24 26 21
Polska
3
26 28 25
Piątek 30.05.2014, 19:45 • Ginasio Chico Neto - Maringa (Brazylia) • Liga Światowa

:
    Polacy z Brazylii udają się prosto do Włoch, gdzie za tydzień zagrają 2 spotkania z liderami Grupy A. Trzymamy kciuki za naszych Panów, a już dzisiaj zapraszam Państwa do relacji z tych spotkań na lajfy.com!
    To był cudowny wieczór, dziękuję za uwagę i życzę dobrej nocy! (21:39:40)

:
    Liderem zespołu był dzisiaj niewątpliwie Rafał Buszek, który popisał się aż 16 zdobytymi punktami (najlepiej punktujący zawodnik meczu!).
    Fenomenalną zmianą popisał się również Dawid Konarski, który wszedł na boisko w 3. partii w trudnej sytuacji, ale potrafił odwrócić losy seta i meczu!
    Tak więc polska reprezentacja dopisuje sobie 3 punkty do tabeli i zrównuje się z Brazylią!

:
    Kapitalny, fenomenalny i idealny rewanż w wykonaniu polskiej reprezentacji za wczorajsze spotkanie! Biało-czerwoni wynieśli wnioski z poprzedniego meczu i dzisiaj byli dużo pewniejsi w końcówkach setów. Brazylia nawet nie zdołała ugrać nawet jednej partii, a to duża niespodzianka!

21:25
    Trzeci set skończony.

21:25
    Lucarelli nie kończy swojego ataku, Buszek obija ręce rywali i wygrywamy tego seta, a całe spotkanie 3:0! Niebywałe!

21:24
    Piłka MECZOWA dla reprezentacji Polski! Konarski atakuje na lewym ataku i punktuje!

21:23
    Mika nie kończy kolejnej akcji i nasza przewaga się zmniejsza! O czas prosi Antiga! Czyżby znowu szykowały się emocje w końcówce tego seta?

20:23
    Decyzja podtrzymana – punkt dla gospodarzy.

20:23
    Nie kończymy swoich akcji, a Mika posyła piłkę na aut. Antiga prosi o weryfikację.

19:23
    Bronią się jeszcze Brazylijczycy. Zmiany powrotne po ich stronie.

18:23
    Kapitalna zmiana Konarskiego, który dokłada punkt atakiem z kontry! Nie możemy przegrać tego seta i meczu!

18:22
    Ależ "czapa" Konarskiego na Lucarellim! 4 punkty przewagi biało-czerwonych!

18:21
    Mateusz Mika z premedytacją obija ręce gospodarzy i mamy już 3 punkty przewagi w końcówce tej partii! Rezende prosi o czas!

18:20
    Ignaczak przyjmuje zagrywkę Fontelesa, Drzyzga szybko do Kłosa i powiększamy prowadzenie!

18:19
    Bruno zagrywa tyłem do Lucasa – pewny punkt. Fonteles wraca po dłuższej przerwie na boisko.

17:19
    Łukasz Perłowski dokłada asa serwisowego! Piłka przechodzi przez siatkę i zaskakuje Brazylijczyków – 2 punkty przewagi!

17:18
    Mika obija ręce naszych przeciwników i jest kolejny punkt! Perłowski za Wronę na zagrywkę.

17:17
    Bruno odpowiada tym samym! Krótka w wykonaniu Lucasa.

16:17
    Drzyzga posyła piłkę na środek siatki do Wrony i jest punkt dla Polski!

16:16
    Tym razem Konarski popełnia błąd, ale i tak wykonał fenomenalną pracę.

15:16
    Bronimy akcję i Buszek kończy akcję ze skrzydła! Polacy szybko wychodzą na prowadzenie i na drugiej przerwie technicznej jest stan 15:16!

15:15
    Dawid Konarski popisuje się asem serwisowym w takim momencie! Polacy doprowadzają do remisu!

15:14
    Drzyzga gra środkiem i zdobywamy kolejny punkt atakiem Wrony! Bociek zmieniony przez Konarskiego.

15:13
    Tym razem skutecznie już zaatakował Silva.

14:13
    Walczą biało-czerwoni! Silva atakuje bezpośrednio w aut i mamy punktowy kontakt z rywalami!

14:12
    Cudowny blok Andrzeja Wrony na środku siatki na Bonatto! O czas prosi Rezende – tylko 2 punkty przewagi gospodarzy!

14:11
    Bardzo dobrze zagraliśmy w obronie! Przejście dołem Raphaela i mamy kolejny punkt! Zaczynamy odrabiać!

14:10
    Lucarelli także przestrzela serwis.

14:9
    Mika psuje zagrywkę i oddaje punkt.

13:9
    Mamy punkt! Będzie bardzo trudno odrobić tę stratę!

13:8
    Mika zatrzymany przez Lucarelliego na siatce! O czas prosi Stephane Antiga, ponieważ gra Polaków znacznie się pogorszyła.

12:8
    Brazylijczycy powiększają przewagę do 4 punktów! Biało-czerwoni popełniają błąd "rzucenia" piłki!

11:8
    Po raz kolejny wykorzystywany jest Vissotto, który pewnie punktuje.

10:8
    Mika przyjmuje zagrywkę, a potem skutecznie atakuje!

10:7
    Utrzymuje się 3-punktowa przewaga gospodarzy – Vissotto ładnie ze skrzydła!

9:7
    W końcu zdobywamy punkt. Fatalna seria w wykonaniu Polaków, którzy muszą gonić wynik!

9:6
    Grzegorz Bociek atakuje ze skrzydła, z drugiej linii, ale nie trafia w pole!

8:6
    Stanęli Polacy, którzy nie kończą swoich akcji. Szybka kontra grana z Lucasem i nie ma czego zbierać z tej akcji! Pierwsza przerwa techniczna na korzyść gospodarzy.

7:6
    Niestety to pierwsza nasza strata całą serią! Lucarelli po bloku w aut.

6:6
    Przesunięta krótka w wykonaniu biało-czerwonych, ale Wrona zostaje zablokowany i już jest remis!

5:6
    Zbliżają się do nas gospodarze! Raphael decyduje się na kiwkę z drugiej piłki.

4:6
    Vissotto zdobywa punkt atakiem po skosie, ze skrzydła.

3:6
    Powiększa się nasza przewaga do 3 punktów! Blokujemy Silvę dwukrotnie, a potem nie kończy akcji Lucas!

3:5
    Vissotto mocno, ale serwuje w aut.

3:4
    Niestety nie przebijamy piłki przez siatkę.

2:4
    W końcu trafia z zagrywki Grzegorz Bociek! Pocelowany Lucarelli i mamy 2 punkty przewagi!

2:3
    Bonatto myli się w polu serwisowym.

2:2
    Znów z problemami miejscowi, ale punktują tym razem Brazylijczycy na skrzydle.

1:2
    Gospodarze źle przyjmują i Polacy obejmują prowadzenie w tym secie! Dobry serwis Karola Kłosa.

1:1
    Buszek posyła "gwoździa" ze skrzydła!

1:0
    Rozpoczynamy 3. partię! Pierwszy punkt dla Brazylijczyków.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

:
    Dla takich emocji warto oglądać siatkówkę! Fenomenalny set w wykonaniu obu ekip, ale to Polacy po raz drugi wychodzą z niego zwycięsko! Popisy dzisiaj odstawia Rafał Buszek, który jest liderem tej ekipy!

26:28
    Drugi set skończony.

26:28
    Vissotto przyblokowany, kontra Polaków i Buszek kończy tę akcję! Polacy prowadzą w całym meczu już 2:0!

26:27
    Ten set chyba nigdy się nie skończy! Vissotto nie kończy kontry, natomiast to Buszek punktuje!

26:26
    Ależ odpowiedź Vissotto, który nie zwykł się mylić.

25:26
    Kłos trafia w libero ze środka – kolejna piłka setowa dla Polaków! Buszek wraca za Ruciaka.

25:25
    Nie wykorzystujemy piłki przechodzącej nad siatką! Znów mamy remis! Ależ emocje w końcówce tego seta!

24:25
    Pewny atak Boćka i dotknięta siatka naszych rywali! Kolejny "setball"!

24:24
    Jak to możliwe!? Gospodarze doprowadzają do wyrównania w takim momencie, i to blokiem na Boćku!

23:24
    Po weryfikacji sędziowie podtrzymują decyzję. Lucas zagrywa!

23:24
    Cudowna akcja w wykonaniu Brazylijczyków w obronie i to oni punktują!

22:24
    Bociek rozbija blok rywali i będzie piłka setowa w drugiej partii! Perłowski wchodzi na zagrywkę za Wronę.

22:23
    Odpowiadają także krótką Brazylijczycy – Lucas punktuje! Wraca na boisko Drzyzga.

21:23
    Dużo szczęścia po stronie Polaków! Punktujemy ze środka w najważniejszej akcji tego seta! Konarski za Drzyzgę.

21:22
    Niestety! Tym razem Buszek nie trafia w boisko i Brazylijczycy zbliżają się już tylko na 1 punkt! O czas prosi Stephane Antiga.

20:22
    A Bociek w swoim stylu, czyli w siatkę na serwisie.

19:22
    Jest kolejny punkt dla biało-czerwonych! Świetny atak Rafała Buszka, który kończy dzisiaj praktycznie wszystko!

19:21
    Wrona zatrzymany na środku siatki!

18:21
    Vissotto zdobywa swój kolejny punkt, dobra zmiana tego zawodnika.

17:21
    Bociek dokłada kolejny punkt ładnym atakiem! 4 punkty przewagi Polaków, a o czas prosi szkoleniowiec gospodarzy! Nie możemy już wypuścić z rąk tego seta!

17:20
    Mamy kolejny punkt i znów uciekamy na kilka punktów! Fonteles myli się na skrzydle!

17:19
    Dobra odpowiedź Kłosa na środku siatki! Nie bronią się już przeciwnicy.

17:18
    Zbliżają się do nas Brazylijczycy! Podbity atak Boćka, a Vissotto punktuje w kontrze!

16:18
    I oddajemy punkt za darmo zagrywką w siatkę.

15:18
    Na szczęście zdobywamy bardzo ważny punkt – atak ze środka Kłosa!

15:17
    Niestety zaczynają odrabiać gospodarze – Mika zatrzymany blokiem w ataku z drugiej linii!

14:17
    Świetna krótka w wykonaniu Raphael-Bonatto!

13:17
    Kolejny punkt dla naszej reprezentacji po błędnym serwisie Lucasa.

13:16
    Po przerwie skutecznie grają gospodarze.

12:16
    Vissotto nadziewa się na siatkę i Polacy zdecydowanie prowadzą na drugiej przerwie technicznej! 12-16! Oby ta przewaga nie rozstała roztrwoniona, jak wczoraj!

12:15
    Fonteles punktuje i ostudza wszystkie emocje.

11:15
    Było dotknięcie siatki przez Polaków, ale sędziowie tego nie dostrzegli! Niesłuszny punkt dla Polaków.

11:15
    Bociek mocno atakuje, a dodatkowo nasi rywale dotykają siatki! Kolejna weryfikacja na życzenie Rezende.

11:14
    Przesunięta krótka grana z Lucasem! Raphael i Vissotto za Bruno i Theo.

10:14
    Buszek mija blok na skrzydle i mamy 14. punkt!

10:13
    Bonatto dobrze odpowiada ze środka.

9:13
    Mylą się Brazylijczycy i utrzymuje się ta przewaga!

9:12
    Lucarelli mocno, ale w siatkę na serwisie – znów 3 punkty przewagi Polaków.

9:11
    Theo skutecznie atakuje po prostej w trudnej sytuacji!

8:11
    Niestety Mika oddaje punkt z zagrywki.

7:11
    Bonatto w aut atakuje ze środka! Powiększa się prowadzenie Polaków!

7:10
    Znów Drzyzga decyduje się na zagranie na drugą linię i znów przynosi to punkt!

7:9
    Blok-aut po mocnym uderzeniu Lucarelliego.

6:9
    Atak z drugiej linii w wykonaniu Polaków!

6:8
    Po przerwie znów Bruno wystawia na skrzydło do Lucarelliego, tym razem skutecznie.

5:8
    Kolejny punkt biało-czerwonych i Polacy schodzą na pierwszą przerwę techniczną przy 3-punktowym prowadzeniu!

5:7
    Ależ ściana Drzyzgi i Lucarelli znów zablokowany, tym razem pojedynczyk blokiem! O czas prosi Rezende!

5:6
    Znów to my obejmujemy prowadzenie! Lucarelli powstrzymany na skrzydle przez blok Polaków!

5:5
    Fonteles przestrzela serwis i znów doprowadzamy do remisu.

5:4
    Decyzja podtrzymana.

5:4
    Brazylijczycy po raz pierwszy w tym secie obejmują prowadzenie! Dłuższa akcja, ale Polacy zostają zablokowani. O sprawdzenie prosi Antiga.

4:4
    Przesunięta krótka w wykonaniu gospodarzy – Lucas punktuje.

3:4
    Buszek odważnie obraca piłkę po prostej i zdobywamy punkt!

3:3
    Bociek fatalnie zagrywa w siatkę. Nasz serwis zupełnie dzisiaj nie funkcjonuje.

2:3
    Znów obejmujemy prowadzenie! Dobrze spisują się nasi reprezentanci!

2:2
    Lucas świetnie i bez problemów zbija piłkę na środku siatki.

1:2
    Nie kończymy świetnej szansy, próbował jeszcze Bociek, ale także nie skończył. Brazylijczycy obijają nasz blok!

0:2
    Fonteles atakuje po antence i prowadzimy już 2 punktami!

0:1
    Drugą partię rozpoczynają punktem Polacy! Dobre uderzenie po rękach Rafała Buszka!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

:
    Bardzo wyrównana partia pada łupem Polaków! Nasi siatkarze wyciągnęli wnioski z wczorajszego meczu i już nie tracą punktów w końcówce seta! Zostańcie z nami!

24:26
    Pierwszy set skończony.

24:26
    Blokiem na Theo kończymy tego seta! Polacy prowadzą 1:0!

24:25
    Kapitalnie gubi blok Drzyzga i Mateusz Mika atakuje na pustej siatce!

24:24
    Wszystkie przerwy wykorzystane, Lucarelli punktuje na potrójnym bloku obijając ręce naszych siatkarzy! Gramy na przewagi!

23:24
    Przepiękny blok na skrzydle na Theo i to Polacy mają pierwszą piłkę setową w tym meczu! O czas prosi jeszcze Rezende.

23:23
    Lucas bije mocno z zagrywki, ale myli się!

23:22
    Szybka akcja naszych przeciwników – Lucarelli punktuje! Powrotne zmiany w ekipie Polski.

22:22
    Dłuższa akcja, Mika w końcu punktuje! Kolejna zmiana – Perłowski za Wronę oraz Konarski za Drzyzgę.

22:21
    Punkt dla gospodarzy po naszym błędzie w polu serwisowym. Ruciak wchodzi za Buszka.

21:21
    Świetne zachowanie Fabiana Drzyzgi na siatce, który powstrzymał Fontelesa!

21:20

21:20
    Jest jednak sprawdzanie na żądanie Polaków.

21:20
    Rafał Buszek zablokowany na lewym skrzydle!

20:20
    Po przerwie doprowadzamy do wyrównania po ataku Wrony ze środka!

20:19
    Brazylijczycy wykorzystują kontrę i Theo punktuje na skrzydle! Stephane Antiga prosi o czas! Będą emocje w końcówce tego seta!

19:19
    Fonteles skuteczny w swojej kolejnej akcji.

18:19
    Kontra dla Polaków i Bociek lekko nabija piłkę na blok a ta wypada poza boisko!

18:18
    Mika minimalnie w aut na zagrywce!

17:18
    Gospodarze bronią się po naszej akcji, ale nie zdołali już przebić piłki przez siatkę! Bardzo zacięte spotkanie, żadna z drużyn nie może odskoczyć na 2 punkty przewagi!

17:17
    Ależ obronił teraz Mario! Lucarelli jednak nadziewa się na nasz blok!

17:16
    Kontra w wykonaniu Brazylii i znów to gospodarze wychodzą na prowadzenie.

16:16
    Żółta kartka dla Stephane Antigi. Gramy dalej! Brazylijczycy grają przez drugą linię, ale to my dotykamy siatki. Zmiany powrotne z ekipie gospodarzy.

15:16
    Dobre rozegranie Drzyzgi na skrzydle i na drugiej przerwie technicznej prowadzą już Polacy 16:15!

15:15
    Niestety Wrona oddaje punkt za darmo z zagrywki.

14:15
    Vissotto myli się w swoim pierwszym zagraniu!

14:14
    Bociek skutecznie atakuje po prostej i znów mamy remis!

14:13
    Rozkręca się Fonteles, który świetnie serwuje, a potem w kontrze atakuje z 6. metra!

13:13
    Świetne rozegranie Raphaela na środek siatki do Lucasa – punkt!

12:13
    Niestety Mika źle przyjmuje zagrywkę i oddaje piłkę. Nie kończą także rywale i to Bociek zdobywa punkt!

12:12
    Fonteles przyblokowany, ale piłka spada poza boiskiem! Raphael i Vissotto za Theo oraz Bruno.

11:12
    Świetny atak po przekątnej Rafała Buszka! Bardzo zacięty ten set!

11:11
    Tym razem już skutecznie zagrali gospodarze z Fontelesem na skrzydle.

10:11
    Znów mylą się Brazylijczycy i to my wychodzimy na prowadzenie! O czas prosi Bernardo Rezende!

10:10
    Doprowadzamy do wyrównania! Kłos świetnie zaserwował, biało-czerwoni po kilku próbach w końcu zdobywają punkt po blok-aucie!

10:9
    O weryfikację prosi Rezende, ale nie było dotknięcia siatki przez Polaków.

10:9
    Fonteles plasuje za blok, ale my to przewidzieliśmy! Bociek obija ręce rywali i piłka spada za linią!

10:8
    Theo nie kończy na pojedynczym bloku, ponowienie akcji na Lucarelliego, który już obija nasz blok.

9:8
    Mika dobrze atakuje, ale zostaje podbity! Theo na szczęście także się myli i posyła piłkę w aut!

9:7
    Drzyzga niestety oddaje punkt bezpośrednio z zagrywki.

8:7
    Pierwszy dobry atak Boćka ze skrzydła – pewnie w pole!

8:6
    Ignaczak podbija atak, ale Mika uderza prosto w blok! Pierwsza przerwa techniczna w dzisiejszym meczu przy stanie 8:6!

7:6
    Bronimy atak ze skrzydła Theo! Bociek w kontrze atakuje w aut, niestety!

6:6
    Fonteles sporo w aut na serwisie. Wyrównany początek spotkania.

6:5
    Decyzja podtrzymana. Lucarelli w kolejnej akcji skutecznie ze skrzydła!

5:5
    Buszek na zagrywce, niestety niewiele, ale w aut. O wideo-weryfikację prosi Antiga.

4:5
    Polska po raz pierwszy w tym meczu wychodzi na prowadzenie! Kontra w wykonaniu Wrony daje punkt!

4:4
    Buszek mocno obija ręce rywali i piłka spada poza placem gry, znów remis!

4:3
    Bociek przestrzela zagrywkę i zaczyna ten mecz od błędu.

3:3
    Odpowiadamy tym samym, czyli krótką w wykonaniu Wrony!

3:2
    Piłka na naszej stronie, ale musimy ją oddać. Bonatto w pierwszym ataku z krótkiej!

2:2
    Polska w kontrze wykorzystuje akcję atakiem Buszka! Remis!

2:1
    Lucarelli popełnia błąd w polu serwisowym i Polska zdobywa pierwszy punkt.

2:0
    Buszek blokowany na lewym skrzydle i jest już 2:0!

1:0
    Zaczynają Polacy, błąd Mateusza Miki na zagrywce!

0:0

:
    Prezentacja obu ekip! Za chwilę rozpoczniemy 2. mecz pomiędzy Brazylią, a Polską!

:
    Polska w takim samym ustawieniu, jak we wczorajszym spotkaniu! Natomiast w ekipie Brazylii od pierwszego gwizdka wystąpi Felipe Fonteles, który wczoraj pokazał się z wyśmienitej strony!

:
    Znamy wyjściowe ustawienia!

Brazylia: Bruno, Theo, Lucarelli, Fonteles, Bonatto, Lucas, Mario

Polska: Drzyzga, Bociek, Buszek, Kłos, Wrona, Mika, Ignaczak

:
    Bądźcie z Nami, by przekonać się, czy Polska znów będzie w stanie rywalizować z ekipą z Ameryki Południowej! A może tym razem to Biało-Czerwoni wyjdą z tego pojedynku zwycięsko? Relacja punkt po punkcie oczywiście na lajfy.com!

:
    We wczorajszym meczu nasza reprezentacja pokazała się z całkiem dobrej strony, zważywszy na słabszy skład, który powołał na tę imprezę Stephane Antiga. Ekipa m.in.: Mika-Buszek-Kłos postraszyła "wielką" Brazylię i grała, jak równy z równym przez większość meczu nawet wysoko prowadząc. Niestety praktycznie brak zmian nie pozwolił na sprawdzenie w dłuższej mierze np. Konarskiego, czy Ruciaka.

:
    Polacy znaleźli się w Grupie A, w której również są ekipy: Brazylii, Włoch oraz Iranu.
    Po pierwszych spotkaniach prowadzą Włosi, którzy dwukrotnie wygrali z Brazylią, lecz ekipa "Canarinhos" po wczorajszym meczu z Polakami dopisała sobie 3 punkty. Jak na razie Biało-Czerwoni oraz Iran są bez punktów.