Piotrcovia – MKS Perła 23:37 (koniec) | Olimpia-Beskid – Zagłębie 28:27 (koniec) | Młyny Stoisław – Arka 27:29 (koniec)
Młyny Stoisław Koszalin
27:29 (10:14)
Arka Gdynia (K)
Środa 09.04.2014, 18:30 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin • PGNiG Superliga kobiet play-off

Vistal awansuje do półfinałów (20:11:37)

Niestety koniec rywalizacji w tej parze

60
    Koniec meczu. (27:29)

60
    Dwie kary dla akademiczek – dla Odrowskiej i Garović (27:29) (27:29)

Iwona Niedźwiedź rzuca bramkę dla VIstalu (27:29) (27:29)

60
    Do końca 25 sekund przy piłce Vistal czas dla Steffensena (27:28) (27:28)

60
    Odrowska trafia (27:28) (27:28)

60
    Do końca 40 sekund, rzut karny dla gospodyń (26:28) (26:28)

60
    W Koszalinie już nikt nie siedzi... wszyscy na stojąco dopingują gospodynie (26:28) (26:28)

60
    Do końca 56 sekund, dwie bramki straty ENERGA AZS, o czas poprosił Reidar Moistad (26:28) (26:28)

Kulwińska podwyższa prowadzenie (26:28) (26:28)

59
    Odrowska przywraca nadzieję rzutem z karnego (26:27) (26:27)

59
    Kalska rzuca 27 trafienie dla VIstal-u i chyba już jest po meczu... (25:27) (25:27)

59
    Vistal odzyskuje prowadzenie (25:26) (25:26)

58
    Garović dostała dwie minty i Iwona Niedźwiedź również... (25:25) (25:25)

57
    Janiszewska i ponownie remis w Koszalinie (25:25) (25:25)

Ponownie Joanna Chmiel potrzebuje pomocy masażysty (25:24) (25:24)

56
    Aleksandra Kobyłecka przywraca prowadzenie koszaliniankom (25:24) (25:24)

56
    Kalska doprowadza z rzutu karnego do remisu (24:24) (24:24)

55
    Niesamowicie gorąca atmosfera w hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie (24:23) (24:23)

55
    Po drugiej stronie Izabela Czarna broni (24:23) (24:23)

54
    Matuszczyk trafia w poprzeczkę ! (24:23) (24:23)

54
    Coraz więcej wskazuje, że będzie potrzebne trzecie spotkanie w tej rywalizacji (24:23) (24:23)

54
    Faul w ataku VIstalu, kolejna szansa na ucieczkę akademiczek (24:23) (24:23)

53
    Joanna Kozłowska zmniejsza straty (24:23) (24:23)

52
    Sara Garović podwyższa prowadzenie (24:22) (24:22)

52
    Emocje w Koszalinie! znowu jedna bramka przewagi miejscowych (23:22) (23:22)

51
    Monika Odrowska podwyższa prowadzenie (23:21) (23:21)

49
    Joanna Chmiel i pierwsze prowadzenie ENERGA AZS (22:21) (22:21)

48
    Czarna broni rzut karny (21:21) (21:21)

48
    Dwie minuty dla Odrowskiej (21:21) (21:21)

47
    Odrowska ponownie trafia znakomity okres gry tej zawodniczki (21:21) (21:21)

46
    Zapowiada się piekielnie ciekawa końcówka meczu (20:21) (20:21)

45
    Odrowska szczęśliwym lobem doprowadza do wyrównania (20:20) (20:20)

45
    Rzut karny dla gospodyń (19:20) (19:20)

45
    Vistal nie wykorzystuje okazji, szansa na remis dla gospodyń (19:20) (19:20)

44
    Na szczęście dla akademiczek Joanna Chmiel powraca do gry (19:20) (19:20)

44
    Joanna Chmiel zdobywa bramkę dla ENERGI AZS, zawodniczka po rzucie runęła na parkiet i przez kilka minut się nie podnosi (19:20) (19:20)

44
    Dwie minuty kary dla Iwony Niedźwiedź (18:20) (18:20)

44
    Sara Garović zdobywa bramkę dla gospodyń (18:20) (18:20)

43
    Iwona Niedźwiedź zdobywa dwudziestą bramkę dla przyjezdnych (17:20) (17:20)

42
    Odrowska pewnie wykonała rzut karny (17:19) (17:19)

42
    Odrowska wykonuje rzut karny (16:19) (16:19)

42
    Faulowana Sylwia Matuszczyk, kara dwóch minut dla Janiszewskiej (16:19) (16:19)

42
    Dwie minuty dla Aleksandry Kobyłeckiej (16:19) (16:19)

42
    Szybka kontra i trzy bramki przewagi (16:19) (16:19)

42
    Kowalczyk broni rzut z drugiej linii (16:18) (16:18)

41
    Vistal traci piłkę, szansa na zmniejszenie strat (16:18) (16:18)

39
    Sylwia Matuszczyk pokonuje Beatę Kowalczyk (16:18) (16:18)

38
    Matyka zdobywa osiemnaste trafienie dla Vistalu (15:18) (15:18)

38
    Jens Steffensen prosi oczas dla swojej drużyny (15:17) (15:17)

38
    Joanna Chmiel i już tylko dwie bramki straty (15:17) (15:17)

36
    Jennifer Winter zdobywa swoją pierwszą bramkę w dniu dzisiejszym (14:17) (14:17)

35
    Iwona Niedźwiedź ponownie trafia (13:17) (13:17)

35
    Monika Odrowska koszalinianki zmniejszają straty (13:16) (13:16)

35
    Patrycja Kulwińska otrzymuje karę dwóch minut (12:16) (12:16)

33
    Kobyłecka trafia dwunastą bramkę dla koszalinianek (12:15) (12:15)

32
    Z rzutu karnego skuteczna Matyka (11:15) (11:15)

32
    Dwie minuty kary dla Odrowskiej (11:14) (11:14)

Dobry początek drugiej połowy akademiczek (11:14) (11:14)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (10:14)

30
    Pierwsza połowa skończona. (10:14)

Jeszcze rzut wolny po końcowej syrenie dla Vistalu, Matyka nie trafia w bramkę (10:14) (10:14)

30
    Matuszczyk zmniejsza straty (10:14) (10:14)

30
    Janiszewska i już pięć bramek przewagi Vistalu (9:14) (9:14)

29
    Katarzyna Janiszewska podwyższa rezultat do czterech trafień... (9:13) (9:13)

28
    Czarna powraca do bramki (9:12) (9:12)

27
    Matyka i dwunasta bramka dla Vistalu (9:12) (9:12)

26
    Aleksandra Kobyłecka zmniejsza straty (9:11) (9:11)

25
    Katarzyna Janiszewska i już trzy bramki przewagi (8:11) (8:11)

24
    Andrzejewska zdobywa dziesiąte trafienie dla VIstalu (8:10) (8:10)

24
    W bramce ENERGA AZS pojawiła się Justyna Borkowska (8:9) (8:9)

21
    Aleksandra Kobyłecka doprowadza do wyrównania (8:8) (8:8)

19
    Paulina Muchocka zdobywa siódme trafienie dla energicznych (7:8) (7:8)

19
    Matyka podwyższa prowadzenie (6:8) (6:8)

16
    Kalska w 17 minut zdobyła sześć bramek. Niesamowita jest dzisiaj ta szczypiornistka (6:7) (6:7)

17
    rzut karny dla Vistalu (6:6) (6:6)

16
    Szybka kontra i Dorota Błaszczyk doprowadza do wyrównania (6:6) (6:6)

16
    W koszalińskiej drużynie ponownie najlepsza jest bramkarka – Izabela Czarna (5:6) (5:6)

15
    Lisewska, nie trafia z rzutu karnego, nawet nie trafiła w bramkę.... (5:6) (5:6)

15
    rzut karny dla akademiczek (5:6) (5:6)

13
    Monika Odrowska skutecznie (5:6) (5:6)

13
    Odrowska zdobywa swoją pierwszą bramkę w meczu (4:5) (4:5)

12
    Karolina Kalska i jej piąte trafienie z rzutu karnego (3:5) (3:5)

10
    Niesamowicie gra dzisiaj Kalska, która zdobywa czwartą bramkę (3:4) (3:4)

8
    Lisewska skuteczna z rzutu karnego (3:3) (3:3)

8
    Pierwszy karny dla koszalinianek – Sylwia Lisewska, kontra Kowalczyk (2:3) (2:3)

7
    Szybka kontra i trzecie trafienie Kalskiej (2:3) (2:3)

7
    Akademiczki źle radzą sobie z atakiem (2:2) (2:2)

6
    Kalska wykorzystuje rzut karny (2:2) (2:2)

6
    Sprytnie Matuszczyk dołem pokonuje Beatę Kowalczyk (2:1) (2:1)

5
    Sylwia Matuszczyk doprowadza do wyrównania (1:1) (1:1)

4
    Dwie skuteczne interwencje Czarnej (0:1) (0:1)

3
    Pierwsza akcja akademiczek, nie przyniosła oczekiwanej bramki (0:1) (0:1)

1
    Pierwsze trafienie w meczu zalicza Karolina Kalska, która w pierwszym meczu była liderką Vistalu (0:1) (0:1)

W hali słychać doping z obu stron (0:0) (0:0)

Rozpoczęły przyjezdne (0:0) (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Po pierwszym meczu w lepszej sytuacji są szczypiornistki z Gdyni, które w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą 1:0

Energa AZS Koszalin: Czarna, Borkowska, – Kobyłecka, Bilenia, Muchocka, Chmiel, Błaszczyk, Oreszczuk, Odrowska, Lisewska, Garović, Nowicka, Winter, Matuszczyk trener: Reidar Moistad

Vistal Gdynia: Kowalczyk, Gapska – Kalska, Janiszewska, Niedźwiedź, Galińska, Dorsz, Białek, Pawłowska, Zych, Kozłowska, Matyka, Khovildi, Balsam, Kulwińska, Andrzejewska trener: Jens Steffansen.

W najbliższą środę 9 kwietnia w Koszalinie rozegrany zostanie drugi mecz w fazie play off. Rywalem koszalinianek będzie drużyna Vistal-u Gdynia. Po pierwszym meczu bliżej awansu są zawodniczki z Gdyni, ale "energiczne" nie pozostają bez szans.

Pierwszy mecz 1/4 finału Superligi Kobiet, rozpoczął się bardzo dobrze dla ENERGA AZS, szybko wypracował sobie prowadzenie w 13 minucie po bramce Sylwii Lisewskej 5:4. Następnie drużyna z Koszalina powiększała przewagę, która do przerwy wynosiła cztery bramki 15:11. Po zmianie stron Vistal zaczął podnosić się z kolan, kibice mogli zobaczyć całkowicie odmieniony zespół gospodyń. Już w 40 minucie Iwona Niedźwiedź doprowadziła do remisu 18:18. kilkanaście sekund później Motyka z rzutu karnego przywróciła prowadzenie gdyniankom (18:19 dla Vistalu). Słaba gra po przerwie Zielonej Dumy Koszalina spowodowała, że na kwadrans przed końcem spowodowała, że gdynianki prowadzyły już różnicą czterech bramek. W końcówce spotkania akademiczki nie zdołały odrobić strat, ponadto Vistal jeszcze powiększył przewagę do sześciu bramek. Mecz zakończył się rezultatem 28:22 dla gdynianek.

Jeżeli ENERGA AZS marzy o powtórzeniu sukcesu z poprzedniego sezonu (red. wywalczyły brązowe medale), to w środowy wieczór musi zrobić wszystko, aby znaleźć receptę na powstrzymanie będącej w znakomitej formie Karolinę Kalską.

Należy pamiętać, że obie drużyny od dobrych kilku sezonów rywalizują ze sobą w różnych rozgrywkach. Fani obu zespołów mają z pewnością jeszcze w głowach zeszłoroczną walkę o miano trzecie drużyny PGNiG Superligi Kobiet, wówczas lepsze okazały się akademiczki, które pierwszy raz w historii sięgnęły po medale najwyższej klasy rozgrywkowej.

Wróćmy jednak do teraźniejszości, w trwającym sezonie energiczne z Vistalem grały już pięciokrotnie (dwa razy w lidze i dwa razy w Pucharze Polski, a także raz w fazie play off), pierwsze ligowe starcie w Koszalinie zakończyło się wysokim zwycięstwem 25:16 gdynianek, w rewanżu na początku 2014 roku, ENERGA AZS się zrewanżowała wygrywając 21:18. Natomiast w rywalizacji w Pucharze Polski, awans do dalszej fazy wywalczył Vistal, który u siebie wygrał 27:22, a na terenie akademiczek poległ 30:27. Ostatni sobotni mecz jak wszyscy wiemy wygrał Vistal 28:22.

Pewne przed środowym meczem jest jedno, emocji to nam na pewno nie zabraknie. Mecze Vistalu z ENERGĄ AZS można nazwać klasykiem porównywalnym do starć Zagłębia Lubin z SPR Selgros Lublin, jednak w rywalizacji koszalińsko-gdańskiej dochodzi jeszcze jeden ważny fakt są to Derby Pomorza, a więc wynik zawsze jest sprawą otwartą, bez względu na to, która drużyna jest obecnie w lepszej formie.

Mecz zaplanowano na środę 9 kwietnia na godzinę 18:30, tradycyjnie w koszalińskiej Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. Śniadeckich.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Artur R.

Młyny Stoisław Koszalin: Czarna, Borkowska, – Kobyłecka, Bilenia, Muchocka, Chmiel, Błaszczyk, Oreszczuk, Odrowska, Lisewska, Garović, Nowicka, Winter, Matuszczyk trener: Reidar Moistad
    Arka Gdynia (K): Kowalczyk, Gapska – Kalska, Janiszewska, Niedźwiedź, Galińska, Dorsz, Białek, Pawłowska, Zych, Kozłowska, Matyka, Khovildi, Balsam, Kulwińska, Andrzejewska trener: Jens Steffansen