Pogoń Sdl. – Hapoel 0:4 (koniec) | Duisburg – Bayern 1:1 (koniec)
MSV Duisburg
1:1 (0:0)
Bayern Monachium
Poniedziałek 21.07.2014, 18:30 • Schauinsland-Reisen-Arena • Spotkania towarzyskie

Informacją dnia jest niewątpliwie to, że Robert Lewandowski otwiera swoje statystyki w nowym klubie! Polak pokazał się z dobrej strony, otworzył wynik spotkania ładną bramką, a także często wspierał swoich partnerów bliżej środka pola. (20:28:29)

Bayern Monachium remisuje swoje kolejne spotkanie przedsezonowe z MSV Duisburg 1:1!

90+1
    Źle rozegrany stały fragment gry i Ratajczak zgarnia dośrodkowanie. Wykopuje futbolówkę i następuje ostatni gwizdek arbitra!

89
    Hojberg faulowany jeszcze blisko końcowej linii boiska na połowie rywala. Będzie "krótki korner"!

88
    Końcowe minuty dzisiejszego meczu. Obie ekipy chcą przechylić szalę zwycięstwa na własną stronę, także w końcówce możemy się spodziewać częstych ataków!

86
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Lewandowski, na boisku pojawia się Schweinsteiger.
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Badstuber, na boisku pojawia się Walter.

86
    Robert Lewandowski opuszcza boisko! Zaraz podamy, kto wszedł za polskiego napastnika, ale to był udany mecz Roberta!

85
    Bardzo groźnie atakują gospodarze! Kolejne dobre dośrodkowanie było ciut niedokładne i nie wpada do bramki Starke!

84
    Kolejna piłka zagrywana była na Lewandowskiego w szesnastkę Duisburga, ale tam panuje teraz Ratajczak, który wychodzi z bramki i zgarnia podanie.

82
    Chwila przerwy w meczu. Ucierpiał zawodnik gospodarzy, ale po chwili podniósł się z murawy i monachijczycy oddają piłkę rywalom.

80
    Strzelec bramki dla Duisburga zostaje nieprzepisowo zatrzymany i gospodarze mają stały fragment gry w dogodnej odległości od bramki Starke. Ukarany żółtą kartką zostaje Steinhart. Dośrodkowanie jednak pozostawia wiele do życzenia – piłka poza boiskiem.

79
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Rafinha, na boisku pojawia się Basta.

78
    Lewandowski fauluje przeciwnika w pojedynku powietrznym. Sędzia przerywa grę i będzie zmiana w Bayernie.

77
    Ale to Duisburg kontratakuje i bardzo dobrym strzałem popisał się Aycicek! Mało brakło, ale tylko nad bramką!

76
    Bayern stara się skonstruować kolejną akcję ofensywną. Cofnął się także Lewandowski, który wspiera kolegów w środku pola.

75
    Stark bez problemu wyłapuje uderzenie z dystansu. Pozostał jeszcze kwadrans w premierowym meczu Lewandowskiego w Bayernie Monachium!

74
    Ratajczak skutecznie wychodzi z bramki i przechwytuje wrzutkę z prawego skrzydła. Natychmiastowe rozpoczęcie akcji na osamotnionego partnera!

73
    Na spalonym złapany został de Wit, który za szybko wybiegł za obrońców.

71
    Sędzia coraz częściej uspokaja piłkarzy, którzy zbyt często się faulują. Bardzo dobre widowisko prezentują nam obie ekipy, szczególnie po zdobyciu bramek!

69
    Gol dla MSV Duisburg!

Tym razem Starke już kapituluje! Świetnie na granicy pola karnego do środka zbiegł FABIAN SCHNELLHARDT, który technicznym uderzeniem pakuje piłkę tuż obok słupka!

67
    Gospodarze utrzymują się przy piłce i sami starają się odpowiedzieć. Przypomnijmy, że Duisburg także miał swoje szanse na objęcie prowadzenia!

65
    Polak wprowadza się do nowego klubu najlepiej, jak tylko się dało! Przed nami jeszcze sporo minut i możliwe, że znów uda się coś trafić!

63
    Druga szansa przed Lewandowskim! Robert znów pojawił się w polu karnym, po czym minął obrońcę i uderzył tylko w boczną siatkę!

62
    Gol dla Bayernu!

ROBERT LEWANDOWSKI zdobywa swoją pierwszą bramkę w Bayernie Monachium i tym samym otwiera wynik spotkania! Polak fenomenalnie znalazł się w polu karnym po podaniu Rafinhii i pewnie wykorzystał akcję sam na sam z Ratajczakiem!

60
    Wcześniej jednak zmiany w Duisburgu. Aycicek oraz Schnellhardt na murawie.

59
    Faulowany jeden z monachijczyków na połowie Duisburga. To będzie okazja do dobrego dośrodkowania.

57
    Bayern nie spełnia chyba oczekiwań Pepa Guardioli w dzisiejszym spotkaniu. Mało akcji ofensywnych, a także formacja defensywa ma sporo dziur, przez które przechodzi wiele groźnych sytuacji.

56
    Zmiany trochę zwolniły nam ten mecz i wprowadziły sporo przerw. Mamy nadzieję, że teraz na dobre piłkarze się rozegrają, ponieważ do zdobycia gola już coraz bliżej!

54
    Steinhart pojawia się na boisku za Diego Contento.

52
    M'Bengue oraz Gardawski pojawiają się na murawie.

51
    Starke nie po raz pierwszy broni swój zespół przed stratą bramki! Kapitalne wyłożenie piłki na granicy pola karnego do jednego z gospodarzy, ale Starke pokazuje klasę i doświadczenie!

50
    Zaczynają coraz mocniej przyciskać monachijczycy, ale czujnie w obronie grają gospodarze!

48
    Onuegbu wywalczył rzut rożny dla swojej ekipy. Bardzo dobre dośrodkowanie na głowę bodajże Albutata, który uderzył minimalnie obok słupka!

47
    Alaba zbyt mocno podawał wzdłuż lewego skrzydła do wybiegającego partnera. Sytuację asekurował jeszcze Ratajczak, który wznowi teraz grę od swojej bramki.

46
    Drugie 45 minut rozpoczynają gospodarze. Miejmy nadzieję, że teraz padną już bramki!

Zmiany w Bayernie Monachium: Eberwein oraz Schwarz za Scholla oraz Siegharta.

46

Wracamy na Schauinsland-Reisen-Arena! Robert Lewandowski wychodzi także na drugą połowę!

Wszyscy koncentrują się właśnie na Polaku!

Sędzia nie dolicza ani sekundy i kończy pierwszą odsłonę meczu. Całkiem dobre widowisko prezentują nam obie ekipy, ale jak na razie nie padły jeszcze bramki.
    Robert Lewandowski miał okazje do pokonania Ratajczaka, lecz ich nie wykorzystał i pozostaje nadzieja w drugiej połowie!

45

44
    Dość niepewnie gra cała defensywa Bayernu, która przepuszcza bardzo dużą ilość zagrań z głębi pola. Onuegbu wywalczył wrzut z autu na wysokości pola karnego.

43
    Czyżby pierwsza połowa miała się skończyć bezbramkowym remisem? Wszystko na to wskazuje, zostało tylko kilka minut w pierwszej części gry.

42
    Lewandowski chciał indywidualnie minąć dwóch obrońców, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę. Wciąż w natarciu byli monachijczycy i Robert dostał kolejną piłkę! Jego ekwilibrystyczny strzał leci wysoko nad bramką.

41
    A Duisburg chce jako pierwsze objąć prowadzenie w dzisiejszym meczu! Dobra wrzutka na Onuegbu, ale ten nie trafia w światło bramki!

40
    Scholl faulowany przy linii bocznej. Bayern ma spory problem z zagrożeniem bramce Ratajczaka. Przypomnijmy jednak, że większość składu mistrzów Niemiec to głęboka rezerwa.

39
    Bohl przy pomocy lekarzy wstaje z boiska, ale zdaje się, że będą pierwsze zmiany w dzisiejszym spotkaniu. Wracamy do gry!

38
    Chwila przerwy w meczu. Bohl nie podnosi się z murawy po faulu rywala.

36
    Lewandowski faulowany będąc tyłem do bramki. Natychmiastowy gwizdek sędziego.

35
    Trzeba przyznać, że to Duisburg stwarza większe zagrożenie. Bayern miał okazję tylko na początku meczu i od tamtej pory nie gościł pod bramką Ratajczaka.

34
    Kolejna szansa gospodarzy na objęcie prowadzenia! Kapitalne zagranie do przodu ze środka boiska i nagle zrobiło się 2 na 2! Pomocnik jednak podaje prosto pod nogi Badstubera, który przerywa kontrę.

33
    Dobre podanie w stronę wysuniętego Lewandowskiego, ale stoper w ostatniej chwili dokłada nogę i przerywa to zagranie!

32
    Sędzia dość rzadko przerywa grę. Piłkarze grają dzisiaj nawet "czysto", dlatego też obserwujemy mało przerw w grze.

30
    Mija pół godziny gry. Bayern wciąż stara się szanować piłkę i w swoim stylu wymienia mnóstwo podań.

29
    Niewiele dzieje się od kilkunastu minut. Mamy jednak nadzieję, że worek z bramkami zostanie otwarty jeszcze przed zejściem do szatni.

27
    Ładna kombinacyjna akcja Bayernu i próba zagrania klepką. Podania nie były jednak zbyt dokładne i goście tracą futbolówkę. Rafinha dodatkowo fauluje rywala, aby ten nie rozpoczął kontry.

26
    Alaba nie po raz pierwszy podłącza się do ofensywy. Mylą się jednak mistrzowie Niemiec i Bernat wybija piłkę poza linię końcową.

25
    Janjic tym razem pokazał się na skrzydle, skąd zagrał do Klotza. Ten jednak mocno skiksował z woleja i wybił piłkę daleko poza boisko.

24
    Monachijczycy spokojnie rozgrywają futbolówkę w środkowej strefie boiska. Nie kwapią się do groźniejszego zaatakowania bramki rywali, a defensywa Duisburga jest wciąż czujna.

22
    Od kilku minut nie wydarzyło się nic specjalnego, tym bardziej pod bramką Ratajczaka, który nie ma zbyt wiele do roboty.

21
    Wybiegający Onuegbu przewraca się w biegu 1 na 1 z ostatnim obrońcą! Arbiter nakazuje dalszą grę – nie ma rzutu wolnego!

20
    Duisburg także nie pozostaje tutaj bez szans. Potwierdził to już całkiem dobrymi dwoma akcjami. Jak na spotkanie towarzyskie, obserwujemy całkiem dobre widowisko. 20 minut gry za nami.

18
    Lewandowski gra podobnie, jak w Borussi. Jest wysunięty do przodu, ale także często cofa się by samemu rozegrać akcję i pomóc kolegom.

17
    Kapitalne podanie pomocnika Duisburga na 5. metr i Janjic szybko nabiegł na piłkę! Starke broni swój zespół przed utratą bramki – to była stuprocentowa sytuacja!

15
    Kolejna dobra interwencja Ratajczaka, który pewnie wyłapał piłkę uderzoną po murawie. Bayern nie ma aż takiej siły przebicia w pierwszych minutach.

14
    Na spalonym został złapany Gaudino, który zbyt szybko wybiegł za obrońców. Spokojniejsze minuty w Duisburgu.

12
    Mistrzowie Niemiec spokojnie rozpoczynają kolejny atak pozycyjny. W końcu dalekie zagranie od obrońców z pominięciem drugiej linii opuszcza boisko.

11
    Starke wybija sytuacyjną piłkę poza linię boczną. Mamy chwilowe uspokojenie tempa gry.

10
    Próbują przejść do ofensywy także gracze Duisburga i całkiem dobrze im to wychodzi! Dalekie zagranie pod linię boczną i szybkie zgranie piłki do środka pola, skąd uderzał Janjic, ale został zablokowany.

8
    Świetna okazja dla Bayernu Monachium oraz dla Roberta Lewandowskiego! Doskonale na lewym skrzydle podłączył się Alaba, po czym zagrał w pole karne. Kolejne dośrodkowanie trafiło do Lewandowskiego, ale jego strzał głową świetnie wybronił Ratajczak!

7
    Gospodarze cofnięci są na własną połowę, wybijają wszystkie piłki tak daleko, jak tylko się da.

6
    Jak na razie obrońcy Duisburga "czyszczą" wszystkie zagrania z głębi pola. Spokojnie wznawia grę Ratajczak.

A tak zaprezentowała się pierwsza "11" Bayernu przed dzisiejszym meczem!

4
    Dobre dośrodkowanie w pole karne, ale piłka spada prosto na głowę obrońcy, który wybija piłkę jak najdalej od własnej szesnastki.

3
    Rzut wolny mają monachijczycy i może to być pierwsza dogodna sytuacja do zdobycia bramki!

2
    Spokojny początek spotkania, żadna z ekip nie stara się wywrzeć presji na rywalu.

1

Piłkarze wychodzą już na murawę!

MSV Duisburg: Ratajczak – Kühne, Schorch, Meißner, Wolze – Albutat, Bohl – Grote, Janjic, Klotz – Onuegbu

Rezerwowi: Lenz, Dum, Aycicek, de Wit, Gardawski, Lekesiz, Comert, Schnellhardt, M'Bengue

Bayern Monachium: Starke – Badstuber, Gaudino, Contento, Hojberg, Scholl, Alaba, Rafinha, Sieghart, Bernat, Lewandowski

Rezerwowi: Zingerle, Steinhart, Eberlein, Walter, Paul, Schweinsteiger, Basta, Schwarz, Oikonomou.

MSV Duisburg to aktualny niemiecki trzecioligowiec, jednak polskim fanom nie powinien on być całkiem obcy. Grali tutaj bowiem: Tomasz Hajto (1997-2000), Piotr Reiss (1999-2000), Tomasz Bobel (2000-2003), Tomasz Zahorski (2012)

Przybliżmy może tegoroczne transfery Mistrza Niemiec:

- Toni Kroos (do Realu Madryt)
    - Mario Mandžukić (do Atlético Madryt)
    - Juan Bernat Velasco (z Valencii)
    - Sebastian Rode (z Eintrachtu Frankfurt)
    - Robert Lewandowski (z Borussi Dortmund)
    - Luiz Gustavo (do VfL Wolfsburg)

Bayern już zapowiada grę Lewandowskiego w dzisiejszym meczu!

Polak raczej nie powinien mieć problemów z przejęciem roli pierwszego napastnika w podstawowym składzie monachijczyków. Z klubu odszedł największy rywal Polaka ze względu na tę pozycję, czyli Mario Mandžukić. Chorwat przeszedł do Atlético Madryt, a "9" na koszulce przejął po nim właśnie Robert.

Dotychczas mogliśmy obserwować filmiki krążące po sieci z udziałem Lewandowskiego tylko na treningach. Tym razem nasz rodak będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności w pełnej okazałości w meczu.

Bayern Monachium grał już w piątek spotkanie towarzyskie z Red Baroons Dietmannsried, jednak Robert Lewandowski nie wystąpił wówczas z powodu bólu mięśnia.
    Także w tym meczu zabraknie wielu gwiazd z Monachium, szczególnie piłkarzy, którzy występowali na Mundialu. Będzie to więc kolejny ze sparingów przygotowawczych do sezonu, ale jak zapewnia Pep Guardiola – Robert pojawi się na boisku od pierwszej minuty!

Przypomnijmy, że Lewandowski związał się z nowym klubem 5-letnim kontraktem, a oficjalnie zaprezentowany został 9. lipca.

Dzisiejszy dzień to prawdziwa gratka dla fanów Bayernu Monachium, jak i Roberta Lewandowskiego! Reprezentacyjny napastnik zadebiutuje w barwach nowego klubu w meczu towarzyskim przeciwko MSV Duisburg!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Wiktor Bukowski

Gole: 69. Schnellhardt – 62. Lewandowski

Kartki:   80. Steinhart (BAY)

W drugiej połowie pojawili się: M'Bengue, Aycicek, Gardawski, Schnellhardt, de Wit.

Bayern Monachium: Starke – Rafinha (79' Basta), Badstuber (86' Walter), Alaba, Contento (54' Steinhart) – Hojbjerg – Sieghart (46' Schwarz), Scholl (46' Eberwein), Gaudino, Bernat – Lewandowski (86' T. Schweinsteiger)

Rezerwowi: Zingerle, Steinhart, Eberwein, Walter, Paul, Tobias Schweinsteiger, Basta, Schwarz, Oikonomou

Sędziowie: Martin Thomsen

Widownia: 24.126