Niedziela 20.07.2014, 20:30 • Nelson Mandela Forum, Florencja • Liga Światowa

Najlepsi przyjmujący: Taylor Sander (USA) oraz Ricardo Lucarelli (Brazylia),
    Najlepsi środkowi: David Lee (USA) oraz Lucas Saatkamp (Brazylia),
    Najlepszy libero: Salvatore Rossini (Włochy)
    Najlepszy rozgrywający: Marouflakrani (Iran)
    Najlepiej atakujący: Wallace (Brazylia)
    MVP: TAYLOR SANDER (23:10:31)

:
    Świetne spotkanie rozegrała dzisiaj reprezentacja USA, która zasłużenie wygrała dzisiejszy finał. Główne role grali dzisiaj Sander (24pkt.), Anderson (23pkt.) oraz David Lee, który miał decydujący głos w blokach, które odmieniły wiele akcji!

:
    AMERYKANIE ZWYCIĘZCAMI LIGI ŚWIATOWEJ 2014!!! Brazylia ze srebrnymi medalami, a brąz dla gospodarzy – Włochów!

25:23
    Czwarty set skończony.

25:23
    Lewy atak i wystawa do Andersona, który potężnie zbija piłkę i się nie myli! Koniec seta i koniec meczu – 3:1!

24:23
    Christenson jeszcze psuje serwis!

24:22
    Ależ bronią Brazylijczycy po ataku Andersona! Następnie Lucarelli zostaje powstrzymany przez Davida Lee na siatce i to Amerykanie mają piłkę meczową na wagę Ligi Światowej!

23:22
    Holt oddaje punkt bezpośrednio z zagrywki.

23:21
    Sander plasuje piłkę w środek boiska, gdzie nie było żadnego rywala! Coraz bliżej USA upragnionego tytułu!

22:21
    Tym razem zepsuł zagrywkę Muagututia.

22:20
    Piłka przechodzi po taśmie na drugą stronę i zaskakuje Brazylijczyków – as serwisowy!

21:20
    Kontra Amerykanów, po której wychodzą oni na prowadzenie! Dłuższa akcja z wieloma obronami!

20:20
    Anderson dostaje rozegranie co do centymetra i swobodnie kończy atak!

19:20
    Vissotto wyprowadza Canarinhos na prowadzenie świetnym i dynamicznym atakiem ze skrzydła! Ależ będą emocje w koncówce tej partii! Czas dla Amerykanów.

19:19
    Odrabiają straty Brazylijczycy po złym przyjęciu Shojiego!

19:18
    Sytuacyjna akcja i nieczyste odbicie Holta przy próbie obrony.

19:17
    Druga linia i niezawodny Sander odpowiada dobrą akcją!

18:17
    Vissotto popisuje się bardzo ładnym atakiem po ciasnym skosie z lewego ataku.

18:16
    Lucarelli posyła piłkę w aut i Amerykanie zyskują 2 punkty przewagi w ważnym momencie seta! Natychmiast reaguje szkoleniowiec Brazylii.

Wiktor Bukowski

Stany Zjednoczone: Anderson, Rooney, Sander, Lee, Lotman, K. Shoji, Christenson, Holmes, Clark, Holt, Muagututia, E. Shoji (libero)
    Brazylia: Bruno, Eder, Wallace, Sidao, Vissotto, Murilo, Fonteles, Lucas, Raphael, Lucarelli, Mario (libero)

Sędziowie: Milan Labasta (Czechy) – Ning Wang (Chiny)