Niedziela 20.07.2014, 20:30 • Nelson Mandela Forum, Florencja • Liga Światowa

Najlepsi przyjmujący: Taylor Sander (USA) oraz Ricardo Lucarelli (Brazylia),
    Najlepsi środkowi: David Lee (USA) oraz Lucas Saatkamp (Brazylia),
    Najlepszy libero: Salvatore Rossini (Włochy)
    Najlepszy rozgrywający: Marouflakrani (Iran)
    Najlepiej atakujący: Wallace (Brazylia)
    MVP: TAYLOR SANDER (23:10:31)

:
    Świetne spotkanie rozegrała dzisiaj reprezentacja USA, która zasłużenie wygrała dzisiejszy finał. Główne role grali dzisiaj Sander (24pkt.), Anderson (23pkt.) oraz David Lee, który miał decydujący głos w blokach, które odmieniły wiele akcji!

:
    AMERYKANIE ZWYCIĘZCAMI LIGI ŚWIATOWEJ 2014!!! Brazylia ze srebrnymi medalami, a brąz dla gospodarzy – Włochów!

25:23
    Czwarty set skończony.

25:23
    Lewy atak i wystawa do Andersona, który potężnie zbija piłkę i się nie myli! Koniec seta i koniec meczu – 3:1!

24:23
    Christenson jeszcze psuje serwis!

24:22
    Ależ bronią Brazylijczycy po ataku Andersona! Następnie Lucarelli zostaje powstrzymany przez Davida Lee na siatce i to Amerykanie mają piłkę meczową na wagę Ligi Światowej!

23:22
    Holt oddaje punkt bezpośrednio z zagrywki.

23:21
    Sander plasuje piłkę w środek boiska, gdzie nie było żadnego rywala! Coraz bliżej USA upragnionego tytułu!

22:21
    Tym razem zepsuł zagrywkę Muagututia.

22:20
    Piłka przechodzi po taśmie na drugą stronę i zaskakuje Brazylijczyków – as serwisowy!

21:20
    Kontra Amerykanów, po której wychodzą oni na prowadzenie! Dłuższa akcja z wieloma obronami!

20:20
    Anderson dostaje rozegranie co do centymetra i swobodnie kończy atak!

19:20
    Vissotto wyprowadza Canarinhos na prowadzenie świetnym i dynamicznym atakiem ze skrzydła! Ależ będą emocje w koncówce tej partii! Czas dla Amerykanów.

19:19
    Odrabiają straty Brazylijczycy po złym przyjęciu Shojiego!

19:18
    Sytuacyjna akcja i nieczyste odbicie Holta przy próbie obrony.

19:17
    Druga linia i niezawodny Sander odpowiada dobrą akcją!

18:17
    Vissotto popisuje się bardzo ładnym atakiem po ciasnym skosie z lewego ataku.

18:16
    Lucarelli posyła piłkę w aut i Amerykanie zyskują 2 punkty przewagi w ważnym momencie seta! Natychmiast reaguje szkoleniowiec Brazylii.

17:16
    Nie kończą kontrataku "goście"! Amerykanie zdobywają punkt po błędzie własnym Raphaela.

16:16
    Raphael oraz Vissotto na boisku.

16:16
    Lucarelli tym razem już się nie pomylił i pewnie skończył swój atak.

16:15
    Król środka siatki, czyli David Lee! Kolejny kapitalny pojedynczy blok Amerykanina na Sidao! Druga przerwa techniczna przy minimalnym prowadzeniu USA.

15:15
    Anderson mocno zbija piłkę na skrzydle i był to już 20. punkt tego zawodnika w dzisiejszym meczu.

14:15
    Christenson po przerwie psuje zagrywkę.

14:14
    Kolejna wystawa do Lucarelli'ego, a tym razem atakuje on w aut! Znów mamy remis w tym secie i znów zwiększają nam się emocje! Rezende prosi o czas.

13:14
    Lucarelli zatrzymany na siatce przez parę Anderson-Lee!

12:14
    Nie zamierzają oddać seta bez walki Jankesi. Dobry atak Andersona ze skrzydła.

11:14
    Bruno po raz kolejny wyróżnia się w obronie! Wallace wypycha piłkę na aut zahaczając o ręce! O czas proszą Amerykanie.

11:13
    Murilo świetnie wybija piłkę po rękach blokujących i to jest kolejny punkt dla Brazylii!

11:12
    Walczą Amerykanie i blokują Wallace'a na lewym skrzydle!

10:12
    Nie trafia z krótkiej Holt i oddalają się na 2 punkty Canarinhos!

10:11
    Dłuższa akcja pada łupem reprezentacji z Ameryki Południowej! Wallace nadgarstkiem kręci piłkę do prostej!

10:10
    Siadło trochę tempo tego spotkania. Coraz więcej błędów – także w zagrywce.

10:9
    Bruno pospieszył się i zaatakował z drugiej piłki! Szkoda tylko, że w aut!

9:9
    Akcja za akcję i wszystkie sety mają wyrównane początki.

8:9
    Eder popisuje się pojedynczym blokiem na Holcie! Tym razem to Canarinhos obejmują prowadzenie!

8:8
    Sidao trafia w ataku z krótkiej! Bardzo mocny atak w linię końcową i znów remis!

8:7
    Anderson po raz kolejny obija blok rywali i piłka spada poza placem gry. Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 8:7!

7:7
    Doprowadzają do wyrównania Brazylijczycy! Przechodzącą piłkę zbił Murilo!

7:6
    Niezawodny Wallace kieruje piłkę po prostej i pewnie punktuje.

7:5
    David Lee pocelował Murilo flotem i na dwa punkty odskakują Amerykanie!

6:5
    Seria błędów po obu stronach. Wallace również się myli.

5:5
    Chwilę potem oddają Amerykanie punkt z zagrywki.

5:4
    Następuje zmiana decyzji, ponieważ Brazylijczycy dotknęli górnej taśmy przy bloku!

4:5
    Sander posyła piłkę w aut w swoim ataku! Będzie jednak wideo-weryfikacja!

4:4
    Tym razem psują zagrywkę "gospodarze".

4:3
    Amerykanie wychodzą na prowadzenie po ataku Andersona! Niemiłosiernie obija dzisiaj ręce przeciwników na bloku.

3:3
    Rozegranie Christensona na krótką i pewny punkt Jankesów.

2:3
    Mylą się na zagrywce siatkarze USA.

2:2
    Sander bardzo ładnie omija ruchomy blok przeciwników i doprowadza do remisu.

1:2
    Anderson odpowiada mocnym atakiem ze skrzydła, gdzie obił jeszcze ręce blokujących rywali.

0:2
    Cóż to było! Kapitalne zagranie Wallace'a na siatce!

0:1
    Pierwsza udana akcja blokiem Brazylijczyków w tym secie.

0:0
    Czwarty set rozpoczęty.

:
    Amerykanie w dobrym stylu wygrywają trzecią partię! Czy Brazylia doprowadzi do tie-breaka?

25:20
    Trzeci set skończony.

25:20
    Przestrzela zagrywkę Sidao i to Amerykanie wychodzą na prowadzenie w finale Ligi Światowej!

24:20
    Dynamiczny atak Lucarelliego z drugiej linii.

24:19
    Anderson znakomicie atakuje ze skrzydła po prostej na pustej siatce! Będą kolejne piłki setowe dla USA w tej partii!

23:19
    Lucarelli dokłada asa serwisowego! O czas proszą Amerykanie.

23:18
    Dobry atak Brazylijczyków jeszcze pozostawia ich w grze.

23:17
    Jest wideo-weryfikacja, po czym punkt trafia na konto Amerykanów! Bruno dotyka ręką antenki!

22:17
    Sędzia przerywa akcję i następuje rozmowa głównego z liniowym.

22:17
    Walczą jeszcze "goście" i odpowiadają skutecznym atakiem.

22:16
    Lee ma już 3 punkty w bloku dzisiejszego wieczoru! Jankesi pewnie zmierzają po wygraną w trzeciej partii.

21:16
    Podbili piłkę na 9. metrze Canarinhos, ale nieskutecznie!

20:16
    Eder trafia zagrywką i zdobywa kolejny punkt dla swojej ekipy! Czyżby Brazylijczycy chcieli jeszcze zrównać się z rywalami?

20:15
    Odpowiadają tym samym Brazylijczycy, tylko, że z drugiej linii atakował Murilo.

20:14
    Shoji przyjmuje w punkt i David Lee musiał skończyć z krótkiej!

19:14
    Ładna akcja w obronie po obu stronach, ale ostatecznie to Wallace kończy!

19:13
    Dobry atak po przerwie w wykonaniu Sandera na lewym skrzydle.

18:13
    Anderson przestrzela i Amerykanie niepotrzebnie marnują te punkty! O czas proszą szkoleniowcy USA.

18:12
    Złe przyjęcie i Christenson popełnia błąd przy rozegraniu!

18:11
    Odpowiadają jeszcze zagraniem z drugiej linii Canarinhos. Lucarelli zapisuje sobie kolejne "oczko".

18:10
    Vissotto zablokowany w sytuacyjnej piłce i to Amerykanie najprawdopodobniej zgarną drugiego seta!

17:10
    Niesamowicie gra Sander! Kolejna dobra akcja Amerykanina przy potrójnym bloku! Kolejny czas wykorzystuje Rezende.

16:10
    Murilo myli się w swoim ataku i to jest najwyższe prowadzenie USA w dzisiejszym meczu – druga przerwa techniczna przy stanie 16:10!

15:10
    Znów 5 punktów przewagi Amerykanów po ataku Sandera! To już 17. punkt tego zawodnika w dzisiejszym meczu!

14:10
    Anderson świetnie atakuje po skosie i trafia pod koniec boiska!

13:10
    Eder pojawia się na parkiecie za Lucasa.

13:10
    Anderson oddaje darmowy punkt rywalom bezpośrednio z zagrywki.

13:9
    Ależ rozegranie Christensona do Holta na krótką i ten drugi pewnie kończy!

12:9
    W odpowiedzi skutecznie Vissotto w ataku z lewego skrzydła.

12:8
    Dawno nie atakował Anderson, więc teraz skutecznie obił blok i piłka wpadła w środek pola.

11:8
    Sędzia przerywa akcję po nieczystym podbiciu piłki przez Muagututię.

11:7
    Podwójna zmiana: Vissotto oraz Raphael na boisku.

11:7
    Sidao pewnie kończy atak ze środka siatki.

11:6
    Lucas trafia w siatkę przy zagrywce.

10:6
    Wallace jeszcze kończy swój atak obracając do prostej na podwójnym bloku.

10:5
    Nic nie kończy Brazylia, a USA jeszcze bardziej przyspiesza! "Gwóźdź" Sandera ze skrzydła!

9:5
    Grają jak w transie Amerykanie! Kolejny punkt po blok-aucie w wykonaniu Lee!

8:5
    Dokłada asa serwisowego rozgrywający USA! Od 0:3 do 8:5 na drugiej przerwie technicznej!

7:5
    Kolejne rozegranie do Lucasa, ale David Lee po raz kolejny kapitalnie zatrzymuje go na środku siatki!

6:5
    Psuje zagrywkę Murilo i oddaje darmowy punkt.

5:5
    Sander minimalnie przestrzela poza boisko i znów mamy remis w trzecim secie!

5:4
    Tym razem dobrze rozegrał Bruno do Lucasa i skończyli oni krótką.

5:3
    Kapitalnie grają "gospodarze", którzy zdobywają kolejny punkt po nieskończonej akcji rywali! O czas prosi szkoleniowiec żółto-zielonych.

4:3
    4 punkty z rzędu Amerykanów po nieudanym ataku Murilo!

3:3
    Bardzo szybko doprowadzają do wyrównania Amerykanie. Świetny atak Muagututii na potrójnym bloku!

2:3
    Bruno wystawia tyłem do Lucasa, ale ten nadziewa się na podwójny blok!

1:3
    Tym razem skutecznie już odpowiedzieli Amerykanie dobrym atakiem.

0:3
    Jankesi dotykają siatki i tracą kolejny punkt na początku 3. partii!

0:2
    Czyżby Amerykanie nie podnieśli się jeszcze po poprzednim secie? Kolejny punkt dla Brazylii.

0:1
    Pierwszy punkt pada łupem Brazylijczyków.

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

:
    W drugiej partii Brazylia już dość pewnie wygrywa, lecz w końcówce straciła parę punktów i było blisko wielkich emocji!

21:25
    Drugi set skończony.

21:25
    Pogubili się kompletnie Amerykanie, którzy nie radzą sobie z prostą akcją po swojej stronie siatki. Brazylia wygrywa seta i w całym meczu jest już 1:1!

21:24
    Sander posyła piłkę w aut w ataku ze skrzydła i Brazylia ma kilka piłek setowych w drugiej partii!

21:23
    Tym razem już przekroczył linię 9. metra Muagututia.

21:22
    Decyzja podtrzymana, a więc został już tylko 1 punkt przewagi Canarinhos!

21:22
    Sander kończy przechodzącą piłkę, ale o wideo-weryfikację proszą Brazylijczycy!

20:22
    Znakomity blok Amerykanów na Vissotto i będą jeszcze emocje w końcówce tego seta! O czas prosi Rezende.

19:22
    Brazylijczycy bronią atak Holta, ale piłka wpada na słupek podtrzymujący siatkę!

18:22
    Anderson serwuje niemalże pod bandy reklamowe.

18:21
    Vissotto szukał bloku, ale nie znalazł i w wyniku tego posłał piłkę w aut! Odrabiają straty Jankesi.

17:21
    Walczą jeszcze ze środka siatki Amerykanie – pewny atak Holta.

16:21
    Potężny atak Lucarelli'ego, który atakował zupełnie na luzie. Brazylia pewnie zmierza po zwycięstwo w drugim secie.

16:20
    Dobry atak z drugiej linii Muagututii, który dopiero pojawił się na parkiecie.

15:20
    Zupełnie stanęli Amerykanie i znów nie skończyli pierwszej akcji. Blok-aut w wykonaniu Lucarelli'ego i to już 5 punktów przewagi!

15:19
    Nie kończy swojej akcji jeden z Amerykanów, za to Brazylijczycy nie zwykli marnować kontr! W ataku Vissotto!

15:18
    Rooney zostaje zablokowany na skrzydle i to są już 3 punkty przewagi Brazylii! O czas prosi ekipa USA.

15:17
    Rooney źle przyjmuje zagrywkę palcami i sędzia przerywa grę.

15:16
    Świetny blok Sidao przy ataku Amerykanów z drugiej linii! Druga przerwa techniczna przy minimalnej przewadze Canarinhos.

15:15
    Raphael oraz Vissotto w podwójnej zmianie pojawiają się na boisku.

15:15
    Punkt za punkt – dobry atak Lucarelliego.

15:14
    Wallace chciał zaatakować po ciasnym skosie, ale sporo przestrzela!

14:14
    Tym razem Lucas nie trafia w plac gry z zagrywki.

13:14
    Jeszcze raz Lucas i Sidao kończy przechodzącą piłkę! O czas prosi szkoleniowiec USA.

13:13
    Lucas dokłada asa serwisowego i Brazylijczycy szybko doprowadzają do wyrównania!

13:12
    Bruno sięga piłkę nad siatką i świetnie wystawia do Wallace'a na skrzydło! Ależ atak!

13:11
    Lucas atakuje w aut ze środka siatki! Amerykanie wychodzą na dwupunktową przewagę i od razu reaguje Rezende biorąc czas.

12:11
    Kontra na rzecz Amerykanów! Pierwsze skrzypce gra dzisiaj Sander, który kończy kolejną piłkę!

11:11
    Anderson nie myli się w kolejnym ataku i zahacza o ręce rywali! Bardzo wyrównana walka między dwiema reprezentacjami.

10:11
    Zablokowany na prawym skrzydle Anderson!

10:10
    Podobnie zagrał Ronney, który także nie trafił w pole.

10:9
    Bruno oddaje punkt bezpośrednio z zagrywki.

9:9
    Bruno na drugą linię do Lucarelliego, a ten pewnie kończy swój atak.

9:8
    Holt wykorzystuje przechodzącą piłkę i Amerykanie obejmują prowadzenie!

8:8
    Anderson odpowiada po przerwie. Znów bardzo podobny przebieg ma ten set, w porównaniu z pierwszym.

7:8
    Murilo po bloku w aut i mamy pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu jednym punktem Brazylii.

7:7
    Anderson może głęboko odetchnąć, ponieważ piłka po bloku opuściła boisko.

6:7
    Rooney nie trafia w boisko i piłka szybuje poza boisko! Brazylia na prowadzeniu!

6:6
    Wallace dostaje kolejne rozegranie na skrzydło i pewnie kończy po prostej.

6:5
    Wallace przekracza linię 9. metra na zagrywce – błąd!

5:5
    Punkt za punkt w tej partii – odpowiadają Brazylijczycy!

5:4
    Ależ "bomba" ze skrzydła w wykonaniu Sandera. Bardzo dobrze gra dzisiaj ten zawodnik.

4:4
    Wallace blokuje Sandera i znów mamy remis!

4:3
    Pierwszy as serwisowy w dzisiejszym meczu! Christenson trafia między dwóch siatkarzy!

3:3
    Lucarelli uderza bezpośrednio w aut i doskakują już Jankesi do swoich rywali.

2:3
    Sander bardzo poprawnie atakuje ze skrzydła i obija ręce rywali.

1:3
    Lucas popisuje się blokiem na środku siatki! Trzeci punkt z rzędu Brazylijczyków!

1:2
    Canarinhos mają kontrę i Lucarelli punktuje na potrójnym bloku!

1:1
    Odpowiadają Brazylijczycy skutecznym atakiem.

1:0
    Drugiego seta rozpoczynają z krótkiej Amerykanie!

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

:
    Kapitalnie otworzyli nam ten finał siatkarze obu reprezentacji! Takich emocji można było się spodziewać i czekamy na jeszcze więcej w kolejnych partiach!

31:29
    Pierwszy set skończony.

31:29
    A jednak! To Amerykanie wygrywają pierwszą partię po bloku Davida Lee!

30:29
    Anderson kapitalnie podbity przez Bruno! Przesunięta krótka na kontrze i Lucas nie trafia w boisko!

29:29
    Znów krótką gra Bruno i będziemy grali powyżej 30 punktów!

29:28
    Zablokowany Lucas na środku siatki i to będzie kolejny set-ball dla Amerykanów! Ale zmienia się sytuacja w tym secie! O drugi czas prosi Rezende.

28:28
    Spore zamieszanie po obu stronach, wciąż trwają dyskusje.

28:28
    Brazylijczycy kończą ostatnią akcję i wygrywają pierwszą partię! Ale po wideo-weryfikacji następuje zmiana decyzji! Murilo dotyka głową taśmy!

27:28
    Anderson zbyt silnie i psuje on zagrywkę.

27:27
    Grają jeszcze Amerykanie po ataku Holta ze środka!

26:27
    Bardzo mocne nabicie Wallace'a na blok i piłka spada poza boisko!

26:26
    Wallace trafia w taśmę przy serwisie i piłka nie przechodzi na drugą stronę.

25:26
    Anderson zablokowany na prawym skrzydle i ponownie Canarinhos wychodzą na prowadzenie! Ależ emocje w końcówce tej partii! O czas proszą Amerykanie.

25:25
    Sander minimalnie przestrzela z zagrywki!

25:24
    O czas poprosił Rezende.

25:24
    Nieczyste rozegranie Bruno i to Jankesi wychodzą na prowadzenie w takim momencie meczu! Pierwsza piłka setowa dla Amerykanów!

24:24
    Odpowiadają jeszcze "gospodarze" po ataku Sandera! Gramy na przewagi!

23:24
    Bruno gra przez środek siatki z Lucasem i Brazylijczycy będą mieli pierwszą piłkę setową!

23:23
    Pewny atak Andersona ze skrzydła przedłuża szanse Amerykanów!

22:23
    Psują zagrywkę Amerykanie.

22:22
    Sander radzi sobie z blokiem na lewym ataku! Bruno nie podbija piłki!

21:22
    K. Shoji wchodzi za Holta, ale psuje zagrywkę!

21:21
    Anderson zdobywa swój kolejny punkt i trudno wskazać faworyta tej partii!

20:21
    Punktuje ponownie Sidao z przesuniętej krótkiej!

20:20
    Lucarelli psuje zagrywkę w takim momencie. Wchodzimy w decydującą fazę seta!

19:20
    Murilo przyjmuje w punkt, a to okazja do rozegrania krótkiej! Pewny punkt Sidao po bloku.

19:19
    Amerykanie świetnie kiwają z drugiej linii i bez szans w obronie byli w tej sytuacji Brazylijczycy.

18:19
    Lucarelli po bloku w aut! Punkt za punkt w pierwszym secie, który stoi na wysokim poziomie!

18:18
    David Lee kończy atak z krótkiej, ale musiał manewrować przy bloku Sidao!

17:18
    Lucarelli bardzo skutecznie bije prosto w pomarańczowe pole!

17:17
    Bardzo ładny atak Sandera z lewego ataku. Cios za cios!

16:17
    Wallace obraca do prostej i radzi sobie z podwójnym blokiem!

16:16
    Świetnie grają Brazylijczycy w obronie, ale muszą oddać piłkę! Kontra "gospodarzy" i Amerykanie doprowadzają do upragnionego remisu!

15:16
    Krótka w wykonaniu Holta przynosi kolejny punkt Amerykanom.

14:16
    Bardzo spokojny atak Lucarelliego zwiastuje drugą przerwę techniczną przy dwóch punktach przewagi Brazylii.

14:15
    Wallace nie trafia w ataku w boisko! Bardzo wyrównany początek seta, chyba będą emocje w końcówce!

13:15
    Świetny serwis Andersona, ale Holt nie kończy przechodzącej piłki! Korzystają z tego Brazylijczycy na kontrze.

13:14
    Lucarelli zagrywa w aut i oddaje punkt za darmo.

12:14
    Kontra Canarinhos i niezawodny na siatce okazuje się Sidao, który kończy przechodzącą piłkę!

12:13
    Dłuższa akcja pada łupem Amerykanów po blok-aucie i nieudanej obronie!

11:13
    Bronią "gospodarze", ale niestety na drugą stronę siatki i poza boisko!

11:12
    Blok za blok! Tym razem powtrzymany Wallace!

10:12
    Kontra Amerykanów z drugiej linii, ale na środku siatki jest czujny Lucas, który gra blokiem!

10:11
    Anderson jest mocno wykorzystywany, ale punktuje!

9:11
    Szybka wystawa Bruno do Lucasa grana tyłem i w zasadzie nie ma czego zbierać po tym ataku!

9:10
    Skuteczna poprawka Amerykanów, którzy nie dają przeciwnikom odskoczyć!

8:10
    Sander niestety w kontrze atakuje bezpośrednio w aut.

8:9
    Pojedynczy blok Christenson na Murilo! Ależ akcja!

7:9
    Anderson odpowiada atakiem ze skrzydła po prostej!

6:9
    Rooney dobrze atakuje, ale przy zbiciu piłki zahacza ręką o górną taśmę!

6:8
    Mocna zagrywka Andersona odrzuca rywali, ale Murilo pewnym atakiem "pod górę" obija ręce rywali! Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 6:8!

6:7
    Wystawa do Sandera na drugą linię i zawodnik z Hawajów pewnie kończy!

5:7
    Skuteczny atak Andersona ze skrzydła, gdzie wykorzystał ręce rywali.

4:7
    Znów piłka obita od bloku amerykańskiego i uciekają Brazylijczycy!

4:6
    Obie ekipy idą punkt za punkt, zdobywając kolejne "oczka" mocnymi atakami – tym razem Lucarelli.

4:5
    Mocne nabicie piłki na brazylijski blok i piłka opuszcza boisko!

3:5
    Pierwsza zepsuta zagrywka w dzisiejszym meczu – punkt dla Canarinhos.

3:4
    Sander skutecznie ze skrzydła!

2:4
    Brazylijczycy wychodzą na dwupunktowe prowadzenie po świetnej akcji Sidao.

2:3
    Podbijają Amerykanie dwukrotnie w obronie, ale niestety ostatecznie nadziewają się na podwójny blok!

2:2
    Świetna odpowiedź Amerykanów i pewny atak w środek pola!

1:2
    Kapitalne rozegranie na prawe skrzydło do Murilo, który atakuje na pustej siatce!

1:1
    Tym razem skutecznie już zbił po prostej Anderson.

0:1
    Brazylijczycy nie kończą akcji, ale Amerykanie przestrzeliwują kontrę w aut!

0:0

0:0
    Pierwsze szóstki!

USA: Anderson, Rooney, Christenson, Sander, Lee, Holt, E. Shoji

Brazylia: Lucarelli, Wallace, Sidao, Bruno, Murilo, Lucas, Mario

:
    Czas na hymny obu państw! Pierwsze hymn USA, następnie Brazylii.

:
    Finał Ligi Światowej pomiędzy Brazylią, a Stanami Zjednoczonymi będzie rozgrywany po raz pierwszy w historii!

:
    Trwa rozgrzewka obu reprezentacji.

:
    Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Canarinhos również grali w finale Ligi Światowej, jednak ulegli wówczas Rosji! Amerykanie w tamtej edycji zajęli odległe, bo dopiero 12. miejsce.
    Zapraszamy na relację na żywo z ostatniego meczu Ligi Światowej już o 20:30!

:
    Obie reprezentacje dość niespodziewanie łatwo poradziły sobie w półfinałach w dniu wczorajszym. USA z łatwością pokonało Iran, który tak dobrze radzi sobie w tegorocznej edycji. Brazylijczycy również bez straty seta wygrali z gospodarzami turnieju finałowego, czyli Włochami!

:
    Amerykanie natomiast od początku pokazują świetną formę. Jankesi wygrali grupę "śmierci", w której znalazły się takie potęgi jak: Rosja, Serbia oraz Bułgaria! Wcale to jednak nie oznacza tego, że są oni faworytami w meczu decydującym o złotym medalu!

:
    Kto by się spodziewał, że Canarinhos dojdą do wielkiego finału? Jeszcze niedawno byli bardzo blisko odpadnięcia w fazie grupowej, lecz wygrali swoje ostatnie spotkanie z Włochami i rzutem na taśmę dostali się do najlepszej szóstki zamiast Polaków!
    Brazylia od początku rozgrywek grała dość przeciętnie, wydawało się, że to nie jest ta stara, dobra Brazylia z najlepszych czasów.

:
    Czas na wielki finał Ligi Światowej w roku 2014! We włoskiej Florencji na Nelson Mandela Forum zmierzą się Amerykanie oraz "wracający z dalekiej podróży" Brazylijczycy!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Wiktor Bukowski

Stany Zjednoczone: Anderson, Rooney, Sander, Lee, Lotman, K. Shoji, Christenson, Holmes, Clark, Holt, Muagututia, E. Shoji (libero)
    Brazylia: Bruno, Eder, Wallace, Sidao, Vissotto, Murilo, Fonteles, Lucas, Raphael, Lucarelli, Mario (libero)

Sędziowie: Milan Labasta (Czechy) – Ning Wang (Chiny)