7 2 1 3
Kevin Anderson
3
66 6 6 6
Piątek 29.08.2014, 17:13 • Court 17 • US Open - Mężczyźni - US Open (kort twardy)

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Jerzy Janowicz zwycięstwem z Dusanem Lajoviciem przełamał swoją nowojorską niemoc. Nie udało mu się wcześniej wygrać tutaj w głównej drabince. Teraz po drugiej stronie siatki stanie Kevin Anderson. Rozstawiony z numerem osiemnastym reprezentant RPA dwukrotnie był już w trzeciej rundzie (2010 i 2011) i teraz ma szansę na wyrównanie swojego najlepszego rezultatu.

Łodzianin zrobi wszystko, aby do tego nie doszło. Jerzy jest w solidnej formie i będzie chciał to wykorzystać. Kevin męczył się w pierwszej rundzie z Pablo Cuevasem, a o jego zwycięstwie zadecydował dopiero tie break w piątym secie. Jeśli nie byłby to US Open, to panowie graliby do przewagi dwóch gemów, a wtedy mogłoby to się skończyć inaczej.

Tenisiści spotkali się już na swojej drodze. W 2013 roku w Monte Carlo lepszy okazał się Anderson. Mecz był dość zacięty, o czym może świadczyć wynik 7-5, 7-6(9). Jest bardzo prawdopodobne, że tym razem również o rozstrzygnięciach w danych setach będzie decydował tie break. Jeden i drugi bardzo dobrze serwuje i nie pozwoli na łatwe przełamanie własnego podania.

Serdecznie zapraszam do wspólnego kibicowania i śledzenia relacji z tego spotkania na portalu Lajfy.com. Panowie inaugurują piątkowe zmagania na korcie siedemnastym, dlatego zaczną bez żadnego opóźnienia, tuż po godzinie 17:00.

Tenisiści są już na korcie. Za chwilę nastąpi losowanie, po czym panowie rozpoczną rozgrzewkę.

Losowanie wygrał Anderson, wybrał serwis.

Arbiter poinformował zawodników, że do końca rozgrzewki pozostały trzy minuty.

0:0

15-0
    Za szeroki forehand Kevina. Pierwszy punkt w tym meczu dla Polaka.

15-15
    As serwisowy (#1).

30-15
    Podwójny błąd serwisowy (#1).

40-15
    Fatalnie przestrzelony forehand. Dwa break pointy już na starcie tego spotkania.

1:0
    Backhand Andersona wpada w siatkę. Przełamanie na dobry początek pojedynku.

15-0
    Nieczysto odebrany pierwszy serwis.

15-15
    Wygrywający forehand reprezentanta RPA. Jerzy zaskoczony kierunkiem zagrania.

30-15
    Znakomity serwis na ciało. Return w siatce.

40-15
    Tym razem return ląduje daleko za kortem. Dwie piłki gemowe.

40-30
    Niecelny forehand wzdłuż linii. Jeszcze jedna okazja na zakończenie gema.

40-40
    Podwójny błąd serwisowy (#1). Równowaga.

A-40
    Kevin przerzucił return za linię końcową.

2:0
    Świetny kończący backhand w narożnik kortu. Janowicz utrzymuje podanie i podwyższa prowadzenie.

15-0
    Backhand serwującego ląduje w siatce.

30-0
    Minimalnie niecelny forehand. Nieciekawa sytuacja reprezentanta RPA.

30-15
    Nieudany slice backhandowy Janowicza.

40-15
    Koszmarnie wyrzucony forehand przez Andersona. Dwie piłki na podwójne przełamanie!

3:0
    Genialny wygrywający return po przekątnej na zakończenie gema. Ależ Jerzy huknął forehandem. Break!

15-0
    Kevin wrzuca backhand w siatkę. Bardzo słaby początek tenisisty z RPA.

15-15
    Teraz to Janowicz popełnia niewymuszony błąd z forehandu. Piłka w siatce.

15-30
    I jeszcze jeden forehand wpakowany w siatkę przez łodzianina.

30-30
    Bardzo dobry pierwszy serwis. Anderson nie był w stanie skutecznie go odebrać.

30-40
    Przestrzelony backhand przez Jerzego. Break point.

3:1
    Podwójny błąd serwisowy (#2). Pierwsze przełamanie odrobione.

0-15
    Pierwsza piłka w tym gemie dla Andersona.

15-15
    Świetna odpowiedź Janowicza. Wygrywające uderzenie po przekątnej.

15-30
    Autowy return. Piłka opadła w korytarzu deblowym.

15-40
    Niezły wyrzucający pierwszy serwis. Return w siatce. Dwie gemowe.

3:2
    As serwisowy (#2) na koniec gema. Jerzy wciąż prowadzi z przewagą jednego przełamania.

15-0
    Return poszybował za linię końcową.

30-0
    Wygrywające pierwsze podanie.

40-0
    I jeszcze jedno! 227 km/h! Trzy piłki gemowe.

4:2
    Return z backhandu wyrzucony za kort. Gem wygrany na sucho przez łodzianina. Teraz ważny moment reprezentanta RPA.

0-15
    Zaczyna świetnie, od asa serwisowego (#3).

15-15
    Znakomity wygrywający return z forehandu wzdłuż linii.

15-30
    Niezły drugi serwis na ciało. Return w siatce.

15-40
    Ponownie return wpadł w siatkę. Dwie okazje na zdobycie trzeciego gema przez Kevina.

4:3
    Dobry serwis na stronę backhandową Polaka. Return poszybował daleko za kort. Gem lacostowski wygrywa Anderson.

4:3
    Nowymi piłkami serwuje Janowicz.

0-15
    Podwójny błąd serwisowy (#3).

0-30
    Prosty błąd z forehandu. Piłka wpada w siatkę i robi się nerwowo.

15-30
    Świetny wygrywający pierwszy serwis.

15-40
    Janowicz koszmarnie psuje forehand i musi teraz bronić dwóch break pointów.

30-40
    Przestrzelony return. Pierwsza piłka obroniona.

4:4
    Podwójny błąd serwisowy (#4) na koniec. Kevin odrobił stratę dwóch przełamań!

0-15
    Zdecydowanie za długi forehand.

15-15
    Forehand wpakowany w siatkę przez reprezentanta RPA.

15-30
    Nieudany passing shot łodzianina.

15-40
    Wygrywający cross forehandowy. Dwie piłki gemowe podającego.

4:5
    Return z backhandu zatrzymuje się na siatce. Po chwili przerwy Jerzy będzie serwował, aby pozostać w pierwszym secie.

15-0
    Kapitalny pierwszy serwis, następnie krótki return, co wykorzystał Polak dropszotem.

15-15
    Przestrzelony forehand przez Janowicza.

15-30
    Fantastyczny kończący backhand. Dwie piłki dzielą Kevina od wygrania pierwszej partii.

30-30
    I jeszcze jeden wygrywający skrót Jerzego.

40-30
    Długa wymiana zakończona błędem z backhandu Andersona. Piłka w siatce.

40-40
    Podwójny błąd serwisowy (#5).

A-40
    Wygrywające pierwsze podanie. Ponownie przewaga łodzianina.

40-40
    Tym razem Polak zagrał zbyt wysoki skrót, dobiegł do tego rywal i skutecznie zakończył wymianę forehandem. Powrót do równowagi.

A-40
    Autowy return reprezentanta RPA. Trzecia piłka gemowa.

40-40
    Bardzo efektowna wymiana. Powtórnie Jerzy chciał zaskoczyć przeciwnika skrótem, ale zupełnie nieudanie. Zakończyło się to chwilę później przelobowaniem Polaka.

40-A
    Zabawa w dropszoty trwa w najlepsze, ale kończy się to dla Janowicza fatalnie. Pierwszy setbol Andersona!

40-40
    Kevin przerzucił forehand za linię końcową. Deuce.

A-40
    Jerzy fantastycznie mija rywala będącego przy siatce. Przewaga Polaka.

5:5
    Przestrzelony return z backhandu. Zatem to nie koniec pierwszej partii. Gramy dalej!

15-0
    Rewelacyjny wygrywający return z forehandu.

15-15
    Wspaniała odpowiedź Andersona. Świetny kończący forehand wzdłuż linii.

15-30
    As serwisowy (#4).

15-40
    Dobre pierwsze podanie. Return w siatce.

5:6
    Przerzucony return za linię końcową. Po przerwie Jerzy będzie serwował na tie break.

0-15
    Janowicz wyrzuca bardzo szeroko backhand.

15-15
    Przestrzelony return daleko za kort.

30-15
    Return wpada w siatkę.

30-30
    Łodzianin wpakował slice backhandowy w siatkę.

40-30
    Ponownie return posłany w siatkę. Gem błędów. Piłka na tie break.

6:6
    I jeszcze raz Kevin wrzuca piłkę w siatkę. Tie break!

1-0
    Podwójny błąd serwisowy (#2). Mini break na początek!

2-0
    Kapitalny wygrywający cross forehandowy.

3-0
    Anderson psuje kolejny backhand.

3-1
    Nieudany return po niezłym pierwszym podaniu.

3-2
    Jeszcze raz Kevin trafił pierwszym podaniem i zdobywa drugi punkt w tie breaku.

4-2
    Świetny serwis Janowicza, nieudany odbiór. Zmiana stron.

4-3
    Podwójny błąd serwisowy (#6) w takim momencie. Jerzy poprosił jeszcze o challenge, ale piłka była autowa. Strata małego przełamania odrobiona.

4-4
    Bardzo ładna wymiana. Anderson miał w niej inicjatywę i w końcu zmusił rywala do błędu.

4-5
    As serwisowy (#5).

5-5
    Znakomicie przeprowadzona akcja przez Jerzego. Zakończył ją świetnym wygrywającym forehandem wzdłuż linii.

6-5
    Efektowny skrót na koniec wymiany. Zbyt krótko odegrał reprezentant RPA i został za to skarcony. Pierwsza setowa Janowicza!

6-6
    Łodzianin posłał backhand w siatkę. Zmiana stron i jeszcze jedno podanie Andersona.

7-6
    Mini-break! Druga piłka setowa Janowicza!

7:6
    Polak kończy pierwszą partię wygrywającym podaniem. Brawo Jerzy!
    Janowicz - 7:6

15-0
    Forehand po zagraniu Kevina zatrzymuje się na siatce.

30-0
    Kolejna piłka wygrana przez Polaka.

40-0
    I jeszcze jeden aut po uderzeniu Andersona.

1:0
    Return wpakowany w siatkę. Gem otwarcia drugiej odsłony dla łodzianina.

15-0
    Bardzo dobry return. Backhand reprezentanta RPA ląduje za kortem.

15-0
    Anderson poprosił o challenge.

15-0
    Miał rację. Piłka po jego drugim serwisie była dobra. Powtarzamy.

15-15
    Zdecydowanie za długi return.

15-30
    Powtórnie return poszybował za linię końcową.

30-30
    Nieudana wycieczka do siatki podającego. Jerzy umiejętnie zagrał pod nogi rywala.

30-40
    Świetny pierwszy serwis. Kevin wykorzystał krótki return i dokonał egzekucji przy siatce.

1:1
    Tym razem Jerzemu nie udało się skutecznie minąć przeciwnika. Anderson utrzymuje serwis i wyrównuje stan rywalizacji w drugim secie.

0-15
    Fatalnie przerzucony backhand za linię końcową.

0-30
    Nieudany forehand polskiego tenisisty. Robi się nerwowo.

0-40
    Próba zagrania skrótu zatrzymała się na siatce. Potrójny break point!

15-40
    Minimalnie niecelny forehand reprezentanta RPA.

1:2
    Łodzianin wpakował forehand w siatkę. Pierwsze przełamanie w drugiej partii.

0-15
    Bardzo dobry wyrzucając serwis, a chwilę później dokończenie dzieła potężnym forehandem.

1:3
    Trzeci as z rzędu (#9)! Anderson podwyższa prowadzenie.

15-0
    Backhand Kevina zatrzymuje się na siatce.

15-15
    Świetny return pod nogi podającego. Jerzy następnie posyła piłkę w siatkę.

15-30
    Kolejny udany return. Pół wolej Janowicza poszybował zaś bardzo daleko za kort.

15-40
    Rewelacyjny wygrywający backhand reprezentanta RPA. Dwie piłki na podwójne przełamanie.

30-40
    Niecelny return. Pierwsza piłka obroniona.

40-40
    Druga również. Pokpił sprawę Kevin zagrywając słaby dropszot.

40-A
    Będzie trzecia okazja na break. Janowicz wrzucił piłkę w siatkę.

40-40
    Fatalnie przerzucony return z backhandu. Powrót do równowagi.

40-A
    Bardzo ładna wymiana zakończona bombowym smeczem przez Andersona. Czwarty break point w tym gemie.

40-40
    Jerzy wciąż się broni. Zmusił tym razem przeciwnika do popełnienia błędu. Deuce.

A-40
    Return poszybował za linię końcową. Pierwsza piłka gemowa Polaka.

40-40
    Kevin znakomicie odpowiada kończącym crossem backhandowym. Jeszcze jedna równowaga.

A-40
    Genialny wygrywający forehand wzdłuż linii. Druga okazja na zakończenie gema przez łodzianina.

2:3
    Return wpada w siatkę. Jerzy ostatecznie utrzymał serwis i nie daje odskoczyć rywalowi w drugiej odsłonie.

0-15
    Janowicz wyrzuca piłkę na aut.

0-30
    Świetny forehand wzdłuż linii daje punkt Kevinowi.

0-40
    Wspaniały kończący cross forehandowy. Trzy piłki gemowe.

2:4
    As serwisowy (#10) na koniec gema. Anderson utrzymuje prowadzenie.

0-15
    Łodzianin pakuje piłkę w siatkę.

0-30
    Najpierw Jerzy rozstrzelał rywala bombowymi forehandami, a na koniec popełnił błąd i wrzucił piłkę po raz drugi z rzędu w siatkę.

0-40
    Ciężko jest przelobować Kevina... Po nieudanym skrócie Polak traci kolejny punkt. Trzy piłki na podwójne przełamanie.

2:5
    Break! Reprezentant RPA wygrywającym crossem forehandowym przełamuje po raz drugi w tym secie przeciwnika i za chwilę będzie podawał na drugiego seta.

2:5
    Dwa gemy z rzędu wygrane na sucho przez Andersona!

0-15
    Wyrzucony forehand za linię końcową. Dziewiąty punkt z rzędu Kevina.

15-15
    Podający popełnił błąd z backhandu. Piłka w siatce.

15-30
    Bardzo dobre drugie podanie. Return poszybował w aut.

15-40
    Kolejne znakomite drugie podanie. Dwa setbole!

2:6
    Return po drugim serwisie ląduje poza kortem. Anderson wygrywa drugą partię i wyrównuje stan rywalizacji w setach.
    Anderson - 6:2

15-0
    Kevin zagrał świetny return, ale passing shot Polaka był jeszcze lepszy.

15-15
    Ależ początek meczu. Kolejna efektowna wymiana. Tym razem zakończona niezłym stop wolejem reprezentanta RPA.

15-30
    Podwójny błąd serwisowy (#7).

30-30
    Bombowe pierwsze podanie, return ląduje za kortem.

40-30
    Ponownie łodzianin trafia pierwszym serwisem. Return w siatce.

40-40
    Głęboki return, następnie forehand Janowicza zatrzymuje się na siatce. Deuce.

40-A
    Wyrzucony backhand przez polskiego tenisistę. Break point.

40-40
    Pierwszy serwis robi robotę. Return wpakowany w siatkę.

40-A
    Fatalny forehand Janowicza wpada w siatkę. Druga szansa na przełamanie.

40-40
    Znakomicie wybronił się Jerzy posyłając kończący cross forehandowy.

A-40
    Niecelny return. Okazja na zakończenie gema przez podającego.

40-40
    Podwójny błąd serwisowy (#8). Powrót do równowagi.

A-40
    Powtórnie Kevin przesadził z mocą returnu. Piłka ląduje za linią końcową.

1:0
    Jeszcze jeden przestrzelony return. Jerzy szczęśliwie utrzymuje podanie i nie daje odskoczyć rywalowi już na starcie trzeciej odsłony.

15-40
    Wygrywający return. Nadział się na to Anderson.

1:1
    Kevin potężnie uderzył smeczem w miejsce, w którym stał Jerzy, ale nie udało się skutecznie przebić w kort Polakowi.

0-15
    Podwójny błąd serwisowy (#9).

0-30
    Forehand wpakowany w siatkę przez Janowicza. Nerwówka.

0-40
    Kapitalny wygrywający backhand wzdłuż linii. Potrójny break point!

1:2
    Polak przestrzelił i stracił serwis. Reprezentant RPA wychodzi na prowadzenie, a za chwilę będzie podawał, aby je podwyższyć.

15-0
    Prosty błąd Andersona. Forehand wpakowany w siatkę.

15-15
    Skuteczna odpowiedź serwującego.

15-30
    Po backhandzie Jerzego piłka zahaczyła o taśmę i wyszła w aut. Polak poprosił o challenge, ale nie miał racji. Pozostają mu dwie możliwości sprawdzenia w tym secie.

15-40
    Return z backhandu poszybował daleko za kort. Dwie gemowe.

1:3
    Ponownie piłka po returnie wylądowała daleko za kortem. Kevin utrzymuje podanie i podwyższa prowadzenie.

0-15
    Niezły return, kolejne zagranie Polaka backhandem już w siatce.

15-15
    Nieudany atak na drugie podanie.

15-30
    Koszmarnie przerzucony backhand za linię końcową.

15-40
    Wspaniałe minięcie. Kevin oszukał zmierzającego do siatki przeciwnika. Dwie piłki na podwójne przełamanie!

1:4
    Janowicz wrzucił backhand w siatkę. Anderson coraz bliżej zwycięstwa w trzecim secie.

15-0
    Świetny return Polaka otworzył mu drogę do punktu.

15-15
    Minimalnie niecelny return. Kevin poprosił o challenge i miał rację.

15-30
    As serwisowy (#13).

15-40
    Wygrywające pierwsze podanie. Dwie piłki gemowe.

1:5
    Dobry serwis na ciało, return poszybował daleko za kort. Łodzianin będzie serwował, aby pozostać w trzeciej partii.

0-15
    Wygrywający forehand wzdłuż linii. Dziwne zachowanie Janowicza.

0-30
    Kolejny prosty błąd. W łatwej sytuacji pakuje forehand w siatkę. Wygląda na to, że odpuścił już tego seta.

15-30
    Skuteczna odpowiedź Jerzego.

15-40
    Dwa setbole. Piłka po uderzeniu Janowicza zatrzymuje się w siatce.

1:6
    Zupełnie nieudany skrót na koniec trzeciej odsłony. Anderson prowadzi już w setach 2-1.

0:0
    Polak poprosił o przerwę toaletową.

0-15
    Anderson punktuje na starcie czwartego seta.

0-30
    Reprezentant RPA po krótkim returnie dokonuje egzekucji przy siatce.

0-40
    Przestrzelony return. Trzy piłki gemowe.

0:1
    Świetny wyrzucający serwis. Zupełnie nieudany return. Gem otwarcia dla Kevina.

15-0
    Efektowna wymiana. Na jej koniec Jerzy zmusił przeciwnika do popełnienia błędu.

30-0
    Świetne minięcie po wysokim stop woleju Andersona. Polak wykorzystał słabe zagranie rywala i kapitalnie go minął.

30-15
    Rewelacyjny wygrywający return.

40-15

1:1
    Znakomite zakończenie gema przez Polaka kolejnym minięciem.