Montpellier – Bordeaux 1:1 (koniec) | Lyon – Monaco 2:3 (koniec) | PSG – Saint-Étienne 2:0 (koniec)
Montpellier HSC
1:1 (1:1)
Girondins Bordeaux
Niedziela 16.03.2014, 14:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Na Stade de la Mosson w Montpellier, miejscowe HSC zmierzy się z FC Girondins de Bordeaux! Będzie to mecz w ramach 29. kolejki francuskiej Ligue 1.

Gospodarze tego pojedynku z dorobkiem 33 punktów zajmują obecnie trzynaste miejsce w lidze. Piłkarze z Montpellier dotychczas wygrali sześć spotkań, siedem przegrali, a aż piętnaście ich meczów kończyło się podziałem punktów. Podopieczni Rollanda Courbisa w ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe 0:2 z Lille.

Zawodnicy Bordeaux zajmują nieco wyższe, ósme miejsce w tabeli. Dotychczas uzbierali oni 40 punktów, na które złożyło się jedenaście zwycięstw, siedem remisów oraz dziesięć porażek. W ostatniej kolejce drużyna prowadzona przez Francisa Gillota przegrała na własnym stadionie 1:2 z Lyonem, tracąc dwa gole w doliczonym czasie gry.

Ostatnie bezpośrednie starcie pomiędzy tymi zespołami miało miejsce 27 października ubiegłego roku. Bordeaux zwyciężyło wtedy na własnym stadionie 2:0, a jednego z goli strzelił Ludovic Obraniak, który opuścił już szeregi tego zespołu.

Głównym arbitrem tego meczu będzie Alexandre Castro. Na liniach bocznych wspierać go będzie Michael Annonier oraz Djemel Zitouni.

Na relację z tego spotkania zapraszam już przed godziną 14:00 na portal Lajfy.com, bądźcie z nami!

Montpellier HSC: Jourdren – Deplagne, Hilton, Stambouli, Congre – Mounier, Marveaux, Cabella, Sanson, Tiene – Montano

Rezerwowi: Pionnier, Martin, Niang, Camara, El Kaoutari, Deza, Jebbour

FC Girondins de Bordeaux: Olimpia – Mariano, Henrique, Sane, Orban – Maurice-Belay, Sertic, Biyogho Poko, Saivet – Jussie, Rolan

Rezerwowi: Jug, Bellion, Koarau, Chalme, Poundje, Pellenard, Kaabouni

Sędziowie: Castro – Annonier, Zitouni.

1

2
    Wrzut z autu na wysokości pola karnego rywali dla Bordeaux, ale Orban podawał zbyt mocno i piłkę pewnie złapał Jourdren.

3
    Gospodarze po przejęciu piłki na własnej połowie wyruszali z kontratakiem, który zakończył się zablokowanym dośrodkowaniem.

4
    Niedokładne zagranie na skrzydło w wykonaniu Sansona i piłka opuściła boisko. Od autu zaczną zawodnicy gości.

6
    Goście długo budują swoja akcję na połowie rywala, ale nie potrafią się przedostać pod samo pole karne zespołu Montpellier.

7
    Henrique zaliczył bardzo dobry odbiór piłki spod nóg rywala. Girondins Bordeaux będzie miało okazje do skonstruowania szybkiego kontrataku.

8
    Biyogho Poko nieprzepisowo zatrzymuje rywala na prawym skrzydle i gospodarze będą mieli okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego.

9
    Defensywa gości radzi sobie z zacentrowaną piłkę w szesnastkę, ale w posiadaniu futbolówki nadal znajdują się gospodarze.

10
    Czeka nas krótka przerwa w grze, Rolan ucierpiał w starciu z Sansonem i jak na razie nie może podnieść się z murawy.

11
    Gra zostaje wznowiona, a gospodarze wyruszyli lewą flanką z kontratakiem, ale podanie do Montao było zbyt mocne i akcja straciła na szybkości.

12
    Dynamiczna odpowiedź gości, ale Biyogho Poko nie był w stanie minąć w polu karnym dwóch obrońców Montpellier i akcja zostaje przerwana.

13
    Jussie w prosty sposób traci piłkę na połowie rywala, ale chwilę później dzięki ogromnej walce z powrotem ją odzyskał.

14
    Rzut rożny dla Girondins Bordeaux po zablokowanym przez obrońców strzale z dystansu w wykonaniu Jussie.

15
    Piłka po dośrodkowaniu w pole karne spada pod nogi Biyogho Poko, który atomowym uderzeniem przenosi ją wysoko ponad poprzeczką. Od bramki zacznie Jourdren.

16
    Cabella sfaulowany tuż przed linią pola karnego gości przez Henrique! Rzut wolny dla Montpellier z bardzo bliskiej odległości do bramki rywala!

17
    Sam poszkodowany decyduje się na bezpośrednie uderzenie na bramkę rywala, ale piłka po odbiciu się od muru ląduje w objęciach Olimpii.

18
    Kolejny szybki kontratak wyprowadzony przez zawodników gospodarzy, ale Montano zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i ta została przejęta przez jednego z defensorów drużyny przyjezdnych.

20
    Henrique bardzo dobrze zatrzymuje na prawym skrzydle rozpędzonego Montanę i wybija piłkę w aut na wysokości pola karnego.

21
    Sanson próbował zagrać wysoką piłkę za plecy obrońców do Montany, ale defensorzy Bordeaux w porę się zorientowali i nie dali szans w przejęciu piłki osamotnionemu napastnikowi gospodarzy.

22
    Piłkarze Girondins dość nerwowo wymieniają podania w środkowej strefie boiska. Nie mają pomysłu na skuteczne przedostanie się pod pole karne gospodarzy.

23
    Orban wywalczył rzut rożny po rajdzie na lewym skrzydle.

24
    Gol dla Bordeaux!
    Do dośrodkowania z narożnika najwyżej wyskoczył CARLOS HENRIQUE, który świetnym strzałem głową nie daje bramkarzowi najmniejszych szans! 1:0 dla Girondins Bordeaux!

25
    Drużyna gości wyraźnie ma ochotę na podwyższenie prowadzenie, tym razem skończyło się jedynie na wywalczeniu wrzutu z autu.

26
    Sanson ucierpiał w starciu z Serticiem i nie podnosi się murawy. Sędzia przerywa grę, ale nie dyktuje rzutu wolnego.

27
    Zawodnik gospodarzy jest już w stanie kontynuować grę, która zostaje własnie wznowiona.

28
    Cabella ładnie zwiódł obrońcę przed polem karnym, a następnie próbował zagrywać w szesnastkę do Montany, który jednak nie zdołał opanować piłki.

29
    Sane ofiarnym wślizgiem wybija piłkę spod nóg rywala na rzut rożny.

30
    Dobre dośrodkowanie z narożnika boiska, w tempo do piłki dobiegł Marveaux, ale przenosi on piłkę minimalnie pond poprzeczką bramki Bordeaux!

32
    Bardzo wysoko ustawieni są zawodnicy gospodarzy. Na połowie Bordeaux znalazło się aż siedmiu zawodników Montpellier walczących o odzyskanie piłki!

33
    Henrique zostaje ukarany przez sędziego żółtą kartką za faul w środku pola. Od rzutu wolnego grę wznowią gospodarze.

34
    Deplagne faulowany na skrzydle tuż przed polem karnym przez Orbana i kolejny rzut wolny dla gospodarzy!

35
    Gol dla Montpellier!
    Mamy wyrównanie! Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkowywał Congre, a pięknym strzałem głową popisał się VITORINO HILTON!

36
    Gospodarze zaczynają grać coraz śmielej, a goście gubią się w najprostszych sytuacjach. To zwiastuje nam niesamowite emocje jeszcze przed przerwą!

37
    Montano nie opanował piłki przed polem karnym Bordeaux, ale chwilę później Sane gubi się przy wyprowadzaniu ataku i gospodarze cały czas znajdują się w posiadaniu piłki.

39
    Maurice-Belay ostro został potraktowany w środku pola przez Marveauxa i sędzia dyktuje rzut wolny dla gości. Dodatkowo, gracz Montpellier zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

41
    Jak to nie wpadło?! W sytuacji sam na sam z Saivetem świetnie interweniował Jourdre, a dobitkę Rolana na linii bramkowej zatrzymał jeden z obrońców gospodarzy! To powinien być gol dla Bordeaux!

42
    Congre kolejny raz centrował w pole karne gości z rzutu wolnego, ale tym razem do piłki wyżej wyskoczyli obrońcy, którzy wybijają ją poza obręb szesnastki.

43
    Zaostrzyło nam się to spotkanie, sędzia odgwizduje kolejny rzut wolny dla zespołu gospodarzy, ale tym razem Congre dośrodkowywał zbyt mocno i od bramki zacznie Olimpia.

44
    Maurice-Belay i Tiene zaliczyli ostrą wymianę zdań, na szczęście tylko na tym się skończyło.

45

Sędzia nie zdecydował się na przedłużenie pierwszej połowy i zawodnicy schodzą do szatni. Oby druga połowa była tak samo ciekawa jak pierwsza, w której goli i znakomitych okazji nie brakowało! Wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Szkoleniowiec Montpellier zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole. Za Marveaua wchodzi Camara.

47
    Znakomita okazja gości już na samym początku drugiej części spotkania, ale Jussie w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali strzela obok słupka!

48
    Bardzo słabe dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gospodarze i drużyna Montpellier stara się wyprowadzić kontratak.

49
    Tymczasem mamy drugą zmianę w zespole gospodarzy. Za Montanę wchodzi Niang.

51
    Goście nareszcie zaczęli stwarzać sobie okazje strzeleckie, ale niestety cały czas szwankuje ich skuteczność.

52
    Olimpia świetnie wychodzi przed pole karne, gdzie do piłki z ogromną prędkością podbiegał Niang! Świetne prostopadłe zagranie do napastnika Montpellier, ale brawa należą się teraz bramkarzowi gości!

53
    Jeden z zawodników Girondins faulowany na połowie gospodarzy i piłkarze Bordeaux będą mieli okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego.

54
    Mariano ostro fauluje rozpędzonego Mouniera i sędzia bez cienia wątpliwości dyktuje rzut wolny dla gospodarzy. Nie decyduje się jednak na indywidualną karę dla zawodnika gości.

56
    Dużo niedokładności i niecelnych podań obserwujemy w ostatnich kilku minutach w poczynaniach obu drużyn.

57
    Tiene próbował zagrywać ze skrzydła piłkę w pole karne do Nianga, ale jego centra skutecznie zablokowana przez obrońców.

58
    Niewiele brakowało, a mielibyśmy czerwoną kartkę dla Jourdrena! Z głębi pola zagrana została prostopadła piłka do Jussiego, którego ubiegł golkiper gospodarzy, łapiąc piłkę na samej linii pola karnego!

59
    Po zablokowanym strzale z dystansu Maurice-Belaya goście będą mieli okazję do dośrodkowania z narożnika boiska.

60
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Montpellier, ale zawodnicy gości po raz kolejny nie popisali się skutecznością i od bramki zacznie Jourdren.

61
    Jussie nakładką wszedł w Congre i sędzia ukarał go żółtą kartką.

62
    Długo na prawym skrzydle o piłkę walczyli Jussie i Congre, ale ostatecznie zwyciężył obrońca Montpellier, który wywalczył wrzut z autu.

63
    Świetne prostopadłe zagranie z głębi pola do Cabelli, który ominął bramkarz i wpakował piłkę do siatki! Sędzia jednak gola nie uznaje, pozycja spalona!

64
    Hilton fauluje Maurice-Belaya i zostaje ukarany żółtą kartka. Ponadto, goście będą mieli rzut wolny blisko pola karnego rywali!

65
    Jourdren pewnie wyłapuje piłkę po bezpośrednim strzale ze stałego fragmentu gry i długim wyrzutem piłki uruchamia swoich skrzydłowych.

66
    Niang nieprzepisowo pomagał sobie w walce o piłkę z Sane i sędzia odgwizduje jego przewinienie.

67
    Bardzo ładna akcja Montpellier! Niang zagrywa do środka do niepilnowanego Mouniera, który strzela minimalnie obok bramki gości!

69
    Bardzo długo goście rozgrywali piłkę przed polem karnym rywali, ostatecznie w rękę trafiony został Camara i mamy rzut wolny.

70
    Saivet zdecydował się na bezpośredni strzał na bramkę z rzutu wolnego, ale piłka szybuje wysoko ponad poprzeczką. Od bramki zacznie golkiper gospodarzy.

71
    Błyskawiczna akcja gospodarzy kończy się tylko rzutem rożnym dzięki wspaniałej interwencji Olimpii!

73
    Biyogho Poko ukarany żółtą kartką za przytrzymywanie przeciwnika tuż przed własnym polem karnym i gospodarzem mają rzut wolny z niewielkiej odległości do bramki rywala.

75
    Pierwsza zmiana w zespole gości. W miejsce Rolana wchodzi Koarau.

76
    Camara fauluje rywala na prawym skrzydle i sędzia dyktuje rzut wolny na korzyść Girondins Bordeaux.

77
    Mounier doskakuje do piłki dośrodkowywanej przez Stambouliego, ale strzela na bramkę niecelnie. Od piątego metra zacznie Olimpia.

79
    Montpellier walczy o zwycięstwo w tym spotkaniu, ale jak na razie dobrze ustawiona defensywa gości im to uniemożliwia.

80
    Długa piłka z głębi pola do Nianga, ale osamotniony napastnik nie był w stanie sam przedostać się w pole karne rywali i stracił futbolówkę.

82
    Trzecia, ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. W miejsce Mouniera wchodzi Martin.

83
    Na uderzenie z dystansu zdecydował się Cabella, ale pewnie interweniował Olimpia.

85
    Do końca spotkania pozostało zaledwie pięć minut! Czeka nas emocjonująca końcówka, ponieważ gospodarze wyraźnie będą próbowali strzelić zwycięskiego gola!

87
    Na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole decyduje się trener gości. Za Jussiego wchodzi Kaabouni.

88
    Zawodnicy Montpellier wymieniają podania na własnej połowie i szykują się do zaatakowania bramki rywali.

89
    Kaabouni znalazł się w dogodnej sytuacji do oddania strzału, ale fatalnie skiksował i niebezpieczeństwo pod bramką gospodarzy zostało zażegnane.

90
    Sędzia główny tego spotkania przedłużył drugą połowę o trzy minuty.

90+1
    Cabella świetnie powstrzymany na lewym skrzydle przez dobrze spisującego się dziś Henrique.

90+2
    Sertic próbował jeszcze przebić się w pole karne przez obrońców gości, ale defensywa Bordeaux skutecznie mu to uniemożliwiła.

90+3

Niesamowite emocje na stadionie w Montpellier! Po bardzo ciekawym meczu obie drużyn musza zadowolić się remisem. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na następne tylko na Lajfy.com! (15:52:11)

Gole: 35. Hilton – 24. Henrique

Kartki:   39. Marveaux (MON), 64. Hilton (MON) – 33. Henrique (GIR), 61. Jussie (GIR), 73. Poko (GIR)

Montpellier HSC: Jourdren – Deplagne, Hilton, Stambouli, Congre – Mounier (82. Martin), Marveaux (46. Camara), Cabella, Sanson, Tiene – Montano (49. Niang)
    Zmiany: Pionnier, Martin, Niang, Camara, El Kaoutari, Deza, Jebbour

Girondins Bordeaux: Olimpia – Mariano, Henrique, Sane, Orban – Maurice-Belay, Sertic, Biyogho Poko, Saivet – Jussie (87. Kaabouni), Rolan (75. Koarau)
    Zmiany: Jug, Bellion, Koarau, Chalme, Poundje, Pellenard, Kaabouni

Sędziowie: Castro – Annonier, Zitouni