Berani Zlín – Trzyniec 3:6 (koniec)
Berani Zlín
3:6 (1:3, 1:1, 1:2)
HC Oceláři Trzyniec
Czwartek 07.08.2014, 18:00 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín, Czechy • Mecze towarzyskie

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (20:22:58)

Koniec spotkania! HC Oceláři Trzyniec po bardzo dobrym spotkaniu pokonuje na wyjeździe PSG Zlin 6:3. Pierwszą asystę w barwach Stalowników zaliczył dzisiaj Polak – Aron Chemielewski.

60:00

59:09
    Gol dla Trzyńca!
    Bramkę zdobył ZBYNĚK IRGL.

GOL! Trzyniec wykorzystuje grę w podwójnej przewadze! ZBYNĚK IRGL otrzymał dobre podanie na lewą stronę od Orsavy i pewnie pokonał Kašíka! 3:6!

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta dzisiejszego spotkania.

58:35
    Kolejna kara. Veselý dwie minuty za rzucenie na bandę. Trzyniec w podwójnej przewadze.

58:23
    Balaštík na ławce kar za nadmierną ostrość w grze.

58:08
    Hrubec pewnie wyłapuje strzał Zaremby spod niebieskiej. Wznowienie w tercji obronnej Trzyńca.

57:20
    Teraz jednak niedokładna akcja gospodarzy i krążek ląduje na uwolnieniu. Wznowienie gry pod bramką Kašíka.

56:23
    Gospodarze rzucili się do ofensywy. Hrubec będzie miał sporo pracy w końcowych minutach.

55:47
    Gol dla Zlina!
    Bramkę zdobył JAROSLAV BALAŠTÍK.

GOL! Szewcy błyskawicznie wykorzystują grę w przewadze! JAROSLAV BALAŠTÍK przedostał się do tercji ataku, natychmiast oddał strzał i guma wylądowała w bramce Hrubca. 3:5.

55:27
    Irgl na ławce kar za nadmierną ostrość. PSG w przewadze.

54:08
    Trzyniec na spalonym. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

53:12
    Dravecký strzelał spod niebieskiej. Strzał Stalownika w ostatniej chwili zablokował jeden z defensorów Zlina.

52:23
    Po drugiej stronie lodu swoją okazję mieli teraz gospodarze. Hrubec jednak ponownie popisał się świetną interwencją.

51:34
    Indywidualnie próbował teraz Irgl. Czeski napastnik nie może jednak zaliczyć tej akcji do udanych.

50:57
    I to już koniec gry Zlina w przewadze. Valenta na ławce kar także za zahaczanie i gramy 4 na 4.

49:55
    Kindl otrzymał karę mniejszą za zahaczanie. PSG w przewadze.

49:23
    Kontratak Trzyńca trzech na dwóch. Do ostatniej chwili wyczekali Stalownicy z oddaniem strzału. Kašík wyłapuje gumę rakiem bez większych problemów.

48:40
    Dobra interwencja Hrubca po niezłym strzale Valenty.

48:38
    Oba zespoły na lodzie są już w pełnych zestawieniach.

47:23
    Kovařík teraz popisał się niedokładnym zagraniem, po którym guma wyleciała na uwolnienie.

46:38
    Siły na lodzie wyrównany. Horák z karą mniejszą za nadmierną ostrość w grze. Gramy 4 na 4.

46:06
    Długo nie pograła trzyniecka drużyna w piątkę. Polanský na ławce kar za spowodowanie upadku przeciwnika.

45:45
    Goście na lodzie już w pełnym zestawieniu. Gramy 5 na 5.

45:22
    Trzyniec ponownie świetnie spisuje się w defensywie. Stalownicy wybijają gumę daleko pod bramkę Kašíka.

44:23
    Balaštík celował z ostrego kąta, ale jego strzał przelatuje dosyć daleko od świątyni strzeżonej przez Hrubca.

43:45
    Karę mniejszą za uderzanie otrzymał Pisarik. Gospodarze zagrają w przewadze.

42:23
    Popelka wjechał do tercji ataku i oddał mocne uderzenie na bramkę Hruba. Guma jednak przelatuje tuż obok prawego słupka.

40:35
    Bramkę zdobył JAKUB ORSAVA.

GOOL! Świetny początek tercji dla Stalowników! Irgl idealnie podał w tempo na środek do JAKUBA ORSAVY, który precyzyjnym strzałem pokonuje golkipera PSG!

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla Trzyńca.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się o 19:44.

Koniec drugiej tercji spotkania. Padł w niej remis 1:1. Ponownie z dobrej strony zaprezentował się Aron Chmielewski, który miał dwie okazje na zdobycie bramki.

40:00
    Druga tercja skończona.

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

38:24
    Karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Ondráček. Trzyniec w przewadze.

38:12
    Cienciala próbował zaskoczyć Kašíka strzałem z najbliższej odległości. Sztuka ta jednak mu się nieudała.

37:21
    Kopia sytuacji sprzed kilkunastu sekund – ponownie nieporozumienie w szeregach Oceláři i guma ucieka na uwolnienie.

36:42
    Niedokładny atak przeprowadzony przez Trzyniec i mamy uwolnienie.

36:06
    Zlin na lodzie już w pełnym zestawieniu. Powracamy do gry 5 na 5.

35:34
    Jak na razie słabo prezentują się goście podczas tego okresu gry w przewadze. Hrubec musiał interweniować po szybkim kontrataku Zlina.

34:06
    Brutalny faul Sedláčka na Douderze. Zawodnik PSG otrzymał karę 2+10 minut. Stalownicy w przewadze.

33:15
    Bramkę zdobył JIŘÍ ONDRÁČEK.

GOL! Gospodarze także wykorzystują swój okres gry w przewadze. JIŘÍ ONDRÁČEK otrzymał świetnie podanie od Matějíčka i precyzyjnym uderzeniem pokonał Hrubca. 2:4.

32:15
    Długo nie pograli Stalownicy w pełnym zestawieniu. Dwie minuty kary dla Matuša za zahaczanie.

31:59
    Stalownicy na lodzie już w pełnym zestawieniu.

31:34
    Dobra interwencja Hrubca po strzale Horaka. Obrońcy Trzyńca wybijają gumę do tercji obronnej gospodarzy.

29:59
    Nosek z dwoma minutami kary za spowodowanie upadku przeciwnika. PSG w przewadze.

29:34
    Kolejny groźny strzał ze strony Chmielewskiego! Świetnie jak na razie Polak prezentuje się w tym spotkaniu.

28:34
    Trzyniec ponownie przechodzi do ofensywy. Seria uderzeń na bramkę Kašíka ze strony Stalowników.

27:12
    Zlin wybija krążek na uwolnienie. Gra wraca pod bramkę Kašíka.

25:23

GOOL! Jest czwarta bramka dla Stalowników, którzy wykorzystują grę w przewadze! Dobrze rozegrany zamek skutecznym uderzeniem zakończył JAKUB ORSAVA!

24:34
    Ondráček z indywidualnym kontratakiem. Zawodnik PSG nie zdołał jednak zakończyć go celnym strzałem.

24:08
    Karę mniejszą za zahaczanie otrzymał Veselý. Trzyniec w przewadze.

23:36
    Polanský próbował podać do Irgla, który stał przed bramką, ale tym razem obrońcy Zlinu dobrze przeczytali intencje gości.

22:29
    Uderzenie Fořta z ostrego kąta. Hrubec broni bez większych problemów.

21:22
    Indywidualna akcja Chmielewskiego! Polak przedostał się do tercji ataku, ale niestety oddał zbyt mocny strzał i guma odbiła się od pleksy za bramką Kašíka.

21:03
    Szybki kontratak Trzyńca zakończył się odgwizdaniem spalonej pozycji przez arbitra liniowego.

20:30
    Niedokładne zagranie jednego z zawodników PSG i krążek momentalnie przechwycił Orsava. Czujna postawa Kašíka w bramce.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji dla Zlina.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

Następna tercja rozpocznie się ok. 18:52.

Koniec pierwszej tercji spotkania. Po 20. minutach gry Trzyniec pewnie prowadzi ze Zlinem 3:1. Pierwszy punkt w barwach Oceláři zaliczył Polak – Aron Chmielewski.

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji dzisiejszego spotkania.

18:34
    Stalownicy na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

18:09
    Skuteczna gra Trzyńca w osłabieniu. Gramy już 5 na 5.

17:16
    Ogromne zamieszanie pod bramką Hamerlika po uderzeniu Holíka! Górą wyszedł z tej okazji golkiper Stalowników.

16:09
    Polanský otrzymał dwuminutową karę mniejszą za nadmierną ostrość w grze. Zlin w przewadze.

15:02
    Wzmaga się doping kibiców PSG na Zimnym stadionie Luďka Čajky.

13:50
    Bramkę zdobył DAVID NOSEK.

GOOL! Trzyniec już z dwoma bramkami przewagi! DAVID NOSEK huknął spod niebieskiej i guma zatrzepotała w siatce. Zasłonięty Kašík bez szans.

13:08
    Bramkę zdobył JIŘÍ POLANSKÝ.

GOOL! Stalownicy już na prowadzeniu! Irgl mocno uderzył z okolic lewego bulika, przy bramce znajdował się JIŘÍ POLANSKY, który dobił strzał i wyprowadził Trzyniec na prowadzenie! 1:2!

12:12
    Horák był atakowany przez jednego z zawodników Trzyńca za bramką, ale sędzia przewinienia się nie dopatrzył.

11:44
    Niewykorzystany okres gry w przewadze przez Oceláři. Zlin na lodzie w pełnym zestawieniu.

10:58
    Zlin przerywa długą ofensywną akcję Trzyńca i wybija gumę daleko pod bramkę Hamerlika.

9:44
    Karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Horák. Trzyniec w przewadze.

9:43
    Świetnie przymierzył teraz Orsava! Kašík jednak popisał się równie dobrą interwencją!

9:03
    Znacznie aktywniejsza gra Stalowników w ostatnich minutach. Trzyniec próbuje pójść za ciosem i zdobyć kolejną bramkę.

7:38

GOOL! Szybka odpowiedź Stalowników! Aron Chmielewski zalicza pierwszą asystę w barwach Oceláři! Polak oddał mocny strzał, po którym guma odbiła się od słupka i trafiła pod kij Polanskiego, ten podał do DAVIDA NOSKA, który zdołał wpakować gumę do siatki. 1:1!

6:34
    Sporo niedokładności ze strony obydwu zespołów. Dravecký przebił się do tercji ataku i oddał niezbyt udany strzał, pewnie broni Kašík.

5:04
    Krążek po zagraniu jednego z zawodników PSG wpadł na ławkę Trzyńca. Wznowienie w tercji neutralnej.

4:18
    Bramkę zdobył PAVEL KUBIŠ.

Szybka akcja Zlina i mamy otwarcie wyniku spotkania. Vlach przebił się do tercji ofensywnej, oddał mocny strzał na bramkę Hamerlika, który dobił PAVEL KUBIŠ i guma wylądowała w siatce Stalowników. 1:0.

3:54
    Szewcy przechodzą do ofensywy. Stalownicy muszą na chwilę cofnąć się do własnej tercji obronnej.

2:55
    Pierwsza lepsza okazja Stalowników na zdobycie bramki. Ładnie na bramkę Zlina przymierzył Gašparovič, ale Kašík popisał się pewną interwencją parkanami.

2:36
    Słaba gra aktualnego Mistrza Czech w przewadze. Trzyniec na lodzie już w pełnym zestawieniu.

1:34
    Zlin nie może poradzić sobie z założeniem zamka w tercji obronnej Stalowników.

1:04
    Niedokładnie rozegrana akcja przez Zlin i guma ucieka na uwolnienie. Wznowienie gry pod bramką Kašíka.

0:36
    Karę mniejszą za spowodowanie upadku przeciwnika otrzymał Orsava. PSG w przewadze.

0:24
    Oceláři ruszyli z pierwszym atakiem, ale obrona Zlina uniemożliwiła oddanie dobrego strzału.

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego starcia dla gospodarzy.

00:01

Oba zespoły już na lodzie.

Chmielewski dzisiaj ponownie w czwartej formacji ofensywnej.

Początek spotkania za pięć minut.

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Řezníček, Tesařík, Horák, Kotvan, Matějíček, Urbanec, Valenta – Popelka, Sedláček, Šťastný, Vlach, Holík, Kovařík, Fořt, Zaremba, Kubiš, Veselý, Matula, Ondráček, Balaštík

HC Oceláři Trzyniec: Hamerlík (Hrubec) – Doudera, Nosek, Galvas, Matyáš, Repe, Zíb, Heider – Pisárik, Orsava, Žejdl, Dravecký, Hrňa, Polanský, Irgl, Rufer, Matuš, Gašparovič, Chmielewski, Kindl, Cienciala.

Na relację z tego spotkania zapraszamy wszystkich fanów Stalowników oraz sympatyków hokeja od godziny 18:00 wspólnie z Hokej.net!

Przypomnijmy, iż w trzynieckich Stalownikach występuje polski hokeista Aron Chmielewski. Aron w ostatnim meczu występował w czwartej formacji ofensywnej Oceláři. Zaliczył całkiem udany występ – dobrze pokazał się zarówno w ofensywie jak i defensywie.

Trzyniec jak na razie na trzy spotkania sparingowe wygrał jedno – z Libercem 6:2, przegrał mecz z Olomouc 2:1 oraz wcześniej wspomniane przegrane spotkanie po rzutach karnych z Dinamem Mińsk 3:2.

PSG Zlín to drużyna, która w ubiegłym sezonie dosyć niespodziewanie zwyciężyła w krajowych rozgrywkach i zapewniła sobie mistrzowski tytuł Tipsport Extraligi. PSG ma za sobą dwa sparingi z Kometą Brno. Pierwszy z nich zakończył się zwycięstwem Komety 3:1, a drugi zwycięstwem PSG 5:3.

To już ostatnie spotkanie sparingowe trzynieckich Stalowników przez zbliżającym się towarzyskim turniejem Steel Cup w Trzyńcu. Po ostatniej porażce na własnym lodzie po rzutach karnych z Dinamem Mińsk, dzisiaj Oceláři zmierzą się z aktualnym Mistrzem Czech.

Spotkanie sparingowe pomiędzy PSG Zlin i HC Oceláři Trzyniec.

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 5. Kubiš (Vlach), 34. Ondráček (Matějíček), 56. Balaštík – 8. Nosek (Polansky, Chmielewski), 14. Polanský (Irgl, Gašparovič), 14. Nosek (Gašparovič, Matuš), 26. Orsava (Žejdl, Dravecký), 41. Orsava (Irgl, Nosek), 60. Irgl (Orsava)

Berani Zlín: Kašík (Horčička) – Řezníček, Tesařík, Horák, Kotvan, Matějíček, Urbanec, Valenta – Popelka, Sedláček, Šťastný, Vlach, Holík, Kovařík, Fořt, Zaremba, Kubiš, Veselý, Matula, Ondráček, Balaštík
    HC Oceláři Trzyniec: Hrubec (Hamerlik) – Doudera, Nosek, Galvas, Matyáš, Repe, Zíb, Heider – Pisárik, Orsava, Žejdl, Dravecký, Hrňa, Polanský, Irgl, Rufer, Matuš, Gašparovič, Chmielewski, Kindl, Cienciala