Brazylia – Niemcy 3:0 (koniec) | Rosja – Kanada 3:0 (koniec) | Finlandia – Kuba 3:2 (koniec)
Meksyk – Bułgaria 0:3 (koniec) | Korea Płd. – Tunezja 3:1 (koniec) | Chiny – Egipt 3:1 (koniec)
Finlandia
3
18 21 27 25 15
Kuba
2
25 25 25 23 12
Poniedziałek 01.09.2014, 16:30 • Hala Spodek, Katowice • Mistrzostwa Świata - Polska 2014

14:11
    Konstantin Szumow kapitalnie w bloku! Trzy piłki meczowe.

8:6
    Ojansivu znów celnie i to Finlandia przed zmianą stron wygrywa 8:6.

24:23
    As serwisowy Olli Pekki Ojansivu!

22:23
    As serwisowy Cepedy. 23:22 dla Kuby!

22:22
    Ojansivu dwa razy "opiera" piłkę o blok. Chwilę potem zablokowany Antti Siltala! Remis!

22:21
    I as serwisowy Rolando Cepedy! Gonią Cepeda i spółka. Czas dla Finlandii.

18:17
    Znów niedokładne przyjęcie! Cepeda blokowany.

10:16
    Kerminen broni atak, podobnie jak i drugi, ale ta obrona nie była najlepsza. 16:10, przerwa techniczna.

4:8
    Sprawdzali Finowie akcję Kubańczyków, ale atak był dobry i jest już 8:4 na pierwszej przerwie technicznej.

1:5
    Zablokowany Siltala i mamy 5:1. Czas dla trenera z Finlandii.

25:24
    Jimenez atakuje w aut! Setbol numer dwa!

24:23
    Setbol dla Finów!

21:21
    O czas prosi trener Samelvuo.

16:14
    Szumow! Dwa punkty przewagi na drugiej przerwie technicznej.

14:12
    I raz jeszcze nie radzą sobie z tym serwisem gracze Rodolfo Sancheza! Mamy 14:12.

7:8
    Lehtonen blokuje, jest asekuracja i Jimenez w "dobitce" zdobywa punkt atakiem z lewego skrzydła.

7:7
    Lehtonen doskonale gra w obronie, Ojansivu dostaje piłkę i wyrównuje stan trzeciego seta!

21:25
    I koniec seta! 2:0 dla Kuby!

20:24
    Teraz Mikko Oivanen pomylił się przy serwisie. Cztery piłki setowe.

9:16
    Przechodząca piłka, siedem punktów przewagi na drugiej przerwie technicznej! Za moment może być 2:0.

3:8
    Bardzo wysoko i daleko w aut. 8:3 na przerwie!

18:25
    I koniec seta. Bardzo dobrze wygląda gra drużyny Kuby.

17:24
    Siedem setboli.

13:16
    Raz jeszcze wystawę otrzymuje po prawej stronie Urpo Sivula, na co przygotowani byli gracze z Ameryki Środkowej. Blok i trzy punkty przewagi na drugiej przerwie technicznej!

5:8
    Mamy pierwszą przerwę techniczną po niespełna sześciu minutach. Prowadzą "goście" 8:5.

Finlandia: Tervaportti, Esko, Kerminen (L), Siltala (C), Kouki, Sirilla, Sivula, Toivanen (L), Kunnari, Mi. Oivanen, Szumow, Ma. Oivanen, Ojansivu, Lehtonen.
    Kuba: Valdes, Calvo Manzano, Jimenez Sculi, Infante, Torna, Abreu (C), Guttierez Torna (L), Abreu (C), Rodriguez, Gavilan, Rodriguez, Sandoval, Pineiro, Uriarte Mestre.

Sędziowie: Mohammad Shamiri (Iran) – Shin Muranaka (Japonia)