Iran – Włochy 0:3 (koniec) | Stany Zjednoczone – Brazylia 3:1 (koniec)
1
29 25 20 23
Niedziela 20.07.2014, 20:30 • Nelson Mandela Forum, Florencja • Liga Światowa

:
    AMERYKANIE ZWYCIĘZCAMI LIGI ŚWIATOWEJ 2014!!! Brazylia ze srebrnymi medalami, a brąz dla gospodarzy – Włochów!

25:23
    Lewy atak i wystawa do Andersona, który potężnie zbija piłkę i się nie myli! Koniec seta i koniec meczu – 3:1!

24:22
    Ależ bronią Brazylijczycy po ataku Andersona! Następnie Lucarelli zostaje powstrzymany przez Davida Lee na siatce i to Amerykanie mają piłkę meczową na wagę Ligi Światowej!

19:20
    Vissotto wyprowadza Canarinhos na prowadzenie świetnym i dynamicznym atakiem ze skrzydła! Ależ będą emocje w koncówce tej partii! Czas dla Amerykanów.

18:16
    Lucarelli posyła piłkę w aut i Amerykanie zyskują 2 punkty przewagi w ważnym momencie seta! Natychmiast reaguje szkoleniowiec Brazylii.

16:15
    Król środka siatki, czyli David Lee! Kolejny kapitalny pojedynczy blok Amerykanina na Sidao! Druga przerwa techniczna przy minimalnym prowadzeniu USA.

14:14
    Kolejna wystawa do Lucarelli'ego, a tym razem atakuje on w aut! Znów mamy remis w tym secie i znów zwiększają nam się emocje! Rezende prosi o czas.

11:14
    Bruno po raz kolejny wyróżnia się w obronie! Wallace wypycha piłkę na aut zahaczając o ręce! O czas proszą Amerykanie.

8:7
    Anderson po raz kolejny obija blok rywali i piłka spada poza placem gry. Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 8:7!

5:4
    Następuje zmiana decyzji, ponieważ Brazylijczycy dotknęli górnej taśmy przy bloku!

25:20
    Przestrzela zagrywkę Sidao i to Amerykanie wychodzą na prowadzenie w finale Ligi Światowej!

24:19
    Anderson znakomicie atakuje ze skrzydła po prostej na pustej siatce! Będą kolejne piłki setowe dla USA w tej partii!

23:19
    Lucarelli dokłada asa serwisowego! O czas proszą Amerykanie.

18:13
    Anderson przestrzela i Amerykanie niepotrzebnie marnują te punkty! O czas proszą szkoleniowcy USA.

17:10
    Niesamowicie gra Sander! Kolejna dobra akcja Amerykanina przy potrójnym bloku! Kolejny czas wykorzystuje Rezende.

16:10
    Murilo myli się w swoim ataku i to jest najwyższe prowadzenie USA w dzisiejszym meczu – druga przerwa techniczna przy stanie 16:10!

8:5
    Dokłada asa serwisowego rozgrywający USA! Od 0:3 do 8:5 na drugiej przerwie technicznej!

5:3
    Kapitalnie grają "gospodarze", którzy zdobywają kolejny punkt po nieskończonej akcji rywali! O czas prosi szkoleniowiec żółto-zielonych.

21:25
    Pogubili się kompletnie Amerykanie, którzy nie radzą sobie z prostą akcją po swojej stronie siatki. Brazylia wygrywa seta i w całym meczu jest już 1:1!

21:24
    Sander posyła piłkę w aut w ataku ze skrzydła i Brazylia ma kilka piłek setowych w drugiej partii!

20:22
    Znakomity blok Amerykanów na Vissotto i będą jeszcze emocje w końcówce tego seta! O czas prosi Rezende.

15:18
    Rooney zostaje zablokowany na skrzydle i to są już 3 punkty przewagi Brazylii! O czas prosi ekipa USA.

15:16
    Świetny blok Sidao przy ataku Amerykanów z drugiej linii! Druga przerwa techniczna przy minimalnej przewadze Canarinhos.

13:14
    Jeszcze raz Lucas i Sidao kończy przechodzącą piłkę! O czas prosi szkoleniowiec USA.

13:11
    Lucas atakuje w aut ze środka siatki! Amerykanie wychodzą na dwupunktową przewagę i od razu reaguje Rezende biorąc czas.

7:8
    Murilo po bloku w aut i mamy pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu jednym punktem Brazylii.

31:29
    A jednak! To Amerykanie wygrywają pierwszą partię po bloku Davida Lee!

29:28
    Zablokowany Lucas na środku siatki i to będzie kolejny set-ball dla Amerykanów! Ale zmienia się sytuacja w tym secie! O drugi czas prosi Rezende.

28:28
    Brazylijczycy kończą ostatnią akcję i wygrywają pierwszą partię! Ale po wideo-weryfikacji następuje zmiana decyzji! Murilo dotyka głową taśmy!

25:24
    Nieczyste rozegranie Bruno i to Jankesi wychodzą na prowadzenie w takim momencie meczu! Pierwsza piłka setowa dla Amerykanów!

23:24
    Bruno gra przez środek siatki z Lucasem i Brazylijczycy będą mieli pierwszą piłkę setową!

16:16
    Świetnie grają Brazylijczycy w obronie, ale muszą oddać piłkę! Kontra "gospodarzy" i Amerykanie doprowadzają do upragnionego remisu!

14:16
    Bardzo spokojny atak Lucarelliego zwiastuje drugą przerwę techniczną przy dwóch punktach przewagi Brazylii.

6:8
    Mocna zagrywka Andersona odrzuca rywali, ale Murilo pewnym atakiem "pod górę" obija ręce rywali! Pierwsza przerwa techniczna przy stanie 6:8!

Wiktor Bukowski

Stany Zjednoczone: Anderson, Rooney, Sander, Lee, Lotman, K. Shoji, Christenson, Holmes, Clark, Holt, Muagututia, E. Shoji (libero)
    Brazylia: Bruno, Eder, Wallace, Sidao, Vissotto, Murilo, Fonteles, Lucas, Raphael, Lucarelli, Mario (libero)

Sędziowie: Milan Labasta (Czechy) – Ning Wang (Chiny)