Odra O. – Zagłębie S. 0:1 (koniec) | Ostrów Wlkp. – Jarota 0:0 (koniec) | Raków – Bytovia 0:0 (koniec)
Lechia ZG – Kalisz 2:3 (koniec) | MKS Kluczbork – Ruch Z. 4:2 (koniec) | Polonia B. – Rozwój 4:0 (koniec)
Gryf – Błękitni 1:2 (koniec) | Warta – Górnik W. 0:1 (koniec)
MKS Kluczbork
4:2 (1:0)
Ruch Zdzieszowice
Niedziela 08.06.2014, 17:00 • Stadion Miejski, Kluczbork • 2 Liga Zachodnia

MKS fetuje teraz na środku boiska a trybuny nadal są zapełnione. Wszyscy się cieszą, szkoda tylko, że jedna z drużyn musiała grono drugoligowców opuścić. Dziękuje za wspaniały sezon i zapraszam na relacje w przyszłym sezonie. Okazja do tego będzie już 2 sierpnia bowiem tego właśnie dnia zaczyna się sezon II ligi. Nowej, zreformowanej, ale czy lepszej? Odpowiedź poznamy w przyszłym sezonie. Dziękuje za uwagę. Do usłyszenia!! (18:58:18)

MKS w sezonie 2014/2015 pozostaje w II lidze!! Kosztem Rakowa Częstochowa!! Sporo krwi napluł jednak gospodarzom Zdzieszowicki Ruch wyrównując stan spotkania na 2:2. Druga połowa zdecydowanie pod dyktando gości. MKS swoimi kontratakami zdobył bramki zarówno na 3:2 jak i 4:2. Było to efektem ogromnego zmęczenia gości, którzy postawili ogromnie trudne warunki gospodarzom. Czapki z głów i ogromne brawa dla gości, że potrafili się tak zmobilizować.

90+5
    Zmiana w MKS-ie: Z boiska schodzi Reinhard a w jego miejsce wchodzi Kwaśniewski.

90+5
    Złe podanie Wolkiewicza do Reinharda. Zwolniło to akcję ale MKS nadal przy piłce. Za chwilę koniec meczu!

90+4
    Głośna feta w Kluczborku, kibice Ruchu gdzieś schowani, a zawodnicy MKS-u wybijają piłkę jak najdalej się da.

90+3
    Gol dla MKS-u Kluczbork!
    I jest już po meczu!! PIOTR BURSKI pokonuje kapitalnym strzałem Sochackiego i to już pewne. MKS utrzymuje się w II lidze !!

90+2
    Waleczne lwy z tych piłkarzy gości. Nie odpuszczają. Ale MKS też nie odpuszcza i pokazuje pazur. Aut wywalcza Hober. Jakże cenny aut.

90+2
    Podanie do Burskiego, ten do Wolkiewicza, lecz jego strzał bardzo wysoko nad bramką. Ruch nadal się spieszy!

90+1
    Strzał Łęszczaka broni Wnuk. Straszą goście straszą coraz bardziej..

90+1
    Seria autów na wysokości pola karnego MKS-u.

90
    90 minuta na zegarze, a sędzia dolicza aż 5! Ruch ciśnie coraz bardziej. Nie schodzą z połowy MKS-u.

89
    Chaotyczne wybicie Gieraka i aut dla Ruchu, a można to było spokojnie rozegrać.

89
    Źle jednak zaczął MKS ma teraz aut. Piłka wędruje w powietrze i sprowadzają ją zawodnicy MKS-u na ziemię. Podanie Niziołka do Wolkiewicza ten wrzuca piłkę, ale Sochacki łapie i gna do przodu ze wznowieniem gry. Będzie jednak przerwa na murawie leżał Hober.

88
    Jego strzał wysoko nad poprzeczką. Ruch będzie jeszcze miał swoją szansę. Suną do przodu z atakiem, ale Burski powstrzymuje go. Od autu zaczyna Łęszczak.

88
    Na murawie leży Hober ewidentna gra na czas, ale to się udziela. Skradają cenne sekundy zawodnicy MKS-u. Przy piłce stoi już Niziołek i za moment wykona rzut wolny.

87
    Nie wiem czy cokolwiek będę za moment widział bowiem cały stadion wstał i dopinguje MKS w tych ostatnich minutach. MKS ma rzut wolny po faulu na Piotrze Burskim.

86
    Dobre dośrodkowanie w pole karne MKS-u, pewnie łapie Wnuk.

85
    Burski przejmuje piłkę meczową i MKS kolejne kilka sekund przy piłce. Strzał Wolkiewicza z narożnika pola karnego broni jednak Sochacki. Ruch gra o bramkę numer 3, a MKS broni się całym zespołem oprócz Piotra Burskiego.

Dawid Zywica

Gole: 29. Giel, 47. Arian, 82. Niziołek, 90+3. Burski – 68. Kapłon, 76. Gładkowski

Kartki:   64. Niziołek (KLU), 80. Arian (KLU) – 35. Gamla (ZDZ), 45+2. Polak (ZDZ), 79. Fedorowicz (ZDZ)

MKS Kluczbork: Wnuk – Orłowicz, Gierak (K), Arian, Uszalewski – Niziołek, Śliwa (82' Bzdęga)– Hober, Wolkiewicz, Swędrowski (73' Reinhard) (90+5' Kwaśniewski) – Giel (66' Burski)
    Zmiany: Kosut – Reinhard, Bzdęga, Kwaśniewski, Kazimierowicz, Burski, Legierski

Ruch Zdzieszowice: Sochacki – Fedorowicz (79' Skorupa), Polak, Gamla, Nowak (51' Łęszczak) – Kierdal, Damrat (K), Sotor, Kiliński (70' Bella), Dyczek (60' Kapłon) – Gładkowski
    Zmiany: Kasprzik – Krakowski, Kapłon, Bella, Bachor, Skorupa, Łęszczak

Sędziowie: Mirosław Górecki – Zbigniew Szymanek, Grzegorz Szymanek