Sassuolo – AS Roma 0:2 (koniec) | Torino – Cagliari 2:1 (koniec) | Sampdoria – Fiorentina 0:0 (koniec)
Hellas Verona – Genoa 3:0 (koniec) | Lazio – Parma 3:2 (koniec) | Napoli – Juventus 2:0 (koniec)
S.S. Lazio
3:2 (1:1)
Parma Calcio 1913
Niedziela 30.03.2014, 15:00 • Olimpico, Rzym • Włoska Serie A

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne w Lajfy.com! Miłego dnia! (17:07:58)

Aż żal, że sędzia zagwizdał po raz ostatni! Lazio zdobywa bardzo ważne trzy punkty i przeskakuje na ósmą pozycję w ligowej tabeli!

90+5
    Sędzia wciąż nie kończy tego spotkania! Przy piłce goście!

90+4
    Strzelec zwycięskiej bramki ukarany kartką za zdjęcie koszulki!

90+3
    Gol dla Lazio!
    Ależ nam się mecz zrobił! ANTONIO CANDREVA uderza nie do obrony, pod poprzeczką! Lazio na prowadzeniu!

90+1
    Dośrodkowanie Candrevy na piąty metr, gdzie na piłkę wyczekiwał już Postiga, ale znów górą defensorzy Parmy!

90
    Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie! Czy któraś z drużyn przechyli korzyść zwycięstwa na swoją stronę?

89
    Ależ emocje w samej końcówce! Palladino minął bramkarza zwodem, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez ofiarnie interweniującego rywala! Korner!

88
    Miro Klose miał sytuację na bramkę! Lazio mogło wyjść na prowadzenie, ale Niemiec nieprawdopodobnie się pomylił!

87
    Zmiana w drużynie S.S. Lazio: z boiska schodzi Stefano Mauri, na boisku pojawia się Helder Postiga.

85
    Kapitalne dośrodkowanie z narożnika pola karnego, ale obok bramki główkuje Biabiany! Wciąż remis na stadionie w Rzymie!

83
    Keita z 11. metrów trafia w środek bramki! Mirante stał idealnie w tym miejscu i złapał futbolówkę!

81
    Gol dla Parmy!
    Kuriozum gol! Jak to wpadło! Nieporozumienie między Cianim i Marchettim! Obrońca Lazio jako ostatni dotykał piłki, która po chwili wpadła do bramki! Remis!

79
    Zmiana w drużynie Parma FC: z boiska schodzi Massimo Gobbi, na boisku pojawia się Cristian Molinaro.

77
    Biava wyczuł intencje Cassano i uniemożliwił rywalowi oddanie strzału! Korner dla gości.

75
    Cani wywalczył korner. Dośrodkowanie Candrevy, ale znów górą obrońcy Parmy.

74
    Cassano doznał jakiegoś urazu. Napastnik Parmy aktualnie cierpi w polu karnym gospodarzy. Potrzebna będzie pomoc masażysty.

73
    Parolo mógł wyrównać stan spotkania! Włoch otrzymał dokładne podanie przed szesnastką rywala, po czym oddał mocny strzał po ziemi, ale piłka minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Marchettiego!

71
    Mogła być dobra kontra gospodarzy! Prostopadłe podanie w kierunku Keity, ale Senegalczyk musiał się nieco cofnąć po piłkę. Rezerwowy Lazio po chwili wrzucił futbolówkę w pole karne, tam przyjął ją Candreva, ale sędzia przerwał grę, bowiem gracz z Rzymu był na spalonym!

70
    Zmiana w drużynie Parma FC: z boiska schodzi Afriyie Acquah, na boisku pojawia się Gianni Munari.

70
    Przerwa grze, bowiem Acquah przewinił, a to oznacza, że goście mogą przeprowadzić kolejną zmianę w tym meczu.

68
    Zmiana w drużynie Parma FC: z boiska schodzi Ezequiel Schelotto, na boisku pojawia się Raffaele Palladino.

67
    Lazio obejmuje prowadzenie! Dokładne podanie Lulicia w stronę MIROSLAVA KLOSE, który strzałem po dłuższym rogu pokonał bramkarza Parmy! Miro był niewidoczny, ale najważniejsze, że zdobył bramkę!

66
    Cassano za nadmierne pretensje do sędziego został ukarany kartką.

65
    Zmiana w drużynie S.S. Lazio: z boiska schodzi Lorik Cana, na boisku pojawia się Balde Keita.

63
    Remis na boisku, remis także w żółtych kartkach.
    Felipe jest tym, który zobaczył "żółtko".

61
    Mauri dośrodkował piłkę z narożnika pola karnego, ale żaden z jego kolegów nie zdołał zamknąć tej akcji.

60
    Ależ to zmarnowali gospodarze! Lulić wyszedł sam na sam, ale Mirante wspaniale się zachował, wyczekał i sparował piłkę przed siebie, do której dopadł defensor Parmy, który wybił ją na korner!

59
    Nieporozumienie pomiędzy Felipe i Mirante, ale z całej opresji szczęśliwie wychodzą zawodnicy Parmy.

57
    Prostopadłe podanie otrzymał Lulić, ale sędzia boczny uniósł chorągiewkę, bowiem pomocnik Lazio był na spalonym...

55
    Początek drugiej połowy może się podobać! Obie drużyny nie kalkulują i próbują objąć prowadzenie.

53
    Cassano znów przed szansą! Tym razem uderzenie napastnika Parmy paruje przed siebie Marchetti!

52
    Odważna próba Cassano z dystansu, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką!

51
    Parolo odważnie ruszył do piłki! Pomocnik Parmy odebrał ją rywalowi, ale po chwili także on popisał się stratą.

49
    Konko mógł zdobyć bramkę na 2:1, ale w ostatniej chwili został zblokowany przez rywala!

47
    Odważne wejście Cianiego i Lucarelli był zmuszony przerwać ten atak nieprzepisowym wślizgiem! Defensor Parmy ukarany kartką!

46
    Parma wznowiła grę!

46

Pierwsza połowa za nami! Jak dotąd mamy wynik remisowy, ale zobaczyliśmy już dwie bramki! Zapraszam za kwadrans na drugą część meczu!

45+2

45+1
    Biabiany odwrócił się z piłką przed polem karnym, po czym oddał strzał, ale wysoko nad bramką!

45
    Dwie minuty dłużej pograją obie drużyny w pierwszej części meczu.

45
    Schelotto przypadkowo otrzymał piłkę w polu karnym i bez zastanowienia uderzył, ale obok bramki!

44
    Indywidualna akcja Klose! Niemiec z końcowej linii boiska uderzył jedynie w boczną siatkę!

43
    Kolejna indywidualna kara dla zawodnika Lazio. Onazi faulował Acquaha i zobaczył kartonik.

41
    Goście szukają gola w końcówce pierwszej połowy, ale znów Acquah fatalnie traci futbolówkę.

40
    Dużo przewinień w ostatnich dwóch minutach gry. Obie drużyny szybko tracą piłkę na rzecz rywali.

38
    Candreva oddał mocny strzał zza pola karnego, ale piłka po rykoszecie opuściła plac gry. Korner!

37
    Próba Parolo z dystansu, ale piłka w znacznej odległości minęła bramkę Lazio.

35
    Sędzia wyciąga kartonik z kieszeni! Cassano faulowany przez Cana i żółtkiem ukarany został zawodnik gospodarzy.

34
    Cassano popędził z piłką środkiem boiska, ale próbując wypuścić Schelotto trafił w nogi rywala.

33
    Przewinienie Lulicia i Mirante wznowi grę z rzutu wolnego.

31
    Schelotto mógł lepiej to zrobić. Włoch mocno dośrodkował z lewej strony, ale żaden z jego partnerów nie miał prawa dojść do tej piłki.

30
    Rzut wolny dla Lazio. Dośrodkowanie Candrevy, ale jeden z gospodarzy faulował i sędzia przerwał grę.

28
    Gospodarze wyraźnie nie potrafią pogodzić się ze stratą bramki. To zespół gości tworzy kolejną akcję!

26
    I mamy wyrównanie w Rzymie! Mocne uderzenie Cassano z dystansu, Marchetti wypluwa piłkę przed siebie, do której dopada JONATHAN BIABANY i głową zdobywa bramkę!

26
    Ależ akcja Cassano! Schelotto po podaniu Włocha miał sytuację stuprocentową, ale nie ma bramki!

24
    Znów błąd w defensywie gości, ale Candreva nie zorientował się i nie przejął piłki.

23
    Kontra gospodarzy i faul w środku pola. Rzut wolny.

22
    Dośrodkowanie Cassano na głowę Biabany'ego, ale górą defensorzy Lazio!

20
    Drużyna z Rzymu wyraźnie szuka drugiego gola w tym spotkaniu. Goście są pogrążeni utratą bramki.

18
    Efektowny strzał Biabiany'ego, który próbował wolejem pokonać Marchettiego, ale piłka ląduje nad bramką!

17
    Gospodarze po strzeleniu bramki, widocznie uspokoili grę.

15
    Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Ogromne zamieszanie w polu karnym! Bez krycia pozostał SENAD LULIĆ, który kieruje futbolówkę do bramki!

13
    Marchionni nieudanie próbował wywalczyć rzut rożny.

10
    Zmiana w drużynie S.S. Lazio: z boiska schodzi Diego Novaretti, na boisku pojawia się Mickael Ciani.

9
    Fatalna strata Felipe we własnym polu karnym, ale rywal nie potrafił wykorzystać tego "prezentu".

7
    Candreva dośrodkował w pole karne z prawej strony, ale piłka pada łupem bramkarza Parmy.

6
    Gospodarze długo wymieniają podania na połowie rywala. Wyraźnie wyczekują odpowiedni moment, by zaatakować.

5
    Centra w pole karne z narożnika, ale znakomicie wyskoczył Mirante i złapał piłkę. Bramkarz Parmy po chwili długim wykopem wznowił grę swojego zespołu.

4
    Była szansa dla gospodarzy, którzy mieli przewagę liczebną pod polem karnym rywali, ale nieudanie przed pole karne podawał Lulić i piłkę przejęli defensorzy Parmy.

3
    Cassano wrzucił piłkę w pole karne, szukając Schelotto, ale futbolówka po chwili trafiła w ręce bramkarza Lazio.

2
    Pierwsza akcja Parmy w tym meczu, a dokładniej Biabiany'ego, który nieudolnie próbował wywalczyć korner dla swojej drużyny.

1
    Gospodarze zaczęli to spotkanie! Gramy!

1

Za nami przywitanie obu drużyn. Trwa losowanie stron przez kapitanów!

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za chwilę początek spotkania!

S.S. Lazio: Marchetti – Radu, Novaretti, Biava, Konko – Onazi, Cana – Lulić, Mauri, Candreva – Klose.

Parma FC: Mirante – Gobbi, Felipe, Lucarelli, Cassani – Parolo, Marchionni, Acquah – Schelotto, Cassano, Biabiany.

Sędziowie: Antonio Damato – Claudio La Rocca, Giuseppe De Pinto.

Zapraszam na relację z dzisiejszego spotkania! Początek już od 14:55!

Ostatnie spotkania

W tegorocznej kampanii obie jedenastki miały już przyjemność ze sobą zagrać dwa razy. Na Stadio Ennio Tardini padł remis (1-1). Drugie starcie odbyło się na szczeblu Pucharu Włoch. Tam górą okazało się być Lazio, które zwyciężyło 2-1 i wyrzuciło Parmę z 1/8 finału.

Parma

AC Parma zajmuje obecnie szóstą lokatę w tabeli włoskiej Serie A i ma na koncie 47 punktów, co oznacza zaledwie stratę jednego oczka do miejsca dającego prawo gry w europejskich pucharach. Podopieczni Roberto Donadoniego marzec rozpoczęli wręcz wybornie, ogrywając kolejno Sassuolo (1-0), Hellas Veronę (2-0) i AC Milan (4-2). Druga połowa miesiąca nie była już jednak tak udana. Klub najpierw zremisował z Genoą (1-1), a następnie uległ Juventusowi Turyn (2-1). Warto dodać, że Parma, po raz ostatni przegrała w lidze dokładnie 2 listopada 2013 roku, a rywalem ekipy Donandoniego, był również zespół Starej Damy.

Lazio Rzym

Lazio Rzym zajmuje aktualnie dopiero ósmą lokatę w tabeli i ma na koncie 42 punkty. Piłkarze z Wiecznego Miasta, w ostatnich pięciu spotkaniach prezentują się dość zmiennie. Najpierw podopieczni Edoardo Reji pokonali na wyjeździe Fiorentinę (1-0), a następnie ulegli na własnym terenie Atalancie (1-0). Kolejny mecz wyjazdowy, tym razem z Cagliari, zakończył się wygraną Lazio (2-0), ale już powrót na Stadio Olimpico oznaczał tylko podział punktów ze słabo spisującym się Milanem (1-1). W ostatniej kolejce Lazio zagrało na wyjeździe z Genoą i ostatecznie uległo rywalom (2-0).

Niedzielne popołudnie, to już tradycyjne emocje związane z rozgrywkami włoskiej Serie A! Przed nami 31 kolejka gier, w której m. in. przeniesiemy się na Stadio Olimpico, gdzie zmierzą się jedenastki Lazio Rzym i AC Parmy.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.