Chorwacja – Wlk. Brytania 4:0 (koniec) | Rumunia – Polska 0:7 (koniec) | Litwa – Holandia 4:0 (koniec)
Litwa
4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Holandia
Niedziela 20.04.2014, 19:00 • Siemens Arena (Wilno) • Mistrzostwa Świata Dywizji 1B

Dziękuję za uwagę i zapraszam do częstego zaglądania na Lajfy.com. (21:30:35)

Litwa wygrywa 4:0 z reprezentacją Holandii w spotkaniu Mistrzostw Świata Dywizji 1B w Wilnie.

60:00

59:59
    Gol dla Litwy!
    Bramkę zdobył KIERAS. Asysta Pliskauskas, Rybakov.

59:00
    Ostatnie 60 sekund meczu.

55:33

Trzeci gol dla Litwy i jest już chyba po meczu! Strzelcem bramki DAINIUS ZUBRUS!

54:53
    Kolejne dwuminutowe wykluczenie. Tym razem na ławkę kar odesłany został van Iersel.

51:09
    Litwini już w pełnym zestawieniu i tym samy coraz bliżej zwycięstwa w meczu otwarcia.

49:09
    Bosas ukarany dwoma minutami kary. Szansa przed Holendrami na odrobienie strat.

Z uwagi za problemy techniczne w stolicy Litwy przechodzimy na relację tylu zmiany wyniku.

45:55

Błąd hokeistów Holandii wykorzystuje PAULIUS GINTAUTAS! 2:0 dla Litwy!

44:13
    Od pewnego czasu sporą przewagę uzyskali Litwini. Reprezentacja Holandii ma problem z wyjściem poza własną tercję obronną.

43:25
    Kumeliauskas uderza z lewej strony. Pierwszą udaną interwencję zalicza Oosterwijk.

41:49
    Meierdres jednak schodzi z lodu, w jego miejsce pojawia się Oosterwijk.

41:49
    Meierdres interweniuje dwa razy kilka metrów przed bramką i tym samy ratuje swój zespół przed utratą drugiego gola!

41:34
    Nagtzaam uderzał płasko po lodzie, ale broni Armalis.

40:37
    Wszystko jest jednak chyba w porządku więc wracamy do gry.

40:37
    Meierdres ucierpiał podczas poprzedniej interwencji. Rozgrzewkę rozpoczął Oosterwijk.

40:37
    Alisauskas uderzył potężnie z dystasnu. Meierdres odbił ten strzał, ale zaraz potem doszło do potężnego zamieszanie pod bramką Holandii, które przerwali dopiero sędziowie.

Tomasz Surma

Składy i statystyki: 17. Kumeliauskas (Bosas), 46. Gintautas (Bogdziul, Fiscevas), 56. Zubrus (Rulevicius, Kieras), 60. Kieras (Pliskauskas, Rybakov)

Litwa: Armalis (Dauksevicius) – Kieras, Alisauskas, Bosas, Zubrus, Kumeliauskas – Vysniauskas, Aliukonis, Bendzius, Kulevicius, Kuliesius – Vezelis, Rulevicius, Kaminskas, Pliskauskas, Rybakov – Aliapkin, Katulis, Fiscevas, Gintautas, Bogdziul
    Holandia: Meierdres (Oosterwijk) – de Jong, van Oorschot, van den Heuvel, Mason, Hagemaijer – Smid, van Iersel, Bruijsten, Nagtzaam, Bruijsten – Tummers, van de Velden, Wurm, Demelinne, Postma – Turpijn, van Gestel, Oosterveld, Brekelmans, Houkes

Sędziowie: Jacques (CAN) – Jucers (LAT), Otmakhov (RUS)