Wisła Pł. – Pogoń Sdl. 1:1 (koniec) | Miedź – GKS K. 4:2 (koniec)
Miedź Legnica
4:2 (2:0)
GKS Katowice
Niedziela 10.08.2014, 12:30 • Stadion im. Orła Białego, Legnica • Fortuna 1 Liga

Rollercoaster w meczu w Legnicy!

Po pierwszej połowie nikt nie spodziewał się, że wydarzy się prawdziwy horror w Legnicy. Na placu gry od 46 minuty zameldował się Przemysław Pitry, który już dwie minuty później zdobył bramke kontaktową dla swojej drużyny by minute później wywalczyć rzut karny dla swojego zespołu i doprowadzić do remisu, kiedy to wydawało się, że GKS Katowice pójdzie za ciosem stało się na odwrót. Wpierw z boiska wyleciał Pielorz i dwie minuty później na prowadzenie wyszli gospodarze po bramce Lenkiewicza. Nie minęły dwie minuty i kolejny zawodnik gości wyleciał z boiska po kontrowersyjnie podyktowanym rzucie karnym Garuch ustalił wynik spotkania na 4-2!

Zawodnicy meczu

W spotkaniu należy wyróżnić dwójke doświadczonych piłkarzy, a byli to Wojciech Łobodziński, któremu do pełni szczęścia brakło w dniu dzisiejszym bramki oraz wejście w drugiej połowie Przemysława Pitrego, dzięki któremu katowiczanie mogli przez moment pomyśleć nad jednym punktem w tym spotkaniu.

Serdecznie dziękuje za śledzenie relacji ze spotkania i zapraszam rzecz jasna na reszte meczów na portalu lajfy.com. (14:33:31)

90+4

90+4
    Akcja gospodarzy i Bucek musi interweniować przed własnym polem karnym wybijając piłke na aut.

90+3
    Łobodziński przekombinował w polu karnym rywali i stracił futbolówke.

90+2
    Dośrodkowanie na pole karne Wołkowicza, które jest zbyt mocne, lecz nadal przy piłce gracze z Katowic.

90+1
    Garuch uderza zza pola karnego i chciał zdobyć drugą bramke w tym spotkaniu, ale we wszystkim przeszkodził Bucek.

90
    Druga połowa potrwa dodatkowe 4 minuty.

89
    Przy piłce gracze "Miedziowych", którzy już spoglądają na tablice świetlną i odliczają minuty do końca spotkania.

88
    Już nic złego chyba w tym spotkaniu nie wydarzy się dla gospodarzy, który spokojnie rozgrywają atak pozycyjny.

87
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Lenkiewicz opuszcza plac gry, a pojawia się na nim Szymański

86
    Rzut wolny dla gości z około 35 metrów i dośrodkowanie opuszcza pole karne i na strzał zdecydował się zawodnik przyjezdnych, jednak brak mi słów jak fatalne było, to uderzenie.

85
    Na pozycji spalonej znalazł się zawodnik Miedzi.

84
    Kolejny raz próbuje Łobodziński, który jest najbardziej aktywnym piłkarzem z Miedzi Legnica, ale brakuje mu dzisiaj tylko bramki.

83
    Na ostatnie minuty pojawiają się Kakoko i Jovanović, a z boiska schodzi Feruga i Midzierski.

82
    Gospodarze grają wyłącznie na połowie GKS-u, lecz niepotrzebne wycofanie piłki do własnego bramkarza i słyszymy gwizdy na stadionie.

81
    Nie ma szczęścia w dniu dzisiejszym Łobodziński, który ponownie był bliski zdobycia bramki, a ta jak najbardziej mu się należy za całokształt.

80
    Na pełnym luzie grają już gracze Miedzi Legnica, którzy ze spokojem mogą rozgrywać atak pozycyjny, gdyż katowiczanie cofnięci są całym zespołem we własnym polu karnym.

79
    Groźne uderzenie Pitrego z 30 metrów i golkiper gospodarzy wyciągnął się jak struna i uratował swój zespół przed stratą bramki!

78
    Bartoszewicz (Miedź Legnica) ukarany słusznie żółtą kartką przez arbitra głównego Sebastiana Krasnego.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 27. Feruga, 33. Szczepaniak, 55. Lenkiewicz, 59. Garuch (kar.) – 48. Pitry, 50. Goncerz (kar.)

Kartki:   61. Midzierski (MLE), 78. Bartoszewicz (MLE)   49. Zgarda (MLE) – 52. Pielorz (KAT), 57. Jurkowski (KAT)

Miedź Legnica: Zgarda, Midzierski(83.Jovanović), Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz, Garuch, Feruga(83.Kakoko) Lenkiewicz(87.Szymański), Łobodziński, Szczepaniak
    Zmiany: Ptak, Cierpka, Jovanović, Lafrance, Daniel, Szymański, Kakoko

GKS Katowice: Bucek-Januszkiewicz(46.Wołkowicz), Cholerzyński, Pielorz, Jurkowski, Pietrzak, Duda, Nawrot(46.Pitry), Ceglarz, Goncerz, Kujawa(62.Kamiński)
    Zmiany: Dobroliński, Czerwiński, Szołtys, Pitry, Wołkowicz, Bodziony, Kamiński

Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków)