Azoty – Górnik 26:29 (koniec) | Orlen Wisła – PGE Vive 31:27 (koniec)
KS Azoty-Puławy
26:29 (10:15)
Górnik Zabrze
Sobota 24.05.2014, 18:00 • Hala MOSiR, Puławy • PGNiG Superliga mężczyzn play-off

Dziękuję za uwagę, Adam Winiarczyk. (19:44:26)

Azoty Puławy nie zdobędą brazowego medalu. Wygrał go za to Górnik Zabrze, który wygrywa w rywalizacji o brąz 3:0.

60
    Koniec meczu. (26:29)

60
    Jeszcze trafia Adam Skrabania. (26:29) (26:29)

60
    Broni Stęczniewski (25:29) (25:29)

59
    Strata Azotów. Do końca minuta. (25:29) (25:29)

59
    Nogą zagrywa Kubisztal przy próbie wyjścia z kontrą. (25:29) (25:29)

59
    Buszkow niecelnie z karnego. (25:29) (25:29)

59
    Kandora faulowany, będzie karny. Do tego 2 minuty dla Krajewskiego. (25:29) (25:29)

58
    Faulowany Robert Orzechowski. (25:29) (25:29)

58
    O czas prosi Patrick Lilljestrand, do końca 2 minuty i 8 sekund. (25:29) (25:29)

58
    Szybka akcja puławian i gol Przybylskiego. (25:29) (25:29)

58
    Stęczniewski broni rzut Kandory z koła. (24:29) (24:29)

57
    Strata Azotów. Znamy już brązowego medalistę. (24:29) (24:29)

57
    Z drugiej linii Krajewski, wprost w Suchowicza. Piłka dalej dla gospodarzy. (24:29) (24:29)

56
    Łukasz Kandora zdobywa czwartego swojego gola. (24:29) (24:29)

55
    Trafia raz jeszcze Masłowski. (24:28) (24:28)

55
    Trafia Robert Orzechowski. Chyba pozbawieni nadziei puławianie. (23:28) (23:28)

55
    Bardzo wysoko w obronie puławianie. (23:27) (23:27)

55
    Tarabochia z biodra obok bramki. (23:27) (23:27)

54
    O czas prosi Bogdan Kowalczyk. 6 minut 6 sekund do końca. (23:27) (23:27)

54
    Z drugiej linii trafia Mariusz Jurasik. Czyżby po meczu? (23:27) (23:27)

53
    Azoty próbowały do skrzydła, tam Szybę powstrzymuje Suchowicz. (23:26) (23:26)

53
    Ładna akcja gości i gol Bartłomieja Tomczaka ze skrzydła. (23:26) (23:26)

53
    Broni Stęczniewski karnego! Jednak piłkę zbiera Tomczak i w ataku Górnik, grający sześciu na czterech. (23:25) (23:25)

53
    Szybko grają zawodnicy gości, dwie minuty dla Sobola, a do tego rzut karny dla Górnika Zabrze. (23:25) (23:25)

52
    Świetna, kapitalna akcja Masłowskiego! Wkrętką pokonany Suchowicz. (23:25) (23:25)

52
    Z karnego skutecznie Michał Kubisztal. (22:25) (22:25)

52
    Dwie minuty dla Tylutkiego i karny dla Górnika. (22:24) (22:24)

51
    Azoty są już w komplecie. (22:24) (22:24)

51
    Jeszcze jeden gol Krajewskiego, po indywidualnej akcji. (22:24) (22:24)

50
    Szybkie rozegranie gości, trafia z koła Łukasz Kandora. (21:24) (21:24)

49
    Sobol do Krajewskiego na koło i gol reprezentanta Polski. (21:23) (21:23)

49
    Z karnego skuteczny Patryk Kuchczyński. (20:23) (20:23)

49
    Dwie minuty dla Przybylskiego, będzie karny dla Górnika. (20:22) (20:22)

48
    Lobuje Sobol, łapie tę piłkę Kornecki. (20:22) (20:22)

48
    Do piłki podchodzi Jan Sobol. (20:22) (20:22)

48
    Będzie rzut karny! Faulowany Jan Sobol. (20:22) (20:22)

47
    Krajewski blisko przechwytu, ostatecznie do rzutu dochodzi Kandora. Broni to uderzenie Stęczniewski! (20:22) (20:22)

47
    Przybylski wychodzi bardzo wysoko w górę i zdobywa bramkę! (20:22) (20:22)

47
    Jurasik leżał na boisku, jednak dość szybko zebrał się widząc wyprowadzających kontrę puławian... (19:22) (19:22)

47
    Przy piłce Azoty. Faulowany Krajewski. (19:22) (19:22)

47
    Nad bramką Jurasik! (19:22) (19:22)

46
    Ładne podanie Przybylskiego do Sobola i gol Czecha. (19:22) (19:22)

45
    Trafia Mariusz Jurasik, obrona wyprowadzona w pole. (18:22) (18:22)

45
    I przy piłce Górnik Zabrze. (18:21) (18:21)

44
    Przybylski rzuca, broni Suchowicz. (18:21) (18:21)

44
    Gra pasywna Azotów. Masłowski faulowany. (18:21) (18:21)

44
    Przybylski zablokowany przez Nata. (18:21) (18:21)

43
    Do końca meczu dokładnie 16 minut, 59 sekund i 2 dziesiąte sekundy. (18:21) (18:21)

43
    Leży kontuzjowany Nat. Nie jest zniesiony z boiska ten zawodnik, lecz opatrywany na parkiecie. (18:21) (18:21)

43
    Faul w ataku Witalija Nata. (18:21) (18:21)

43
    Ładna akcja Puław. Ze skrzydła skuteczny Przemysław Krajewski. (18:21) (18:21)

42
    Z biodra trafia Mariusz Jurasik. (17:21) (17:21)

41
    Świetnie rozegrał tę akcję Masłowski. Tarabochia w idealnej pozycji nie myli się. 17:20! O czas prosi Patrick Lilljestrand. (17:20) (17:20)

41
    Przebiega przez koła Orzechowski! Szansa na zniwelowanie strat do trzech goli. (16:20) (16:20)

41
    Znów popularne "bioderko" Piotra Masłowskiego! Azoty wracają do gry?! (16:20) (16:20)

40
    Żółtą kartkę otrzymuje Kubisztal (Górnik Zabrze). (15:20)

40
    Faulowany Tarabochia. (15:20) (15:20)

40
    Krajewski do koła, strata... jednak nogą zagrywa Twardo. (15:20) (15:20)

39
    Krajewski rzuca z drugiej linii, ale Suchowicz broni ten rzut. Mimo to piłka od autu dla Puław. (15:20) (15:20)

39
    Stęczniewski! Obudził się, obronił rzut Kubisztala z drugiej linii. (15:20) (15:20)

39
    Dobra akcja Azotów, ze skrzydła skuteczny Przemysław Krajewski. (15:20) (15:20)

38
    Michał Kubisztal trafia z drugiej linii, Stęczniewski "zderzył się" z tą piłką, ale mimo to jest gol. O czas prosi trener Bogdan Kowalczyk. (14:20) (14:20)

38
    Obok bramki Kubisztal, jednak był faulowany. (14:19) (14:19)

38
    Mariusz Jurasik pilnowany indywidualnie przez Piotra Masłowskiego. (14:19) (14:19)

37
    Marko Tarabochia z drugiej linii zdobywa swoją czwartą bramkę. (14:19) (14:19)

37
    Doprowadza do szału swoimi bramkami Mariusz Jurasik kibiców w Puławach. Kolejne trafienie. (13:19) (13:19)

36
    Drugie z rzędu trafienie Masłowskiego z drugiej linii. (13:18) (13:18)

36
    Jurasik przedziera się przez obronę gospodarzy i zdobywa swoją trzecią bramkę. (12:18) (12:18)

35
    Świetny, "przeciągnięty" rzut Masłowskiego. Walczą Azoty. (12:17) (12:17)

35
    Szybko w ataku zagrali goście, Tomczak trafia ze skrzydła. (11:17) (11:17)

35
    Szyba fauluje Kubisztala. (11:16) (11:16)

34
    Masłowski do Krajewskiego, jednak przejmuje piłkę Patryk Kuchczyński (11:16) (11:16)

34
    Faulowany przy wyprowadzaniu piłki przez Kubisztala miał być Kus, jednak nie widzieli tego sędziowie. Przed szansą na zniwelowanie strat Azoty Puławy. (11:16) (11:16)

34
    Przechwyt Azotów. (11:16) (11:16)

33
    Rzuca z drugiej linii Orzechowski, broni jego rzut Stęczniewski. Zbiera piłkę Jurasik i dalej w jej posiadaniu Górnik Zabrze. (11:16) (11:16)

33
    Strata gości, faulowany jednak Kandora. (11:16) (11:16)

33
    W Górniku wciąż na środku Jurasik, po lewej Kubisztal. (11:16) (11:16)

33
    Strata zabrzan, ale źle wyprowadzają kontrę gospodarze. Przy piłce dalej Górnik (11:16) (11:16)

32
    Jan Sobol trafia ze skrzydła. (11:16) (11:16)

32
    Wbiega na koło Patryk Kuchczyński i zdobywa bramkę. (10:16) (10:16)

32
    Tylutki fauluje Jurasika, dalej przy piłce zabrzanie. (10:15) (10:15)

31
    Kandora faulowany na kole przez Kusa. (10:15) (10:15)

31
    Rzuca z biodra Piotr Masłowski, broni Suchowicz.

31
    Druga połowa rozpoczęta. (10:15)

Rozpoczną Azoty, w składzie których pojawił się Przemysław Krajewski.

Za moment początek drugiej odsłony.

30
    Pierwsza połowa skończona. (10:15)

30
    I koniec I połowy, Górnik nie oddał rzutu. (10:15) (10:15)

30
    Broni Stęczniewski, piłka dla Zabrza. (10:15) (10:15)

30
    W obronie puławian Krzysztof Tylutki, który czekał na szansę za ławką rezerwowych. (10:15) (10:15)

30
    Kandora faulowany na kole, z dziewięciu metrów zaczną zabrzanie. (10:15) (10:15)

30
    Rozpoczyna się ostatnia minuta pierwszej połowy. (10:15) (10:15)

29
    Dobra akcja puławian i mamy gola Adama Skrabanii. (10:15) (10:15)

28
    Jurasik zdobywa swoją drugą bramkę, z sześciu metrów. (9:15) (9:15)

28
    Kubisztal rzuca, broni "Stenia", ale dalej piłka dla zabrzan. (9:14) (9:14)

27
    Tarabochia zablokowany w drugiej linii. Pilka dla Górnika Zabrze. (9:14) (9:14)

27
    Drugie trafienie Kandory. (9:14) (9:14)

27
    Jurasik powstrzymany faulem. (9:13) (9:13)

26
    Przybylski rzuca nad bramką Suchowicza. Był tam chyba faul, sędziowie z Radomia nie widzieli go jednak. (9:13) (9:13)

26
    Jurasik trafia z drugiej linii. Pokonał Macieja Stęczniewskiego, który od niedawna w bramce Azotów. (9:13) (9:13)

26
    W Górniku na środku rozegrania Mariusz Jurasik, na prawej połówce zaś Robert Orzechowski. (9:12) (9:12)

25
    Na boisku po raz pierwszy Piotr Masłowski! Azoty spróbują gry w obronie systemem 5-1, z wysuniętym "Masłem"! (9:12) (9:12)

25
    Z bardzo ostrego kąta w Suchowicza trafia Rafał Przybylski. (9:12) (9:12)

24
    Zablokowany przez Przybylskiego Kubisztal! Piłka dla Azotów. (9:12) (9:12)

23
    Świetna akcja Azotów w osłabieniu! Tarabochia do Sobola, ten wrzuca do Chorwata i do pustej bramki trafia Marko Tarabochia! (9:12) (9:12)

23
    Dwie minuty dla Grzelaka, do tego gol Kandory z koła, bardzo pechowo interweniował Bogdanow, który wrzucił sobie niemalże piłkę do bramki. (8:12) (8:12)

23
    Z lewego skrzydła gol Adama Skrabanii. (8:11) (8:11)

22
    Raz jeszcze trafia Michał Kubisztal. (7:11) (7:11)

22
    O czas poprosił trener Lilljestrand. (7:10) (7:10)

21
    Grzelak na kole powstrzymany przez Suchowicza. (7:10) (7:10)

21
    Nad bramką rzuca Jurasik. (7:10) (7:10)

20
    Na boisku Adam Babicz i Michał Szyba. Właśnie Szyba trafia wysoko, wysoko nad bramką. Piłka dla Górnika. (7:10) (7:10)

20
    Z prawego skrzydła w krótki róg trafia Patryk Kuchczyński. (7:10) (7:10)

19
    Świetna interwencja Bogdanowa po rzucie Nata, piłka dalej dla Górnika. (7:9) (7:9)

19
    Grzelak fauluje Jurasika, który pojawił się na boisku. Gwizdy przy każdym jego kontakcie z piłką nasilają się. (7:9) (7:9)

18
    Ładny lobik Jana Sobola. (7:9) (7:9)

18
    Dwie minuty dla Adriana Niedośpiała za faul na Sobolu. Będzie karny, naprzeciw poszkodowanego stanie Mateusz Kornecki. (6:9) (6:9)

17
    Trzybramkowe prowadzenie gości – gol Michała Kubisztala. (6:9) (6:9)

17
    Suchowicz broni rzut Sobola. (6:8) (6:8)

17
    Bogdanow broni rzut z prawego skrzydła. (6:8) (6:8)

17
    W słupek z 10. metra trafia Krzysiek Łyżwa. (6:8) (6:8)

15
    Z drugiej linii trafia Michał Kubisztal. I o czas prosi Bogdan Kowalczyk. (6:8) (6:8)

15
    I przy piłce Górnik, do wejścia szykuje się Mariusz Jurasik., (6:7) (6:7)

15
    Strata Azotów. W odpowiedzi Górnik również traci piłkę. W kontrze Szyba – trafia jednak w Suchowicza. (6:7) (6:7)

15
    Trafia Witalij Nat. (6:7) (6:7)

14
    Tarabochia! Dobry rzut, od poprzeczki piłka trafia do siatki. (6:6) (6:6)

13
    Wkrętką Bogdanowa pokonuje Kuchczyński. (5:6) (5:6)

13
    W bramce gości Sebastian Suchowicz. (5:5) (5:5)

13
    Próba efektownego podania w wykonaniu Łyżwy na koło, ale kończy się to stratą. (5:5) (5:5)

12
    Lob ze skrzydła w wykonaniu Bartłomieja Tomczaka. (5:5) (5:5)

12
    Sobol podawał do Skrabanii, który chwilę wcześniej wybiegł ze skrzydła. (5:4) (5:4)

11
    Bliscy straty azotowcy, piłka dalej dla podopiecznych Bogdana Kowalczyka. (5:4) (5:4)

11
    Bogdanow raz jeszcze broni kapitalnie. (5:4) (5:4)

11
    Odpowiada trzecim trafieniem Robert Orzechowski. (5:4) (5:4)

10
    Gol Krzyśka Łyżwy. (5:3) (5:3)

10
    Żółtą kartkę otrzymuje Twardo (Górnik Zabrze). (4:3)

10
    Przez moment dwie piłki były na boisku. (4:3) (4:3)

9
    Orzechowski trafia w Bogdanowa, a po odbiciu od Rosjanina piłka trafia do siatki. (4:3) (4:3)

8
    Świetne trafienie z drugiej linii Marko Tarabochii. 4 gole z rzędu puławian! (4:2) (4:2)

8
    Fauluje w ataku Witalij Nat. (3:2) (3:2)

7
    Raz jeszcze broni Wadim Bogdanow. Gramy 5 na 5. (3:2) (3:2)

7
    Świetna akcja Azotów, Sobol z niewielkiego kąta. Do tego 2 minuty dla Tomczaka (3:2) (3:2)

7
    Znakomicie broni rzut Buszkowa z prawego skrzydła Wadim Bogdanow! (2:2) (2:2)

6
    Dwie minuty dla Mateusza Kusa. "Sędzia ch..." z trybun. Dokładnie 6 minut gry za nami. (2:2) (2:2)

6
    Faulowany Nat na kole, akcja Górnika trwa ponad 1.5 minuty. (2:2) (2:2)

6
    Bardzo głośna od początku hala w Puławach, wywierają presję na sędziach kibice. (2:2) (2:2)

5
    Mają problemy w ataku, pomimo przewagi, górnicy. (2:2) (2:2)

5
    Dwie minuty dla Grzelaka. Nie wiemy, za co. (2:2) (2:2)

5
    Żółta kartka dla Sobola, który faulował Nata. (2:2) (2:2)

5
    Świetna akcja gospodarzy, Tarabochia do Przybylskiego i świetny rzut Rafała, Kicki bez szans. (2:2) (2:2)

5
    Faul w ataku Kubisztala na Przybylskim. (1:2) (1:2)

4
    Faulował Skrabania Orzechowskiego, żółta kartka i od wolnego zacznie Górnik. (1:2) (1:2)

4
    Żółtą kartkę otrzymuje Jankowski (KS Azoty Puławy). (1:2)

4
    Zablokowany rzut Orzechowskiego. (1:2) (1:2)

3
    Indywidualna akcja Krzysztofa Łyżwy i trafienie pod nogą Kickiego. (1:2) (1:2)

3
    Kontra gości w drugie tempo, gol Orzechowskiego. (0:2) (0:2)

3
    Sebastian Kicki łapie rzut Marko Tarabochii. (0:1) (0:1)

2
    W Górniku w obronie oglądamy Adama Twardo i Roberta Orzechowskiego. (0:1) (0:1)

2
    Kubisztal zablokowany, kontra Azotów i faulowany w niej Sobol. Od wolnego Azoty. Żółta kartka dla Buszkowa. (0:1) (0:1)

2
    Nad bramką rzuca Przybylski. (0:1) (0:1)

2
    Faulowany Krzysztof Łyżwa. (0:1) (0:1)

1
    W Azotach Tarabochia za Grzelaka, a Łyżwa za Jankowskiego do ataku. (0:1) (0:1)

1
    Trafia z drugiej linii Witalij Nat. (0:1) (0:1)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Górnik rozpocznie w skladzie: Kicki – Tomczak, Kubisztal, Nat, Jurasik, Buszkow, Kandora
    Azoty: Bogdanow – Skrabania, Grzelak, Przybylski, Sobol, Kus, Jankowski

Siódemka, o której wcześniej wspominałem prezentuje się następująco: Maciej Stęczniewski – Robert Nowakowski, Dmytro Zinczuk, Marcin Kurowski, Michał Szyba, Jan Sobol, Grzegorz Mazur. Trener: Bogdan Kowalczyk

Obecna jest też około 20-osobowa grupa kibiców gości.

Na prezentacje wychodzą witani aplauzem gospodarze. Kibice Azotów prezentują oprawę.

Poza składem Górnika Zabrze są Tymoteusz Piątek i Adam Banisz. Trener Patrick Lilljestrand skorzysta z jednego z nich.

Trwa prezentacja zespołu gości.

Do meczu jeszcze 10 minut. Zespoły czekają już na prezentację. Nieco wcześniej niż zwykle, ponieważ zaprezentowana zostanie jeszcze najlepsza siódemka w 10-letniej historii Azotów Puławy.

Witamy z Hali MOSiR w Puławach.

Jak będzie tym razem? Na relację zapraszają Lajfy.com!

Oba zespoły niejednokrotnie mierzyły się w Puławach i za każdym razem górą byli zawodnicy z Puław. Dla dobra tej rywalizacji, chyba wielu z nas chciałoby, byśmy mogli w niedzielę obejrzeć czwarty, a kto wie, może piąty mecz, tyle że w Zabrzu.

Pierwsze dwa spotkania tej rywalizacji rozegrane zostały w Zabrzu. Oba wygrał – minimalnie – Górnik, 34:33 i 30:29.

Dla puławian jest to mecz o życie. Przegrywają oni bowiem w rywalizacji o brąz 0:2.

Czas na 3. mecz w rywalizacji o brązowy medal w PGNiG Superlidze. Azoty Puławy podejmą zabrzańskiego Górnika.

KS Azoty-Puławy: Bogdanow, Stęczniewski – Ćwikliński, Tylutki, Jankowski, Łyżwa, Kus, Skrabania, Tarabochia, Babicz, Szyba, Przybylski, Grzelak, Masłowski, Krajewski, Sobol
    Górnik Zabrze: Kornecki, Suchowicz, Kicki – Orzechowski, Niedośpiał, Nat, Mokrzki, Stodtko, Kuchczyński, Kubisztal, Suchowicz, Jurasik, Buszkow, Tomczak, Twardo, Kandora

Sędziowie: Żak, Figlarski (Radom)