NY Rangers – Philadelphia 4:2 (koniec) | Chicago – St. Louis 5:1 (koniec)
Chicago Blackhawks
5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
St. Louis Blues
Niedziela 27.04.2014, 21:00 • United Center, Chicago • National Hockey League - Play-off

Dziękuję, że byliście z nami. Na inne relacje zapraszam na lajfy.com! Dobrej nocy! (23:57:02)

Tym samym Chicago Blackhawks wygrywa tę serię 4-2 i oczekuje na swojego następnego rywala. Zawodnicy Joela Quenneville'a spotkają się ze zwycięzcą z pary Colorado Avalanche – Minnesota Wild. Jak na razie w serii prowadzą Ci pierwsi 3-2.

Koniec spotkania! Po 40 minutach gry nie wiedzieliśmy jak potoczy się dalej to spotkanie. Ogromną przewagę w drugiej tercji mieli zawodnicy St.Louis, ale kapitalnie ostatnią odsłonę rozegrali gospodarze! Dzięki trafieniom Toewsa, Sharpa, Shawa i Keitha wygrali to spotkanie 5:1 i zakończyli marzenia Nutek o Pucharze!

60:00

59:33
    Mrozi gumę Corey Crawford. Świetnie zagrał dzisiaj bramkarz gospodarzy.

59:00
    Ostatnia minuta tego spotkania.

58:30
    Grają już na czas zawodnicy Quenneville'a. Są już pewni awansu do kolejnej rundy.

57:05
    Gol dla Chicago!
    Bramkę zdobywa DUNCAN KEITH!

Ruszyli z kontrą 2 na 1 Jastrzębie. Shaw podaje do KEITHA, który bez problemu pakuje gumę do odsłoniętej bramki Millera. Ależ kapitalny mecz tego zawodnika. 3 asysty i teraz bramka!

56:04
    Uwolnienie. Wracamy do tercji obronnej zawodników z St. Louis.

55:47
    I znów spalony odgwizdany przeciwko Nutkom! Który to już raz dzisiaj?

55:14
    Na spalonym złapani goście.

54:58
    Zostaje już blisko 5 minut gościom na zdobycie trzech bramek i doprowadzenie do dogrywki. Przerwa reklamowa.

53:40
    Przewaga gospodarzy również w strzałach oddanych na bramkę przeciwników w tej tercji – 12:6.

52:35
    Sharp mógł rozpocząć akcję dla swojego zespołu, ale sprytnie zagrał na czas. Uciekają cenne sekundy zawodnikom Kena Hitchcocka.

51:40
    Powstrzymany w porę Saad przed oddaniem strzału.

50:52
    Powstrzymuję akcję 2 na 1 gospodarzy Ryan Miller! Przerwa reklamowa.

49:55
    Uspokajają grę zawodnicy Joela Quenneville'a za bramką Crawforda.

49:01
    Wznowienie przed tercją obronną drużyny z Chicago.

47:30
    Bramkę zdobywa ANDREW SHAW!

4:1! Uderza z niebieskiej Duncan Keith, a przed bramką dotyka kijem krążek SHAW, czym kompletnie myli Ryana Millera. Nutki na kolanach!

Miłosz Knapczyk

Składy i statystyki: 5. Bickell (Seabrook, Keith), 41. Toews (Keith, Seabrook), 43. Sharp (Kane), 48. Shaw (Keith, Rozsival), 58. Keith (Shaw) – 17. Oshie (Steen, Bouwmeester)

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsival, Leddy – Hossa, Toews, Bickell – Kane, Smith, Sharp – Shaw, Krüger, Saad – Versteeg, Handzus, Bollig
    Trener: Joel Quenneville

St. Louis Blues: Miller (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Polak, Leopold – Oshie, Backes, Schwartz – Tarasenko, Sobotka, Steen – Cracknell, Berglund, Ott – Reaves, Lapierre, Porter
    Trener: Ken Hitchcock

Sędziowie: Dwyer, O'Halloran – Brisebois, Murray