Chorwacja – Wlk. Brytania 4:0 (koniec) | Rumunia – Polska 0:7 (koniec) | Litwa – Holandia 4:0 (koniec)
Chorwacja
4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Wielka Brytania
Niedziela 20.04.2014, 12:00Mistrzostwa Świata Dywizji 1B

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Spotkanie Mistrzostw Świata Dywizji 1B, pomiędzy Chorwacją, a Wielką Brytanią.

W Wilnie od 20 maja przez sześć dni będziemy oglądać Mistrzostwa Świata Dywizji 1B. W turnieju weźmie udział sześć zespołów: Litwa, Chorwacja, Wielka Brytania, Polska, Rumunia oraz Holandia. Drużyna, która zajmie 1.miejsce w Wilnie awansuje do grupy A Dywizji A. Ostatnie miejsce oznaczać będzie spadek do dywizji 2.

Meczem otwierającym te Mistrzostwa Świata jest pojedynek Chorwacji z Wielką Brytanią. Faworytem spotkania będą Ci drudzy, którzy wraz z Litwą i Polską będą walczyć o zajęcie pierwszego miejsca.

Na spotkanie zapraszamy na lajfy.com!

Chorwacja: Tomljenović (Vasiljević) – Waugh, Letang, Martinović, Macaulay, Tadić, Marković, Jecmenjak, Senzel – Blagus, Kanaet, Rendulić, Kostović, Mi. Novak, Ma. Novak, Brencun, Janković, Sakić, Ljubić, Mirić

Wielka Brytania: Murphy (Bowns) – Richardson, O'Connor, D. Phillips, Meyers, Lee, Weaver, Swindlehurst – Lachowicz, Farmer, Shields, Clarke, Myers, Tait, B. Davies, Dowd, M. Davies, Garside, J. Phillips, Hill, Hewitt.

0:01
    Mecz się właśnie rozpoczął

0:35
    Pierwsze w dzisiejszym spotkaniu uwolnienie. Wybijają krążek spod własnej bramki Brytyjczycy

1:15
    Tomljenović najpierw pewnie odbija gumę do boku, a przy kolejnym strzale przechwytuje ją

2:25
    Ekipa Wielkiej Brytanii ruszyła do ofensywy. Kolejny raz zmuszony interweniować golkiper Chorwacji

3:20
    Wznowienie na połowie Brytyjczyków na linii niebieskiej wygrane przez nich. Sunie następny atak

3:45
    Tomljenović łapie krążek po uderzeniu Lachowicza, coraz większa przewaga Wielkiej Brytanii

3:55
    Marko Ljubić wykluczony na dwie minuty za zbyt wysokie zagranie kijem

4:10
    Jeszcze jedna obrona chorwackiego golkipera

4:45
    Szarżował prawą flanką Meyers, dojechał do bramki i tam został powstrzymany przez Tomljenovicia

5:15
    Tym razem Meyers uderzał spod niebieskiej, bramkarz Chorwacji pewnie zatrzymuje krążek

5:40
    Ogromne zamieszanie pod bramką Chorwacji i kolejna ofiarna obrona Tomljenovicia!

5:55
    Chorwaci w pełnym składzie

6:05
    Ładnie rozegrany kontratak przez Chorwatów i swoje umiejętności pokazuje też Murphy

7:15
    Do głosu zaczyna dochodzić ekipa z Chorwacji. Kolejna obrona golkipera Brytyjczyków

7:45
    Tomljenović zatrzymuje krązek

8:05
    Guma wyłapana przez Murphy'ego, wznowienie wygrane przez jego kolegów, szybka akcja i zmuszony łapać ją również chorwacki bramkarz

9:30
    Bramka Tomljenovicia obstrzeliwana, ale póki co golkiper Chorwacji spisuje się bez zarzutu

10:00
    Połowa tercji za nami

10:05
    Ivan Brencun odpocznie dwie minuty

10:50
    Brytyjczycy zamknęli swoich przeciwników pod ich bramką, ale brakuje im pozycji do dobrego uderzenia

11:45
    Dobrze bronią się Chorwaci, umiejętnie blokują rywali i oddalają krążek spod własnej tercji

12:05
    Chorwacja w pełni sił

12:55
    Gol dla Chorwacji!

Świetna indywidualna akcja MICHAELA NOVAKA, który przedarł się lewym skrzydłem, ładnym zwodem oszukał obrońcę i będąc sam przed Murphym wpakował krążek do bramki!

13:50
    Interwencja Tomljenovicia, trwa ofensywa Wielkiej Brytanii, która ruszyła z impetem do odrabiania strat

14:45
    Chorwacja stara się uspokoić grę, ale nie potrafi zbyt długo utrzymać się przy krążku

15:50
    Wielka Brytania cały czas w ataku, pewnie jak do tej pory spisuje się chorwacka defensywa

16:45
    Obraz gry nie ulega zmianie, mało w ostatnim czasie jest uderzeń na bramkę czy to jednych czy drugich

17:35
    Tomljenović cały czas czujny w bramce, to jest bardzo pracowity dzień dla niego

18:15
    Swe umiejętności pokazuje też Murphy, świetna obrona po strzale z lewego koła Macaulaya!

19:00
    Ostatnia minuta pierwszej części gry

19:20

Tym razem nie popisuje się bramkarz Wielkiej Brytanii! Mocne uderzenie z lewej flanki DARIO KOSTOVICIA przelatuje mu między parkanami i wpada do siatki!

20:00
    Pierwsza tercja skończona

Przewaga w grze i posiadaniu krążka należała do Brytyjczyków, ale to Chorwacja wyprowadziła dwa zabójcze ataki i nieco niespodziewanie prowadzi po pierwszych dwudziestu minutach. Będzie jeszcze ciekawie, zapraszam po przerwie!

Statystyka celnych strzałów: 5:15

Następna tercja rozpocznie się około 12:50

20:01
    Druga tercja rozpoczęta

20:55
    Murphy kapitalną interwencją ratuje swój zespół przed utratą trzeciej bramki!

21:30
    Tomljenović również dobrze broni, niezły początek drugiej tercji w wykonaniu obu ekip

22:45
    Brytyjczycy próbują znowu przejąć inicjatywę, ale nie potrafią sobie poradzić z chorwacką defensywą

23:15
    Wznowienie pod chorwacką bramką wygrane przez Brytyjczyków, strzał i udana obrona Tomljenovicia

24:20
    Weaver dopadł do bezpańskiego krążka na lewym kole, ale jego uderzenie zostało zablokowane

25:05
    Małe przepychanki pod chorwacką bramką, ostro potraktowany Tomljenović. Trwa narada sędziów

27:25

Kolejna składna kontra Chorwatów zakończona golem! Marković zza bramki wycofuje krążek do ALANA LETANGA i ten mimo asysty obrońcy zdołał się obrócić i celnie uderzyć!

28:10
    Wykluczenie dla Kanaeta

29:10
    Chorwacji skutecznie blokują swoich rywali, a jeśli już krążek przeleci to broni Tomljenović

29:50
    Spalony po akcji Wielkiej Brytanii, szykuje się kolejna niewykorzystana przewaga

30:00

30:10
    Chorwacja w komplecie na lodzie

31:30
    Nic nie wychodzi Brytyjczykom w ofensywie i powoli zaczynają puszczać im nerwy

32:45
    Wielka Brytania niemal nie schodzi z połowy rywala, tyle że nie potrafi zagrozić bramce Tomljenovicia, który spokojnie wyłapał mocne uderzenie O'Connora

33:50
    Chorwacja od dłuższego czasu tylko się broni, ale robi to bardzo skutecznie

34:05
    David Philips wykluczony na dwie minuty

35:10
    Wielka Brytania nawet w osłabieniu atakuje, ładnie przedarł się lewą flanką O'Connor, ale za długo zwlekał z uderzeniem i stracił gumę

36:05
    Kompletnie nic nie zdziałała w przewadze Chorwacja, David Philips wraca do gry

36:50
    Spalony po akcji Brytyjczyków

37:25
    Kenny Macaulay wędruje na ławkę kar. Kolejny raz w osłabieniu musza grać Chorwaci

38:30
    Blokowane uderzenia Brytyjczyków, którzy zamknęli swoich przeciwników w ich tercji

39:00
    Minuta do końca tercji

39:25
    Chorwacja w komplecie

39:30
    Niedługo! Kara zespołowa dla Chorwacji za zbyt dużą liczbę zawodników jednocześnie na lodzie!

39:55
    Shields znalazł pozycję na lewym skrzydle, ale jego uderzenie zostało zatrzymane przez Tomljenovicia

40:00
    Druga tercja skończona

Wielka Brytania nadal przeważa i nieco częściej strzela, ale nic z tego kompletnie nie wynika. Bardzo mądrze gra dziś chorwacka defensywa a na jej czele świetny Tomljenović. Zapraszam po przerwie!

Statystyka celnych strzałów: 11:23

Następna tercja rozpocznie się około 13:40

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta

40:15
    Broni Tomljenović mocne uderzenie, po którym aż stracił równowagę i powoli się podnosił, na szczęście nic mu nie jest

41:30
    Kolejna niewykorzystana przewaga Brytyjczyków. Kiedy odrabiać straty jak nie w takich sytuacjach?

42:45
    Obraz gry nie ulega zmianie. Wielka Brytania atakuje, Chorwacja skutecznie się broni

43:30
    Spokojny początek trzeciej tercji, jak na razie nie mieliśmy zbyt wielu uderzeń na bramkę

44:55
    Pewna obrona Murphy'ego

45:50
    Strzelał Hewitt, łapie krążek Tomljenović

46:10

Kapitalna indywidualna akcja DARIO KOSTOVICIA, który najpierw przerzucił sobie krążek and obrońcą, a potem uderzył pomiędzy parkanami golkipera Wielkiej Brytanii!

46:10
    Bowns za Murphy'ego w brytyjskiej bramce!