Trzyniec – Din. Mińsk 2:3 (1:3 po rz. karnych)
2:3 (0:0, 0:2, 2:0)
HK Dinamo Mińsk
Wtorek 05.08.2014, 17:00 • Werk Arena, Trzyniec, Czechy • Mecze towarzyskie

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne hokejowe relacje na lajfy.com! (19:27:54)

Koniec spotkania! Po zaciętym spotkaniu HC Oceláři Trzyniec przegrywa na własnym lodzie z HK Dinamo Mińsk 3:2 po serii rzutów karnych.

65:00
    W rzutach karnych zwyciężyła drużyna HK Dinamo Mińsk.

Rozpoczynają się rzuty karne.

Koniec dogrywki. O wyniku zadecydują rzuty karne.

65:00
    Dogrywka skończona.

64:29
    Linglet otrzymał karę 2 + 10 minut za atak na jednym z gospodarzy. Ostatnie trzydzieści sekund dogrywki Dinamo zagra w trójkę.

64:00
    Rozpoczynamy ostatnią minutę dogrywki.

63:50
    Charles Linglet mógł zakończyć to spotkanie, ale golkiper Stalowników ponownie wygrywa pojedynek sam na sam z zawodnikiem Dinama!

63:34
    Jak na razie tempo dogrywki nie powala z nóg. Zawodnicy obydwu zespołów już wyraźnie zmęczeni.

61:03
    Niezłą okazję na oddanie dobrego strzału miał teraz Orsava. Jeden z obrońców Dinama zainterweniował jednak w ostatniej chwili.

60:01
    Pierwsze wznowienie dogrywki dla gospodarzy.

60:01
    Dogrywka rozpoczęta.

Trzecia tercja spotkania zakończona. Po regulaminowym czasie gry mamy remis 2:2. Za parę chwil początek dogrywki.

60:00
    Trzecia tercja skończona.

59:00
    Rozpoczyna się ostatnia minuta trzeciej tercji dzisiejszego spotkania.

58:15
    Galvas celował z okolic niebieskiej na bramkę Milchakowa, guma przelatuje jednak obok prawego słupka.

57:49
    Stalownicy wybijają gumę na uwolnienie. Akcja Dinama przerwana.

56:29
    Dinamo cały czas w ofensywie. Mińsk wyraźnie chce zakończyć to spotkanie zwycięstwem.

55:37
    Świetną teraz okazję na zdobycie bramki miał Lisovets! Cudem wybronił do Hamerlik!

54:10
    Mińsk nie zdołał wykorzystać gry w przewadze. Stalownicy na lodzie już w pełnym zestawieniu.

53:08
    Nieudane zagranie Švarnego, gospodarze wybijają krążek pod bramkę Milchakowa.

52:10
    Plíhal otrzymał kare mniejszą za uderzanie. Dinamo ponownie zagra w przewadze.

51:02
    Niedokładne zagranie jednego z zawodników Dinama. Guma ucieka na uwolnienie.

50:49
    Czas dla Dinama Mińsk.

50:49
    Gol dla Trzyńca!
    Bramkę zdobył DANIEL RÁKOS.

GOOL! W Werk Arenie mamy już remis! Ponownie świetnie zagrał duet Lukáš Žejdl – DANIEL RÁKOS. Žejdl podał do RÁKOSA, który świetnym uderzeniem pomiędzy parkany Milchakowa wyrownał stan spotkania.

49:12
    Polanský podał zza bramki do Adamskiego, ale ten nieudanie przymierzył na bramkę Dinama.

48:41
    Chmielewski wyprowadza kontratak zakończony uderzeniem Galvasa. Pewnie broni Milchakow.

48:32
    Świetnie zachował się teraz Aron Chmielewski blokując uderzenie Nogaczjowa spod niebieskiej.

47:12
    Gra wciąż toczy się pod bramką Hamerlika. Teraz dobrze przymierzył Cheechoo, ale ponownie górą czeski golkiper.

46:24
    Spod niebieskiej huknął teraz mocno Pawłowicz. Hamerlik musiał nieźle się napracować, aby dobrze wyłapać to uderzenie.

45:07
    Dinamo rzuciło się do ofensywy. Goście chcą jak najszybciej odpowiedzieć na bramkę gospodarzy.

44:30

GOL! Mamy bramkę kontaktową trzynieckich Stalowników! Akcja dwa na jeden wyprowadzona przez Žejdla i DANIELA RÁKOSA zakończona skutecznym uderzeniem tego drugiego. 1:2.

44:23
    Niezłe uderzenie Eliseenki po podaniu Drozda. Nie dał się jednak zaskoczyć golkiper czeskiej drużyny.

43:18
    Dobra gra Trzyńca w osłabieniu. Stalownicy na lodzie już w piątkę.

42:09
    Gospodarze wykorzystują niedokładne podanie Ellisona i wybijają gumę pod bramkę Milchakowa.

41:18
    Kara techniczna dla Oceláři za nadmierną ilość zawodników na lodzie. Dinamo w przewadze.

41:03
    Polanský stracił równowagę w tercji ataku i nie zdołał oddać celnego uderzenia na bramkę rywala.

40:29
    Meleszko strzelał z okolic linii niebieskiej. Dobrze broni Hamerlik.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla gospodarzy.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się około 18:33.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry Dinamo prowadzi w Trzyńcu 2:0. Druga tercja odbyła się głównie pod znakiem niewykorzystanych okazji Stalowników podczas gry w przewadze.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

38:43
    Rákos z indywidualnym kontratakiem podczas gry w przewadze. Pojedynek wygrany przez Milchakowa.

38:12
    Ciągle szukają gospodarze swojej okazji na zdobycie bramki. Brakuje jednak precyzji w wykańczaniu akcji trzynieckich Stalowników.

37:55
    Mińsk zagra w przewadze. Dwie minuty kary dla Polanskiego za zahaczanie.

37:14
    Chmielewski próbował zaskoczyć Milchakowa strzałem z ostrego kąta. Golkiper białoruskiej drużyny broni jednak bezproblemowo.

36:19
    Słabo prezentuje się dzisiaj Trzyniec podczas gry w przewadze. Zíb na pozycji spalonej.

35:33
    Kolejne problemy z zegarem w Werk Arenie. Przerwa w grze.

35:23
    Nieporozumienie Klesli z Gašparovičem i gumę przejmują goście. Kolejna akcja Stalowników przerwana.

34:55
    Dinamo na lodzie już w czwórkę. Trzyniec atakuje.

34:24
    Trzyniec przez trzynaście sekund w podwójnej przewadze. Dwie minuty kary dla Lisovetsa za niebezpieczną grę wysoko uniesionym kijem.

33:23
    Polanský do Kindla, a ten mocno strzela na bramkę gości. Milchakow odbija krążek parkanami.

32:37
    Iskrzy na lodzie pomiędzy zawodnikami. Cheechoo otrzymał podwójną karę mniejszą za nadmierną ostrość w grze. Plíhal otrzymał pojedynczą karę mniejszą za nadmierną ostrość w grze. Trzyniec w przewadze.

32:29
    Nie zdołali gospodarze wykorzystać żadnego okresu gry w przewadze. Dinamo na lodzie w pełnym zestawieniu.

31:36
    Zib bardzo bliski zdobycia kontaktowej bramki! Guma obija się o lewy słupek bramki Mińska!

31:06
    Dinamo na lodzie już w czwórkę.

30:49
    Stalownicy rozgrywają zamek pod bramką Milchakowa...

30:29
    Gospodarze w podwójnej przewadze! Kara techniczna dla Dinama za nadmierną ilość zawodników na lodzie. Eliseenko odsiaduje wykluczenie.

30:24
    Rákos próbował dobijać uderzenie Noska. W obu sytuacjach bezbłędnie broni Milchakow.

29:06
    Krajíček otrzymał dwuminutowe wykluczenie za zahaczanie. Gospodarze zagrają w przewadze po raz pierwszy w tym spotkaniu.

28:23
    Gol dla Dinama!
    Bramkę zdobył LUKÁŠ KRAJÍČEK.

GOL! Trzyniec traci kolejną bramkę. Cheechoo idealnie podał do LUKÁŠA KRAJÍČKA, który bez większych problemów wykończył akcję i pokonał Hamerlika. 0:2.

26:23
    Niecelne uderzenie Rufera na bramkę Milchakowa. Jak na razie znacznie lepiej na lodzie prezentuje się Dinamo.

25:17
    Szczechura próbował zaskoczyć Hamerlika strzałem zza bramki. Ponownie dobra postawa trzynieckiego golkipera.

24:50
    Stalownicy próbowali ruszyć z szybkim kontratakiem, ale guma ucieka na uwolnienie.

23:23
    Kontratak Meleszki z Kulikowem. Czujna postawa Hamerlika w bramce.

22:45
    Ostre wejście ciałem w wykonaniu Krajíčka na reprezentanta naszego kraju. Sędziowie puszczają grę wolno.

22:12
    Trzyniec rzucił się do ofensywy. Rufer celował z lewego bulika, ale guma odbija się od bandy za bramką Milchakowa.

21:42
    Bramkę zdobył ARTHUR GAVRUS.

GOL! Dinamo otwiera wynik spotkania! Szczechura świetnie podał na lewą stronę do ARTHURA GAVRUSA, który pewnym uderzeniem pokonuje Hamerlika. Golkiper Trzyńca bez szans. 0:1.

20:44
    Jak na razie dosyć spokojny początek tercji. W posiadaniu gumy Dinamo.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej części spotkania dla Dinama.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 17:42.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry w Werk Arenie mamy bezbramkowy remis. Z dobrej strony zaprezentowała się formacja Arona Chmielewskiego, która stworzyła kilka dobrych sytuacji pod bramką Milchakowa.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:00
    Gra została już wznowiona i rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji.

18:31
    Na trzynieckiej hali organizatorzy mają problem z zegarem. Sędzia zmuszony do przerwania gry.

17:23
    Spalony na linii niebieskiej podczas akcji Mińska. Przerwa w grze.

16:40
    Gospodarze na lodzie już w pełnym zestawieniu.

16:25
    Cheechoo próbował pokonać Hamerlika strzałem z najbliższej odległości, ale nic z tego.

15:58
    Stalownicy wybijają gumę z własnej tercji obronnej. Mińsk musi tworzyć akcję od nowa.

15:00
    Goście rozegrali zamek zakończony uderzenie Kułakowa. Hamerlik bez większych problemów obronił to uderzenie.

14:40
    Mamy pierwsze wykluczenie w dzisiejszym spotkaniu. Zíb otrzymał dwuminutową karę za zahaczanie. Mińsk w przewadze.

13:12
    Trzyniec ciągle próbuje atakować, ale brakuje jeszcze ogrania ekipie Stalowników. Sporo niedokładności w grze Oceláři.

12:23
    Mocne uderzenie Gašparoviča, guma przelatuje jednak nad bramką Milchakowa.

11:14
    Ponownie Dinamo próbowało ruszyć z kontratakiem i ponownie mamy uwolnienie. Wznowienie pod bramką Milchakowa.

10:12
    Indywidualna kontra Adamskiego! Zawodnik Stalowników przedostał się do tercji ataku i miał dobrą pozycję strzelecką. Mimo tego nie trafił w światło bramki.

9:23
    Niezbyt dokładne zagranie jednego z zawodników Dinama i guma ucieka na uwolnienie. Przerwa w grze.

8:35
    Bardzo aktywna gra czwartej formacji ofensywnej Trzyńca. Z dobrej strony pokazuje się teraz Aron Chmielewski.

8:03
    Świetnie podał teraz Chmielewski do Gašparoviča, który nadział się na parkany Milchakowa. Niewiele brakło, a Polak miałby swój pierwszy punkt w Trzyńcu!

7:34
    Mińsk próbował ruszyć z szybkim kontratakiem, ale ponownie dobrze zagrali defensorzy Stalowników.

6:12
    Sporo chaosu w grze obydwu zespołów. Chwila spokojniejszej gry na lodzie.

5:12
    Pawłowicz z indywidualną akcją – Białorusin minął defensora Stalowników, ale nie zdołał oddać zbyt dobrego uderzenia. Pewna interwencja Hamerlika.

4:12
    Žejdl próbował podać do Rákosa, ale guma po drodze odbiła się od łyżew jednego z zawodników Dinama.

3:23
    Niezłe uderzenie Orsavy po podaniu Plihala. Milchakow jednak pewnie wyłapuje gumę do raka. Wznowienie w tercji obronnej Mińska.

2:40
    Kolejne uderzenie Gašparoviča, tym razem krążek minimalnie mija bramkę białoruskiego zespołu.

2:12
    Pewna interwencja Milchakowa po niezbyt udanym strzale Gašparoviča po lodzie.

1:03
    Pierwsza akcja Dinama i od razu niebezpiecznie! Ellison wykorzystał chwile nieuwagi trzynieckich zawodników i znalazł się w sytuacji sam na sam z Hamerlikiem. Górą w tym pojedynku golkiper Oceláři.

0:43
    Stalownicy w ofensywie. Gospodarze szukają pozycji strzeleckiej.

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla trzynieckich Stalowników.

00:01

Zawodnicy już na lodzie.

Aron Chmielewski dzisiaj w czwartej formacji ofensywnej trzynieckiego zespołu.

Początek spotkania za ok. 15 minut.

HC Oceláři Trzyniec: Hamerlík (Hrubec) – Klesla (C), Nosek, Doudera, Trončinský, Galvas, Zíb, Matyáš – Orsava, Plíhal, Dravecký – Adamský, Polanský, Kindl – Hrňa, Žejdl, Rákos – Rufer, Gašparovič, Chmielewski

HK Dinamo Mińsk: Milchakow (Haugen) – Nogachjow, Lisowets, Krajíček, Bailen, Švarný, Chernook, Badun – Linglet, Sznkewicz, Ellison, Kułakow, Drozd, Vesce, Cheechoo (C), Meleszko, Szczechura, Pawłowicz, Eliseenko, Kitarow, Gavrus

Sędziowie: Mikula, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan.

Na relację live z tego spotkania zapraszamy wspólnie z Hokej.net oraz z Polskim Fanclubem Oceláři Trzyniec od godziny 17:00!

W poprzednich sparingach Stalownicy wygrali z Liberem 6:2 oraz przegrali z beniaminkiem czeskiej ekstraklasy z Olomouca 2:1.

Rywalem Stalowników będzie Dinamo Mińsk, które kontynuuje swoją przedsezonową podróż po zachodniej Europie. Będzie to trzeci sparing białoruskiej drużyny. W poprzednich Dinamo przegrało z SKA Sankt Petersburg oraz wysoko wygrało ze Slovanem Bratysława.

Dodatkowo o miejsce w składzie drużyny z Trzyńca walczy Polak Aron Chmielewski, który podpisał dwuletnią umowę z czeskim klubem. Aron aktualnie występuje w trzeciej formacji ofensywnej. Polak w poprzednich dwóch sparingach nie zdołał się wpisać na listę strzelców.

Drużyny Oceláři nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu fanowi polskiego hokeja. Trzyniec to miasto oddalone zaledwie pięć kilometrów od polskiej granicy. Niemal na każdym meczu w Werk Arenie na trybunach zasiada pokaźna grupa polskich fanów, którzy przez cały sezon wspierają Stalowników. Także i my w sezonie przeprowadzimy dla Was kilka relacji live prosto z areny w Trzyńcu.

Ciąg dalszy początku nowego sezonu hokejowego na lajfy.com. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zaczynamy śledzić losy drużyny trzynieckich Stalowników, która w swoim trzecim spotkaniu sparingowym zmierzy się z reprezentantem ligi KHL, Dinamem Mińsk.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 45. Rákos (Žejdl), 51. Rákos (Žejdl) – 22. Gavrus (Szczechura), 29. Krajíček (Cheechoo), kar. Szczechura

Sędziowie: Mikula, Hradil – Hlavatý, Tošenovjan