Montpellier – Bordeaux 1:1 (koniec) | Lyon – Monaco 2:3 (koniec) | PSG – Saint-Étienne 2:0 (koniec)
Montpellier HSC
1:1 (1:1)
Girondins Bordeaux
Niedziela 16.03.2014, 14:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Niesamowite emocje na stadionie w Montpellier! Po bardzo ciekawym meczu obie drużyn musza zadowolić się remisem. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na następne tylko na Lajfy.com! (15:52:11)

90+3

90+2
    Sertic próbował jeszcze przebić się w pole karne przez obrońców gości, ale defensywa Bordeaux skutecznie mu to uniemożliwiła.

90+1
    Cabella świetnie powstrzymany na lewym skrzydle przez dobrze spisującego się dziś Henrique.

90
    Sędzia główny tego spotkania przedłużył drugą połowę o trzy minuty.

89
    Kaabouni znalazł się w dogodnej sytuacji do oddania strzału, ale fatalnie skiksował i niebezpieczeństwo pod bramką gospodarzy zostało zażegnane.

88
    Zawodnicy Montpellier wymieniają podania na własnej połowie i szykują się do zaatakowania bramki rywali.

87
    Na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole decyduje się trener gości. Za Jussiego wchodzi Kaabouni.

85
    Do końca spotkania pozostało zaledwie pięć minut! Czeka nas emocjonująca końcówka, ponieważ gospodarze wyraźnie będą próbowali strzelić zwycięskiego gola!

83
    Na uderzenie z dystansu zdecydował się Cabella, ale pewnie interweniował Olimpia.

82
    Trzecia, ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. W miejsce Mouniera wchodzi Martin.

80
    Długa piłka z głębi pola do Nianga, ale osamotniony napastnik nie był w stanie sam przedostać się w pole karne rywali i stracił futbolówkę.

79
    Montpellier walczy o zwycięstwo w tym spotkaniu, ale jak na razie dobrze ustawiona defensywa gości im to uniemożliwia.

77
    Mounier doskakuje do piłki dośrodkowywanej przez Stambouliego, ale strzela na bramkę niecelnie. Od piątego metra zacznie Olimpia.

76
    Camara fauluje rywala na prawym skrzydle i sędzia dyktuje rzut wolny na korzyść Girondins Bordeaux.

75
    Pierwsza zmiana w zespole gości. W miejsce Rolana wchodzi Koarau.

73
    Biyogho Poko ukarany żółtą kartką za przytrzymywanie przeciwnika tuż przed własnym polem karnym i gospodarzem mają rzut wolny z niewielkiej odległości do bramki rywala.

71
    Błyskawiczna akcja gospodarzy kończy się tylko rzutem rożnym dzięki wspaniałej interwencji Olimpii!

70
    Saivet zdecydował się na bezpośredni strzał na bramkę z rzutu wolnego, ale piłka szybuje wysoko ponad poprzeczką. Od bramki zacznie golkiper gospodarzy.

69
    Bardzo długo goście rozgrywali piłkę przed polem karnym rywali, ostatecznie w rękę trafiony został Camara i mamy rzut wolny.

67
    Bardzo ładna akcja Montpellier! Niang zagrywa do środka do niepilnowanego Mouniera, który strzela minimalnie obok bramki gości!

66
    Niang nieprzepisowo pomagał sobie w walce o piłkę z Sane i sędzia odgwizduje jego przewinienie.

65
    Jourdren pewnie wyłapuje piłkę po bezpośrednim strzale ze stałego fragmentu gry i długim wyrzutem piłki uruchamia swoich skrzydłowych.

64
    Hilton fauluje Maurice-Belaya i zostaje ukarany żółtą kartka. Ponadto, goście będą mieli rzut wolny blisko pola karnego rywali!

63
    Świetne prostopadłe zagranie z głębi pola do Cabelli, który ominął bramkarz i wpakował piłkę do siatki! Sędzia jednak gola nie uznaje, pozycja spalona!

62
    Długo na prawym skrzydle o piłkę walczyli Jussie i Congre, ale ostatecznie zwyciężył obrońca Montpellier, który wywalczył wrzut z autu.

61
    Jussie nakładką wszedł w Congre i sędzia ukarał go żółtą kartką.

60
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Montpellier, ale zawodnicy gości po raz kolejny nie popisali się skutecznością i od bramki zacznie Jourdren.

59
    Po zablokowanym strzale z dystansu Maurice-Belaya goście będą mieli okazję do dośrodkowania z narożnika boiska.

58
    Niewiele brakowało, a mielibyśmy czerwoną kartkę dla Jourdrena! Z głębi pola zagrana została prostopadła piłka do Jussiego, którego ubiegł golkiper gospodarzy, łapiąc piłkę na samej linii pola karnego!

57
    Tiene próbował zagrywać ze skrzydła piłkę w pole karne do Nianga, ale jego centra skutecznie zablokowana przez obrońców.

56
    Dużo niedokładności i niecelnych podań obserwujemy w ostatnich kilku minutach w poczynaniach obu drużyn.

54
    Mariano ostro fauluje rozpędzonego Mouniera i sędzia bez cienia wątpliwości dyktuje rzut wolny dla gospodarzy. Nie decyduje się jednak na indywidualną karę dla zawodnika gości.

53
    Jeden z zawodników Girondins faulowany na połowie gospodarzy i piłkarze Bordeaux będą mieli okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego.

52
    Olimpia świetnie wychodzi przed pole karne, gdzie do piłki z ogromną prędkością podbiegał Niang! Świetne prostopadłe zagranie do napastnika Montpellier, ale brawa należą się teraz bramkarzowi gości!

51
    Goście nareszcie zaczęli stwarzać sobie okazje strzeleckie, ale niestety cały czas szwankuje ich skuteczność.

49
    Tymczasem mamy drugą zmianę w zespole gospodarzy. Za Montanę wchodzi Niang.

48
    Bardzo słabe dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gospodarze i drużyna Montpellier stara się wyprowadzić kontratak.

47
    Znakomita okazja gości już na samym początku drugiej części spotkania, ale Jussie w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali strzela obok słupka!

46
    Szkoleniowiec Montpellier zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole. Za Marveaua wchodzi Camara.

46

Sędzia nie zdecydował się na przedłużenie pierwszej połowy i zawodnicy schodzą do szatni. Oby druga połowa była tak samo ciekawa jak pierwsza, w której goli i znakomitych okazji nie brakowało! Wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45

44
    Maurice-Belay i Tiene zaliczyli ostrą wymianę zdań, na szczęście tylko na tym się skończyło.

43
    Zaostrzyło nam się to spotkanie, sędzia odgwizduje kolejny rzut wolny dla zespołu gospodarzy, ale tym razem Congre dośrodkowywał zbyt mocno i od bramki zacznie Olimpia.

42
    Congre kolejny raz centrował w pole karne gości z rzutu wolnego, ale tym razem do piłki wyżej wyskoczyli obrońcy, którzy wybijają ją poza obręb szesnastki.

41
    Jak to nie wpadło?! W sytuacji sam na sam z Saivetem świetnie interweniował Jourdre, a dobitkę Rolana na linii bramkowej zatrzymał jeden z obrońców gospodarzy! To powinien być gol dla Bordeaux!

39
    Maurice-Belay ostro został potraktowany w środku pola przez Marveauxa i sędzia dyktuje rzut wolny dla gości. Dodatkowo, gracz Montpellier zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

37
    Montano nie opanował piłki przed polem karnym Bordeaux, ale chwilę później Sane gubi się przy wyprowadzaniu ataku i gospodarze cały czas znajdują się w posiadaniu piłki.

36
    Gospodarze zaczynają grać coraz śmielej, a goście gubią się w najprostszych sytuacjach. To zwiastuje nam niesamowite emocje jeszcze przed przerwą!

35
    Gol dla Montpellier!
    Mamy wyrównanie! Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkowywał Congre, a pięknym strzałem głową popisał się VITORINO HILTON!

34
    Deplagne faulowany na skrzydle tuż przed polem karnym przez Orbana i kolejny rzut wolny dla gospodarzy!

33
    Henrique zostaje ukarany przez sędziego żółtą kartką za faul w środku pola. Od rzutu wolnego grę wznowią gospodarze.

32
    Bardzo wysoko ustawieni są zawodnicy gospodarzy. Na połowie Bordeaux znalazło się aż siedmiu zawodników Montpellier walczących o odzyskanie piłki!

30
    Dobre dośrodkowanie z narożnika boiska, w tempo do piłki dobiegł Marveaux, ale przenosi on piłkę minimalnie pond poprzeczką bramki Bordeaux!

29
    Sane ofiarnym wślizgiem wybija piłkę spod nóg rywala na rzut rożny.

28
    Cabella ładnie zwiódł obrońcę przed polem karnym, a następnie próbował zagrywać w szesnastkę do Montany, który jednak nie zdołał opanować piłki.

27
    Zawodnik gospodarzy jest już w stanie kontynuować grę, która zostaje własnie wznowiona.

26
    Sanson ucierpiał w starciu z Serticiem i nie podnosi się murawy. Sędzia przerywa grę, ale nie dyktuje rzutu wolnego.

25
    Drużyna gości wyraźnie ma ochotę na podwyższenie prowadzenie, tym razem skończyło się jedynie na wywalczeniu wrzutu z autu.

24
    Gol dla Bordeaux!
    Do dośrodkowania z narożnika najwyżej wyskoczył CARLOS HENRIQUE, który świetnym strzałem głową nie daje bramkarzowi najmniejszych szans! 1:0 dla Girondins Bordeaux!

23
    Orban wywalczył rzut rożny po rajdzie na lewym skrzydle.

22
    Piłkarze Girondins dość nerwowo wymieniają podania w środkowej strefie boiska. Nie mają pomysłu na skuteczne przedostanie się pod pole karne gospodarzy.

21
    Sanson próbował zagrać wysoką piłkę za plecy obrońców do Montany, ale defensorzy Bordeaux w porę się zorientowali i nie dali szans w przejęciu piłki osamotnionemu napastnikowi gospodarzy.

20
    Henrique bardzo dobrze zatrzymuje na prawym skrzydle rozpędzonego Montanę i wybija piłkę w aut na wysokości pola karnego.

18
    Kolejny szybki kontratak wyprowadzony przez zawodników gospodarzy, ale Montano zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i ta została przejęta przez jednego z defensorów drużyny przyjezdnych.

17
    Sam poszkodowany decyduje się na bezpośrednie uderzenie na bramkę rywala, ale piłka po odbiciu się od muru ląduje w objęciach Olimpii.

16
    Cabella sfaulowany tuż przed linią pola karnego gości przez Henrique! Rzut wolny dla Montpellier z bardzo bliskiej odległości do bramki rywala!

15
    Piłka po dośrodkowaniu w pole karne spada pod nogi Biyogho Poko, który atomowym uderzeniem przenosi ją wysoko ponad poprzeczką. Od bramki zacznie Jourdren.

14
    Rzut rożny dla Girondins Bordeaux po zablokowanym przez obrońców strzale z dystansu w wykonaniu Jussie.

13
    Jussie w prosty sposób traci piłkę na połowie rywala, ale chwilę później dzięki ogromnej walce z powrotem ją odzyskał.

12
    Dynamiczna odpowiedź gości, ale Biyogho Poko nie był w stanie minąć w polu karnym dwóch obrońców Montpellier i akcja zostaje przerwana.

11
    Gra zostaje wznowiona, a gospodarze wyruszyli lewą flanką z kontratakiem, ale podanie do Montao było zbyt mocne i akcja straciła na szybkości.

10
    Czeka nas krótka przerwa w grze, Rolan ucierpiał w starciu z Sansonem i jak na razie nie może podnieść się z murawy.

9
    Defensywa gości radzi sobie z zacentrowaną piłkę w szesnastkę, ale w posiadaniu futbolówki nadal znajdują się gospodarze.

8
    Biyogho Poko nieprzepisowo zatrzymuje rywala na prawym skrzydle i gospodarze będą mieli okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego.

7
    Henrique zaliczył bardzo dobry odbiór piłki spod nóg rywala. Girondins Bordeaux będzie miało okazje do skonstruowania szybkiego kontrataku.

6
    Goście długo budują swoja akcję na połowie rywala, ale nie potrafią się przedostać pod samo pole karne zespołu Montpellier.

4
    Niedokładne zagranie na skrzydło w wykonaniu Sansona i piłka opuściła boisko. Od autu zaczną zawodnicy gości.

3
    Gospodarze po przejęciu piłki na własnej połowie wyruszali z kontratakiem, który zakończył się zablokowanym dośrodkowaniem.

2
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego rywali dla Bordeaux, ale Orban podawał zbyt mocno i piłkę pewnie złapał Jourdren.

1

Montpellier HSC: Jourdren – Deplagne, Hilton, Stambouli, Congre – Mounier, Marveaux, Cabella, Sanson, Tiene – Montano

Rezerwowi: Pionnier, Martin, Niang, Camara, El Kaoutari, Deza, Jebbour

FC Girondins de Bordeaux: Olimpia – Mariano, Henrique, Sane, Orban – Maurice-Belay, Sertic, Biyogho Poko, Saivet – Jussie, Rolan

Rezerwowi: Jug, Bellion, Koarau, Chalme, Poundje, Pellenard, Kaabouni

Sędziowie: Castro – Annonier, Zitouni.

Na relację z tego spotkania zapraszam już przed godziną 14:00 na portal Lajfy.com, bądźcie z nami!

Głównym arbitrem tego meczu będzie Alexandre Castro. Na liniach bocznych wspierać go będzie Michael Annonier oraz Djemel Zitouni.

Ostatnie bezpośrednie starcie pomiędzy tymi zespołami miało miejsce 27 października ubiegłego roku. Bordeaux zwyciężyło wtedy na własnym stadionie 2:0, a jednego z goli strzelił Ludovic Obraniak, który opuścił już szeregi tego zespołu.

Zawodnicy Bordeaux zajmują nieco wyższe, ósme miejsce w tabeli. Dotychczas uzbierali oni 40 punktów, na które złożyło się jedenaście zwycięstw, siedem remisów oraz dziesięć porażek. W ostatniej kolejce drużyna prowadzona przez Francisa Gillota przegrała na własnym stadionie 1:2 z Lyonem, tracąc dwa gole w doliczonym czasie gry.

Gospodarze tego pojedynku z dorobkiem 33 punktów zajmują obecnie trzynaste miejsce w lidze. Piłkarze z Montpellier dotychczas wygrali sześć spotkań, siedem przegrali, a aż piętnaście ich meczów kończyło się podziałem punktów. Podopieczni Rollanda Courbisa w ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe 0:2 z Lille.

Na Stade de la Mosson w Montpellier, miejscowe HSC zmierzy się z FC Girondins de Bordeaux! Będzie to mecz w ramach 29. kolejki francuskiej Ligue 1.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Gole: 35. Hilton – 24. Henrique

Kartki:   39. Marveaux (MON), 64. Hilton (MON) – 33. Henrique (GIR), 61. Jussie (GIR), 73. Poko (GIR)

Montpellier HSC: Jourdren – Deplagne, Hilton, Stambouli, Congre – Mounier (82. Martin), Marveaux (46. Camara), Cabella, Sanson, Tiene – Montano (49. Niang)
    Zmiany: Pionnier, Martin, Niang, Camara, El Kaoutari, Deza, Jebbour

Girondins Bordeaux: Olimpia – Mariano, Henrique, Sane, Orban – Maurice-Belay, Sertic, Biyogho Poko, Saivet – Jussie (87. Kaabouni), Rolan (75. Koarau)
    Zmiany: Jug, Bellion, Koarau, Chalme, Poundje, Pellenard, Kaabouni

Sędziowie: Castro – Annonier, Zitouni