St. Louis – Chicago 4:3 (po dogrywce) | NY Rangers – Philadelphia 2:4 (koniec) | Boston – Detroit 4:1 (koniec)
Boston Bruins
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Detroit Red Wings
Niedziela 20.04.2014, 21:10 • TD Garden, Boston • National Hockey League - Play-off

57:09
    Howard zjeżdża z bramki.

42:27
    Gol dla Bostonu!
    Bramkę zdobył ZDENO CHARA.

GOL! Błyskawicznie wykorzystana gra w przewadze przez gospodarzy! ZDENO CHARA dobija strzał Iginli i mamy już 4:1 dla Bruins.

42:10
    Quincey otrzymał karę mniejszą za nadmierną ostrość w grze.

38:16
    Bramkę zdobył MILAN LUCIC.

GOL! Defensywa Detroit całkowicie rozklepana! Dobrze wykończona kontra drugiego ataku Bostonu zakończona celnym uderzeniem MILANA LUCICIA.

35:22
    Będziemy mieli kolejną karę dla Bruins. Dwie minuty dla Hamiltona za spowodowanie upadku przeciwnika.

33:20
    Gol dla Detroit!
    Bramkę zdobył LUKE GLENDENING.

GOOL! Bramka kontaktowa Skrzydeł! Spore zamieszanie pod bramką Raska wykorzystał LUKE GLENDENING. Wynik tego spotkania to wciąż sprawa otwarta.

29:08
    Ogromne zamieszanie w tercji defensywnej Bruins! Broni Rask!

25:11
    Meszaros otrzymał karę mniejszą za zahaczanie. Red Wings w przewadze.

20:01
    Gra toczy się 4 na 4 po wykluczeniach Chary i Smitha z końca pierwszej tercji.

18:48
    Posypały się kary. DeKeyser, Tatar, Hamilton i Marchand otrzymali kary mniejsze za nadmierną ostrość w grze.

10:35
    Bramkę zdobył RILEY SMITH.

GOL! Kolejna bramka dla gospodarzy! Ogromne zamieszanie pod bramką Howarda wykorzystuje RILEY SMITH podwyższając prowadzenie swojej drużyny.

9:54
    Kolejne wykluczenie dla drużyny z Detroit. Dwie minuty dla DeKeysera za uderzanie.

8:15
    Karę mniejszą za przeszkadzanie otrzymał Kindl. Boston w przewadze.

7:28
    Bramkę zdobył JUSTIN FLOREK.

GOOL! Boston na prowadzeniu! Fatalne nieporozumienie Howarda ze Smithem! Guma odbiła się od zawodnika Detroit i znalazła się pod kijem JUSTINA FLORKA, który wbił krążek do pustej bramki.

4:32
    Zamieszanie pod bramką Howarda po uderzeniu Iginli. Bronią się Skrzydła!

3:21
    Siły na lodzie chwilowo wyrównane. Tatar otrzymał karę mniejszą także za trzymanie.

1:32
    Boston szybko łapie karę. Dwie minuty dla Thorntona za trzymanie. Detroit w przewadze.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 8. Florek, 11. Smith (Eriksson, Bergeron), 39. Lucic (Iginla, Krug), 43. Chara (Iginla, Krug) – 34. Glendening (Helm, Miller)

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Hamilton, Chára, Boychuk, Bartkowski, Meszaros, Krug – Iginla, Krejczi, Lucic – R. Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Soderberg, Florek – Thornton, Campbell, Caron
    Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – B. Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Kindl – Abdelkader, Daciuk, Franzen – Tatar, Sheahan, Nyquist – Alfredsson, Helm, Jurczo – Legwand, Glendening, Miller

Sędziowie: Lee, St. Laurent – Devorski, Nansen