Lev – Magnitogorsk 3:2 (koniec)
Lev Praha
3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Metallurg Magnitogorsk
Wtorek 22.04.2014, 19:00 • O2 Arena, Praga • Kontinental Hockey League - Play-off

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (21:24:33)

Koniec! Prażanie po dramatycznej końcówce spotkania pokonują Metallurg Magnitogorsk 3:2 i ponownie obejmują prowadzenie w finałowej serii! Kolejne spotkanie tej serii już w najbliższy czwartek!

60:00

59:37
    Czas dla Lwa Praga.

59:37
    Gol dla HC Lev!
    Bramkę zdobył JUSTIN AZEVEDO.

GOOOL! Dogrywki nie będzie? Kapitalna akcja Lwa! Maenpaa wjechał do tercji ataku, podał do JUSTINA AZEVEDO, który pięknym uderzeniem zdobywa swoją drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu!

59:00
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

58:43
    Gol dla Metallurga!
    Bramkę zdobył FRANCIS PARE.

GOL! Mietałłurg wyrównuje stan spotkania! FRANCIS PARE atomowym uderzeniem pod poprzeczkę pokonuje Vehanena. 2:2.

58:25
    Thornberg nie podnosi się z lodu. Sędziowie przerywają grę.

57:21
    Gospodarze raz po raz rozbijają akcję Magnitogorska. Do zakończenia meczu niespełna trzy minuty.

56:34
    Goście próbują wjechać z gumą do tercji ataku, ale jak na razie nie mogą przejść szczelnej praskiej defensywy.

55:34
    Magnitogorsk spokojnie rozgrywa gumę w okolicach tercji neutralnej.

54:45
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 16434 widzów.

54:42
    Pewna interwencja Koszeczkina po niegroźnym strzale O'Byrne.

53:45
    Skuteczna gra Lwa w osłabieniu. Praga na lodzie już w pełnym zestawieniu.

52:12
    Jak na razie dobrze bronią się prażanie w osłabieniu.

51:45
    Czas dla Metallurg Magnitogorsk.

51:45
    Teraz w przewadze zagra Magnitogorsk. Dwie minuty dla Szewca za zahaczanie.

50:29

GOOOL! Kapitalnie rozegrany zamek przez zawodników Lwa! Oystrick podał po skosie do JUSTINA AZEVEDO, który uderzeniem z pierwszego krążka pokonał Koszeczkina! 2:1 dla Pragi!

50:03
    Jak na razie gospodarze mają spore problemy z założeniem hokejowego zamka.

49:09
    Będziemy mieli kolejne wykluczenie dla zawodnika Mietałłurga. Brent dwie minuty za zahaczanie.

48:34
    Prażanie rozgrywają gumę pod bramką Koszeczkina, ale nie mogą sobie wypracować sytuacji strzeleckiej.

47:12
    Lew na lodzie także już w piątkę. Oba zespoły w pełnych zestawieniach.

46:41
    Magnitogorsk na lodzie już w pełnym zestawieniu.

46:23
    Spokojna gra ze strony obydwu zespołów podczas okresy gry 4 na 4.

45:12
    Siły na lodzie wyrównane. Nowotny dwie minuty za zahaczanie. Gramy 4 na 4.

44:41
    Brent na ławce kar za spowodowanie upadku przeciwnika.

43:29
    Azevedo! Świetna okazja zawodnika Lwa na zdobycie bramki!

42:16
    Pierwsza dobra interwencja Vehanena w trzeciej odsłonie, strzelał Platonow.

41:23
    Prażanie spokojnie prowadzą grę w trzeciej tercji. Jak na razie Magnitogorsk nie stawia oporu.

40:23
    Zamieszanie pod bramką Koszeczkina, mrozi gumę golkiper Mietałlurga.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Lwa.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 20:47.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry w O2 Arenie mamy remis 1:1.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Ostatnia minuta gry w drugiej tercji spotkania.

38:57
    Bramkę zdobył SERGIEJ MOZIAKIN.

GOL! Magnitogorsk wykorzystuje grę w przewadze i wyrównuje stan spotkania! Świetne uderzenie SERGIEJA MOZIAKINA spod niebieskiej.

38:18
    Birner na ławce kar za spowodowanie upadku przeciwnika. Magnitogorsk w przewadze.

37:19
    Sekacz spod bandy, guma przelatuje obok bramki Koszeczkina.

36:44
    Guma po uderzeniu Azevedo opuściła obszar lodowiska. Przerwa w grze.

35:20
    Kolejna dobra interwencja Vehanena, tym razem strzelał Potiechin.

34:04
    Piekielnie mocne uderzenie Zaripowa z okolic niebieskiej, świetna interwencja Vehanena.

33:23
    Lew ponownie w ofensywie, Magnitogorsk zepchnięty do własnej tercji obronnej.

32:32
    Kapanen zmienił tor lotu krążka po strzale Birnera, ale Koszeczkin poradził sobie także i z tym uderzeniem.

31:32
    Spokojna gra prażan w neutralnej części lodowiska. Gospodarze próbują ruszyć z kolejną akcją.

30:51
    Koszeczkin mrozi gumę po niegroźnym uderzeniu Sekacza. Przerwa w grze.

29:23
    Pierwsza od dłuższego czasu akcja ofensywna gości. Vehanen na posterunku.

28:12
    Sekacz! Kapitalna interwencja golkipera Magnitogorska! Mogło być 2:0.

27:40
    Dobra akcja Lwa! Zackrisson do Szewca, a ten trafia tuż obok prawego słupka bramki Koszeczkina!

26:16
    Mietałłurg wybija krążek na uwolnienie. Wycofanie gry pod bramkę Koszeczkina.

25:12
    Seria strzałów gospodarzy na bramkę Magnitogorska. Jak na razie dobrze spisuje się Koszeczkin.

24:51
    Oba zespoły na lodzie już w pełnych zestawieniach.

23:12
    Dobre uderzenie w wykonaniu Azevedo! Broni Koszeczkin!

22:51
    Obustronne wykluczenia. Chabarow i Matai na ławkach kar za nadmierną ostrość w grze. Gramy 4 na 4.

22:23
    Na lodzie pojawiły się kawałki pleksy. Sędziowie momentalnie przerywają grę.

21:23
    Iskrzy pomiędzy zawodnikami za bramką Vehanena. Sędziowie muszą interweniować.

20:12
    Mietałłurg na lodzie już w pełnym zestawieniu.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla gospodarzy.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 19:53.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry Lew prowadzi z Metallurgiem 1:0.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji spotkania.

18:12
    Kovarz otrzymał karę mniejszą za atak kijem trzymanym oburącz. Lew w przewadze.

17:35
    Strzał Vrany sprzed niebieskiej, Koszeczkin pewnie wyłapuje gumę.

16:14
    Guma po zagraniu Oystricka opuściła obszar lodowiska. Kolejna przerwa w grze.

15:12
    O'Byrne celował spod niebieskiej, trafił jedynie w bandę za bramką Koszeczkina.

14:45
    Niezły strzał Mataia spod bandy, Koszeczkin interweniuje parkanami.

13:22
    Małe zamieszanie pod bramką Vehanena. Jeden z obrońców Lwa zdołał wybić gumę do tercji neutralnej.

12:12
    Gospodarze ruszają z akcją ofensywną. Guma wprowadzona przez zawodników Lwa do tercji ataku.

11:34
    Platonow celował na bramkę Vehanena, ale trafił w jedynie w siatkę nad bandą. Wznowienie w tercji obronnej Lwa.

10:54
    Ładne uderzenie Sekacza z lewego bulika. Koszeczkin pewnie mrozi gumę.

9:16
    Świetna gra gospodarzy w osłabieniu. Niemec wraca już do gry.

8:10
    Prażanie wybijają gumę daleko pod bramkę Koszeczkina.

7:16
    Mamy pierwsze wykluczenie. Dwie minuty kary dla Niemca za trzymanie kija przeciwnika.

6:42
    Metallurg na pozycji spalonej. Sędziowie przerywają grę. Chwila oddechu dla zawodników spowodowana czyszczeniem lodu.

5:34
    Kontratak zawodników z Magnitogorska, goście nie zdołali jednak oddać celnego uderzenia na bramkę Vehanena.

4:45
    Dobra interwencja Koszeczkina po uderzeniu Vrany z nadgarstka.

3:23
    Prażanie zdominowali początek spotkania. Metallurg nie może przejąć gumy od gospodarzy.

2:13
    Gospodarze na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

1:25
    Bramkę zdobył JIRZI SEKACZ.

GOOOOL! Błyskawiczne otwarcie w wykonaniu Lwa! JIRZI SEKACZ objechał bramkę Koszeczkina i zaskoczył go strzałem zza bramki. 1:0 dla Lwa!

0:34
    Praga traci gumę w neutralnej części lodowiska. Magnitogorsk rusza z pierwszą akcją.

0:01
    Zaczynamy! Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla Lwa!

00:01

Czas na hymny narodowe.

Zawodnicy pojawiają się na lodzie!

Początek spotkania za ok. 30 minut.

HC Lev Praga: Vehanen (Engren) – Szewc, Mäenpää, Oystrick, Niemec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Nowotny (C), Azevedo – Sekacz, Vrána, Thörnberg – Ullström, Kapanen, Rzepík – Ridderwall Cingel, Matai. Trener: Kari Jalonen

Metallurg Magnitogorsk: Koszeczkin (Pieczurski) – Biriukow, Antipin, Chabarow, Tierieszczenko, Ibragimow, Lee, Maleńkich – Moziakin, Zaripow, Kovarz – Potiechin, Kazionow, Pare – Juńkow, Kosow, Platonow – Malinowski, Osala, Brent – Timkin. Trener: Mike Keenan

Sędziowie: Olenin, Ronn – Siwow, Szelianin.

Na relację z meczu zapraszamy na lajfy.com!

Czy Lew zdoła podtrzymać dobrą passę i ponownie objąć prowadzenie? Przekonamy się już niedługo.

Prażanie przed własną publicznością (nie wliczając w to meczów w Bratysławie), podczas play-off przegrali zaledwie jedno spotkanie.

Pierwsze spotkanie serii padło łupem prażan, w drugim znacznie lepsi okazali się zawodnicy Magnitogorska. Jednak dzisiaj to Lew będzie miał przewagę publiki i własnego lodu, która może okazać się kluczowa.

Finałowa rywalizacja o Puchar Gagarina przenosi się do Pragi. Po dwóch meczach w Magnitogorsku mamy remis 1:1.

Kontynentalna Liga Hokejowa, spotkanie pomiędzy Lwem Praga, a Metallurgiem Magnitogorsk.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 2. Sekacz (Niemec), 51. Azevedo (Oystrick, Maenpaa), 60. Azevedo (Maenpaa) – 39. Moziakin, 59. Pare (Moziakin, Lee)

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Szewc, Mäenpää, Oystrick, Niemec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Nowotny, Azevedo – Sekacz, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Rzepík – Matai, Cingel, Kubalík. Trener: Kari Jalonen

Sędziowie: Olenin, Ronn – Siwow, Szelianin

Widownia: 16434