecheckingiem.

41:25
    Kapitalna obrona golkipera Listków! Stołeczni bardzo dobrze rozpoczynają tę tercję.

40:20
    Dobra kontra Warda, ale Reimer stoi w gotowości!

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Po drugiej tercji mamy wynik 3:2 na korzyść Washington Capitals. Druga tercja należała zdecydowanie do drużyny z Toronto.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Ostatnia minuta drugiej tercji.

38:14
    Kolejna niezbyt groźna akcja Stołecznych.

37:25
    Blisko bramki! Zamieszanie pod bramką Halaka! Obrońcy zdołali wybić krążek!

36:45
    Reimer mrozi krążek. Dochodzi do przepychanek między Beaglem i Rangerem.

36:20
    Kulemin obok.

35:40
    Reimer broni strzał Bäckströma

35:05
    Bardzo dobra postawa obrony i bramkarza w osłabieniu.

34:40
    Clarkson gubi krążek.

34:00
    To już trzecia przewaga Tornoto w tym meczu. Dogodna sytuacja by wyrównać stan meczu.

33:34
    Johansson wychodzi z kontrą, ale kolega z drużyn popełnia przewinienie! Kolejna przewaga dla Toronto!

31:20
    Bardzo zauważalna jest to, że mecz rozgrywany jest z Waszyngtonu. Kibice robią znacznie więcej szumu przy bramkach i groźnych sytuacjach ze strony Stołecznych.

30:32
    Gospodarze w pełnym składzie. Przewaga niewykorzystana.

Druga bramka dla Toronto!
    Sprytne zagranie PHANEUFA! Przejeżdżał po niebieskiej linii aż na linii jego strzału było 5 zawodników i wtedy zdecydował się strzelić! Totalne zaskoczenie!

27:40
    Kadri zostaje podcięty, ale sędzie nie odgwizduje kary.

27:00
    Kuznetsov odważnie! Reimer zachowuje jednak zimną krew i dopada do krążka przed skrzydłowym!

26:20
    Ostatnie minuty to lekka dominacja Listków.

25:50
    Mocne wejście Phaneufa ciałem w Bäckströma!

25:20
    Drużyna z Toronto gra znacznie lepiej w tej tercji. Nadal jednak mają dwubramkową stratę.

24:40
    Halak odbija strzał Lupula.

24:15
    Akcja przenosi się na drugą stronę lodowiska.

23:55
    Dobry strzał Bozaka po podaniu od Kessela.

23:17
    Halar mrozi krążek.

22:30
    Stołeczni nie pozwalają rywalom na skonstruowanie akcji.

20:10
    Ward przejmuje krążek za bramką Reimera.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Po pierwszej tercji Stołeczni wygrywają 3:0 dzięki dobremu początkowi. Toronto strzeliło bramkę oddając na bramkę rywali zaledwie 2 strzały.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:30
    Brodie traci krążek za bramką Halaka.

19:00
    Po agresywnym początku siły na lodowisku wyrównują się.

18:20
    Gospodarze na spalonym.

17:50
    Miejscowi utrzymują się w strefie ofensywnej.

17:15
    Bramka kontaktowa dla Toronto!
    BRODIE przejmuje podskakujący krążek i celnie trafia do bramki!

16:50
    W końcu doczekaliśmy się dobrej akcji Toronto.

16:00
    Gospodarze oddali już 20 strzałów, goście zaledwie 1.

15:40
    Kontra Listków zatrzymana.

15:01
    Toronto Maple Leafs ma bilans 15-4-3 w ostatnich 22 meczach.

15:00
    Całkowite dominacja Stołecznych na lodzie. Co prawda gra nieco zwolniła, ale drużyna z Toronto nadal nie przeprowadziła żadnej sensownej akcji.

14:05
    Carrick na spalonym.

13:15
    Gospodarze mieli już 6 groźnych sytuacji w tym meczu. Połowę wykorzystali.

13:01
    Bardzo dobra interwencja golkipera gości. Przykrywa krążek całym swoim ciałem.

12:15
    Stołeczni uspokajają grę.

11:30
    Halak bardzo nudzi się na bramce. Toronto dotychczas oddało jeden strzał, na dodatek niezbyt groźny.

10:30
    Reimer mrozi krążek po strzale Kuznetsova.

10:00
    James Reimer wpuścił 3 bramki na 7 strzałów.

08:44
    Kolejna bramka dla gospodarzy!
    Kolejna przewaga wykorzystana! Cóż to była za piękna akcja! Kuznetsov podaje do Pennera, ten obraca się ściągając na siebie uwagę bramkarza podaje do WARDA i mamy bramkę! Bramka była w połowie pusta!

07:52
    Głupia kara dla gości. Phaneuf na ławce kar.

06:57
    Druga bramka dla Waszyngtonu!
    Po mocarnym strzale spod niebieskiej dobija Ward, a guma odbija się jeszcze od łyżwy CHIMERY i ląduje w siatce!

06:40
    Dobry forechecking w wykonaniu miejscowych. Nie dają rywalowi przeprowadzić żadnej akcji.

06:20
    Ranger wybija krążek Ovechkinovi.

05:50
    Walka o krążek pod bandami za bramką Reimera.

05:00
    Po straconej bramce drużyna z Toronto gra coraz aktywniej.

03:34
    Pięknie rozegrana akcja w stylu tic-tac toe! Strzelcem bramki kest BROUWER!

03:25
    Gospodarze zakładają zamek.

02:58
    McClement na ławce kar.

02:50
    Dobra akcja Stołecznych. Niestety brak wykończenia.

02:30
    Bäckström traci krążek, ale drużyna z Waszyngtonu utrzymuje się przy krążku.

02:05
    Dobra gra w obronie miejscowych.

01:36
    Halak mrozi krążek.

01:10
    Gospodarze wstrzeliwują krążek w strefie ofensywnej.

01:01
    Mocny strzał Clarksona. Krążek poza obrębem lodowiska.

00:01
    Pierwsze wznowienie wygrywają Stołeczni.

00:01

Washington Capitals: Halak (Holtby) – Carlson, Alzner, Green (A), Hillen, Carrick, Orlov – Ovechkin (C), Bäckström (A), Johansson – Brouwer, Wellman, Kuznetsov – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Beagle, Penner.

Toronto Maple Leafs: Reimer (MacIntyre) – Phaneuf (C), Gunnarsson (A), Franson, Gardiner, Rielly, Gleason – Kessel, Bozak, Van Riemsdyk – Clarkson, Kadri, Lupul (A) – Bodie, Kuljomin, Raymond – Orr, McClement (A), Ashton..

Na relację zapraszam na lajfy.com

Najlepszymi zawodnikami ostatnich meczów są Phil Kessel (Toronto), który obecnie jest 2. w punktacji kanadyjskiej oraz Evgeny Kuznetsov (Washington) – nowy zawodnik drużyny wprost z ligi KHL.

Stołeczni zajmują natomiast 5. miejsce w Dywizji Metropolitarnej i cały czas walczą o miejsce premiowane awansem do fazy playoff. Niestety ostatnie niezbyt dobre wyniki oddaliły ich od tego. W tej Dywizji walka jest bardzo zacięta więc tym bardziej każde zwycięstwo jest dla nich ważne.

Toronto zajmuje obecnie drugie miejsce w Dywizji Atlantyckiej, ale posiada zaledwie jeden punkt przewagi nad 3. i 4. drużyną. Zawodnicy z kanadyjskiej drużyny ostatnio grają bardzo dobrze i są jedną z lepszych drużyn ostatnich kilkunastu kolejek.