Sassuolo – AS Roma 0:2 (koniec) | Torino – Cagliari 2:1 (koniec) | Sampdoria – Fiorentina 0:0 (koniec)
Hellas Verona – Genoa 3:0 (koniec) | Lazio – Parma 3:2 (koniec) | Napoli – Juventus 2:0 (koniec)
Hellas Verona
3:0 (1:0)
Genoa CFC
Niedziela 30.03.2014, 15:00 • Marc'Antonio Bentegodi, Verona • Włoska Serie A

Genoa nie wykorzystała gry w przewadze jednego zawodnika przez 45 minut i wraca do domu w smutnych nastrojach. Otworzyli się w końcówce za bardzo, co skrzętnie wykorzystali rywale. Verona dołożyła w ostatnich minutach dwa trafienia po zabójczych kontrach. (16:57:46)

90+5

90+4
    Gol dla Verony!
    LUCA TONI otrzymał kolejne świetne dogranie, tym razem od Cacciatore, do którego musiał tylko dostawić nogę.

90+3
    Nic już nie odbierze Veronie trzech punktów.

90+1
    Domenico Celi doliczył pięć minut.

90
    Zmiana w drużynie Hellas Verona FC: z boiska schodzi Hallfredsson, na boisku pojawia się Agostini.

88
    Dwóch zawodników Verony wyszło na samego Perina. Maquinho dograł do LUCA TONIEGO, a ten nie miał problemów ze skierowaniem piłki do pustej bramki.

87
    Toni może mieć pretensje tylko do siebie. Był na ewidentnej pozycji spalonej i nie wykorzystał kontry Verony.

86
    W dobrej sytuacji znalazł się Gilardino, ale źle uderzył piłkę głową. Zaprzepaszczona szansa na wyrównanie.

85
    Nieudolne próby ataków gości. Marchese nie wykonał chyba w tym meczu żadnego udanego dośrodkowania.

83
    Hallfredson faulował Bartolacciego.

81
    Leży na murawie Rafael. Ucierpiał przy ostatnim wyjściu do piłki.

80
    Zmiana w drużynie Hellas Verona FC: z boiska schodzi Sala, na boisku pojawia się Donati.

79
    Groźne wejście Marquinho. Został upomniany przez arbitra.

78
    Ponownie w roli głównej Konate. Uderzył tym razem z lewej nogi, ale futbolówka przeleciała daleko obok bramki.

77
    Efektowny wolej Konate bardzo niecelny.

76
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Motta, na boisku pojawia się Konate.

75
    Fetfatzidis wywalczył rzut rożny.

74
    Za chwilę nastąpi ostatnia zmiana w drużynie gości. Przygotowany do wejścia jest już Konate.

72
    Gilardino był bliski wyrównującego gola. Piłka po jego główce minimalnie przeleciała obok słupka.

71
    Świetne dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego, tam wysoko wyskoczył Toni, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia.

70
    Bertolacci ukarany za brutalne wejście w nogi Hallfredssona.

69
    Zmiana w drużynie Hellas Verona FC: z boiska schodzi Iturbe, na boisku pojawia się Maietta.

66
    Marchese faulował Toniego.

65
    Z dobrego dogrania Hallfredssona nie skorzystał Toni.

64
    Mocny, ale bardzo niecelny strzał Sculiego.

64
    Kolejna nieudana wrzutka Marchese.

63
    Za głębokie dośrodkowanie z rzutu rożnego Fetfatzidisa.

60
    Cacciatore ładnie uderzył po krótkim rogu, ale dobrze interweniował Perin. Fantastyczne prostopadłe podanie Hallfredssona.

60
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi Sturaro, na boisku pojawia się Fetfatzidis.

59
    Sturaro brutalnie zatrzymał kontrę Verony, za co otrzymał żółtą kartkę.

59
    Będzie za moment druga zmiana w zespole gości.

58
    Rafael z łatwością wyłapuje dośrodkowanie Marchese.

54
    Zmiana w drużynie Genoa CFC: z boiska schodzi De Ceglie, na boisku pojawia się Calaiò.

53
    Toni uderzył lewą nogę ze skraju pola karnego, lecz piłka przeleciała obok długiego słupka.

52
    Donadel faulowany przez Sturaro.

50
    Źle wykonany stały fragment. Przy piłce gospodarze.

50
    Sędzia wskazał na wznowienie piłki od bramki, ale po interwencji swojego asystenta zmienił decyzję. Rzut rożny będzie miała Genoa.

47
    Pusty przelot tego dośrodkowania.

47
    Toni faulowany. Będzie możliwość wrzucenia piłki w pole karne z rzutu wolnego.

46

Piłkarze już wychodzą na boisko.

Verona zasłużenie prowadzi po pierwszych 45 minutach, ale czerwona kartka na pewno skomplikuje ich sytuację. Będą musieli przez całą drugą część grać w osłabieniu, co na pewno będzie chciała wykorzystać Genoa.

45+2

45+1
    Rafael fantastycznie wybronił uderzenie Sturaro z rzutu wolnego. Arbiter doliczył dwie minuty.

45
    Nieodpowiedzialne zachowanie obrońcy Verony. Albertazzi fauluje tuż przed polem karnym Sculiego i dostaje drugą żółtą kartkę!

42
    Przed świetną okazją podwyższenia rezultatu był Iturbe, ale w decydującym momencie nieczysto trafił w piłkę.

41
    Jeden z obrońców Verony ratuje swój zespół ofiarnym wślizgiem. Wybił piłkę spod nóg rywala, kiedy ten już miał uderzać na bramkę strzeżoną przez Rafaela.

38
    Cacciatore ukarany żółtą kartką za brzydkie wejście w nogi Centuriona.

37
    Bramkowa akcja zaczęła się od niezłej indywidualnej akcji Marquinho, który ładnie minął dwóch rywali i dograł piłkę przed pole karne do Iturbe, a ten wysunął ją do Donadela.

35
    Kapitalne uderzenie z dystansu MARCO DONADELA! Piłka przeleciała obok interweniującego Perina, odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

33
    Iturbe próbował z dystansu, ale ten strzał był za słaby, by pokonać Perina.

32
    Wcześniej po dośrodkowaniu Iturbe głową uderzył Moras, ale niecelnie.

31
    Piłka w bramce, ale Cacciatore był na pozycji spalonej.

28
    Albertazzi nieprzepisowo zatrzymywał Centuriona. Musi uważać, ponieważ ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

26
    Dośrodkowanie Hallfredssona zablokowane przez Mottę mogło zaskoczyć Perina. Niezrozumiała decyzja arbitra, który nakazuje wznowienie gry od bramki.

25
    Motta faulowany przez Marquinho.

23
    Perin wyłapuje dośrodkowanie Hallfredssona.

20
    Szybka odpowiedź gości. Głową próbował szczęścia Centurion, ale piłka przeleciała obok słupka.

19
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego, najwyżej wyskoczył Luca Toni i mocno uderzył głową, ale wybronił to Perin.

18
    Hallfredsson faulowany przez Sturaro.

15
    Sala zderzył się głowami z Centurionem. Obaj zawodnicy musieli na chwilę opuścić boisko.

13
    Długo przy piłce utrzymuje się Verona.

11
    Żółtą kartkę otrzymał Albertazzi (Hellas Verona FC).

10
    Bardzo szybkie tempo spotkania, wiele okazji do zdobycia goli, a to dopiero pierwsze dziesięć minut.

7
    Dośrodkowanie Marquinho fantastycznie zbił półwolejem Iturbe, ale trafił w twarz Marchese.

6
    Ależ blisko strzelenia gola była Genoa, a dokładniej Gilardino. Jego strzał minimalnie przeleciał obok słupka.

4
    Genoa w natarciu. Rafael broni uderzenie głową gracza Verony. Wcześniej pewną interwencją popisał się Perin.

1
    Już w pierwszej minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie. Toni zgrał głową w polu karnym do Marquinho, lecz jego uderzenie zablokował jeden z obrońców rywali.

1

Piłkarze już wychodzą na boisko. Za chwilę nastąpi uroczyste przywitanie, losowanie kapitanów, po czym wystartujemy.

Zespoły zagrają ustawieniem 4-4-3. Dużo zmian u gospodarzy w porównaniu do poprzedniego spotkania. Genoa w bardzo zbliżonym składzie personalnym do tego z pojedynku z Lazio.

Znamy już składy obu drużyn:

Hellas Verona FC: 1 Rafael – 29 Cacciatore, 18 Moras, 25 Marques, 3 Albertazzi, 26 Sala, 30 Donadel, 10 Hallfredsson, 15 Iturbe, 9 Toni, 7 Marquinho

Genoa CFC: 1 Perin – 21 Motta, 4 De Maio, 15 Marchese, 13 Antonelli, 69 Sturaro, 91 Bertolacci, 29 De Ceglie, 26 Centurion, 11 Gilardino, 10 Sculli

Sędziowie: Domenico Celi – Marrazzo, Posado.

Zapraszam serdecznie na relację z tego meczu w Lajfy.com. Na pewno nie zabraknie emocji i miejmy nadzieję bramek.

Zapowiada się zatem ciekawe widowisko. Faworytem jest Verona, ale nikt nie odbiera szans gościom, którzy w ostatniej kolejce pokonali Lazio 2-0.

Natomiast Genoa w ostatnich pięciu spotkaniach schodziła pokonana z boiska zaledwie raz. I to w bardzo nieszczęśliwych okolicznościach na początku marca z Chievo, kiedy to w 93 minucie stracili bramkę z rzutu karnego.

Gospodarze od sześciu pojedynków nie zdołali wygrać u siebie! Ostatnie domowe zwycięstwo zanotowali pod koniec ubiegłego roku w meczu z Lazio.

Mecz drużyn z środka tabeli, którym bliżej jednak do europejskich pucharów, aniżeli do spadku. Verona, która zanotowała cztery porażki z rzędu, podejmie na własnym boisku Genoę znajdującą się dwie pozycję niżej.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.