koniec po dogrywce
Lokomotiw Jarosław
3:2 (0:0, 1:2, 1:0, 1:0)
Lev Praha
Wtorek 08.04.2014, 17:00 • Arena 2000, Jarosław • Kontinental Hockey League - Play-off

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Kontynentalna Liga Hokejowa, spotkanie pomiędzy Lokomotiwem Jarosław a Lwem Praga.

To już czwarte, a być może także i ostatnie spotkanie tej serii. W każdym z ostatnich trzech spotkań górą byli prażanie, którzy pewnie pokonywali ekipę z Jarosławia.

Jeśli Lew wygra także i dzisiejsze spotkanie to tym samym zapewni sobie już awans do wielkiego finału Kontynentalnej Ligi Hokejowej.

W przypadku zwycięstwa Lokomotiwu rywalizacja powróci do Pragi, gdzie w czwartek może zostać rozegrane ewentualne piąte spotkanie tej serii.

Zwycięzca tej serii zmierzy się z najlepszą drużyną Konferencji Wschodniej. Będzie to albo Saławat Jułajew Ufa albo Metallurg Magnitogorsk. Rywalizacja na wschodzie jest zdecydowanie bardziej zacięta niż na zachodzie.

Na relację z tego meczu zapraszamy na lajfy.com!

Lokomotiw Jarosław: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakwlew, Wasiljew, Liubuszkin, Wiszniewski, Holos, Gorochow (C) – Awierin, Apalkow, Płotnikow – Redlihs, Platt, Kapustin – Konkow, Galimow, Kartajew – Czernikow, Pietrow, Musatow – Sprukts.

HC Lev Praga: Vehanen (Engren) – Szewc, Mäenpää, Oystrick, Niemec, Gragnani, O'Byrne, Nakládal – Ridderwall, Nowotny (C), Azevedo – Sekacz, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Rzepík – Matai, Zackrisson, Kubalík..

Zawodnicy pojawiają się na lodzie!

Już za chwilę początek spotkania.

00:01

0:01
    Zaczynamy! Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla prażan!

0:34
    Zacięta walka o gumę przy bandzie w tercji obronnej gości. Ostatecznie Lew wybija gumę do tercji neutralnej.

1:12
    Pierwsza dobra interwencja Vehanena po mocnym uderzeniu Płotnikowa z okolic niebieskiej.

2:47
    Gospodarze wybijają gumę na uwolnienie. Wycofanie gry pod bramkę Sanforda.

3:01
    Lokomotiw tym razem znalazł się na pozycji spalonej. Wznowienie w tercji neutralnej.

4:23
    Jak na razie goście nie mogą przeprowadzić żadnej ofensywnej akcji pod bramką gospodarzy.

4:28
    Mamy pierwsze wykluczenie. Dwie minuty kary dla O'Byrne za atak kijem trzymanym oburącz.

5:21
    Jarosław zakłada zamek w tercji obronnej Pragi...

6:28
    Nie zdołali wykorzystać gospodarze gry w przewadze. Lew w pełnym zestawieniu.

7:04
    Vehanen mrozi gumę po uderzeniu Kronwalla spod niebieskiej. Przerwa w grze.

8:08
    Teraz w przewadze zagrają goście. Dwie minuty dla Kronwalla za zahaczanie.

9:03
    Uciekła guma spod kijów zawodników Lwa do tercji neutralnej. Goście muszą tworzyć akcję od nowa.

10:08
    Jarosław na lodzie już w pełnym zestawieniu. Dobrze poradzili sobie gospodarze w grze w osłabieniu.

10:36
    Kary mniejsze za nadmierną ostrość w grze otrzymali Birner i Kapustin. Gramy 4 na 4.

11:05
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 9071 widzów.

11:56
    Kotłuje się pod bramką prażan! Seria groźnych strzałów ze strony Jarosławia. Jak na razie świetnie radzi sobie Vehanen.

12:36
    Obydwa zespoły grają już w pełnych zestawieniach.

13:50
    Mocny strzał Niemca spod niebieskiej, guma opuściła obszar lodowiska.

14:34
    Tempo gry nieco opadło. Obydwie drużyny grają bardzo zachowawczo.

15:23
    Od dłuższego czasu przy gumie utrzymują się zawodnicy z Jarosławia. Jak na razie nie potrafią oni jednak zagrozić bramce Vehanena.

16:52
    Prażanie na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

17:23
    Dobra interwencja Sanforda parkanami po strzale Nakladala spod niebieskiej.

18:10
    Mocny strzał Rzepika z lewego bulika, świetna interwencja golkipera Lokomotiwu.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta gry w pierwszej tercji spotkania.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry w Arenie 2000 mamy bezbramkowy remis.

Następna tercja rozpocznie się o 17:54.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla prażan.

20:34
    Sanford łapie gumę do raka po niezłym strzale Ridderwalla. Przerwa w grze.

21:21
    Lokomotiw spokojnie rozgrywa gumę we własnej tercji obronnej.

22:12
    Znacznie aktywniejsza gra Lwa na początku tej drugiej tercji. Praga szuka swojej okazji na zdobycie bramki.

23:19
    Guma po strzale Nakladala opuściła obszar lodowiska. Przerwa w grze.

24:04
    Gol dla HC Lev!
    Bramkę zdobył JIRZIEGO NOWOTNEGO.

GOOL! Prażanie wychodzą na prowadzenie! Ogromne zamieszanie pod bramką Lokomotiwu po strzale JIRZI NOWOTNY. Pietrow niefortunnie wbił gumę do własnej bramki. 1:0 dla Pragi.

25:32
    Ładne uderzenie Holosa spod niebieskiej, poradził sobie z obroną tego strzału Vehanen.

26:15
    Sanford mrozi gumę po strzale Zackrissona. Przerwa na czyszczenie lodu.

27:54
    Ponownie kotłuje się pod praską bramką. Vehanen wciąż spisuje się jednak bezbłędnie.

28:34
    Gospodarze wybijają gumę na uwolnienie. Wznowienie gry pod bramką Sanforda.

29:58
    Ależ ogromne zamieszanie pod bramką Vehanena! Wiele razy dobijali gumę gracze Jarosławia, ale nie ma bramki!

29:58
    Kara mniejsza dla Mäenpyy za zahaczanie.

30:58
    Zamykają swoich rywali w zamku gracze z Jarosławia.

31:58
    Niecelny strzał Redlihsa. Koniec kary dla zawodnika Lwa.

32:27
    Krążek wybity na uwolnienie. Przenosimy się pod bramkę Sanforda.

33:19
    Kara dla Czernikowa za grę wysokim kijem.

34:25
    Gol dla Lokomotiwu!
    Bramkę zdobył JEGOR JAKOWLEW!

Ależ kapitalna akcja Lokomotiwu! Przejęli krążek we własnej tercji i popędzili na bramkę Vehanena i celnym strzałem pokonuje go JAKOWLEW i mamy wyrównanie!

35:19
    Koniec kary dla Czernikowa.

36:05
    Gracze Lokomotiwu są aktywniejsi na lodowisku. Lew troszkę osłabł po strzeleniu bramki.

37:03
    Dwie minuty kary dla Płotnikowa.

37:39
    Za wcześnie chcieli wjechać z krążkiem gracze gości do tercji ataku i zostali złapani na spalonym.

38:32
    Znów przejęli krążek we własnej tercji zawodnice Lokomitiwu i z przewagą jednego zawodnika ruszyli na bramkę Vehanena. Strzał Czernikowa obroniony przez Vehanena.

38:47
    Bramkę zdobywa NATHAN OYSTRIK!

Wykorzystana gra w przewadze przez Lwa! OYSTRIK pakuje gumę do bramki Sanforda!

40:00
    Druga tercja skończona.

Koniec drugiej tercji spotkania. Lokomotiw Jarosław przegrywa 1:2 z HC Lev Praga. Jako pierwszy wynik otworzył Nowotny, a dziesięć minut później wyrównał Jakowlew, zdobywając bramkę w osłabieniu. Przed przerwą wykorzystali grę w przewadze jednego zawodnika gracze czeskiego Lwa i zadali jeszcze jeden cios. Na 2:1 strzelił Oystrik.

Zostańcie z nami na trzecią tercję! Wracamy około 18:43.

40:59
    Dobrze broni Vehanen! Za wysoko gumę posłał Galimow, a miał praktycznie pustą bramkę przed sobą!

41:52
    Dobrze broni strzał Czernikowa bramkarz praskiego Lwa.

42:13
    Znów mrozi gumę Vehanen. Jeszcze 8 sekund grać będą w osłabieniu goście.

42:24
    Cleaver ląduje na ławkę kar. W osłabieniu Lew.

43:00
    Z niebieskiej huknął Platt, ale pewnie broni Vehanen.

43:40
    Przejął krążek na środku lodowiska Kapanen, ale osamotniony w ataku nie potrafił nic zdziałać.

45:00
    Przy krążku są obecnie gracze gości.

45:30
    Krążek wybity na uwolnienie przez praskiego Lwa.

46:45
    Akcja przeniosła się pod bramkę Sanforda. Nie potrafili jednak zagrozić jego bramce zawodnicy Lwa Pragi.

47:40
    Oddał strzał na bramkę Sanforda Niemec, ale bez problemu radzi sobie z nim bramkarz Lokomotiwu.

49:10
    Wjechali do tercji ataku goście i na strzał zdecydował się Kubalik. Łapie gumę Sanford. Przerwa reklamowa.

50:00
    Ostatnie 10 minut trzeciej tercji. Czy to jest ostatnie dziesięć minut w tym sezonie dla Lokomotiwu Jarosław?

51:10
    Starają się jak najwięcej atakować gospodarze, ale są dobrze zatrzymywani przez obronę Lwa.

51:50
    Krążek wybity na uwolnienie przez drużynę Lokomotiwu.

52:13
    Doszło do starcia pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Sędziowie uspokajają zawodników. Ucierpiał przy jednym ze starciu Szewc.

52:13
    Na ławce kar usiedli Ridderwall i Liubuszkin.

53:20
    Zgubił krążek blisko bramki Sanforda Otwory i przejął go Birner, ale czujny jest bramkarz gospodarzy.

53:43
    Bramkę zdobył KONKOW!

Mamy wyrównanie! Między parkanami Vehanena umieścił gumę KONKOW!

54:25
    Nasilają się ataki gospodarzy. Przeważają na lodowisku.

56:00
    Nie dają spokoju gościom gracze Lokomotiwu. Broni jednak Vehanen strzał Galimowa.

57:46
    Uderzył pięścią rywala Redlihs i trafił na dwie minuty na ławkę kar. Czy Lew zdobędzie bramkę dającą im awans do wielkiego finału?

58:50
    W ataku są teraz goście. Zamknięty jest zespół Jarosławia we własnej tercji.

59:00
    Ostatnia minuta trzeciej tercji.

59:43
    Ważna interwencja Sanforda. Broni strzał Niemca.

60:00
    Trzecia tercja skończona.

Koniec trzeciej tercji spotkania. Lokomotiw Jarosław jak na razie remisuje 2:2 z praskim Lwem i nie składa jeszcze broni w walce o finał. Czeka nas dogrywka, w której dowiemy się, czy gospodarze powalczą jeszcze w pucharze KHL!

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

60:01
    Zaczynamy dogrywkę!

60:34
    Strzał Nowotnego obroniony przez Sanforda. Wznowienie blisko jego bramki.

61:07
    Niecelnie teraz Galimow.

61:40
    Broni dwa razy strzały Platta bramkarza praskiego Lwa.

62:10
    Krążek poza bandą. Aktywniejszym zespołem jest Lokomotiw.

62:47
    Zakończona strzałem akcja Płotnikowa. Pewnie broni Vehanen.

63:30
    Chwila wytchnienia dla graczy Lwa.

64:55
    Zablokowany strzał Gragnaniego.

65:25
    Za wcześnie wjechał do tercji ofensywnej Kubalik i odgwizdany spalony.

66:40
    Kibice co raz mocniej wspierają drużynę Lokomotiwu.

67:10
    Po niegroźnym strzale Ridderwalla guma trafia w ręce Sanforda.

68:40
    Przerywa akcję gospodarzy Vehanen zamrażając krążek.

69:35
    Krążek posłany za bandę przez jednego z zawodników Lokomotiwu.

70:00
    Powstrzymuje zawodników Jarosławia Vehanen zamrażając krążek. Nasilają się ataki gospodarzy.

70:44
    Strzelał po lodzie Kapanen. Dla bezpieczeństwa łapie gumę Sanford.