Wisła Pł. – Pogoń Sdl. 1:1 (koniec) | Miedź – GKS K. 4:2 (koniec)
Wisła Płock
1:1 (1:1)
Pogoń Siedlce
Niedziela 10.08.2014, 12:15 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • Fortuna 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:15.

Już w najbliższą niedzielę będziemy świadkami bardzo ciekawego widowiska, które zostanie rozegrane na boiskach I ligi polskiej. Pogoń Siedlce wybiera się bowiem do Płocka, aby walczyć tam o trzy punkty w starciu z ekipą Wisły.

Gospodarze najbliższego pojedynku, nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych. Już w pierwszej kolejce przegrali bowiem z Bytovią Bytów 3:2, mimo, iż to Wisła prowadziła do 59. minuty 2:1.

Jeżeli chodzi o ekipę Pogoni, to tam sytuacja wygląda już dużo lepiej. Ekipa z Siedlec bez problemów poradziła sobie z Chojniczanką, gromiąc ją aż 4:1. Dzięki temu Pogoń znajduje się obecnie na czwartym miejscu w tabeli.

Jeżeli chcą się Państwo przekonać, co wydarzy się tego dnia w Płocku, to już teraz zapraszamy na naszą relację tekstową w niedzielę od godziny 12:00. Jedyna taka relacja tylko na lajfy.com!

Znamy wyjściowe składy obu ekip:

Wisła Płock: Kiełpin – Stefańczyk, Sielewski, Kostrzewa, Hiszpański – Zyska, Góralski, Janus, Burkhardt, Kaczmarek – Iliev

Rezerwowi: Damian Szczepański, Hempel, Kacprzycki, Krzywicki, Radić, Ruszkul, Wlazło

Pogoń Siedlce: Kozaczyński – Kosiorowski, Grudniewski, Lewandowski, Ratajczak – Drażba, Rodak, Wójcik, Ogrodnik – Tataj, Demianiuk

Rezerwowi: Olczak, Kitliński, Kaszubowski, Tobjasz, Ciechański, Pisarczuk, Tarachulski

1

2
    Dalekie podanie w kierunku Demianiuka, ale gracz Pogoni zostaje uprzedzony przez czyhającego za jego plecami Sielewskiego.

3
    Góralski otoczony rywalami pada w polu karnym gości, ale nie ma rzutu karnego. Sędzia wskazuje jedynie na narożnik boiska.

5
    Burkhardt z całej siły stara się wpakować piłkę w pole karne rywali, lecz dobrze z linii bramkowej wychodzi Kozaczyński i mamy po akcji.

7
    Dobra akcja Janusa. Pomocnik Wisły samotnie przebiega kilka metrów i uderza bez zawahania. Takim strzałem nie da się jednak zaskoczyć bramkarza.

9
    Podanie przed pole karne do Janusa nie zostaje zablokowane przez Ratajczaka i pomocnik gospodarzy ponownie uderza na bramkę Pogoni. Nic z tego.

11
    Kapitalny drybling Ogrodnika, który bez problemów przedostaje się w pole karne Wisły i uderza prosto w Kiełpina!

13
    Ależ padł na ziemię Zyska przepchnięty przez jednego z rywali, lecz sędzia nie ma nawet zamiaru używać gwizdka. Gramy dalej.

15
    Słoneczną pogodę można dziś zaobserwować w Płocku i nie wydaje się, aby coś miało się zmienić. To bardzo dobry prognostyk na pełne 90. minut.

17
    Dośrodkowanie z narożnika boiska, najlepiej w polu bramkowym odnajduje się Kostrzewa, ale ładuje piłkę obok słupka!

19
    Aj, mieliśmy piękną bramkę Ilieva, ale sędzia dopatrzył się spalonego i od rzutu wolnego rozpoczną zawodnicy Pogoni.

21
    Przerzut na drugą stronę boiska do nadbiegającego Janusa, ten próbuje przejść Kosiorowskiego, lecz tym razem musi uznać wyższość rywala.

23
    Gol dla Pogoni Siedlce!

Goście obejmują prowadzenie! CEZARY DEMIENIUK nie mógł zmarnować świetnego podania od swojego klubowego kolegi!

25
    Spotkanie nabiera tempa, gdyż Wiślacy na siłę będą się starali zagrozić bramce gości. Ciężko im jest się jednak przedrzeć przez defensywę.

28
    Bukhardt podchodzi do piłki ustawionej na linii pola karnego i uderza nad bramką. To była dobra okazja na doprowadzenie do remisu.

28
    Kosiorowski ukarany do tego żółtą kartką za faul na Hiszpańskim, który dał nieco wcześniej rzut wolny dla Wisły.

30
    Pół godziny gry już za nami i jak na razie, to Pogoń wygrywa z Wisłą w Płocku 1:0. Co przyniosą nam kolejne minuty?

33
    Na chwilę obecną gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie zawodnicy obu ekip walczą o piłkę głównie w wojnach powietrznych.

35
    Iliev do Kaczmarka i ten z pierwszej piłki na pole karne. Niedokładnie przymierzył napastnik Wisły, dzięki czemu szansę na interwencje miał Kozaczyński.

37
    Gol dla Wisły Płock!

FILIP BURKHARDT decyduje się na uderzenie z dystansu, piłka odbija się od nóg rywala i wlatuje do siatki! Mamy remis!

40
    Wysunięcie w pole karne autorstwa Ilieva wpada pod nogi Janusa, który ostatecznie nieco się gubi i nie daje rady oddać strzału.

43
    Ostatnie dwie minuty gry przed nami. Wisła naciska ze wszystkich sił, a Pogoń czeka na kontrataki i błędy swoich rywali.

45
    Janus wychodzi sam na sam z Kozaczyńskim, ale to golkiper Pogoni okazuje się być szybszym tropicielem, dzięki czemu nie ma bramki na 2:1!

45

Do przerwy po bardzo zaciętych 45. minutach Wisła remisuje na własnym terenie z Pogonią 1:1. Nie możemy się już doczekać drugiej odsłony spotkania!

46

48
    Drażba rozpędza się potężnie ku bramce Kiełpina i ładuje piłkę z dala od lewego słupka. Spokojnie zacznie golkiper Wisły.

50
    Wysunięcie między obrońcami do Ilieva, jednak ten zostaje złapany na spalonym. Gracz Wisły jest bardzo zły na siebie.

53
    Obie ekipy na drugą połowę wyszły bez zmian w podstawowym składzie. Wygląda na to, iż na takowe przyjdzie nam jeszcze poczekać.

55
    Tym razem Demianiuk także został złapany na spalonym. W tej sytuacji nie ma żadnych wątpliwości ze strony arbitra.

57
    Demianiuk mógł wybrać zagranie w uliczkę, ale zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka z duża prędkością leci nad poprzeczką.

60
    Wygląda na to, że Kostrzewa ucierpiał w jednym ze starć i być może będzie konieczna zmiana. O tym przekonamy się jednak za chwile.

61
    Zmiana dla gości. Kitliński pojawi się na murawie w zamian za Drażbe.

63
    I zmiana dla gospodarzy. Koniec spotkania dla Kaczmarka, którego zastąpi Kacprzycki.

65
    Iliev za bardzo chciał przedostać się w okolice pola karnego gości, przez co dopuścił się faulu w ataku. Oczywiście Bułgar ma pretensje.

67
    Tak wygląda obecnie sytuacja na stadionie w Płocku

69
    No i mamy jeszcze jedną zmianę w barwach Wisły. Ruszkul czeka przy linii na Zyska.

71
    Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów oraz chwilową komunikację ze swoimi szkoleniowcami. Już wracamy do gry.

72
    Zmiana numer dwa dla Pogoni. Ciechański będzie miał szanse pokazać się z dobre strony. Zejdzie Tataj.

75
    Ciechański uderza potężnie w Kiełpina, ten odbija piłkę od słupka i dopada do niej gracz Pogoni! dobitka ostatecznie okazuje się niecelna!

76
    Ostatnia rotacja Wisły. Krzywicki pokazuje, że jest gotowy do wejścia w zamian za Ilieva.

77
    Oto jeszcze jedna fotografia z Płocka, autorstwa Karoliny Fotek

79
    Sielewski nie trafia czysto w piłkę i Pogoń będzie miała rzut wolny z 20. metrów. Czekamy na zawodnika, który zdecyduje się uderzyć.

80
    No i mamy po zmianach. Tarachulski wejdzie na boisko, a opuści je Demianiuk.

81
    Taktyczny faul ze strony Ratajczaka i sędzia nie ma wyboru – to będzie żółta kartka.

83
    Końcowe minuty spotkania zdecydowanie należą do Wisły, która wie, że powinna dziś zwyciężyć po ostatnim niepowodzeniu z Bytovią.

85
    Nie trafił teraz czysto w piłkę Krzywicki, przez co Kozaczyński bez problemu wyłapał strzał pomocnika Wisły. Zacznie dalekim wykopem.

87
    Chwila przerwy spowodowana urazami dwójki piłkarzy. Zderzenie głowami wyglądało bardzo niebezpiecznie i musi obejrzeć to lekarz.

90
    Ten mecz zdaniem sędziego powinien jeszcze potrwać przynajmniej przez trzy najbliższe minuty.

90+3

Koniec! Ostatecznie Wisła tylko remisuje z Pogonią 1:1 i obie drużyny muszą się zadowolić podziałem punktów. Do usłyszenia! (14:07:16)

Gole: 37. Burkhardt – 23. Demianiuk

Kartki:   28. Kosiorowski (SDL), 81. Ratajczak (SDL)

Wisła Płock: Kiełpin – Stefańczyk, Sielewski, Kostrzewa, Hiszpański – Zyska (69' Ruszkul), Góralski, Janus, Burkhardt, Kaczmarek (63' Kacprzycki) – Iliev (76' Krzywicki)

Pogoń Siedlce: Kozaczyński – Kosiorowski, Grudniewski, Lewandowski, Ratajczak – Drażba (61' Kitliński), Rodak, Wójcik, Ogrodnik – Tataj (72' Ciechański), Demianiuk (80' Tarachulski)

Rezerwowi: Tobjasz, Ciechański, Kaszubowski, Kitliński, Olczak, Pisarczuk, Tarachulski

Sędziowie: Wojciech Krztoń (Olsztyn)