Marma Rzeszów - KMŻ Lublin 49:41 (koniec)
wydarzenie zakończone
PGE Marma Rzeszów - KMŻ Lublin

49:41

Niedziela 31.08.2014, 15:30 • Stadion Stali, Rzeszów • Żużel - Metalkas 2. Ekstraliga

To wszystko z Rzeszowa. Dziękuje za uwage. (16:59:52)

7. Damian Dąbrowski (2,0,0) 2

Po dobrym spotkaniu PGE Marma pokonuje KMŻ Lublin 49:41. Spotkanie to było o dziwo wbrew przedmeczowym zapowiedziom zacięte. Zaczęło się zgodnie z planem Rzeszowianie szybko uzyskali wysokie prowadzenie. Poźniej jednak Lublinianie dopasowali się do warunków i zdołali odrobić starty. Przed biegami nominowanymi przegrywali ledwie dwoma oczkami. Podopieczni Ślączki w nich jednak nie dali sobie wyrwać wygranej, zremisowali 14 bieg, a 15 pewnie wygrali i zdobyli niezwykle cenne trzy oczka, dzięki którym utrzymali pozycję lidera tabeli. KMŻ natomiast nie zdobywając dzisiaj ani oczka traci szansę na utrzymanie i spada do drugiej ligi.

Stan meczu: 49:41

Rzeszowianie nie dali sobie jednak wyrwać wygranej. Kapitalnie wyszli ze startu, uplasowali się na dwóch pierwszych pozycja i pewnie dowieźli wygraną 5:1 do mety. Tak więc PGE Marma zwycięża w całym spotkaniu 49:41 i dopisuje trzy punkty do tabeli(2 meczowe i bonusowy).

Stan meczu: 44:40

Wobec cieżkich warunków na torze, wszystko rozstrzygnęło się na starcie. Świetnie z niego wyszedł Watt i objął prowadzenie, które dowiózł do końca. Za nim przyjechali jednak Rzeszowianie i dowieźli remis do mety. Tak więc PGE Marma jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego ma już zapewniony co najmniej remis. Goście jeśli chcą go wywalczyć musza ostatni bieg wygrać podwójnie.

Bieg 15

Ciągniki pieczołowicie równają tor. W Rzeszowie od około 9 bieg kropił deszcz, a teraz już mamy dużą ulewę. Tor jest mocno namoczony wodą. Dwa ostatnie biegi odbędą się w ciężkich warunkach.

Po biegu trzynastym czas na równanie toru. Czekamy również na obsadę biegów nominowanych.Punktacja po czterech seriach startów wygląda następująco:

Stan meczu: 41:37

Doskonały emocjonujący bieg. Widać, że wynik spotkania jest na styku. Po starcie prowadizli Lublinianie 4:2 i wydawało się, że wyrównają stan meczu. Najpierw jednak Kudriaszowa minął przy krawężniku ładnym atakiem Larsen, a po chwili to samo z Lampert zrobił Ljung i to jednak Rzeszowianie zwyciężyli 4:2, podważając prowadzenie w meczu do czterech oczek.

Stan meczu: 37:35

Bieg bez historii. Świetnie ze startu Nicholls który pewnie wyszedł na prowadzenie i dowiózł je do mety. Na pierwszym łuku uślizg zaliczył Rempała, zdołał się jednak podnieść i zszedł z toru.

Stan meczu: 34:32

I przerwanie biegu pomogą Lublinianom. Tym razem zwycieżają oni podwójnie i ponownie tracą ledwie dwa oczka do Rzeszowian. Ze Startu najlepiej Lampart. Za nim jechał Kuciapa, który próbował atakować zawodnika KMŻ. Nie dał jednak rady, a z tyłu wyskoczył mu Miśkowiak i atakiem przy kraweżniku go ładnie minął i dowiózł z Lampartem podwójną wygraną.

11
    Powtórka odbędzie się więc w trzyosobowym zestawieniu:

11
    Bieg przerwany. Lublinianie prowadzili 4:2. Na prowadzeniu był Miśkowiak, drugi jechał Miesiąc. Paweł próbował atakować Roberta, popełnił jednak błąd i upadł na tor. I jako sprawca przerwania tego biegu zostaje wykluczony.

11
    Bieg 11 przed nami. Szkoleniowiec gości decyduje się na wprowadzenie rezerwy taktycznej. W miejsce Watta pojedzie Lampart. Obsada wygląda więc następująco

Po biegu dziesiątym chwila przerwy. Punktacja zawodników po trzech seriach startów wygląda następująco: