Chorwacja – Wlk. Brytania 4:0 (koniec) | Rumunia – Polska 0:7 (koniec) | Litwa – Holandia 4:0 (koniec)
Litwa
4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Holandia
Niedziela 20.04.2014, 19:00 • Siemens Arena (Wilno) • Mistrzostwa Świata Dywizji 1B

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Przed nami mecz Mistrzostwa Świata Dywizji 1B w Wilnie. Zmierzą się w nim Litwa i Holandia.

Turniej w stolicy Litwy będzie trwał przez sześć dni. Udział w nim wezmą reprezentacje Polski, Litwy, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rumuni oraz Chorwacji.

Faworytem całego turnieju wydają się być Brytyjczycy, którzy będą walczyć o powrót do Dywizji 1A. Oprócz wyspiarzy spore szanse na awans daje się Litwinom i Holendrom, oraz naszej reprezentacji, która ma w końcu wygrzebać się z tej otchłani światowego hokeja.

Początek relacji z meczu na Lajfy.com już od godziny 19:00.

Litwa: Armalis (Dauksevicius) – Kieras, Alisauskas, Bosas, Zubrus, Kumeliauskas – Vysniauskas, Aliukonis, Bendzius, Kulevicius, Kuliesius – Vezelis, Rulevicius, Kaminskas, Pliskauskas, Rybakov – Aliapkin, Katulis, Fiscevas, Gintautas, Bogdziul

Holandia: Meierdres (Oosterwijk) – de Jong, van Oorschot, van den Heuvel, Mason, Hagemaijer – Smid, van Iersel, Bruijsten, Nagtzaam, Bruijsten – Tummers, van de Velden, Wurm, Demelinne, Postma – Turpijn, van Gestel, Oosterveld, Brekelmans, Houkes

Sędziowie: Jacques (CAN) – Jucers (LAT), Otmakhov (RUS).

Rozbrzmiewają właśnie hymny Litwy i Holandii.

00:01

00:25
    Ładnie urwał się Zubrus, ale krążek po jego strzale minął bramkę Holandii.

1:24
    Bruijsten oddaje pierwszy celny strzał w meczu. Pewnie broni Armalis, który łapie gumę. Sędziwie sygnalizują karą dla Litwinów.

1:24
    Dwie minuty dla Kuleviciusa. W przewadze będzie grać reprezentacja Holandii.

2:05
    Niezła szansa Holendrów, ale van den Heuvel nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy turnieju.

3:22
    Wygrane wznowienie przez Pomarańczowych, wycofanie na niebieską linię i potężny strzał Turpijna. Broni Armalis.

3:24
    Litwa w pełnym zestawieniu na lodzie.

4:02
    Meierdres ubiega rywala i mrozi krążek. Gra rozpocznie się od wznowienia spod bramki Holendrów.

4:56
    Hokeiści reprezentacji Litwy długo utrzymują się przy krążku, lecz niewiele z tego wynika.

5:40
    Holandia mogła wyjść z groźną kontrą, ale zabrakło precyzji w rozegraniu kontrataku.

5:53
    Bruijsten najbliższe dwie minuty spędzi na ławce kar.

6:23
    Kieras decyduje się na strzał z daleka. Guma po jego uderzeniu znacząco mija bramkę przeciwnika.

7:43
    Gintautas ładnie zagrywa do Bogdziula, lecz ten marnuje ciekawą sytuację.

7:53
    Holandia już w piątkę na lodzie.

8:59
    Gra wysokim kijem van de Veldena i Holender będzie mógł ochłonąć na ławce kar w ciągu najbliższych dwóch minut.

9:22
    Meierdres zalicza udaną interwencję po niecelnym zagraniu rywala.

9:44
    Gintautas wykluczony na dwie minuty. Przez jakiś czas będziemy grać czterech na czterech.

10:40
    Potężny strzał Kuleviciusa, który jednak nie zagroził bramce Holandii.

10:59
    Holandia w pełnym zestawieniu i od teraz będzie grać w przewadze.

11:44
    Nieudane te ostatnie sekundy w wykonaniu Holendrów i Litwa również jest już w piątkę na lodzie.

12:49
    Litwini popełniają błąd podczas przeprowadzania zmian i Holandia ma przed sobą kolejny okres gry w przewadze.

14:15
    Bardzo słaba gra gości w przewadze jednego zawodnika. Litwini bronią się bez większych problemów.

14:45
    Mocny strzał z dystansu i Armalis odbija gumę do boku.

14:49
    Litwa już w pełnym składzie.

16:10
    Ni to strzał, ni to podanie, ale ostatecznie krążek i tak wylądował w łapaczce Meierdresa.

16:35
    Gol dla Litwy!

Efektowna kontra Litwinów i DONATAS KUMELIAUSKAS po podaniu Bosasa pakuje krążek sprytnym strzałem do siatki Holendrów! 1:0 dla Litwy w Wilnie!

17:11
    Zubrus złapany na pozycji spalonej.

17:33
    Spalony również w wykonaniu Holendrów.

19:00
    Ostatnie 60 sekund pierwszej części meczu.

19:48
    Beznadzieja gra obydwu ekip w końcówce pierwszej tercji.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Litwa po 20 minutach gry prowadzi 1:0 z Holandią. Jedyną jak dotąd bramkę strzelił w 17 minucie Kumeliauskas.

Będziemy mieć małe opóźnienie rozpoczęcia drugiej części meczu.

Jest problem z lodem. Trwają prace, a przerwa między tercjami się przedłuża.

Wydaje się że już wszytko jest w porządku. Hokeiści na lodzie czekają na rozpoczęcie gry.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:44
    Niezła akcja Holendrów, ale sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej.

21:54
    Dobra interwencja Armalisa, który uprzedza przeciwnika tuż przed własną bramką.

22:08
    Zaatakowali również Litwini. Pierwszy strzał obronił Meierdres, natomiast drugie uderzenie przeszło nad poprzeczką holenderskiej bramki.

23:00
    Holendrzy grają dużo aktywniej na początku drugiej tercji.

24:10
    Demelinne celnie, ale strzał ten nie sprawił problemów bramkarzowi reprezentacji Holandii.

24:55
    Bardzo dużo miejsca miał van Iersel, ale uderzył zbyt słabo by pokonać Armalisa.

26:44
    Poruszona bramka Litwinów i mamy krótką przerwę w grze.

27:08
    Meierdres interweniuje na raty, ale ostatecznie zdołał zamrozić gumę.

27:34
    Kulevicius znalazł się dobrej sytuacji, ale jego strzał obronił Meierdres. Ataki Litwinów są coraz groźniejsze.

29:05
    Senne tempo drugiej części meczu.

30:00
    Połowa spotkania już za sami.

30:02
    Armalis przejmuje krążek po niedokładnym rozegraniu gumy przez przeciwnika.

30:32
    Meierdres zalicza prawie identyczną interwencję, jak przed chwilą Armalis.

31:25
    Pliskauskas uderza z bardzo ostrego kąta. Nieudana próba Litwina.

32:43
    Zablokowany strzał jednego z hokeistów reprezentacji Litwy.

33:04
    Kolejny strzał Litwy. Uderzenie z dystansu i guma mija o kilka centymetrów bramkę Holendrów.

35:27
    Nic ciekawego nie dzieje się na lodzie od dłuższego czasu w Wilnie.

37:03
    Obie ekipy od dłuższego czasu grają tak jakby mecz był już rozstrzygnięty.

38:15
    Wurm uderza precyzyjnie z bliskiej odległości, ale bardzo dobrze broni Armalis.

39:00
    Ostatnia minuta drugiej części meczu.

39:56
    Oosterveld dostał niezłe podanie, ale nie trafił w bramkę.

40:00
    Druga tercja skończona.

Po słabych pierwszych 20 minutach meczu, kolejna część meczu okazała się jeszcze słabsza. Litwa wciąż prowadzi w Wilnie 1:0 z Holandią.

I znów mamy problemy z lodem. Czekamy na rozpoczęcie trzeciej tercji.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:37
    Alisauskas uderzył potężnie z dystasnu. Meierdres odbił ten strzał, ale zaraz potem doszło do potężnego zamieszanie pod bramką Holandii, które przerwali dopiero sędziowie.

40:37
    Meierdres ucierpiał podczas poprzedniej interwencji. Rozgrzewkę rozpoczął Oosterwijk.

40:37
    Wszystko jest jednak chyba w porządku więc wracamy do gry.

41:34
    Nagtzaam uderzał płasko po lodzie, ale broni Armalis.

41:49
    Meierdres interweniuje dwa razy kilka metrów przed bramką i tym samy ratuje swój zespół przed utratą drugiego gola!

41:49
    Meierdres jednak schodzi z lodu, w jego miejsce pojawia się Oosterwijk.

43:25
    Kumeliauskas uderza z lewej strony. Pierwszą udaną interwencję zalicza Oosterwijk.

44:13
    Od pewnego czasu sporą przewagę uzyskali Litwini. Reprezentacja Holandii ma problem z wyjściem poza własną tercję obronną.

45:55

Błąd hokeistów Holandii wykorzystuje PAULIUS GINTAUTAS! 2:0 dla Litwy!

Z uwagi za problemy techniczne w stolicy Litwy przechodzimy na relację tylu zmiany wyniku.

49:09
    Bosas ukarany dwoma minutami kary. Szansa przed Holendrami na odrobienie strat.

51:09
    Litwini już w pełnym zestawieniu i tym samy coraz bliżej zwycięstwa w meczu otwarcia.

54:53
    Kolejne dwuminutowe wykluczenie. Tym razem na ławkę kar odesłany został van Iersel.

55:33

Trzeci gol dla Litwy i jest już chyba po meczu! Strzelcem bramki DAINIUS ZUBRUS!

59:00
    Ostatnie 60 sekund meczu.

59:59
    Bramkę zdobył KIERAS. Asysta Pliskauskas, Rybakov.

60:00

Litwa wygrywa 4:0 z reprezentacją Holandii w spotkaniu Mistrzostw Świata Dywizji 1B w Wilnie.

Dziękuję za uwagę i zapraszam do częstego zaglądania na Lajfy.com. (21:30:35)

Tomasz Surma

Składy i statystyki: 17. Kumeliauskas (Bosas), 46. Gintautas (Bogdziul, Fiscevas), 56. Zubrus (Rulevicius, Kieras), 60. Kieras (Pliskauskas, Rybakov)

Sędziowie: Jacques (CAN) – Jucers (LAT), Otmakhov (RUS)