1
22. 20 23 20
Piątek 06.06.2014, 20:30 • Pala Florio - Bari (Włochy) • Liga Światowa

:
    Okazja do rewanżu już w niedzielę! Już dzisiaj zapraszam Państwa na relację z tego spotkania na naszym portalu! Z mojej strony to wszystko, życzę miłej nocy. (22:54:33)

:
    Pierwsze skrzypce w naszej reprezentacji grał dzisiaj Grzegorz Bociek, który zdobył aż 24 punkty. Taką samą zdobycz zanotował Ivan Zaytsev, który grał jednak znacznie bardziej widowiskowo i to on był gwiazdą tego meczu.
    Trochę słabiej zagrali Buszek oraz Mika, lecz Stephane Antiga zdecydował się tylko na chwilę wprowadzić Konarskiego oraz Ruciaka w zamian.

:
    Po bardzo ciekawym spotkaniu Włosi dopisują sobie 3 punkty do tabeli Grupy A. Polacy spadają na trzecią pozycję, ponieważ Brazylia wygrała swoje spotkanie z Iranem (3:2).

25:20
    Czwarty set skończony.

25:20
    Kto, jak nie Zaytsev, mógł skończyć to spotkanie? Świetny atak i Włosi kończą to spotkanie – 3:1!

24:20
    Piano psuje zagrywkę i oddaje nam punkt.

24:19
    Pojedynczy blok na Buszku i Włosi mają pierwsze piłki meczowe! Chyba nie wypuszczą już wygranej z rąk!

23:19
    Sypie się gra biało-czerwonych – tym razem zatrzymany na siatce Rafał Buszek!

22:19
    Bociek nie kończy pierwszej akcji, Zaytsev natomiast nie zwykł się mylić! 3 punkty przewagi gospodarzy.

21:19
    Fatalne zachowanie Miki, który w takim momencie nie przebija piłki przez siatkę na zagrywce.

20:19
    Nie składamy broni! Dobra odpowiedź Boćka, który zdobywa kolejne "oczko".

20:18
    Kovar wraca do gry i czyni to skutecznie! Gospodarze punkt po punkcie zbliżają się do końca tego meczu!

19:18
    Po przerwie Travica posyła piłkę prosto w siatkę.

19:17
    Nie przedzieramy się przez włoski blok na skrzydle. Drugi czas dla naszego szkoleniowca.

18:17
    Zaytsev jest dzisiaj nie do zatrzymania i znów udowadnia to świetnym atakiem.

17:17
    Kolejna wystawa Travicy do Lanzy, który zostaje powstrzymany potrójnym blokiem biało-czerwonych! Remis! Kovar wraca na boisko.

17:16
    Filippo Lanza myli się po raz kolejny i gospodarze znów tracą wysokie prowadzenie!

17:15
    Lanza posyła piłkę prosto na blok Fabiana Drzyzgi, który gra pojedynczym blokiem!

17:14
    Tym razem nie będzie punktu dla Polaków po ataku Boćka, który wyraźnie nie trafia.

16:14
    Psujemy zagrywkę oddając punkt przeciwnikom. Druga przerwa techniczna przy prowadzeniu gospodarzy 16:14!

15:14
    Było dotknięcie siatki po stronie włoskiej i zdobywamy bardzo ważny punkt, zbliżając się do rywali!

16:13
    Mieliśmy świetną okazję na kontrze, ale Bociek w takiej akcji posłał piłkę w aut! O weryfikację prosi Stephane Antiga.

15:13
    Buszek znacznie poprawił swoją grę, przez co Polska dopisuje sobie kolejny punkt.

15:12
    Birarelli pojawia się na środku siatki i kończy swój atak.

14:12
    Rafał Buszek zablokowany, ale na całe szczęście piłka spada tuż obok linii!

14:11
    Długa akcja pada łupem Włochów, którzy mają już 3 "oczka" przewagi nad naszymi reprezentantami!

13:11
    Niemożliwie gra Ivan Zaytsev. Kończy na potrójnym bloku i teraz to on będzie nas straszył na zagrywce.

12:11
    Nie składamy broni i Kłos zdobywa kolejny punkt z krótkiej.

12:10
    Kapitalna akcja po obu stronach! Ostatnia wystawa musiała pójść do Zaytseva, który ma na swoim koncie już 20 punktów! O czas prosi Antiga.

11:10
    Bardzo dobre rozegranie Travicy do Zaytseva, który kończy!

10:10
    Tym razem Lanza przestrzela i to Mika będzie serwował po drugiej stronie siatki.

10:9
    As serwisowy w wykonaniu Lanzy i to Włosi znów mają punkt przewagi!

9:9
    Lanza odpowiada punktem z prawego skrzydła. Dobry mecz w wykonaniu tego zmiennika.

8:9
    Kapitalny atak Mateusza Miki na potrójnym bloku! Piłka odbija się od rąk i wypada na aut!

8:8
    Wpada nam lekka piłka po plasie Zaytseva! Nie możemy puszczać takich akcji.

7:8
    Bociek przedziera się na podwójnym bloku Włochów i historia zatacza koło – znów 7:8 na pierwszej przerwie technicznej!

7:7
    Parodi przyjmuje, szybko rozgywa Travica do Lanzy i gospodarze mają punkt.

6:7
    Rafał Buszek zaskakuje rywali zagrywką i znów wychodzimy na prowadzenie!

6:6
    Przesunięta krótka w wykonaniu biało-czerwonych!

6:5
    Oddajemy punkt bezpośrednio z zagrywki.

5:5
    Szczęśliwy punkt pada naszym łupem. Parodi nie trafia w boisko przy przebiciu piłki palcami.

5:4
    Tracimy 3 punkty z rzędu po ataku Buszka prosto w antenkę.

4:4
    Pierwszy as serwisowy w wykonaniu Włochów w dzisiejszym meczu! Polacy starali się jeszcze bronić, ale nie dali rady.

3:4
    Krótka w wykonaniu gospodarzy i odrabiają jedno "oczko".

2:4
    Karol Kłos dokłada asa serwisowego! Nie radzą sobie dzisiaj Włosi z naszymi flotami!

2:3
    W kolejnej próbie Rafał Buszek, który wraca do gry!

2:2
    Słaby mecz Kłosa, który nie kończy wiele piłek ze środka siatki. Mamy jednak kontrę i Buszek po bloku w aut!

2:1
    Dwie kontry Włochów, z której jedną wykorzystują i obejmują prowadzenie.

1:1
    Mateusz Mika niestety myli się w polu zagrywki.

0:1
    Gramy pasywnym blokiem i Bociek swoim atakiem otwiera tego seta!

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

:
    Najbardziej wyrównany set kończy się zwycięstwem miejscowych. Czy Polacy zdołają doprowadzić do tie-breaka? Zostańcie z nami!

25:23
    Trzeci set skończony.

25:23
    Travica uruchamia swoje "działo" z krótkiej i gospodarze wygrywają tego seta i obejmują prowadzenie w całym spotkaniu 2:1!

24:23
    Na szczęście aut po zagrywce rywali.

24:22
    Bociek nie podkłada ręki po kiwce Włochów i to gospodarze będą mieli pierwszą piłkę setową w tej partii! Wcześniej jednak o czas prosi szkoleniowiec biało-czerwonych.

23:22
    Niesamowity jest lider Włochów. Kolejne "oczko" po ataku Zaytseva.

22:22
    Mateusz Mika nie kończy, ale Włosi dają nam drugą szansę, którą już wykorzystuje Bociek atakiem po prostej!

22:21
    Gospodarze po raz kolejny wychodzą na prowadzenie. Zaytsev gra kapitalny mecz, a Stephane Antiga naciska guzik oznaczający timeout.

21:21
    Zaytsev obija nasz blok, ale gramy dalej! Sędzia przerywa jednak grę, ponieważ Polacy dotknęli siatki.

20:21
    Blok Piotra Nowakowskiego na środku siatki i wychodzimy na długo oczekiwane prowadzenie! Mauro Berruto natychmiast prosi o czas.

20:20
    Dawno nie atakował Mateusz Mika. Tym razem czyni to bez problemów i szykują się spore emocje w końcówce seta!

20:19
    Bociek mocno, po taśmie, ale w aut na zagrywce.

19:19
    Bronimy się i doprowadzamy do wyrównania po fantastycznej akcji w defensywie! Bociek po raz kolejny punktuje i jest on liderem naszej ekipy!

19:18
    Mika bardzo dobrze dzisiaj przyjmuje! Rozegranie na skrzydło i Bociek odpowiada punktem!

19:17
    To już 13. punkt Zaytseva w dzisiejszym spotkaniu, który z łatwością mija nasz blok.

18:17
    Ponawia akcję Fabian Drzyzga, który uruchamia Kłosa! Nowakowski pierwszy raz pojawia się na boisku, za Wronę.

18:16
    Niestety Parodi skutecznie punktuje z lewego skrzydła.

17:16
    Kłos doskonale wystawia do nabiegającego Kłosa i trzymamy się przy rywalach!

17:15
    Zaytsev obija ręce naszych blokujących i piłka spada poza boisko.

16:15
    Włosi psują zagrywkę po przerwie.

16:14
    Ależ wystawa Travicy, który zupełnie gubi nasz blok i jego partner atakuje na pustej siatce! Druga przerwa techniczna przy stanie 16:14.

15:14
    Zamieszanie po weryfikacji, ale to Polacy dostają punkt, jednak niesłusznie!

15:14
    Nic nie robimy sobie z przewagi rywali i znów się do nich zbliżamy! O weryfikację proszą gospodarze.

15:13
    Przesunięta krótka od Drzyzgi do Wrony!

15:12
    Odskakują nam Włosi na 3 punkty! Zaytsev mieści piłkę po ostrym skosie i Polacy są w małych opałach!

14:12
    Oddajemy punkt z zagrywki.

13:12
    Blok-aut w wykonaniu Boćka i 19 punktów należy do naszego reprezentanta!

13:11
    Decyzja o punkcie dla gospodarzy podtrzymana. Ruciak wchodzi za Buszka, to chyba będzie dłuższe posiedzenie Rafała na ławce.

13:11
    Dwa punkty przewagi gospodarzy! Buszek ładuje swój atak poza plac gry, ale Antiga prosi jeszcze o weryfikację.

12:11
    Polacy raz po raz nie wykorzystują swoich akcji. Buszek posyła piłkę bezpośrednio w aut i to Włosi obejmują prowadzenie.

11:11
    I kolejne oddanie punktu z naszej strony. Źle funkcjonuje ten element gry.

10:11
    Bardzo dobre zawody w wykonaniu Grzegorza Boćka!

10:10
    Niestety, po świetnej akcji znów marnujemy zagrywkę.

9:10
    Znakomity blok Polaków i znów to goście obejmują prowadzenie!

9:9
    Długie konsultacje sędziów tego spotkania.

9:9
    Biało-czerwoni mieli dwie kontry, ale żadnej nie wykorzystali! Włosi również są nieskuteczni, a w międzyczasie Zatorski popisuje się fenomenalną obroną! Kończąca akcja należy do Zaytseva, który zdobywa punkt!

8:9
    Mika odbija piłkę o taśmę, a potem zahacza ona o włoski blok! Punkt wędruje na nasze konto!

8:8
    Zaytsev goni Boćka w zdobyczy punktowej i jest to już 10. trafienie włoskiego siatkarza!

7:8
    Polacy w parze Kłos-Mika dokładają punkt blokiem! Polacy, tak jak w każdej partii, prowadzą na pierwszej przerwie technicznej 8:7!

7:7
    Lanza popełnia taki sam błąd. Kolejna partia zaczyna się bardzo wyrównanie.

7:6
    Niestety – Wrona nie trafia w boisko po zagrywce.

6:6
    Andrzej Wrona odpowiada atakiem z krótkiej.

6:5
    Zatorski nie daje rady podbić piłki odbitej od bloku i Zaytsev ma na swoim koncie kolejne "oczko".

5:5
    Tym razem skutecznie punktuje Buszek!

5:4
    Buszek niestety zostaje zablokowany na skrzydle. To nienajlepsze zawody w wykonaniu zawodnika Asseco Resovi.

4:4
    Cóż wyprawia dzisiaj Zaytsev – on się po prostu nie myli!

3:4
    Potrójny blok w wykonaniu Polaków na Lanzie!

3:3
    Parodi popisuje się ładnym atakiem i doprowadza do wyrównania.

2:3
    Kontra w wykonaniu Polaków i obejmujemy prowadzenie po ataku Boćka! To już 15. punkt tego zawodnika!

2:2
    Zaytsev myli się na zagrywce i oddaje nam punkt.

2:1
    Parodi odpowiada skutecznym zbiciem piłki.

1:1
    Dobry mecz Grzegorza Boćka, który zdobywa swój kolejny punkt.

1:0
    Piano dobrze zagrywa i odrzuca Polaków od siatki, którzy nie dają rady przebić się w tej akcji.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

:
    Tym razem Polacy zagrali już lepiej i przyniosło to zwycięskiego seta. Przed nami kolejna partia po krótkiej przerwie!

20:25
    Drugi set skończony.

20:25
    Przestrzela serwis Kovar i Polacy wygrywają drugą partię, doprowadzając do wyrównania w całym spotkaniu! 1:1!

20:24
    Bronią się jeszcze Włosi, którzy punktują po sytuacyjnej akcji.

19:24
    Świetny atak Boćka po dobrym rozegraniu Drzyzgi i Polacy mają pierwsze piłki setowe w tym meczu!

19:23
    Krótka w wykonaniu gospodarzy, którzy robią teraz przejście.

18:23
    Kovar nie zaliczy tego meczu do udanych! Tym razem zostaje zablokowany przez dwójkę naszych graczy!

18:22
    Kovar po raz kolejny nie radzi sobie z flotem Miki! Buszek punktuje na skrzydle w kontrze!

18:21
    Ważny atak Grzegorza Boćka wykorzystany! Mika wędruje na zagrywkę.

18:20
    Bociek atakuje na pojedynczym bloku, ale niestety posyła piłkę w aut! Topnieje przewaga biało-czerwonych i natychmiast reaguje Antiga.

17:20
    Odpowiadamy grą środkiem, ale Kłos myli się w tej próbie.

16:20
    Travica świetnie rozgrywa na środek siatki i Birarelli punktuje.

15:20
    Drzyzga do Buszka, a Rafał w pole! Zbliżamy się do końca tego seta!

15:19
    Niedokładność wkradła się na naszą stronę siatki i tracimy punkt.

14:19
    Mieliśmy kontrę, ale podbili ją Włosi. Długa akcja po obu stronach i w końcu Parodi posyła piłkę poza plac gry! Nie możemy stracić tej przewagi! Za Parodiego pojawia się Randazzo.

14:18
    Doskonałe minuty w wykonaniu naszej drużyny, która raz za razem punktuje! 4 punkty przewagi po ataku Miki, a o przerwę prosi Mauro Berruto.

14:17
    Świetny flot Andrzeja Wrony po przerwie! As serwisowy i Polacy powiększają przewagę!

14:16
    10. punkt Boćka w dzisiejszym meczu! Polacy mają dwa punkty przewagi na drugiej przerwie technicznej w tym secie!

14:15
    Po raz kolejny nie kończymy swojego pierwszego ataku. Mamy jednak drugą szansę w kontrze i Bociek ją wykorzystuje!

14:14
    Zbyt dużo punktów oddajemy rywalom bezpośrednio z zagrywki.

13:14
    Decyzja podtrzymana i punkt zostaje na koncie Polaków.

13:14
    Ładny atak Boćka, który znalazł miejsce między antenką, a blokiem i tam posłał swój atak! Wideo-weryfikacja po stronie gospodarzy.

13:13
    Bociek nie trafia w pole i nawet nie daje zmęczyć się Włochom.

12:13
    W końcu obejmujemy prowadzenie po niecelnym ataku Parodiego!

12:12
    Wrona skuteczny na środku siatki i znów do remisu doprowadzają biało-czerwoni.

12:11
    Gdzie rozgrywa Travica? Oczywiście do bezbłędnego Zaytseva, który nabija punkty Włochom.

11:11
    A jednak! Karol Kłos zdobywa asa serwisowego i następuje zmiana decyzji!

12:10
    Kłos myli się w polu serwisowym, ale o wideo-weryfikację prosi nasza ekipa!

11:10
    Świetny i mocny atak Boćka, który odpowiada rywalom.

11:9
    Nie kończymy krótkiej w wykonaniu Kłosa! Zaytsev robi natomiast w ataku, co mu się podoba i zdobywa kolejny punkt.

10:9
    Znów kapitalny atak Zaytseva na potrójnym bloku.

9:9
    Atak gospodarzy bezpośrednio w aut i Polacy mogą odetchnąć – znów remis.

9:8
    Fenomenalnie zagrali Włosi w obronie i w końcu dostali oni szansę w kontrze! Zaytsev pokazuje nam, jak kończy się ataki!

8:8
    Drzyzga posyła piłkę w aut z serwisu, mało brakło, ale jednak.

7:8
    Chyba najdłuższa akcja pada łupem naszych siatkarzy! Bociek zbija piłkę, a Włosi jeszcze dotykają siatki. Pierwsza przerwa techniczna w takim samym stanie, jak w pierwszej partii – 7:8!

7:7
    Mika z całej siły obija ręce przeciwników i piłka wylatuje daleko za boisko!

7:6
    Sytuacyjna piłka i Bociek nie radzi sobie z przebiciem piłki przez siatkę.

6:6
    Tym razem Bociek przedziera się przez blok, ale nie bez kłopotów!

6:5
    Stanęli Polacy i Bociek zostaje zablokowany!

5:5
    Natychmiast gospodarze doprowadzają do wyrównania i Parodi kończy świetne rozegranie Travicy.

4:5
    Włosi oddają nam piłkę, ale w jaki sposób! Zaytsev kompletnie nas zaskakuje przebiciem dwoma rękami.

3:5
    Rafał Buszek popisuje się asem serwisowym i mamy dwa punkty przewagi! Lanza wchodzi za Kovara.

3:4
    Świetny dobrze trafia w dziurę w bloku i zdobywa ładny punkt! Znów mamy wyrównany początek seta.

3:3
    Bociek także przestrzela.

2:3
    Gospodarze mylą się na zagrywce i oddają nam punkt.

2:2
    Travica także odpowiada grą przez środek siatki.

1:2
    Przesunięta krótka w wykonaniu pary Drzyzga-Kłos i mamy kolejny punkt!

1:1
    Zbyt wysoka kiwka Włochów, ale w kontrze zablokowany zostaje Rafał Buszek.

0:1
    Bardzo dobry flot Miki na Kovara i Włosi nie radzą sobie w przyjęciu!

:
    Drugą partię rozpoczynają Polacy, dokładnie Mika.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

:
    Niestety biało-czerwoni przegrywają pierwszą partię, lecz wynik rozstrzygnął się dopiero w końcówce. Czekamy na drugiego seta!

25:22
    Pierwszy set skończony.

25:22
    Sędziowie zmieniają decyzję i kończą oni seta! Po powtórkach widać, że Konarski dotknął górnej taśmy!

24:23
    O wideo-weryfikację proszą jeszcze Włosi.

24:23
    Bociek wchodzi za Żygadło.

24:23
    Konarski dwukrotnie w ataku, lecz w końcu zdobywa ważny punkt.

24:22
    Konarski w swoim pierwszym ataku zablokowany! Pierwsza piłka setowa dla Włochów! O drugą przerwę prosi nasz trener.

23:22
    Travica w ostatniej chwili zmienia wystawę i dobrze punktuje Kovar.

22:22
    Vettori nie wykorzystuje swojej zmiany i psuje serwis.

22:21
    Zepsuta zagrywka Buszka, który zmieniony zostaje teraz przez Ruciaka. Vettori zmienia Piano we Włoszech.

21:21
    Buszek odrzuca Włochów od serwisem, a blokujący robią swoje na siatce! Polacy doprowadzają do wyrównania w końcówce seta i gospodarze proszą o czas.

21:20
    Kovar teraz oddaje punkt za darmo biało-czerwonym.

21:19
    Fatalny serwis Polaków i tracimy punkt. Żygadło wchodzi za Boćka jako dopełnienie podwójnej zmiany.

20:19
    Świetne zachowanie Buszka na siatce i zdobywamy bardzo ważny punkt!

20:18
    Mika szczęśliwie wciska piłkę między siatkę, a blok. Konarski za Drzyzgę.

20:17
    Tym razem Zaytsev już pewnie zbił piłkę w nasze pole.

19:17
    Gospodarze mają chyba najważniejszą kontrę, ale Zaytsev myli się w swoim ataku chyba po raz pierwszy!

19:16
    Niestety! Rafał Buszek posyła piłkę w aut i gospodarze mają już 3 punkty przewagi! O pierwszą przerwę prosi Stephane Antiga.

18:16
    Buszek zablokowany pojedynczym blokiem Travicy i teraz Włosi powiększają przewagę!

17:16
    Zaytsev jest dzisiaj niemalże bezbłędny! Świetny kolejny atak i Polacy bez szans w obronie.

16:16
    Parodi po przerwie psuje zagrywkę.

16:15
    Bociek dostaje wystawę i niestety nie trafia w ręce blokujących! Piłka również nie mieści się w boisku i na drugiej przerwie technicznej to Włosi prowadzą 16:15.

15:15
    Bociek nie wstrzymuje ręki i pewnie obija blok Włochów!

15:14
    Birarelli pewnie z krótkiej i Zaytsev wędruje na zagrywkę.

14:14
    Ładny atak Mateusza Miki po ostrym skosie i znów doprowadzamy do wyrównania. W zasadzie żadna z ekip nie może objąć dwupunktowego prowadzenia.

14:13
    Podbijamy krótką, ale Mika nie kończy swojej szansy! To się odwraca i tracimy punkt po ataku z drugiej linii.

13:13
    Słabo zagrywają dzisiaj jedni, jak i drudzy – błąd Kovara.

13:12
    Punkt za punkt! Kovar dostaje rozegranie na skrzydło i punktuje.

12:12
    Dragan Travica niewiele, ale myli się w polu zagrywki.

12:11
    Buszek zostaje podbity blokiem, Włosi mają dwie kontry i w końcu wykorzystują tę drugą!

11:11
    Podobnie odpowiada Zaytsev, który obraca piłkę po prostej. Bardzo wyrównany początek spotkania.

10:11
    Kolejny punkt idzie na konto Boćka, który obija ręce Włochów i piłka spada na aucie!

10:10
    Znów mylimy się w polu serwisowym.

9:10
    Dobry flot Polaków, Włosi oddają nam piłkę i Bociek popisuje się plasem zaraz za blok przeciwników! Polacy znów na prowadzeniu!

9:9
    W końcu Kłos kończy z krótkiej!

9:8
    Nie kończymy ataku ze środka siatki i to gospodarze popisują się dobrym atakiem Kovara ze skrzydła!

8:8
    Drzyzga po przerwie zagrywa w siatkę i oddaje darmowy punkt rywalom.

7:8
    Birarelli nie trafia w boisko z krótkiej i na pierwszej przerwie technicznej Biało-czerwoni prowadzą 8:7!

7:7
    Zaytsev psuje serwis zagraniem w siatkę.

7:6
    Nie radzimy sobie w obronie i Włosi wykorzystują kontrę kiwką z krótkiej!

6:6
    Niestety zostaje zablokowany Mateusz Mika i Włosi doprowadzają do wyrównania.

5:6
    Druga linia w wykonaniu miejscowych i Kovar odpowiada punktem!

4:6
    Drzyzga wykorzystuje po raz pierwszy Mikę, który kończy atak ze skrzydła!

4:5
    Zaytsev skutecznie obija ręce Polaków i piłka wypada poza plac gry.

3:5
    Również błąd po stronie gospodarzy.

3:4
    Niestety tym razem przestrzela Bociek w polu serwisowym. Kovar na serwisie.

2:4
    Gramy pierwszy raz blokiem! Odskakujemy Włochom na 2 punkty po dobrym, odrzucającym serwisie Boćka!

2:3
    Świetnie rozpoczyna to spotkanie Rafał Buszek, który kończy kolejną piłkę!

2:2
    Ależ błąd Polaków, którzy nie wykorzystują przechodzącej piłki! Świetne zachowanie Travicy na siatce.

1:2
    Mamy kontrę i Drzyzga szybko rozgrywa do Buszka na skrzydło – punkt!

1:1
    Dobry atak Boćka po włoskim bloku i mamy pierwszy punkt!

1:0
    Zaczyna od serwisu Birarelli! Buszek blokowany na skrzydle przez Travicę!

0:0

:
    Czas na hymny obu reprezentacji!

:
    Brazylia rozegrała już dzisiaj swoje spotkanie z Iranem, które wygrala po ogromnych męczarniach 3:2 (25:23, 28:30, 26:28, 25:23, 15:13)! Tym samym Brazylia wyprzedziła Polaków w grupie, lecz oby "na chwilę"!

:
    Czy Polacy będą w stanie poradzić sobie z liderami Grupy A? Przekonacie się Państwo o tym śledząc naszą relację punkt po punkcie! Bądźcie z lajfy.com!

:
    Na mecze z Włochami Stephane Antiga zdecydował się na kilka roszad w składzie. Do reprezentacji dołączyli: Piotr Nowakowski, Paweł Zatorski, Łukasz Żygadło oraz Łukasz Wiśniewski.
    Do domu udali się jednak: Paweł Woicki, Łukasz Perłowski oraz Krzysztof Ignaczak.

:
    Polacy mają trudny początej tej imprezy, ponieważ pierwsze spotkania rozgrywają na wyjeździe. W zeszłym tygodniu bardzo dobrze zaprezentowali się w brazylijskiej Marindze, gdzie w pierwszym spotkaniu postraszyli "wielkich Canarinhos", lecz przegrali 0:3, mimo bardzo wyrównanej gry. Kolejny dzień to był już popis w wykonaniu naszych siatkarzy, którzy rozgromili Brazylijczyków 3:0 w pięknym stylu, na ich własnym terenie!

:
    Włosi zdecydowanie prowadzą w naszej grupie, wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania (dwukrotnie z Iranem oraz Brazylią). Przypomnijmy, że ta reprezentacja ma już zapewniony awans z grupy ze względu na rolę gospodarza turnieju finałowego, który odbędzie się we Florencji. Dodatkowo z tej ekipy awansują dwie reprezentacje.